|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
7.2.2012 17:15:40   
mamina princeza
vidim neka djeca nece grah pa mi pade na pamet ...
moja curica nikad niej jela grah do prije par mjeseci - nije htjela nid a ga vidi ...
i ja joj ispricam pricu kako od graha raste kosa a posto ima zelju da ima dugu kosu koja tesko raste jer je sva frckava pa se sklupca:) ona je pocela d ajede grah i to divno :)

probajte i vi tako na neku foru :)

sad kad god je grah za rucak kaze poslije - jel se vidi d ami ej malo porasl akosa.. ajaje nahvalim i ona sva sretna.:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
8.2.2012 9:09:52   
leona81
@anidla odgovaram ti na temi rr razgovori da ne idem OT ovdje previse
@mamina princezo sve sam pokusala - ne paliuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
15.2.2012 12:07:53   
leona81
moje dijete je pocelo malo bolje jesti - u vrticu nekidan pojela krisku s marmeladom - prvi put u zivotu...plus jucer sirnicu - a rijetko jede pitu i neki domaci kolac s jabukama i bananama:) nekidan je i pila kompot a prije ga nije htjela pa se nadam da ce poceti jesti uz djecu...kuci onako - srednja zalost, nekad nista nece jedno 5-6 sati a nekad u 2 sata trazi milion stvari, izgleda da je petice jako muce jer svaku vecer trazi jabuku i nekidan je zaspala tako valjda joj hladi desni...uglavnom jede ono sto je i prije - supice, doduse ja natrpam puno mesa unutra pa to bude kompletan obrok, i sto me zacudilo jede stalno puding od tapioke - koji ima dosta domaceg mlijeka i tako nadoknadi to sto ne pije mlijeko nikako...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
15.2.2012 12:10:13   
emma.L
IZVORNA PORUKA: mamina princeza


sad kad god je grah za rucak kaze poslije - jel se vidi d ami ej malo porasl akosa.. ajaje nahvalim i ona sva sretna.:)


user posted image  srce moje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
15.2.2012 13:13:53   
gvendolina
joj mene i dalje izludjuje sa hranom,ne znam vise sta da smisljam a ne smijem ni eksperimentisati sa necim novim jer ce ostati bez rucka.Njavise se vrte supice i corbe,jos kad kaze nece supu da mu je dosadila a ne zna sta bi drugo mogaouser posted image


juce za dorucak riba,za rucak samo supica pileca,a kasnije vise nije htio nista vise...samo je pojeo malo voca,slatkise i mlijekouser posted image

danas za dorucak pojeo 2 mini virsle i malo eurekrema na kraju da zasladi,sve uz caj sa medom i limunom
za rucak sam mislila sirnicu,nadam se da ce je htjeti
za veceru mogu palacinci,iako mi se ne prave jer imamo tortu ali je on neceuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
16.2.2012 15:20:04   
Hurma
e koliko jaja dijete smije pojesti, dnevno/sedmicno? moj svako jutro za dorucak 2 jajeta sa mlijekom, smixano i ispeceno pa onda sa dvije ogromne kasike pavlake i hljebom... bez problema pojede... baš voli... još ako stavim jogurta... ih... a da li smije Bože dragi, uvijek se pitam?

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
16.2.2012 16:56:15   
taurus
hurma mislim da je to previše...znači pojede školjku jaja za dvije sedmice ili ti ga dvije školjke jaja mjesečnouser posted image
žumance sadrži velike količine holesterola i zbog toga mislim da trebaš smanjiti sa jajima...barem svako drugo jutro da doručkuje nešto drugo

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
16.2.2012 18:07:55   
leona81
mi danas jeli fasirano meso sa povrcem i s puno zacina, cak i chilli:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
16.2.2012 21:36:13   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

vidim neka djeca nece grah pa mi pade na pamet ...
moja curica nikad niej jela grah do prije par mjeseci - nije htjela nid a ga vidi ...
i ja joj ispricam pricu kako od graha raste kosa a posto ima zelju da ima dugu kosu koja tesko raste jer je sva frckava pa se sklupca:) ona je pocela d ajede grah i to divno :)

probajte i vi tako na neku foru :)

sad kad god je grah za rucak kaze poslije - jel se vidi d ami ej malo porasl akosa.. ajaje nahvalim i ona sva sretna.:)

ova moja voli grah pravo. u zadnje vrijeme zabusava sa ruckom, odbija supu, valjda je se zasitilauser posted image mislim i da je do novih zubica, jogurt bi mogla stalno, a znam da jogurt godi kod rasta novih zubica. danas je za rucak pojela 3 cevapa i malo graha i jogurt, ja zadovoljnauser posted image juce rucala samo supu (nekako sam je uspjela prevariti) i poslije jogurt

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
17.2.2012 9:45:15   
mamabb
IZVORNA PORUKA: taurus

hurma mislim da je to previše...znači pojede školjku jaja za dvije sedmice ili ti ga dvije školjke jaja mjesečnouser posted image
žumance sadrži velike količine holesterola i zbog toga mislim da trebaš smanjiti sa jajima...barem svako drugo jutro da doručkuje nešto drugo


A vidiš nama pedijatar govorio, žumance dnevno podmiruje potrebe željeza kod djeteta.
Haj ti budi pametan.

Iskreno, nikad joj nisam davala svaki dan, ali dva puta u sedmici jede jaja za doručak.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 0:32:56   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: noa

eh da dodam sta smo uveli ima 2 dana..pustim crtic na laptop i ona samo zjeva a ja ubacujem..da se razumijemo ne treba sad neko da se javi da kaze da je ova metoda pogresnauser posted image znam ja touser posted image


i ja se sluzim metodom i odlična je.....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 12:53:49   
MAMA MA
Evo čitam ove vaše postove,i vidim da ima jos "psiha"poput meneuser posted image user posted image ....Moj Faruk(2 god.9 mjeseci) je uvijek bio napredna beba do godinu dana sa super apetitom...kada je prohodao i postao ultra mega aktivanuser posted image apetit je lagano splahnuo...jeo je jednom na dan i to isključivo makarone...ponekad bananu,i neke gluposti milk šnite, pingvin...ja sam ludila...Zaboga nemože mi dijete živjeti od tjestenine i slatkisa ponekog....meso nikakvo nije htio...u ustima je zalogaj čuvao po 10 minuta...bez zvakanja...ta faza je trajala do 2 rođendana.....a onda dolazi nova....htjela sam probati da jedemo na okupu ja muz i on...pa kao da vidi od nas...i da i on jede...ali.....kontraefekat...on se za stolom igrao sa hranom....zaokupljale su ga druge stvari na stolu(solnica,kasike,salvete)hrana nikako....ne bi uzeo dva zalogaja u usta....ja luda....sta god napravim samo proba nekad proguta,nekad pljune,ostalo bacim...i onda sam shvatila poentu svega kad sam pronasla jedan tekst na netu...govorio je o tome da dijete koliko god malo jelo obično jede onoliko koliko mu je zaista potrebno...i pomirila sam se s činjenicom...ako je trazio čokolino dobio je....dva zalogaja mesa-super,10 kasika supe-super....i prestala ja nosati tanjir za njim....Sad se zna...dorucak sam trazi(upoznao je osjecaj gladi-prije nije imao priliku jer sam ga ja non stop nutkala necim)....pojede cokolino,ili krisku pavlake,maslaca,džema,eurokrema,uz sve to mlijeko sa kraš-ekspresom,uzina-sve sto traži sam(tj.sto vidi da ima) jabuka banana smoki cokoladica....rucak kad bude gotov ja njemu lijepo sve serviram na jednu tacnu,postavim muzu za sto sam da jede i nas dvoje idemo u sobu,pustimo crtani,i ja ga hranim(mozda je ovo neispravno ali mi je bitnije da jede)uglavnom pojede sve sto mu stavim,popije sok ili jogurt,desert obavezno puding, sutlija, ili kolač....kad ustane sam traži ako je opet gladan,vecera oko 8 tjesteninu,pizzu malu,sendvič neki,isl....pred spavanje nekad opet trazi cokolino,nekad samo mlijeko...i nemam problema....ima skoro 3 godine,visok je 98 cm i ima 20 kg.ja neznam je li to po nekim parametrima OK ili nije ali on je super,nije debeo niti mrsav...a ne pamtim kad je bio bolestan....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 13:05:49   
R&T@
IZVORNA PORUKA: MAMA MA

....rucak kad bude gotov ja njemu lijepo sve serviram na jednu tacnu,postavim muzu za sto sam da jede i nas dvoje idemo u sobu,pustimo crtani,i ja ga hranim(mozda je ovo neispravno ali mi je bitnije da jede)uglavnom pojede sve sto mu stavim,popije sok ili jogurt,desert obavezno puding, sutlija, ili kolač....



Stvarno ne znam sta ce ti rijec "mozda"user posted image

Svaku losu naviku mi, mame, stvaramo... i onda trazimo opravdanja...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 13:41:17   
gvendolina
nije lako nekome tko nema problem sa hranom da shvati nas kojima je to skoro svaki dan borba,ali bukvalnouser posted image Izmisljam sve i svasta samo da ga navedem da jede,pustala sam i crtice ali nam to sada bas i ne pali...

ja sam se pocela pitati da mozda moj A ima probleme sa krajnicimauser posted image user posted image ta mi je ideja nadosla kada mi je prijateljica rekla da je maleni od njene kume bio jako mrsav i ustanove mu da su razlog krajnici,zbog kojih nije mogao jestiuser posted image ....

Kod A se cesto desava da mu se javi nagon na povracanje,ako mu stavim neki malo veci zalogaj ,kao kada se ima grlobolja...a buduci da mm ima problema sa krajncima vrlo je moguce da je i A to naslijediouser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 14:49:10   
MAMA MA
Ruzna navika ili ne,traje 10 minuta,dok on jede,onda nema vise navike..ide dijete da se igra...onako bi sjedio za stolom sat vremena i nebi opet nista pojeo....Parola je "snađi se".....da olakšam sebi a i njemu

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 14:54:32   
MAMA MA
znam da mnoge mame dijele misljenje sa mnom.....user posted image

< Poruku je uredio MAMA MA -- 26.2.2012 14:56:34 >

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:19:11   
Malenaoduvijek
visok je 98 cm i ima 20 kg.j


masala za ovu kilazu,neka djeca sa ovom kilazom krecu u skolu.mog L.bi mogao u zubima nositi user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:23:43   
anidla
Masanla za kilazu! user posted image

Moj Noa ima jedva 13 kg user posted image A stvarno jede....

Zna li neko uzrast 2.5 godine koliko se tolerise kilaza najmanje/najvise.


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:23:52   
MAMA MA
On ima genetske predispozicije da bude krupan...muz je visok oko 1,90 ima preko 125 kila....Faruk je i visok iznad prosjeka(neznam neke tačne parametre,ali vidim kad stane s nekim vrsnjakom da je puno krupniji i visočiji)user posted image ma bravo za sve nase maLENE...SVI SU ONI SUPER I TAMAM....

< Poruku je uredio MAMA MA -- 26.2.2012 15:25:48 >

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:25:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: gvendolina

nije lako nekome tko nema problem sa hranom da shvati nas kojima je to skoro svaki dan borba,ali bukvalnouser posted image Izmisljam sve i svasta samo da ga navedem da jede,pustala sam i crtice ali nam to sada bas i ne pali...

ja sam se pocela pitati da mozda moj A ima probleme sa krajnicimauser posted image user posted image ta mi je ideja nadosla kada mi je prijateljica rekla da je maleni od njene kume bio jako mrsav i ustanove mu da su razlog krajnici,zbog kojih nije mogao jestiuser posted image ....

Kod A se cesto desava da mu se javi nagon na povracanje,ako mu stavim neki malo veci zalogaj ,kao kada se ima grlobolja...a buduci da mm ima problema sa krajncima vrlo je moguce da je i A to naslijediouser posted image


Draga ne mora to znaciti. Pa moj Noa zaista ima problema s krajnicima,ogromni su,ali normalno jede.On samo kad ima upalu krajnika, kad ga boli e tad ne jede.




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:26:35   
anidla
IZVORNA PORUKA: MAMA MA

On ima genetske predispozicije da bude krupan...muz je visok oko 1,90 ima preko 125 kila....Faruk je i visok iznad prosjeka(neznam neke tačne parametre,ali vidim kad stane s nekim vrsnjakom da je puno krupniji i visočiji)user posted image ma bravo za sve nase maLENE...SVI SU ONI SUPER I TAMAM....


Bas cu danas izmjeriti Nou, nisam odavno.I on je poprilicno visok.


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 15:50:33   
gvendolina

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: gvendolina

nije lako nekome tko nema problem sa hranom da shvati nas kojima je to skoro svaki dan borba,ali bukvalnouser posted image Izmisljam sve i svasta samo da ga navedem da jede,pustala sam i crtice ali nam to sada bas i ne pali...

ja sam se pocela pitati da mozda moj A ima probleme sa krajnicimauser posted image user posted image ta mi je ideja nadosla kada mi je prijateljica rekla da je maleni od njene kume bio jako mrsav i ustanove mu da su razlog krajnici,zbog kojih nije mogao jestiuser posted image ....

Kod A se cesto desava da mu se javi nagon na povracanje,ako mu stavim neki malo veci zalogaj ,kao kada se ima grlobolja...a buduci da mm ima problema sa krajncima vrlo je moguce da je i A to naslijediouser posted image


Draga ne mora to znaciti. Pa moj Noa zaista ima problema s krajnicima,ogromni su,ali normalno jede.On samo kad ima upalu krajnika, kad ga boli e tad ne jede.




da li se kod Noe javlja nagon za povracanjem,moze li se to s tim povezati? Kod A to jako dugo traje,ranije sam mislila da mu stavim prevelik zalogaj u usta pa zbog toga hoce povratiti. medjutim kako neki dan cuh ovu pricu za ovog malenog zapitala sam se da mozda i kod A postoji takav problemuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 16:13:04   
Malenaoduvijek
gvendolina

zavisi kakvi su krajnici u pitanju.

kod Luke su grozdasti krajnici koji njemu smetaju da guta i kada spava i dise na usta "hrce",a kada guta tacno vidis da mu smeta.

kod Igora su uvecani (sva tri,to mi je pedijatrica rekla nedavno)ali njemu ne smeta on normalno jede tako da ti je to od djeteta o djeteta

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 16:35:39   
gvendolina
mala hvala ti na odgovoruuser posted image

nama nikada nisu spomenuli da imamo neki problem sa krajncima,ali kako sam cula za slucaj kod ovog malenog zapitala sam se da mozda i njega muce. Ovaj djecak nije imao nekih posebnih simptoma,samo je bio jako mrsav(4,5 g a samo 12kg) krajnici su mu bili jako uvecani da bukvalno nije mogao jesti

moracu pitati pedijatra slijedeci put da mu pogleda krajnke, mozda ima problem pa zbog toga malo jede.



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
26.2.2012 16:47:59   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: Lady26

Ovo nam je mislim 3 grah u zivotu user posted image user posted image user posted image
Hocu reci da ga nikad nije htjela....ali posto u posljednje vrijeme jede hranu tipa corbica, prolazi haman sve...grah, buranija, grasak...mrkvu ganja po tanjiru user posted image da stavi sto vise usta hB...
Al eto moja ne bi pojela piru i meso...
Danas namjenski radi nje pravim pljeskavice da probamo tako pojesti mesa...ako ne ima supa sa povrcem...parola - snadji se user posted image


Gledam neki dan na HRT-u DR.Oz emisija...i tema kao najbitnije zivotne namirnice....neznam sad tacno ali u najvaznije spada upravo grah...i preporucuje da ga sto vise jedemo zbog B vitamina...moj malac bas voli grah i ja ga rado pravim....a volimo i mi..prava zimska hrana

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *