|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
30.1.2017 10:30:08   
ladyblue RR
ja sam imala sve uslove za drugo dijete ali nisam ja htjela. možda sebično ali meni dosta jedno. zbog nje sam možda trebala roditi drugo ali nije joj loše ni ovako.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
30.1.2017 10:34:14   
škorpija

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: škorpija

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

fkt ko ne želi djecu zašto ne koristi kotracepciju? nego se sad bavi onim što ne bi trebalo, da je bilo "pameti"



potpis ko kuća, abortus neki koriste kao kontraceptivno sredstvo user posted image .
inace da sam mlađa i da radim u drzavnoj firmi koja plaća porodiljno odsustvo sigirno bih rodila i treće, meni su djeca najveća radost :), nisu to ni putovanja ni garderoba i karijera, sve mi je to p.... dim user posted image

Eh sad..da su babi muda bila bi dedauser posted image
Ja da sam mladja kao i mm naravno rodila bi drugo pa trece...ali nece da moze
Ne odlucujemo mi o tome..onaj gore se pobrinuo i dao nam svima po zaslugama...hvala mu na ovome sto imam...nama dosta elhamdulila..
Mada decko stalno pita zasto nema brata itd...shvatice kad odraste...tako mu grah pao

joooj najgore je kad krenu u školu pa na mojoj okolinu uče porodicu, a na ilustracijamauvijek mama tata, brat i sestra, e sad čak i ovi djecaci sto imaju brata peglaju roditelje zašto nije sve po ps-u kao u udzbeniku user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
30.1.2017 10:47:08   
salmy
Sad su u tim fazama kad pricaju vide od drugara u razredu kako imaju bracu sestre itd...pokusavam mu objasniti na njegov nacin...ali je uporan I pita konstantno..meni pukne film pa kazem da sam stara...onda on razmislja kako stara ti si mlada meni lijepa mama...
I da pokusam to je ne moguca misija..a na stranu sto sam izbubila zivce..I mm..on ima 51 ..dodje umoran s posla ovaj se hoce igrat skakat...ma sve u svoje vrijeme...zezam ga nekad pa kazem I tebe cu prodat..stavim te na pik.ba otices ko halva..pocne se smijat I zaboravi sta je pitaouser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Treće dijete??!!
30.1.2017 10:55:02   
vila_7

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ko ima kuveta da devera što da ne?! ja ne mogu zamisliti ni da dvoje imam ali sada je već i kasno za mene da rađam više djece. da sam se odmah odlučila za drugo, to bi bila druga priča. doduše, ja nisam nešto nikada ni imala namjeru drugo dijete rađati, mada s ove distance možda sam i pogriješila.


Da znas da si me pogurala malo naprijed user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Treće dijete??!!
30.1.2017 10:57:30   
vila_7
I što na ovoj temi iznad mog nicka piše samo TREĆE DIJETE , a ispod vaših TREĆE DIJETE? PRESTRAVJENA ????
Garant neki znak user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Treće dijete??!!
30.1.2017 11:00:18   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: vila_7

I što na ovoj temi iznad mog nicka piše samo TREĆE DIJETE , a ispod vaših TREĆE DIJETE? PRESTRAVJENA ????
Garant neki znak user posted image


negdje su ccokies ostali pa "vuče" stari naziv teme user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
31.1.2017 11:28:44   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: ladyblue RR

ja sam imala sve uslove za drugo dijete ali nisam ja htjela. možda sebično ali meni dosta jedno. zbog nje sam možda trebala roditi drugo ali nije joj loše ni ovako.



ja kad skontam kako je mom bratu dobro jer ima mene user posted image nek sam ja rodila još djece user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Treće dijete??!!
31.1.2017 16:01:11   
budućamama
Hvala vam na čestitkama!

Zapravo je svemu kriv dr. Mašić user posted image user posted image user posted image
ja otišla na regularni pregled nekad u maju prošle godine i kukam kako sam anemična i to, a on govori- mogli ste jedno granapče. Rekoh doktore, ništa od toga, nisam ja dobre glave za treće, i ovo dvoje su taman malo odskočili... Kaže on: hajte do Nove Godine da probate, pa ako upali- upalilo je, a ako ne- stavljamo gromobran (Mirenu) kako bi vam pomogli oko krvarenja.

I ja kući dumam- šta sad? Ako stavim MIrenu- kraj- nema više djece. Onako mi sve bila kao eto neka opcija.... I s mužem pričala šta bi i kako bi, da li on želi još djece... Sve nešto neke priče oko tog trećeg, danas sam za, sutra žestoko protiv (to ono što nisam dobre glave user posted image ).

Na kraju fkt, iza Nove Godine, jedan jedini tren nepažnje- i rezultat je u pupi user posted image

KO me zna odavno s ovog foruma, zna da sam ja bila dugo na temama neplodnosti i da sam se za oboje djece morala doooobro potruditi. I eto, ovaj put nismo user posted image ali se zakačilo. I kad je već tu, dobrop nam došla mrvice!

Ono što je mene šokiralo- to je kako ljudi sasvim prirodno rihvate da ste npr trudni sa drugim djetetom, dok su me pitali za treće što ne abortiram user posted image . Naravno, meni to nije opcija i molim Boga da sve prođe u najboljem redu.

Eto, to je moje iskustvo. Trenutno sam ušla u 6-tu nedelju i ne žurimo doktoru, to ću za neke dvije sedmice aBd. I svakako ću otići kod dr. Mašića da mu kažem kako je on eto "kriv", jer do njega i te priče s njim oko trećeg djeteta i MIrene, nije mi palo na pamet da rađam treće.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Treće dijete??!!
2.2.2017 8:55:15   
veeseelaa
Ono što je mene šokiralo- to je kako ljudi sasvim prirodno rihvate da ste npr trudni sa drugim djetetom, dok su me pitali za treće što ne abortiram . Naravno, meni to nije opcija i molim Boga da sve prođe u najboljem redu.


ja bi ga/je poslala u pm

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Treće dijete??!!
2.2.2017 10:20:34   
merima_s
Ja imam troje i još se dvoumim oko 4. Kad mi naumpadnu svi strahovi i strepnje, pa i danas dan oko njih briga. Nije mi zbog fizičkog i psihičkog napora nego samo straha da li će sve biti ok. A dok mm nagovorim proći će mi voz, a već mi je 36. A on izbjegava riči na tu temu. :-D Svi prijatelji sa kojima se družimo imaju po 3-4, čak i oni što su rekli da ne bi više, dvoje i taman.
Ja sam uvijek za rađanje, pogotovo ko dobro podnosi trudnoću, nema nekih zdravstvenih problema, što da ne. Veselije je nekako kad ih je više.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Treće dijete??!!
2.2.2017 10:23:10   
veeseelaa
da, al treba malo i misliti na skrb finansijsku o toj djeci
realno niko se ne moze tome oduprijeti user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Treće dijete??!!
2.2.2017 10:25:16   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ono što je mene šokiralo- to je kako ljudi sasvim prirodno rihvate da ste npr trudni sa drugim djetetom, dok su me pitali za treće što ne abortiram . Naravno, meni to nije opcija i molim Boga da sve prođe u najboljem redu.


ja bi ga/je poslala u pm


potpisujem.


buducamama, da vam bude zdravo i sretno i da sve prodje u najboljem redu sto se tice trudnoce i poroda.


ja ponekad razmisljam o trecem djetetu, al znam da od mene ne bi nista ostalo pored jos ova dva indijanca sto imam kod kuce user posted image Djeca me znaju cesto pitati sto im ne rodim jednu bebu. ja kazem bit ce ako bog dragi da. mi ne planiramo, a ako da i bit ce user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Treće dijete??!!
2.2.2017 13:54:46   
budućamama
Naravno da treba misliti i na finansijski momenat. Niko nije rekao da trebamo rađati sirotinju i onda ići na Ispuni mi želju u namjeri da se djeca prehrane. Treba biti objektivan, procijeniti realno mogućnosti, ali i osloniti se na Uzvišenog u pogledu nafake za budućnost, jer ona se nikad pouzdano ne zna. MI smo oboje zaposleni hvala Bogu, imamo solidna primanja, ističe nam kredit za stan za godinu i po, pa će i ta veeeelika ogromna briga spasti s ramena aBd. I tome se radujemo. Za sad praktično živimo nas 4 s jednom platom - i to manjom (ova druga ide na kredit), tako da realno ćemo imati uslove da izdržavamo još jednog člana porodice i da uživamo u svojoj proširenoj porodici.

Alma, hvala puno na čestitkama user posted image

A Merima, meni će u aprilu aBd punih 38, tako da još imaš vremena. Drugačije je kad si stariji, nema tu šta, ali se sve tješim kad vidim kako se dobne granice za rađanje pomjeraju i da žene u mojom godinama bez problema nose i rode zdravu djecu. Od problema u startu su moje izražene mučnine i za sad to je to hvala Bogu, nadam se da ću uživati u ostatku trudnoće čim prođu user posted image



_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 9:09:25   
Lulu_08
Kao što vila reče...čim se ja vrtim oko rr to je sumnjivo...hahaha..

Ja sam oduvijek željela troje djece. Od kada ih imam dvoje ta želja se mijenja poput vremenske prognoze..haha.. user posted image

Danas bi, a sutra ne itd. Djevojčice obje žele brata, kad im objasnim da i u slučaju da se rodi beba ne možemo znati je li brat ili sestra one kažu hoće bebu pa kako god. Istovremeno se više svađaju nego što se druže i slažu..

MM je protiv, kaže nemamo gdje ni kako, curice obje puno treniraju i imaju raznih svojih obaveza (školskih, za mlađu uskoro predškoslkih), stan dvoiposoban, nas dvoje malo u dnevnoj malo na zatvorenom balkonu spavamo, elem fakat čovjek je upravu.

A ipak želja se javi, i kad treba doći user posted image ja se redovno uhvatim nadajući da neće ni doći. Nemam pojma, stvarno sam sama sebi čudna...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 10:07:26   
teacher75
Ja bih se usudila da imam trece dijete samo da sam ovo dvoje rodila u dvadesetim, da sam sada jedno 5 godina mladja, da imamo trosoban stan i duplo veca primanja user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 10:08:57   
teacher75
Lulu, kod mene sve suprotno, ako mi kasni par dana uzasno sam nervozna i u depresiji i slavim kad dobijem a mm ne bi imao nista protiv da sam user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 10:43:16   
veeseelaa
tiki zivotne okolnosti se mijenjaju
ja tako nekad u razgovoru sa sveki pričam, kaze ona da nije htjela ni drugo dijete, kao nisu imali novca i tesko se zivjeli
a sad veli zali sto nije i trece, sad imaju iznad prosjeka, i to kao da sam sebi rodila jos jedno kaze, mozda bi bilo curica

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 10:44:26   
veeseelaa
ja ipak nisam da se stvara sirotinja, al ako mozemo djetetu priustiti da ima elementarno zasto da ne
u biti najbitnije je da ima mnogo ljubavi i toplo okruzenje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 13:36:20   
Lulu_08
Kako god okrenem mislim da osnovno za podizanje još jednog djeteta u porodici ima, definitivno, moje mišljenje je da je možda najveći "problem" i ono što bar mene brine u tom slučaju je posvećivanje pažnje, tj obaveze oko djece...

Mi smo gradu 1. a vodimo ih u školu, predškolsko i treninge u grad broj 2. Nije neka ekstremna kilometraža, 10-15ak km, ali dovoljno da u jednom pravcu oduzme pola sata, pa samim time "ode" jedno 1,5 - 2h dnevno.

Ponekad se zbog toga desi da u sedmici 3-4 puta ne stignemo zajedno jesti, već ko šta kako i gdje stigne. To mi je ta tanja strana, to baš BAŠ ne volim. Zajednički ručak i vrijeme provedeno zajedno mislim da trebaju malo ipak važnije mjesto zauzeti..

A onda opet pomislim, pa i u vožnji u autu pričamo, svađamo se, smijemo, slušamo muziku, pjevamo. Od svega toga napravimo neku vrstu druženja, kako god. Ne bi valjda tu "toliko" remetilo jedno još djetešce raspored?

Pa me onda uhvati grižnja savjest, ako već sad spominjem dijete u kontekstu "remećenja rasporeda" kakva sam ja to mamaaaaaaaaaaa..ccc..aman..

Pa vidite da nisam sva pri sebi? HAHA...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 14:26:37   
vila_7
Lulu , djaba tebi kao i meni .... čim se ti vrtiš ovuda , hoćemo zajedno? user posted image user posted image user posted image

Doduše mene je sad i doktorica "nagovorila" na trudnoću user posted image . Imam cokoladnu cistu , dala mi je terapiju Logest dva mjeseca i onda treći mjesec da pokušam trudnoću i dodjem , što ona kaže ako Bog da trudna user posted image .
A meni "pala sjekira u med" , pa MM iako nije bas bio ZA , sad sam mu rekla da moramo jer ja ne mislim na operaciju ciste user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 14:31:21   
vila_7
A što se tiče finansija za treće, ne znam šta bih vam rekla,...kontam ako imam za dvoje imat ću ako Bog da i za treće.
Bar ja ne mogu tako gledati, jer i kad jedno il i dvoje imaš može se svašta u zivotu desiti pa da nemaš šta jesti. Ja bih radije možda uskratila svojima neki luksuz koji je u današnje vrijeme normalan, a da imaju još jednog brata ili sestru - to je ipak nešto što nema cijenu.
Da ne bi bilo zabune user posted image , da ovo dvoje nemam čim hraniti ,treće mi za sada ne bi padalo napamet.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 14:39:48   
vila_7
A Lulu draga al ti se ismijah , em te ovdje sretoh user posted image , em odleti na temu blizanci kad tvoj post stari i tamo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 14:54:13   
Lulu_08
HAHAHA vilo moja vilo, šta smo satića proveli haha.. Eleeeeeem. Raja ja bih i to stvarno bih, mislim da bi mogli i obaveze skratiti malo, ostaje treća stavka - prostor? U njihovoj sobi nema prostora za još 1 krevet, hajde moglo bi se preorjentisati pa na sprat.
Ali gdje krevetić? Svaki kutak napunjen al totalno! Haos. Nemam blage. I opet, ja ovim opravdavam to što "neću" jer ustvari hoću hahaha.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 14:55:48   
veeseelaa
previse vi to razlazete user posted image
i kod mene se Ajša zadeverala gdje će ta beba kad dodje spavat user posted image
kaze jedino na krov user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Treće dijete??!!
16.2.2017 15:00:39   
teacher75
Za trece su ipak veci troskovi, samo na vrtic bi islo dodatno160 km a gdje su jos razne aktivnosti poslije, odjeca i troskovi skolovanja kasnije. Treba i vece auto, po mogucnosti karavan jer nas 4 jedva i ovako stanemo a nije nam malo auto. Gepek krcat. A dvosoban mali stan da ne spominjem, ne znam uopce gdje bi nam trenutno stao krevetic za bebu a kamoli jos sve.kerefeke za bebe. I ovako smo pretrpani

< Poruku je uredio teacher75 -- 16.2.2017 15:02:00 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *