|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 12:30:10   
mea83
evo ja moram otvoriti novu temu drage moje
posto slaboznam ista o kiretrazi molim sve one koje znaju da mi objasne
kako to izgleda, koliko boli,koliko traje vremenski,koje su posljedice sta me ceka poslije
ja samo znam da to rade vakumom i to je sve
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 12:37:07   
ewica
Kiretaza je nacin odstranjivanja tkiva (ploda,ostataka,sluzokoze materice,posteljice) iz materice. Posebnim alatom "grebe" se unutrasnjost materice . Vakum se takodje moze koristiti u cilju ili vjestackog pobacaja ili kiretaze nakon spontanog pobacaja.Prvo se otvori grlic materice, posle su uvodi alatku i tako to... Ne boli, jer dobijas anesteziju, nakon intervencije ima krvarenje, bolove u stomaku poput menstrualnih. Cesto se dobija antibiotik da bi se sprijecila infekcija.Posljedice-kod mene recimo, nakon kiretaze poslije spontanog pobacaja, doktorica pregrubo skinula sluzokozu materice te imala sam par mjeseci premenstrualna krvarenja a samu menstruaciju nakon pobacaja cekala sam punih 8 nedjelja. Poslije cestih kiretaza ostaju pziljci na materici a to moze biti uzrok lose implantacije oplodjene jajne celije i opet-spontanog pobacaja.

(odgovor članu mea83)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 12:43:22   
mea83
hvala ti puno evice
kod mene je na uputnici vjerovatno ocenito napisano kiretraza
ja sam trudna 2 mj. i sad kad mi je doktorica ustanovila da u gestracijskom mjehuru nemam ploda i da mi mora to uraditi
nadam se da ce dobro proci

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 12:49:12   
ewica
Drzi se, bice OK!

(odgovor članu mea83)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 12:52:15   
jasmina_mm
Draga mea83 ja sam radila ciscenje vakumom i trajalo je 5-7 min ali se meni cinila kao cijela vjecnost. Da kazem da ne boli, boli ali nista strasno i puno manje nego klasicna kiretaza. Zelim ti srecu i ne brini se bice sve ok aBd.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 13:13:44   
mamina princeza
Hej mea poslala sam ti privatnu poruku

sretno

< Poruku je uredio Lejlaginica -- 19.9.2008 13:14:07 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 13:24:42   
nikka
Draga,jako mi je žao što ti se to desilo,nažalost mnoge žene znaju kako to boli,ja ti samo želim reći da možeš sebe poštedjeti barem fizičke boli,ako ti u državnoj bolnici nežele dati opću anesteziju,koju prvo trebaš zatražiti,možeš otići u neku privatnu kliniku gdje ćeš sigurno dobiti opću,to traje otprilike 15min.i nakon ukupno pola sata si budna, i neće te ni poslije ništa boliti,dobićeš i antibiotike,tako da posljedica u većini slučajeva nema.
Želim ti da budeš snažna i da to čim prije prebrodiš,pusa.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 13:43:20   
abh
Ja sam radila kiretazu nakon spontanog na Otoci. Nisam sigurna je li mi radila vakumom ili ne. Meni su prije toga rekli da to traje oko 5 minuta i da ne boli strasno. Ja sam bila pripremljena na tih 5 minuta boli, ali je to najmanje trajalo 20 minuta i strasno mi je bilo neugodno. Kao dali su oni meni lokalnu anesteziju, ali nista meni to nije pomoglo. Ja sam rekla ako mi se nedaj Boze ponovo isto desi idem kod privatnika pod opstu anesteziju. U Sanasi kosta 400 KM. Poslije te stomak boli 2 dana, pijes antiobitke i moras mirovati. Takodjer su meni preporucili lezanje na stomaku da se vrati maternica.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 13:43:27   
Mika
Draga mea83 jako mi je žao zbog tvoje trudnoće. Ovdje ćeš dobiti svu potrebnu podršku da prebrodiš sve to i počneš ispočetka.
Meni su radili kiretažu na Koševu i to pod opštom anestezijom jer sam tako zahtjevala a i dosta sam prije toga propatila. Anesteziju svakako moraš dobiti pa makar lokalnu ali ako to radiš u nekoj državnoj instituciji svakako zajtjevaj anesteziju. Na žalost, moje iskustvo je da moraš biti drska da bi te ozbiljno shvatili. Slobodno pitaj doktora ili sestre sve što te interesuje, nemoj da te prepadaju njihovi bijeli mantili. Po ko zna koji put ponavljam da su oni tu radi nas i mi im dajemo platu. Povedi svog muža da ti bude podrška a ujedno se i doktori drugačije ponašaju prema ženama kad su tu muževi.
Sretno i glavu gore!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu mea83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 14:11:26   
mamina princeza
Takodjer su meni preporucili lezanje na stomaku da se vrati maternica.
IZVORNA PORUKA: abh

e svasta a ja bas znam da preporucuju i obrnuto na ledjina sa ispruzenim nogama pa dole savijena stopala jedno preko drugog. ma hajd im znaj svaki doktor neku svoju filozofiju ima

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 14:20:00   
budućamama
Mea, žao mi je mila, ne mogu ti opisati user posted image .
Držim ti fige da se što prije oporaviš user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 14:58:30   
Sladjusna
Mea, zaista mi je zao zbog tvog gubitka. Ja sam kiretažu radila u Bosanesu, prije dvije sedmice. Radila sam privatno jer sam cula da u bolnici ne daju opstu anesteziju, koju sam ja zeljela, da bi sebe postedila dodatne boli, pored boli zbog gubitka bebice. Sve je brzo proslo, dobijes antibiotike. Nisam poslije imala nikakvih bolova, krvarenje samo jedan dan. Posto sam ja bila u 12 sedmici kostalo me je 600 KM.
Zalosno, ali placa se po tome koja si sedmica/ mjesec trunoce. Uzas!
Neka ti je sa srecom, brzo ce to proci. Ne boj se...

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 15:04:35   
mamy Sabina
Mea ,tako mi je žao.
Što se kiretaže tiče,da je prijatno ,nije.
Radili su mi dva puta.
Nije tako bolno,naravno ako te anesteziraju,al
osjećaj je onako ,težak.
Meni je dr,zadnji put nudio opštu,(Radio mi je kiretažu radi rezidue)
Odbila sam,primila lokalnu i nije boljelo.Držim ti palčeve,nije to ni velika
trudnoća brzo ćeš završiti.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 21:55:37   
mamsi
Kao što su ti i ostale napisale da je jednostavno nije,da je neugodno jest.Više se ne sjećam u kojoj sam sedmici bila znam samo da je bio sami početak trudnoće,i kada sam otišla na UZV doktor nije mogao vidjeti plod,pa mi je morao vaginalni UZV raditi i opet ništa nije vidio i rekao mi da dođem poslije 10-ak dana,ali sam ja u međuvremenu prokrvarila i dobila bolove i otišla na pregled kad je ustanovio da je vanmaterična trudnoća i da se plod nije primio,i da me mora "očistiti".Dobila sam lokalnu anesteziju,bolilo jest ali s izdrži i trajalo je oko 10 minuta,poslije toga sam krvarila još par dana, nije me puno bolilo,pila sam antibiotike i eto prošlo je.
A tebi želim da to prođe kako treba da se što prije oporaviš,i zatrudniš opet aBd.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 22:18:33   
mamin sin
Ja sam kiretazu radila privatno kod svoje dr. sa lokalnom anestezijom, vakuumom. Iskreno mene je boljelo jako, kao da nisam ni dobila anesteziju, ali kratko traje. Max 10 min i cim je dr prestala da radi prestao je i bol. Uradila kontrolni UZ da vidi je li sve OK. Onda sam ostala da lezim na stolu jos pola sata na ledjima ispruzenih i prekrizenih nogu kao poslije poroda radi krvarenja. I kuci...Krvarila sam nekih 15 dana, ali to je vise ono smedje mrljanje kao kad ti prolazi menstruacija. Jedino sam treci dan od kiretaze imala kao menstrualne bolove, popila tabletu i kratko je bilo, i tada mi je kao mali ugrusak izasao, a na to me je i dr upozorila. Prvu menstruaciju dobila tacno nakon mjesec dana. Cuvala se 3 mj, i onda opet pokusali.

Tada sam razgovarala sa dr. jer mi je prijatelica rekla kako nju nije bolilo vec kao samo nelagoda, ali smo se slozili kako ima i psiholoskog faktora u dozivljavanju te boli. Ona je kiretazu radila jer je htjela a ja jer sam morala.

Sorry na dugom postu ali ako ce pomoci...

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 22:23:39   
mamsi
Da i ja sam nakon kiretaže ležala pola sata na krevetu u sobi a do mene je bila djevojka koja je to radila pod općom anestezijom i bilo mi je jako žao,buncala je cijelo vrijeme i hladno joj je bilo,tako da sam je pokrivala i milovala je,nije se mogla lako probuditi,tako da ako bi mi se opet to ne dao Bog dragi desilo izabrala bih lokalnu anesteziju,više volim biti svjesna šta mi rade,ali to je tako kod mene.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 22:25:08   
Visnja RR
Prvi put cujem da se kiretaza naplacuje po sedmicama...
Ja sam je radila dva puta...
Prvi kad sam nosila trojke koje se nisu mogle normalno razvijati (12 ili 13 sedmica) , a drugi kad je plod umro u 13-oj sedmici... Cijena je uvjek ista...
Obzirom da sam nedavno bila kod moje D. Pasic vidjela sam da je kiretaza 250 km..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
19.9.2008 22:26:43   
anitaMO
draga moja nista se ne boj.mene nije bolilo ni za vrijeme kiretaze ni nakon nje.brzo bude gotovo,ostala lezati sat vremena na stolu i onda kuci.vise boli psiha i dusa .isto sa lokalnom radila.tj.onu sto ti daju u sam grlic.za tri mj.sam opet zatrudnila.cuvaj se i da i tebi sve to prodje bezbolnije.


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
20.9.2008 7:39:09   
Crvena
Mea stvarno mi je zaouser posted image , od srca ti zelim da se sto prije oporavis.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
20.9.2008 13:16:50   
mea83
Hvala vam drage moje

Ja cu to raditi na kosevu na klinici za akušerstvo
moja me doktorica Naima Š.narucila i mislim da ce mi ona to i raditi
jer i moja je zaova imala dva spontana i morala je ocistiti
i ona joj je to radila sa vakumom
Koliko me je strah i nije skupila sma dovoljno snage da mogu reci ja mogu sve prezivjeti
U svojoj glavi samo zamislim da cu nakon toga imati svoju bebicu ako bog da uskoro
Inace kad sam sad zatrudnila nismo se puno ni trudili oko toga jednostavno se desilo tako sad sebi kazem cim budem mogla poslije toga imati odnose pravimo drugouser posted image

Mozda ja jos nisam ni svjesna da se sve ovo ustvari meni desava a ne nekom drugom al cini mi se da mogu sve izdrzati

Jos jednom Drage moje hvala vam puno na savjetim,objasnjenjima i podrsci

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2008 0:58:17   
Aquarius
Evo da se i ja javim. Nažalost na ovoj temi.user posted image
U ponedjeljak me čeka doktorski konzilij ali ja već vidim šta će biti - kiretaža.
Dobro sam se isplakala, izbacila iz sebe, sad sam tako mirna da se čudim sama sebi. Kao da se radi o nekom drugom a ne o meni i mojoj bebici.
Uglavnom, samo mi se jedna misao vrti po glavi čitav dan : Koliko ću morati čekati i kad ću moći ponovo pokušati. Jedva čekam. Ma grozna sam sama sebi, ni ovo još nije završilo. Jesam li ja normalna, je li ovo neki šok ili šta.
Kažu da Bog nikad ne opterećuje čovjeka više nego on može podnijeti, znači li to da sam toliko jaka ?
Ja se sad sama sebi činim kao da nemam nikakvih osjećaja. Šta se ovo sa mnom dešava?user posted image


(odgovor članu mea83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2008 9:22:01   
Anoniman
pa mila moja sta se desilo???? user posted image user posted image user posted image user posted image
zas kako sam se potresla...user posted image
ljubim te i cuvaj mi se... misli na pozitivno i bece sve ok aBd
saljem ti puuno toplih zagrljaja



< Poruku je uredio Dina RR -- 21.9.2008 9:34:59 >

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2008 9:28:06   
mamyca
Draga nadam se da ce sve biti ok,i da nece morati doci do toga,ne daj se jer mi smo uz tebe.Saljem ti veliki pozdrav i jos veci zagrljajuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
21.9.2008 9:32:57   
RAJA
Mila nadamo se zajedno da će sve biti uredu aBd
svi smo uz tebe

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kiretraža ili Čišćenje
22.9.2008 8:34:48   
Enni
Aquarius, budi jaka.Ja sam imala spontani prije 2 mjeseca, mislila sam da vrijeme nikada neće proći isada mi sporo prolazi, ali ide, još uvijek ponekad plačem, teško mi je kada pomislim šta sam imala a izgubial, toliki se bore za bebu, a ja sam svoju zanijela i izgubila. Ali me tješi što je svaki novi dan , korak bliže do novog pokušaja.Dr. mi je rekao 6 mjesece, jaću pokušati nakon 4, dakle još 2, pa šta bude, nekom uspije od prve a nekome ne.
Samo se čuvaj i glavu gore.

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *