|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:44:26   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: noa

eh da dodam sta smo uveli ima 2 dana..pustim crtic na laptop i ona samo zjeva a ja ubacujem..da se razumijemo ne treba sad neko da se javi da kaze da je ova metoda pogresnauser posted image znam ja touser posted image


nista nije pogresno sve dok se ubacuje u stomacic...
Asja je ovih dana u fazonu "jaaa cu prva" pa tako kad kmeza za nesto ja kazem e tata ce prvi pojesti onda ona sto prije za stol da jede (gore navedeno) user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:46:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26

Vesela, ja koliko se zalim na Lanino ne jelo, njoj je ljetos hB zeljezo bilo super, i nije ni ona bolesljiva hB user posted image pa me to tjesi....i ako se prehladi brzo joj prodje...


hB


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:46:58   
Malenaoduvijek
lady
ne trebas da poredis dvoje djece.ja evo imam dvojicu pa ih ne mogu porediti jer su totalno razliciti.
imas djece koja mogu non stop jesti i nikada im nije dosta a opet imas djece koju mole.

ja svom Luki jos uvijek odvojeno kuham kao sto sam rekla jer jede razne "buckurise",dok Igor nece

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:48:04   
salmy
Momak ima 2 godine iskoro 3 mjesecauser posted image

Buđenje oko 9-10,obavezno ide caj +med
dorucak oko 10-11 jaja hrenovke,sir,pura.... nekada zalije jogurtom
i poslije dorucka dobije cokoladu
Ide uzina,u zadnje vrijeme je lud za kivijem,ili vocni jogurt,smoki...i bombonice...i sok( u zadnje vrijeme mu pravim limunadu)jer vodu nece ni pod razno
Ide rucak oko 3(poslije set_nje) teleca koljenica uz sve dodatke,obzirom da je mahnit za rizom i makaronima,u to mu dodam te supice i smaze za tren.Hljeb i nesto ne jede

Opet uzina..opet kiviuser posted image user posted image  i te limunade do besvjesti
Ruca sa nama oko 5(uglavnom sjedi za stolom i svi skupa jedemo) brcka on ali i pojede
I opet limunada.....slatkisi....monte,vocni jogurt....I veceraoko 8-9 kako kad:pura,mazalice....ili voce +keks ili ono sto je ostalo od rucka
Znaci mlijeko nikako ne pijeuser posted image

Samo u zadnje vrijeme kako mu rastu 3gornje,slabije jede,Uglavnom mu pasiram da samo proguta

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:48:38   
škorpija
NoJa sigurno ej pogrešnouser posted image , ali lako je meni reći kad je ajdin bebelindža, vjerujm da nije tako sigurno bih dubila na glavi da jede, treba se naći u kožo roditelja čije dijete ne jede da bi se to razmijelo. Jedna moja priajteljica čak tuče dijete što ne jede, meni je to stvarnouser posted image  i rekla sma joj to. ona je nažalost ubijeđena da je curica premršava, ali ona je ono što se kaže taman, vitka

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:49:36   
Daja_sa
Moja S 3 godine i 4 mjeseca
Budjenje je obicno oko 9h...tada ide ritual sa flasicom mlijeka u koji ide kasika meda i izlezavanje u krevetu (obicno gleda neke crtice)
Dorucak je oko 11h...kajgana, rio mare, virsle,abc namaz,uz slani dorucak uvijek trazi salatuuser posted image (paradajz, papriku ili luka) a imamo i slatki dorucak...mazemo puter i dzem ili bananu sa zitaricama...i uvijek nakon dorucka pije malu flasicu Bioaktiva LGG obicni ili vocni user posted image
Oko 14h ide voce...jede sve ali najvise voli kad joj u danonino ili u obicni vocni jogurt nasjeckam voca...ljeti kad imamo veceg izbora voca obicno pravimo sejkove koje stvarno voliuser posted image .
E onda ide spavanjac... iako u zadnje vrijeme pokusava da eskivira popodnevno spavanje...
Rucak oko17-17.30...tada obicno tajo dolazi sa posla pa svi zajedno rucamouser posted image ...jede sve sto i mi.
Poslije rucka kao nagradu dobije cokoladicu ili neki drugi slatkis koje obozava pa pokusavam da sakrivam po kuciuser posted image .
Nama je vecera nekad problem...nekad su to mazalice, nekad voli da jede keks i mlijeko...i eto spavanjac smo pomjerili i to je obicno oko 22h-22.30...e jedino ako ne spava poslijepodne onda i ranije ide uvece na spavanje.
Do nedavno je pila i vecernju flasicu sa mlijekom ali sam joj to ukinula...pocela da se piski u krevetuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:53:52   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


vjeruj mi da je tako... trazila razne savjete ...pricala s pedijatricom ...zakljucak "lijena je na hrani" ali da ne brinem jer je hB zdrava ...krvna slika odlicna...ona iz svog "nejela' izvuce za svoj organizam sto joj treba ... svi koji je vide ne bi rekli da je nejelica...izgleda skroz ok...
kada je pila Imunoglukan tada se projela malo vise ...ali samo kolicnski ...i dalje ne zeli da upoznaje novu hranu ma kakvog god ja "majmuna " od sebe izvodila da je nagovorim..
pedijatrica kaze da i ne forsiram previse ... sama ce odluciti kad ce htjeti vise... a ja da je nudim s vremena na vrijeme ...
pa eto sinoc kad rece da hoce jaje MM i ja u nevjerici pravili..pa jos kad rece hoce jos jedno ... doslo mi da se rasplacem od srece user posted image


Isto...al isto...
Jede jela koja su joj "poznata", kolicina manje-vise ali ne forsiram jer nema efekta, kad kaze mama ostavi to necu vise ostavim...
I Lani su hB nalazi bili ok, ljetos, zeljezo skoro 15...
Mene nerviraju iz moje okoline, treba Lana jesti svasta, trebas joj uvesti ovo ili ono, treba toliko obroka i sl....prije sam se nervirala a sad kazem : ko moze nek joj uvede nesto novo u ishranu....necu se ljutiti da je sta god....neka je nahrani...
Muz dok nije bio sa Lanom duze od par sati, uvijek je govorio nemoj je siliti, mozda nije gledna, jest ce kad ogladni i sl pa smo uvijek se svadjali, a sad taj isti gosn (cuva je od 01.01.) sjedi s njom po sat vremena pa cak i duze i pokusava je nahraniti....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:54:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

NoJa sigurno ej pogrešnouser posted image , ali lako je meni reći kad je ajdin bebelindža, vjerujm da nije tako sigurno bih dubila na glavi da jede, treba se naći u kožo roditelja čije dijete ne jede da bi se to razmijelo. Jedna moja priajteljica čak tuče dijete što ne jede, meni je to stvarnouser posted image  i rekla sma joj to. ona je nažalost ubijeđena da je curica premršava, ali ona je ono što se kaže taman, vitka




nisam je nikad udarila zbog nejela al bilo je situVacija kad smo obe plakale nad tanjiromuser posted image user posted image user posted image ja od muke a ona od huje sto joj nedam ustatiuser posted image user posted image user posted image
a savjeti tipa natjeraj jeuser posted image pucni jeuser posted image zabrani joj nesto ili nauci je da se jede za stolom su umalo dovodili do fizickog obracunauser posted image user posted image user posted image user posted image

inace ja uvjek kazem meni je teorija dobro poznata al nije primjenjiva na ovom mom čeljadetuuser posted image user posted image user posted image

i zaista mene razumiju dadada,lady26 i moja tetka koja je sve ovo prolazila sa svojom djecomuser posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 15:56:28   
škorpija
9.00 čaj kamilica s medom

9.30 jaja sa špinatom

12.00 plazma i mlijeko

16.000 tjestetnina, riža, s mesom

20.00 puding, monte

22.000 lino neki s mlijekom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:01:29   
Adana
Znaci imenjakinja nam ne voli da ruca... user posted image Ma bitno je da je ona zdrava, a i dok se ne zali znaci da joj je dosta. user posted image


Asja voli da jede, ali i ona cesto nema vremena, pogotovo dok je manja bila... Znaci dijete nema kad da jede.
I ona skoro nikako ne pije mlijeko, ni cajeve, ni sokice. Hoce samo vodu... user posted image

Ima 3 godine i 6 mjeseci.

I jede razlicito svakog dana, nekada pojede vise, nekada manje, nekada skoro nista. Ali hB nije bolesljiva i ne izgleda neuhranjeno pa se za sada ne brinem. user posted image


Ujutru doruckuje u vrticu oko 8:30h, gdje i ruca oko 11:30h. Kazu da fino jede, i sve jede, nista ne odbija.
Kada dodje kuci obavezno mora dobiti 'nesto'. user posted image To je uglavnom neka grickalica ili slatkis, ne pravim bauk od toga, i ne branim joj.

Prije nego ode na spavanjac obavezno pojede 2 kasikice meda sa bijelim lukom i cimetom (napravim malo vecu kolicinu pa ima za nekoliko dana gotovo) i ako pije neki sirup, i onda popapa bar jedan kivi i jos neku vocku (u zadnje vrijeme je to japanska jabuka).

Kada ustane opet jede, to bude uglavnom izmedju 16 i 17 sati zavisno kada zaspi i koliko dugo odspava. Uglavnom bude supa i sta god da je kuhano taj dan za rucak.
Salate obozava, bilo kakve i uziva da ih jede. Masline tamani k'o luda. user posted image Kao i kupus salatu, bilo kiseli bilo svjezi. Tu nema fule.

Poslije bude grickanja necega (smoki, bombone, cokolada, puding, grisini). Nista puno, ali bude. :) Kao i voca i svjezeg povrca tipa mrkve. user posted image

Prije spavanja na sahatak-dva (oko 20h) ako trazi vecera ali nesto malo, ili neku vocku, ili palentu, ili mazalice/salame/virsle i sl. Cesto gricka bez hljeba salamu i sir (pogotovo Zdenku) ili recimo kuhana jaja.




_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:08:47   
Anoniman

ovako kod nas otprilike izgleda dnevni meni:
09:00 - mlijeko  s keksom
10:00 . snita namaza + sok od cjedjene narance
12:00 - juha s mesom prije spavanja
15:00- rucamo svi zajedno npr. neka corba il snicle,pire krompir.....
17:00- vocna salata(ovo tek odnedavno inace je bio puding )
19:30 - palacinke il tost + casa mlijeka isl.

imali smo i mi faze nejela, pogotovo kad rastu zubici al uglavnom se nemam na sto potužiti hB.


(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:26:24   
Lady26
Lana je prekjuce rucala makarone sa sirom, a evo i danas ce....
Kaze mm ne znam sta cu joj, trazi...napravi i gotovo...sta da radim..upucat se ne mogu, valjda nesto ima i u tome user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:30:43   
škorpija
moj ajdin jede svaki dan haman isto, ja ga ne peglam, i ja sma takav bila, pa mi ništa ne fali, štavišeuser posted image , a imunitet je čini mi se ipak stvar genetike, ja ništa nisam jela od voća i povrća kao dijete, a nikad nisam bila bolesna, moja seka sve jela, a stalno bolesna, čak i u bolnici završavala, ajdin na mm, stalno bolestan, ali i mm je takav bio, a sveki ih samo zdravo hranila,  čini mi se da se tu malo može učiniti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:32:53   
gvendolina
kod nas je slicno kao kod lady 26,A ima 2 g i 9 mj

ujutru oko pola 9 pije mlijeko iz flasice
dorucak 10:30-11 nije to nesto pretjerano,niti je pravi dorucak par zalogaja
rucak oko 14-15h obicno je neka supica sa povrcem
vecera nam je najgora.... nekad jede ono sto sam nama pravila ,ali buduci da je jako izbirljiv najcesce mu se ne svidja,jedino ako je pita, ai to ako je raspolozen ...ono sto znam da ce pojesti jesu palacinci pa mu to najvise pravim za veceru,nekad makarone,kiflice...
pred spavanje ponovo pije mlijeko,a i ako spava po danu i tad popije mlijeko(ali u zadnje vrijeme zeza i sa spavanjem ali to je druga temauser posted image )
izmedju obroka jede slatkise i voce
eto to ti je nas dnevni meni,a sve je u malim kolicinama user posted image




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:37:25   
leona81
meni M jede za rucak samo supu na razne nacine, ponekad malo mesa i rizu i tjesteninu(jednom u 10 dana jede nesto osim supe)...povrce nikako ne jede, osim mrkve i ako u nesto podvalim paradajz i papriku, ostalo povrce nikad, cak ni krompir, ribu i mlijeko nikad, pitu jednom u mjesec dana uzme komad, pizzu nikad, cevape, pljeskavice, mcdonalds ni pod razno...dakle nemoguce je otici nekome i da ona tamo nesto jede ili u restoran...uvijek ja moram nesto nositi sa sobom a i tad je upitno hoce li to jesti. u vrticu imaju samo s njom bas velik problem jer ne jede skoro nikad dorucak i nikad rucak osim supe, pa joj namazu nesto i jede uzinu voce. eh sad problem je jer od marta ja je namjeravam dati u cjelodnevni, ne znam kako ce. mogu joj jednom namazati ali ne mogu 3 put dnevno svaki dan. pije vodu i caj vecinom, a od sokova joj cijedim voce, ili dajem domaci neki sok, samo kad izlazimo kupovni.
za dorucak izmisljam, kuhana jaja hoce, kajganu ne, puru nekad, muffine hoce, ustipke ponekad...
da se ona pita jela bi hrenovke, salamu, cokolino, hljeb, supu, voce, grickalice i slatkise...ali ne pita seuser posted image

< Poruku je uredio leona81 -- 19.1.2012 16:38:27 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:46:28   
mamina princeza
evo da i ja napisem koju :)
moja Dz ima
3 godine i 6 mjeseci:)

Kad procitam koliko imate problema sa jelom stvarno se ne misjem zaliti. Kod nas je glavni probelm sto ja insisitram da ona sama jede bar pola obroka ao nda ona gnajvi i kelja po pola sata do sat vremena. Al kad bni je neko drugi hranio onda bi to islo za cas.

Drzimos e rasporeda koji smo odavno nametnuli i jos podebljali za vrijeme ka dj eisla u vrtic:)

Kad ustane obavezno mlijeko sa kras ekspresom. Bez toga je lom.... i barem malo caja s medom:)

dorucak izmedju 8:30 i 9 pocinje pa koliko traje .... uglavnom imamo probleme  s kombinacijama sta za dorucak, jede jaje na razne nacine, maze vajkrem koji bas voli, dzem i nutelu, prije je jela tjesteninu isto za dorucak al sad manje jer joj se nesto zgadilo kad je imala stomacni virus i nece. Tako da ne znam sta da jedemo za dorucak. Puru ne voli od godinu dana nikako , nekad pravimo palacinke i ustipke. Al opet nam nekako fali ideja....moram vas detaljnije iscitati da vidim sta vi jedete. mi ne prakticiramo virsle i pastet mada mojaDz kad vidi virslu sva se pretvori u nju. Al ja stvarno nisam za to da se uci da to jede pa i ne kupujem skoro nikad ni nama.

Uzina je voce - obicno jabuka ili kivi jer to najvise voli i ponekad neka mrvica od slatkisa ili grickalice.

Rucak je u 13 sati. Jede obavezno supu i onda zavisi. Nekad jede djelimicno kao i mi nekad skorz a nekad skroz drufo. Uglavnom je kombinacija nekog mesa i povrca, ili grah sa lecom - ( sam kad je ne voli al ovo sam super skontala), nekad tjestenina s umakom od povrca.  S ruckom imamo najmanje probelam jer tu pojede hvala bogu sta joj se da.

Kad ustane poslije podne popije opet nekad mlijeko nekad neki domaci sok ili kompot. Onda ide faza grickanja nekih grickalica i gluposti sto je u zadnje vrijeme pustim. Neka duzme nesto kad mm i ja rucamo al obicno to njoj ostaje za veceru (mm dolazi kasno pa dotada i ja obicno jedem i tako nazalost nemamo neki red da svi zajedno rucamo, jedino ako bas kasno dodje onda spojimo s njenom vecerom) Te "ostatke" naseg rucka pojede do 7,pola 8... onda nekad za sat vremena akos e nije najela trazi cokolino a nekad to jede bez ovog priej zavisi kako njoj dodje. Ako jede samo cokolino za veceru onda je to neki miks plazme cokolina mlijeka i kras ekspresa. Uglavnom nekad  bomba koja je i meni jaka al eto ona to tako voli. Poslije toga jedemo bijeli luk s medom dvije kasike i spavanajc.

Pije skoro stalno caj.... rjetko sok a ljeti punno vode al zimi je to caj.

Immo i dana kad puno slabije jede al uglavnom nisu cesti.

Adana .. d ate pitam kad pravis ovo bjeli luk , med i cimet - dodajes cimet iz nekog posebnog razloga - jel se mozda manje osjeti:) Mi bjeli luk praktiviramo od ove zime i super nam je za imunitet kad svakodnevno jede. Al se osjeti podobro:) Sad ne ide u vrtic al kasnije kad krene ne znam hoce li njoj samoj smetati. Ona voli bijeli luk i ja to koristim sad - iako ga ja vala n emogu ni pod razno. pa mislim ako taj cimet ubije onaj miris da ga i ja dodam:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 16:47:32   
megi
evo i nas kratak izvjestaj

Adna 2 god i 7 mj

ustajanje i flasica mlijeka sa medom izmedju pola devet i devet
oko 10 mozda malo neke kriskice
dorucak tek oko 11 pola 12 i tad jede topu, jaja na sve nacine, hrenovke, sira hoce, mada joj je topa broj 1
do spavanja koje je oko 2 sata pojede neku vocku, najcesce krusku ili bananu ostalo slabo voli
nakon spavanjca obicno ruca sa nama a to je izmedju 17-18 sati i jede sto i mi, nekad pojede sve, nekad nista, supu kako kad sto je najvaznije pojede povrce iz supe pa u njoj uvijek ima brokule, karfiola, mrkve i slicno
voli rizu i piletinu, makarone naravno, ribu, grah ali ne i grasak, kupus, pite isto kako kad, posljednjih dana rucak joj je tek u 19 sati  odnosno to je meni i rucak i vecera
ali eto, do spavanja pojede nekad jos neku kriskicu ili pravimo palacinke, ili pojede monte, puding i slicno
pred spavanje mlijeko i to je to, 
a sve su ove kolicine prilicno male,
a da se nju pita stalno bi jela sudzuku, suho meso i slicno, ali dokmogu to ogranicavam

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 17:33:35   
Medić*
Za sada sa ishranom stvarno nemamo problema hBg.

Ako ustane ranije (oko  8 h) pije flasicu mlijeka sa kasikom meda ili kakaom. Ako duze spava ( 10 h) ujutru ide prvo dorucak pa onda mlijeko i caj u zavisnosti sta je jeo za dorucak. Obicno budu palacinci, jaja, sendvic neki sa puterom i medom, dzemom ili pekmezom, pileca prsa ili hrenovke.

Za uzinu jede voce ( banane, mandarine, kruske ili jabuke, ostalo ne voli )

Pred spavanje popije malo mlijeka, soka ili caja.

Nakon ustajanja ima voce ili neki puding zavisi sta mu se jede. Ovo bi trebao biti rucak, ali s obzorom da imamo jedan zajednicki obrok svi troje onda nam rucak bude oko 17. Tada jede sve ono sto skupa jedemo ( corbe, tjesteninu, pite, meso, supe, od povrca ne voli grasak i boraniju jedino )

Nakon rucka izlazimo vani, vani ce svakako nesto pojesti, komad pizze ( navukao se ), kroasan, neko pecivo ili nesto slatko.

Vecera bude oko 20h otprilike ( muz i maleni, bez mame user posted image ) budu ostaci od rucka ili supa.

Prije spavanje mlijeko.

U slucaju da smo vise vani ili smo nekome u gostima sav taj red pada u vodu, pa jedemo gsje stignemo i sta stignemo. Uglavnom za sada nemamo problema, bude dana kada manje voli jesti i kada se ne moze najesti user posted image   Unosi dosta tecnosti a najvise vodu pije.


< Poruku je uredio medic slatki -- 19.1.2012 17:35:04 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 17:51:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: škorpija

NoJa sigurno ej pogrešnouser posted image , ali lako je meni reći kad je ajdin bebelindža, vjerujm da nije tako sigurno bih dubila na glavi da jede, treba se naći u kožo roditelja čije dijete ne jede da bi se to razmijelo. Jedna moja priajteljica čak tuče dijete što ne jede, meni je to stvarnouser posted image  i rekla sma joj to. ona je nažalost ubijeđena da je curica premršava, ali ona je ono što se kaže taman, vitka




nisam je nikad udarila zbog nejela al bilo je situVacija kad smo obe plakale nad tanjiromuser posted image user posted image user posted image ja od muke a ona od huje sto joj nedam ustatiuser posted image user posted image user posted image
a savjeti tipa natjeraj jeuser posted image pucni jeuser posted image zabrani joj nesto ili nauci je da se jede za stolom su umalo dovodili do fizickog obracunauser posted image user posted image user posted image user posted image

inace ja uvjek kazem meni je teorija dobro poznata al nije primjenjiva na ovom mom čeljadetuuser posted image user posted image user posted image

i zaista mene razumiju dadada,lady26 i moja tetka koja je sve ovo prolazila sa svojom djecomuser posted image user posted image



Noa razumijem te i ja jer je i kod nas ista situacija. Mi vise ne koristimo hranilicu vec svaki nam je obrok na krili i pred comp, jedna reklama jedan zalogaj bukvalno, a ja ko budala pokusavam da se sjetim nekog proizvoda jer dama nece dva puta istu reklamu. Sad smo trenutno na duel deterdžentuuser posted image . Ona nema sanse da jede bilo sta, da zine ako se ne zadubi u nesto. Novu namirnicu jedino na prevaru da joj ubacim u usta, uglavnom pojede ona dosta ali na ovaj ne bas dobar nacin i preko mojih zivaca. Milion puta sam oplakala njen obrok. Nisam je nikad tukla sto je jede, dva puta sam je po guzi udarila kad je pocela da pljuje zalogaje preko cijele kuce, a milion puta je oplakala obrk i ona i ja.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 19:11:33   
Lana_
Lana 2god i 10mj

Ustajemo oko 7h i tada jede čokolino,spremanje i u 8h smo u vrtiću...
u 9h je u vrtiću doručak uglavnom mažu im marmeladu,sirni namaz,eurokrem uz to čaj ili mlijeko,a nekad je keks ili pahuljice s mlijekom..
u 12h im je ručak bude juha i musaka,ili grah,ili spanak s rižom i jaje itd da ne nabrajam i sok uz to..
oko 12.30h dođem po nju idemo kući i prije spavanja jede ili juhu,ili jaje,uglavnom nešto slano ako nije jela baš u vrtiću jer mi teta kaže,a ako jest dobije monte..
od 13.30-15.30 spava
između 16h i 17h nam je ručak,uglavnom gledam ujutro što joj je u vrtiću pa da ne pravim isto,jede sve što i mi jer odavno joj ne kuham posebno,od kad ide u vrtić glavna je da će jesti "šama" pa malo prospe,malo isprlja al ajde nek se uči jer u vrtiću moraju jesti sami nekd im teta pomaže
onda poslije joj u zdjelicu nasjckam voća i onda ona sjedi i gleda crtić pa pojede,onda pojede slatkiš većinom kroasane i mlijeko uz to
oko 20.30 ide na spavanje i tad jede po želji,najviše voli sirne namaze,pa poslije nešto slatko marmeladu ili eurokrem,i mlijeko naravno
nemamo što se tiče hrane stvarno problema,Bože podrži user posted image


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 19:34:37   
Hanady RR
Moje dvije djevojčice jedu iste obroke smao količinski različite u skaldu s auzrastom...mada ova mlađa uveliko prati starijuuser posted image
Starija 5 i pol godina, mlađa 3 godine za mjesec dana...

ele.

ustajemo rano,
najprije dobiju po kašiku meda
radnim dnaima one piju mlijeko po 250 ml domaćeg kod nane a vikendom kući oko 7.30 ujutro...

10.00 - doručak...mi obavezno imamao jaje za doručak...ako ga nije bilo toga jutra one jedva čekaju sutra ujutrouser posted image , mladi sir, sirne namaze i tvrde sireve, kiflice domaće lane i slatka jedna , peksimete, slane palačinke, kartofl-pufl, uštipke sa povrećme, integralne kifle ili neko drugo pecivo domaćeg karaktera, muffine lsane sada več pojedu i viršli u salama, paštete nisu ljubitelji niti jedna i inače svega iz konzerve to im nije milo sekunde...tunjevinu podvalim u namazu koji mi pravimo i koji je u zdjelici našoj da me ne skontaju da je konzervauser posted image

12.- užina...voće obavezno, il u voćnoj salati ili onako u komadu...uvijek u užini imaju nešto što bi ih nahranilo...sutlija, pahuljice sa mlijekom, kifle neke ako sma im ponijela ujutro, namaz domaćeg džema il ajvara sa šoljom čaja od ćubre ili šipurka...elem raznovrsno kako kad. Ova užina se zna pomjeriti u zavisnosti do spavanja mlađe...ali s etako pomjera i sljedeće a to je obavezna

supa u 14,00 sati.
supa domaća

do 16,30-17 ne jedu više ništa...eventualno dobiju red čokolade ili bombone, ili neku grickalicu tipa smoki ili grisini ( čips ne vole) al to ne smiju jesti iza 15 časova...

u naznačeno vrijeme lod 10-17 nama je ručak...moje cure ručaju sve...mi ni sebi ne rpavimo previše začinjenu hranu pa one regularno sa nama i ručaju...naš svaki ručak sadrži meso + prilog osima naravno kad je pita, dolam itd...one čak ponekad opet poejdu supu prije glavnog jela iako su jele onu za užinu

nakon ručka mi imamao desert...
obavezno pravimo kolače, puding, sutliju, slatke muffine itd

u 19,00 one večeraju...
pahuljice, slane palačinke ili namaze džema sa mlijekom ili čajem, slane muffine, kiflice neke slane il slatke, rolate ili štrudle slane ili slatke sve zavisi za što smo bili sprmeni taja dan...

ono što je kod nas važno reći da moja djeca su opjednuta pavlakom...smao u grah i supu je ne stavljaju ( starija zna i u krem supe ubaiciti pavlaku) tako d aona fino povelika nama dan može biti haman sa njimauser posted image

u 20 najdanlje 20.30 a nekada odmah pošto pojedu za 15 minuta spreme se u krevete...
mlađa zna tražiti opet mlijeka da popije iz šolje u kuhinji ako nije bilo za večeru...

Uglavnom one po vazdan jedu...
nekih većih problema sem u trenutcima bolesti nisma imala...
tako da moj primjer nije ni mjerilo nikome....

Ono što vodim računa je da svaki dan imaju unos mlijeka, mesa, povrće i voće...obavezno. kojim obrokom i količinom sve zavisi od dnevnog rasporeda i raspoloženja kuharice i naneuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 20:09:49   
Lady26
Masallah...ako je stvarno ovako...masallah.... i blago tebi... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 20:12:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Masallah...ako je stvarno ovako...masallah.... i blago tebi... user posted image


jeste lady..samo kažem ti količine su prilagođene...ja tačno znam koliko koja može u obroku pojesti...

one smao kad su bolesne počnu zabušavati...ja se tad počnem sikirati al bogami brzo se one vrate na isto...
mlađa sa starijom, starija do rođena bez problema...a kad ih vidiš reko bi čovjek da sam starijoj neprijetlj broj 1 kako je mršavauser posted image
dok mi mlađa zaista i liči na ovu količinu obokauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 20:46:24   
R&T@
Ja sam ocajna, ali u suprotnom smjeru...user posted image

Moje rucale u 17 sati...
pune tanjire corbe (povrce, riza, meso) uz veliku kolicinu kiselog kupusa...

U 17:45 nisu htjele da izadju iz kuce jer su jele klementine...

U 19:15 usle u kucu i one odmah pitaju sta ce jesti...

Ja se rasplakala...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:27:19   
teacher75
kao 1. da pohvalim temu, mnogo mi se svidjauser posted image
ovako je to kod nas:
-Lana 2 godine i 3 mjeseca:
Ne pije mlijeko i ne voli jesti nista namazano na krisku, i dalje joj u 90% slucajeva posebno kuham jer mm i ja jedemo uglavnom suhu hranu (nezdravo)
Dorucak je oko 8 ujutro, pojede skoro svako jutro na silu kasiku meda i stalno se vrtimo u krug: pura na mlijeku sa puterom i mladim sirom, jaje kajgana i mladi sir, droba (hljeb u mlijeku sa puterom i mladim sirom i jajetom) ili griz na mlijeku sa mladim sirom
Uzina je oko 10-10.30- uvijek je to voce- trenutno uglavnom pojede 2-3 mandarine i 2 kivija, ili 4 mandarine ili 3 mandarine i bananu
spavanje je od 12 do 2 uglavnom
Domacu supu (teleca koljenica sa povrcem, pileca, juneca ili pureca- mijenjam cesto)pojede ili prije spavanja (oko 12) ili kad se probudi (oko 2)-pojede punu zdjelicu
Rucak je izmedju 4 i 6 (kuhano povrce sa rizom i(li) krompirom, prosom i mesom (razne vrste mesa)-pojede poprilicno (uglavnom punu zdjelicu)uz rucak cesto pojede i jogurt
Na veceri ne insistiram jer je oko 8 vec u krevetu a rucak joj je poprilicno obilan, ponekad joj dam nesto ako je ostalo od rucka a uglavnom pred spavanje pojede 1 jabuku.
tokom dana pije samo vodu, jako rijetko sok, caj ne voli. takodjer tokom dana pojede izmedju obroka kiflu ili malo cokolade, keksa (ne svaki dan), malo hljeba...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *