|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:08:50   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Galicia

Imam osjecaj da kad bih se udala, da bih postala teta....Toga me strah....
A sve neke zenice oko mene, doduse ne moje prijateljice, ali poznanice, su postale tetice, pametnice, mahaluse...Cim su se udale...



Nemoj gledati druge, to ti je možda kočnica koja blokira tvoje razmišljanje o:"kako bi meni bilo da se udam za njega?"

Svi smo mi različiti, i različito djelujemo na životna previranja, i događanja.
Ne poredi se sa okolinom, već samo živi u njoj, po svojim pravilima i svom nahođenju.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:09:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: animagical

a kod nekih vjencani list stvori neku dodatnu, drugaciju bliskost...user posted image


pa što ne navedeš, pričaj ženo, vidiš da se Gali zanima


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:10:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Imam osjecaj da kad bih se udala, da bih postala teta....Toga me strah....
A sve neke zenice oko mene, doduse ne moje prijateljice, ali poznanice, su postale tetice, pametnice, mahaluse...Cim su se udale...



Nemoj gledati druge, to ti je možda kočnica koja blokira tvoje razmišljanje o:"kako bi meni bilo da se udam za njega?"

Svi smo mi različiti, i različito djelujemo na životna previranja, i događanja.
Ne poredi se sa okolinom, već samo živi u njoj, po svojim pravilima i svom nahođenju.



baš tako
da sam gledala na neke davno bi se udala a opet s druge strane pogledom na nečije brakove nikada mi ta ideja ne bi pala na pamet
Kao što rekoh sve je u tvojim rukama, ne dozvoli da drugi tobom gospodare, kako u vezi tako ni u braku



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:14:30   
Galicia
Hvala vam svima na odgovorima.
Chuci, nije dug post, bas sam citala sa uzitkom.

Ja i mm se volimo kao i prvog dana kad smo se upoznali. Strasti, ljubavi, postovanja uvijek ima. Radimo iste dane u sedmici, ali drugacije smjene, sto znaci da se ne vidimo po 3 dana za redom. Ali zato kad se vidimo, ne trosimo vrijeme na gluposti nego kvalitetno provedemo ostatak sedmice.
MM ima mana, kao i ja i naravno svjesni smo da niko nije perfektan.
Razmisljam se vec duze, dal' potpisati, dal mjenjati prezime itd itd....

U biti, nije on problem, ja sam. On se slaze sa cim god ja hocu i zelim. Jedino je izrazio zelju da ako budemo imali djecu, da nose njegovo prezime, sto mi je naravno sasvim ok. Sve ostalo, ostavlja meni na odluku.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:16:26   
vjestica
mi smo živjeli zajedno prije braka i potpisivanje papira nije ništa promjenilo, osim što sam ja dobila još jedno prezime
i što smo jedno vrijeme reda radi oboje nosili vere user posted image
zajednički život sa papirom i bez papira je apsolutno isti (nek me pravnice ipsrave ako griješim, ali i pred zakonom je vanbračna zajednica izjednačena sa bračnom)
što se tiče prezimena, pitala si koliko nas je zadržalo samo svoje prezime,pa ja bih zadržala samo svoje prezime, ali sam ipa dodala i muževo zbog djece


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:16:50   
veeseelaa
evo pa vidi jesil za braka, ja nisam, tako ispalo user posted image

http://www.flirtic.rs/index/fb_quiz?code=645159_2045_315&t=1327764512&hash=d6835&utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_term=645159&utm_content=2045&utm_campaign=share_test_result_facebook


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:19:37   
vjestica
i nisam postala teta
samo mi je brat crkavao od smijeha što sam sad udata žena, gospođa user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:20:23   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:22:14   
chuci
IZVORNA PORUKA: vjestica

i nisam postala teta
samo mi je brat crkavao od smijeha što sam sad udata žena, gospođa user posted image user posted image



haha i meni sestra a i ja sama
i sad se nekad smijemo kad kažemo hej ja mama i žena user posted image user posted image i meni smiješno majke mi


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:29:22   
Neca xxx
Ma Galicia, neces postati teta samim zakljucenjem braka. Vec su ti svi rekli i ja potvrdjujem: zivot mijenja dolazak dijeteta.
Btw, ja sam uzela muzevo prezime, jer sam zeljela da svi u mojoj novoj porodici imamo isto prezime.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:29:25   
veeseelaa
a kad sam se ja udala pa neko pita kako je S u braku a moj brat odmah uleti ma udata je a ko momak živi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:31:46   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Galicia
Znaci u biti nista se ne mjenja, osim sto si zakonski "osiguran" na materijalne stvari.


Ja koliko sam upućena sve iznad tri godine zajedničkog života se smatra kao bračna zajednica. Tako da kad bi u nekom slučaju i doslo do razlaza imas pravo na neke stvari kao da ste i bili u braku.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:32:29   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Neca xxx

...jer sam zeljela da svi u mojoj novoj porodici imamo isto prezime.


A meni kasnije na um palo da smo trebali nas dvoje izmisliti neko novo prezime i oboje ga uzeti :))
Bili bi onda kvit :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:34:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

...jer sam zeljela da svi u mojoj novoj porodici imamo isto prezime.


A meni kasnije na um palo da smo trebali nas dvoje izmisliti neko novo prezime i oboje ga uzeti :))
Bili bi onda kvit :)



user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:53:43   
snijeg
Bila u svim fazama i promjenili se jesmo, ali zbog protoka vremena, sazrijevanja, drugačijeg pogleda na svijet, promjena prioriteta i načina života.
Ljubav, uspjeh, razumjevanje, sreću ti neće donijeti ni tona papira, jedan papir će ti donijeti privid sigurnosti i zaštite - tome je dokaz statistički podaci o sve većem broju razvoda.
Mene da se pita ja bih natjerala svakog da živi "nelegalno" šest mjeseci do godinu dana pa tek onda da odluči da li je spreman za bračnu zajednicu i potomstvo.
Ono zbog čega je meni bio bitan papir je budućnost mog djeteta i odnos okruženja prema njemu. Dijete zaslužuje da prema Božijim i ovozemaljskim zakonima bude zaštićeno u svakom smislu. Balkan je još uvijek tradicionalna sredina i u tome nema ništa loše, ali ljudi su skloni osuđivanju i degradiranju nečega što je drugačije i "iskače" iz prosjeka i to je loše! 
U svakom slučaju smatram da si u prednosti zbog braka prije braka i sretno ma šta odlučila.

Prezime uzela muevo, ako sam tradicionalna onda trebam biti dosljedna user posted image

< Poruku je uredio snijeg -- 31.1.2012 15:54:28 >


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 8:48:57   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: Galicia
Znaci u biti nista se ne mjenja, osim sto si zakonski "osiguran" na materijalne stvari.


Ja koliko sam upućena sve iznad tri godine zajedničkog života se smatra kao bračna zajednica. Tako da kad bi u nekom slučaju i doslo do razlaza imas pravo na neke stvari kao da ste i bili u braku.



Ja cu se opet ponoviti kao i na jednoj temi , meni nista nije bitno od ovog materijalnog , ali ona nasa zajednica ono nase da mi pripadamo jedno drugom i pred BOgOM I LJUDIMA da smo mi taj mali svijet  nekako mi puno znaci.
Ali kada sam se vjencavala u Dzamiji i kada je hodza pitao u slucaju razvoda koliki hocu meher , ja sam rekla nista , meni Hodza rece ejjj mlada lijepo je sada ljubav i sve ostalo a sta sutra ako nedao Bog ne bude ljubavi , samo ti sebe osiguraj , znam on ima pravo i sve to stoji ali meni ipak puno vise vrjedi da smo mi pisani jedno za drugo .
Ako volis muza i on tebe necete zelit jedno drugo mjenjati ali godine i vrjeme mjenja nas same i da smo sami a kamo li sa partnerom i danas sutra ako BGO da sa djecom kada budes sve to dolazi samo od sebe .
Ja mislim da ti nikada neces postat ONA ZENTURACA hahahaha no sikiriki ;))))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 11:54:03   
ledy blue

IZVORNA PORUKA: Galicia

Imam osjecaj da kad bih se udala, da bih postala teta....Toga me strah....
A sve neke zenice oko mene, doduse ne moje prijateljice, ali poznanice, su postale tetice, pametnice, mahaluse...Cim su se udale...


Potpisan papir definitivno nije vezivno tkivo braka...Licno meni znaci...al ne kao sigurnost uspjesnog braka...vec onaj intimni osjecaj da sam pred Bogom i zakonom ozvanicila svoju vezu., sto je meni bitno.

A za promijene...to se desava...cesto...i sve mi nesto fine i kulturne user posted image ..
mm i ja imamao poprilicno dug bracno iskustvo...al smo jos uvijek kao kad smo se zabavljali..Mislim da se ne uklapamo bas u okvire ''prosjecnog'' bracnog para...
Sve u svemu zivot ce vam biti onakav kako ga vi osmislite i ukrasite...nikakav papir...On sluzi samo ko dodatna zahebancija u slucaju razvoda....user posted image nikako kao garanti list za sretan zajednicki zivot.

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 12:05:30   
balasgirl
Joj ja znam nekoliko ovih novopečenih mladi, s nekih 20-24 se udalo pa se to uozbiljilo draaaga, ma hebo te ko da im je 50. U onom fazonu: "kuća, muž, djeca, heej", ma daaaj meni šega ba. Što se mene tiče vanbračna veza mi ima svoje čari. Živjela sam u istoj prije braka (ne sa sadašnjim mužem već sa drugim momkom) i bilo mi je haman pa ko u braku. Šta podrazumijevam pod tim:Znači izlazili smo i u javnosti se ponašali kao bračni par, oslovljavali se sa muž i žena, radili i studirali, kući dolazili ko i sad kada sam u braku, znači sve isto ali bez papira. Kad smo kod papira, vjerujte da ja i ne znam gdje mi je vjenčani list, nisam ga vidjela ima ohhhoooo hoooo user posted image Nisam neki zagovarač braka u smislu da je to logičan slijed ozbiljne veze. Ako se ljudi vole, poštuju, lijepo im je skupa, zar im treba taj papir samo da bi narodu ugodili? Ja sam se sa svojim mužem zabavljala, ono klasično izlasci, ljetovanja, ali nikad kod njega nisam prespavala niti on kod mene, prije braka. A ko zna, možda da smo počeli živjeti skupa, možda se ne bi ni vjenčali. U svakom slučaju, hajd nek sam i to probala user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 12:10:11   
teacher75
u biti je razlika zabavljanje i zajednicki zivot a pogotovo dolazak djece na svijet, a mislim da papir ne mijenja nista posebno- ne vidim neku razliku u tome da li par zivi nevjencano ili vjencano osim sto kod nas uglavnom dozive osudjivanje i pritisak od strane familije, okoline itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 12:11:30   
veeseelaa
Ali kada sam se vjencavala u Dzamiji i kada je hodza pitao u slucaju razvoda koliki hocu meher , ja sam rekla nista , meni Hodza rece ejjj mlada lijepo je sada ljubav i sve ostalo a sta sutra ako nedao Bog ne bude ljubavi


ja bi mu sve uzela da dodje do razvoda user posted image user posted image user posted image user posted image što da ne, ako mogu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 14:18:03   
SdZ
Potpisan papir definitivno nije vezivno tkivo braka...Licno meni znaci...al ne kao sigurnost uspjesnog braka...vec onaj intimni osjecaj da sam pred Bogom i zakonom ozvanicila svoju vezu., sto je meni bitno.

A za promijene...to se desava...cesto...i sve mi nesto fine i kulturne user posted image ..
Sve u svemu zivot ce vam biti onakav kako ga vi osmislite i ukrasite...nikakav papir...On sluzi samo ko dodatna zahebancija u slucaju razvoda....user posted image nikako kao garanti list za sretan zajednicki zivot.


user posted image Potpis! Lijepo napisano.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 14:42:53   
sabinos
nas je promijenilo vrijeme i Ajdin,na bolje!

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Brak - Veza
1.2.2012 15:53:22   
jasmin
Za mene licno brak je jedina legalna veza.Nije bitan papiric,danas nam je tacno 6 godina od opcinskog vjencanja,ali ja to ne racunam kao bracni staz.Bitna mi je nasa ljubav,ceznja ka istom,odobravanje roditelja i njihov blagoslov i svjedoci.Ono sto pred Bogom uzmemo kao povjerenje koje cemo ispuniti.Prezime nisam uzela njegovo,ali sve ostalo njegovo je moje...legalno moje :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Brak - Veza
2.2.2012 3:26:33   
Galicia
Znaci da ga ozenim. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Brak - Veza
2.2.2012 12:15:52   
Psiha

IZVORNA PORUKA: Galicia

Znaci da ga ozenim. user posted image user posted image user posted image

Draga Galicia,
A zasto da ne? Ja ne vidim da u tvojoj rubrici "Protiv" ima nekih konkretnih razloga. A ima puno "Za" bar ja to tako vidim. Lijepo je kada imas neki poseban datum, lijepo i posebno se osjecas na sam taj dan, uzbudjeno bez obzira na prethodni "staz" :) i uvijek ces ga pamtiti (pa se potrudite da vam bude poseban a ne cin potpisa) sve je manje komplikovano u svim onim situacijama kada prolazis kojekakve birokratske procedure, sve je manje komplikovano i za djecu ako planirate i jos puno, puno toga. Kad razmisljam o tome svaki put pomislim na jednu svoju kolegicu koja istu ovu situaciju koristi da na pitanje "da li si udata?" odgovori kako joj treba u tom trenutku, sto mi je grozno, a mozda i on tako, ne znam. Upitaj se zasto ti treba da ta vrata prethodnog zivota ostanu odskrinuta, sta se lose moze desiti ako ih zatvoris i otvoris sebi nove horizonte. Iz mog iskustva (6 prije 8 poslije) nista se opipljivo ne promjeni, promijeni se osjecaj konzumiranja braka kod oboje i onako malo se osjecas vise ponosna na svoj mali svijet koji si stvorila. Nadam se da ti moj post nije bio naporan i zelim ti svu srecu u svakom buducem koraku
]user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *