|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:53:52   
M kao Mama
Molim Vas da se drđite tema Privatna škola, znalči osnovno i srednje obrazovanje


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:55:53   
balasgirl
Da Leona, ali takav fax i košta toliko da bi ga za te iste pare mogao završiti i negdje vani gdje je sigurno priznatiji nego ovdje. Evo moj komšija, kad je izračunao koliko bi ga ovdje došao taj faks, otišao je u Kairo i završio. Sad radi u Engleskoj, super mu posao. A ovi tipa Kiseljak, Istočno sarajevo, Pale, Travnik i ostala kompanija,....mah, neću da idem OT.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 15:59:03   
leona81
cula sam za Isa Beg Isakovic da je dobra, hrana je domaca, ima prevoz, nastavnici su ok...cijena je oko 250 KM mjesecno...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 16:03:30   
leona81

IZVORNA PORUKA: balasgirl

Da Leona, ali takav fax i košta toliko da bi ga za te iste pare mogao završiti i negdje vani gdje je sigurno priznatiji nego ovdje. Evo moj komšija, kad je izračunao koliko bi ga ovdje došao taj faks, otišao je u Kairo i završio. Sad radi u Engleskoj, super mu posao. A ovi tipa Kiseljak, Istočno sarajevo, Pale, Travnik i ostala kompanija,....mah, neću da idem OT.


on je dobio 2 diplome, nasu i irsku i cak vise od pola stipendije za MBA- zbog ocjena ali starci ne mogu priustiti da ga salju dalje pa sad trazi posao da sebi finansira MBA negdje vani kasnije...nista losiji nije ovaj fakultet koji je cjelokupan na engleskom jeziku i njihova diploma je priznata u EU...pored toga imao je iskustvo zivota u Irskoj, i usavrsio je engleski jezik...nije morao sve 3 godine da ide vani kad isti fakultet postoji ovdje...takodjer sreca je da postoji i medjunarodni program u srednjim skolama pa je zadnjih 5 godina skolovanja sve predmete pohadjao na engleskom...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 16:04:17   
M kao Mama




a sada ozbiljno, ja sam bila protiv tih privatnih sektora izgleda mi nekako kao separacija, međutim, na primjeru vrtića sam se uvjerila da su zaista bolji, za školu ne znam, ne razmišljam o privatnoj, dok god ima ovih državnih toliko djece je išlo i ide u državne, pa neka ide i moja, ako dođe vakat da se i školstvo privatizuje, bože moj, do tada, s ovom pameti i džepom državna,

< Poruku je uredio mama alma RR -- 15.2.2012 22:57:56 >

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 17:04:22   
snijeg
Da imam love ne bi ni razmišljala gdje ću dijete upisati, ovako izbor mi je sužen. Nemojte se zavaravati, i sve javne/državne škole nisu iste, a o privatnima je suvišno i govoriti. Ne radi se samo o stranom jeziku, u pitanju je pristup učeniku, sigurnost, metodologija rada, pedagogija, prenapučenost razreda/škola i posvećenost svakom pojedinačno u skladu sa njegovim/njenim mogućnostima, higijenski uslovi u toaletima, učionicama, dvorištu, društvene i socijalne aktivnost, podsticaj na razvoj pojedinačnog talenta i kreativnosti, ako ćemo brutalno iskrenije i veće znanje usvojeno na mnogo jednostavniji način za dijete i roditelja....ma masa toga. Ovo mi govori iskustvo radne kolegice i komšinice čija djeca idu na Vraca. Ako ne dobijem na Bingu, neću biti u mogućnosti prezentovati vlastito, nažalost.

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 19:30:14   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: snijeg

Da imam love ne bi ni razmišljala gdje ću dijete upisati, ovako izbor mi je sužen. Nemojte se zavaravati, i sve javne/državne škole nisu iste, a o privatnima je suvišno i govoriti. Ne radi se samo o stranom jeziku, u pitanju je pristup učeniku, sigurnost, metodologija rada, pedagogija, prenapučenost razreda/škola i posvećenost svakom pojedinačno u skladu sa njegovim/njenim mogućnostima, higijenski uslovi u toaletima, učionicama, dvorištu, društvene i socijalne aktivnost, podsticaj na razvoj pojedinačnog talenta i kreativnosti, ako ćemo brutalno iskrenije i veće znanje usvojeno na mnogo jednostavniji način za dijete i roditelja....ma masa toga. Ovo mi govori iskustvo radne kolegice i komšinice čija djeca idu na Vraca. Ako ne dobijem na Bingu, neću biti u mogućnosti prezentovati vlastito, nažalost.

Da li se sve ovo odnosi na pomenutu školu???


< Poruku je uredio Vinetu -- 10.2.2012 19:31:53 >

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 20:45:34   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Lično - nemam novca za privatnu osnovnu i srednju školu, a i da imam ne bih je dala jer kod nas u takve škole (čast pojedinicima) upisuju se djeca čiji su roditelji: guzovani, političari, tzv. elita po bilo kojem osnovu, i naravno kriminalci, i svi oni žele da im djeca budu aman-zaman, međutim ništa pametniji (osim znanja stranog jezika) nisu od prosječnog djeteta iz državne škole.



Nema ih ništa više nego i u svakoj drugoj državnoj školi.  Vjerovala ili ne, ovu školu pohađaju i djeca čiji roditelji jedva odvajaju novac za njihovu školarinu... samo da bi im djeca imala bolju budućnost.
Nemam namjeru da uzdižem svoju školu iznad svih drugih državnih i privatnih.  RAdim ovdje već 6 godina i zaista znam kako stvari ferceraju. 
I ja sam završila državnu osnovnu školu i gimnaziju i ne smatram se ništa manje vrijednom... ali, kao što sam i rekla u svom prvom postu - roditelji treba da postave svoje prioritete uzimajući u obzir djetetove ambicije i sklonosti.  Pa, ko voli - nek izvoli!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Privatne škole?
10.2.2012 20:50:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Lično - nemam novca za privatnu osnovnu i srednju školu, a i da imam ne bih je dala jer kod nas u takve škole (čast pojedinicima) upisuju se djeca čiji su roditelji: guzovani, političari, tzv. elita po bilo kojem osnovu, i naravno kriminalci, i svi oni žele da im djeca budu aman-zaman, međutim ništa pametniji (osim znanja stranog jezika) nisu od prosječnog djeteta iz državne škole.



Nema ih ništa više nego i u svakoj drugoj državnoj školi.  Vjerovala ili ne, ovu školu pohađaju i djeca čiji roditelji jedva odvajaju novac za njihovu školarinu... samo da bi im djeca imala bolju budućnost.
Nemam namjeru da uzdižem svoju školu iznad svih drugih državnih i privatnih.  RAdim ovdje već 6 godina i zaista znam kako stvari ferceraju. 
I ja sam završila državnu osnovnu školu i gimnaziju i ne smatram se ništa manje vrijednom... ali, kao što sam i rekla u svom prvom postu - roditelji treba da postave svoje prioritete uzimajući u obzir djetetove ambicije i sklonosti.  Pa, ko voli - nek izvoli!



Naravno, samo moje skromno mišljenje je da u privatnim školama je veća koncentracija gore nabrojanog. Ali helem nejse, ipak smatram da je bolje ukoliko moram, a moram da biram, da novac odvajam za njeno visoko obrazovanje, po kvalitetnijim uslovima.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Privatne škole?
11.2.2012 10:19:14   
Crvena
Ja sam neko ko nema pozitivno iskustvo sa privatnim skolama. Radila sam sa djecom iz jedne privatne skole. Znanje minimalno, radne navike nerazvijene. Iskreno cak ni taj engleski nije nista posebno bolji u odnosu na djecu koja pohadjaju drzavne skole.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Privatne škole?
11.2.2012 10:34:39   
teacher75
Buduci da radim u gimnaziji, imam iskustvo sa ucenicima koji dolaze iz privatnih osnovnih skola. cesto smo imali problema s njima jer nisu navikli na autoritet, dosta im se popustalo u osnovnim i navikli su da dobiju dobre ocjene samo zato sto su placali skolovanje, pa kad bi kod nas dobili losiju ocjenu, bunili bi se i pravili nered. znanje im je nikakvo u odnosu na neke drzavne skole (ne mogu sada reci ni da sve drzavne osnovne skole valjaju jer je veeeeelika razlika medju njima) pa recimo da djeca iz ovih privatnih skola imaju neko osrednje znanje, a drzavne osnovne skole iz centra uglavnom prednjace po znanju. sto se tice srednjih privatnih skola, imali smo dosta slucajeva prelaska ucenika iz istih u nasu skolu (bosnjacka, katolicki skolski centar, turski koledz). nisu se mogli prilagoditi na njihov sistam

< Poruku je uredio teacher75 -- 11.2.2012 10:36:16 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Privatne škole?
11.2.2012 11:13:59   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Ja se sjećam da si ti dosta aktivno "istraživala" OŠ kada je Hana trebala poći u školu i da si prikupila jako puno bitnih info. Ja sam tada, nažalost, to samo formalno preletjela jer nisam imala djaka ni na mapi (stupidme) ali sada me itekako zanima...pa ako si voljna podijeliti info...user posted image
Kako si zadovoljna izabranom školom? Ili da kažem - kako ste zadovoljne?


Mi smo zadovoljni, mada lično imam osjećaj da su suviše strogi i previše zahtjevni.
H. ljubav iz vrtića se prebacio iz ove škole u drugu, koja mu je bliža zgradi. Njegova mama kaže da oni tek sada počinju učiti pisana slova, dok su u H. školi to završili još u novembru.
Razlika je i u gradivu iz matematike. H. je već prešla jednačine sa jednom nepoznatom.
Svaki dan imaju zadaću, koja nije bezazlena, H. većinu završi u produženom boravku, tako da je slobodna kad dodje kući.

Moram napomenuti da u H. školi djeca do 4 razeda idu u prvu smjenu.
Ne znam kakvo je stanje kasnije.
Pri izboru sam se vodila sugestijama koje sam dobila od prijateljica koje predaju u školi u kojoj radi i teacherka, odnosno njihovim iskustvom sa znanjem koje pokazuju djeca iz pojednih osnovnih škola.
Nabrojale su četiri škole čiji učenici pokazuju u startu bolje znanje, koje ne mora biti presudno za uspjeh u gimnaziji, ali djeca imaju dobru osnovu. Uglavnom, H. škola se nalazila u te četiri.

Ali moram reći iz ove perspektive, vrlo je bitno da je škola blizu mjesta stanovanja.

Moja drugarica ima malu koja je 7 razred privatne škole. Bez obzira na to što je zadovoljna, ipak joj se čini da je disciplina preoštra, naročito slušanje vaza direktora svako jutro....odlučila je da malu ipak upiše u domaću srednju školu, doduše ovaj program u II gimnaziji na engleskom jeziku.

Isto tako, iz iskustva profesora koja prodaju toj djeci, na engl. jeziku, kažu da su ta djeca pravi mali snobovi. ( u većini )
Ja svoje dijete ne bih tu svakao upisala, ja svojoj djeci druge vrijednosti ugradjujem.

Znam da nije tema, ali moram reći.....svi koji nisu probali pohadjanje na privatnim fakultetima u Travniku i Palama, nemojte kuditi. Uopšte nije onako kako se prica.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Privatne škole?
13.2.2012 15:45:36   
Vinetu

cesto smo imali problema s njima jer nisu navikli na autoritet, dosta im se popustalo u osnovnim i navikli su da dobiju dobre ocjene samo zato sto su placali skolovanje, pa kad bi kod nas dobili losiju ocjenu, bunili bi se i pravili nered. znanje im je nikakvo u odnosu na neke drzavne skole (ne mogu sada reci ni da sve drzavne osnovne skole valjaju jer je veeeeelika razlika medju njima) pa recimo da djeca iz ovih privatnih skola imaju neko osrednje znanje, a drzavne osnovne skole iz centra uglavnom prednjace po znanju. sto se tice srednjih privatnih skola, imali smo dosta slucajeva prelaska ucenika iz istih u nasu skolu (bosnjacka, katolicki skolski centar, turski koledz). nisu se mogli prilagoditi na njihov sistam

U gimnaziji sam imala profu od koje sam imala veeeeliki strah.  Kad god sam imala čas kod nje, grčila mi se šaka od straha.  Kad sam upisivala fakultet, upisala sam ga sa željom da moji budući učenici nikad ne osjete taj strah!!!  Da, ja se sa svojim učenicima zezam, pjevam im i crtam... imamo super odnos u kojem se zna ko je nastavnik a ko učenik.  Volim ih a mislim da i oni mene vole, jer sa mojih časova odlaze nasmijani i pametniji jer su učili kroz zabavu... učili - a ne zijevali okolo. Ne zijevaju okolo jer su im časovi zanimljivi, obogaćeni različitim sadržajima, zahvaljujući najsavremenijim nastavnim pomagalima koja imamo.
Činjenica jeste da se mnogi od njih teško prilagode na drugu školu, jer skoro sve predmete ovdje uče na engleskom jeziku, po izmijenjenom nastavnom planu i programu.  I u tome leži caka--- u našoj školi su npr. u 6. razredu iz matematike učili određeno gradivo, koje se u državnoj školi ne uči (ili uči mnogo kasnije ili ranije)... i sl.  Ili poznaju odrežene geografske pojmove na engleskom ali ih ne znaju na bosanskom.
I... tačno je da neki RODITELJI misle da uplatom školarine plaćaju i dobre ocjene svojoj djeci, pa svoje stavove prenose i na djecu.  To nam je veliki problem i stalno se, kao kolektiv, borimo protiv toga.  Ali sličnih situacija imaš i u državnim školama... tipa "Otac mu je zlatar pa ga nemoj oboriti;  Majka joj je naša kolegica, pa će imati 5!!!"

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Privatne škole?
13.2.2012 16:51:35   
leona81
@hanabanana - ne bih pricala o tome da ne znam, nekoliko prijatelja je islo na apeiron, a na jednom privatnom radi moja najbolja prijateljica...dovoljno mi je sto vidim i cujem od njih...profesorima se govori da daju sto lakse testove da bi svi prosli, a ni tad ne urade kako treba, pa moj je drug imao ispit sa zadacima koji su primjeri na pocetku nase knjige...te ostatak polagao putem seminarskih radova? to dovoljno govori o takvim fakultetima...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Privatne škole?
13.2.2012 17:04:57   
teacher75
mm studira u kiseljaku i neke ispite je polozio bez problema al neke bogami nije bas tako lako kao sto se prica, uglavnom, izgleda da ce ponovo obnovit godinu, on ne moze da ide na predavanja zbog posla, studira vanredno a za neke ispite se dobivaju bodovi za prisustvo na predavanjima i tu je u startu odmah u minusu i nikako da poloziuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Privatne škole?
13.2.2012 17:10:56   
dubravka01
Ja diplomirah na privatnom fakultetu, hem što ga debelo platih, hem što zape ko konj što se učenja tiče.
Inače moje je mišljenje,bar u vezi visokog obrazovanja, da je stvar osobe šta ustvari želi, diplomu i znanje ili samo diplomu.


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Privatne škole?
15.2.2012 17:33:14   
umahmed
nisam vas sve iscitala,user posted image prvo da napisem svoje licno iskustvo
Moja djeca idu u privatnu Al-Manar o.S. mi smo prezadovoljni. Cijena je 350KM mjesecno,stim da mozete platiti i za cijelu godinu ili pola godine. Djeca ostaju od 7:00do 15:30h, stim da je obavezno prisustvo od 9:00h. Cijelo vrijeme su pod nadzorom,imaju doktora,jedu kuhanu hranu,imaju vannastavne aktivnosti,vjerski odgoj pojacan u koliko zelite.
Ono sto j emen impresioniralo kada sam prvi puta usla u skolu ta tisina koja vlada na hodnicima,svako dijete koje prodje vas pozdravi,svi su tako odgojeni,pristojni.....
Moje curice su presretne,bez degradacije,grubih rijeci,svaki dan nauce neku novu aktvinost,nesto novo naprave jednom rijecju ODLICNO.

nasatvnicu su ok,jako paze jer se skola placa,nece vas povrijediti,reci ruzno na dijete,skrenu vam paznju ali na jako pazljiv nacin. Nemojte misliti da je nesto laksa skola jer je privatna,naprotiv bore se vise nego drzavne jer im je stalo da zadrze posao i privuku druge.
Meni su super,imaju prijevoz u jednom ili oba smijera ako hocete i to se dodatno placa 70Km u oba ili 35 u jednom smijeru. djeca su u iniformama,tj.svi jednaki bez mobitela,cigareta,nausnica u nosevima ili bradama,,,,,,,,

_____________________________

moje najvece bogatstvo:
F.02.08.2003.
H.25.12.2006
A.10.11.2010.
.....

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Privatne škole?
15.2.2012 18:49:59   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: umahmed
djeca su u iniformama,tj.svi jednaki bez mobitela,cigareta,nausnica u nosevima ili bradama,,,,,,,,


heheheh, ja sam možda više zvučala kao reklama za svoju školu, što mi nije bio cilj.  Upravo se po ovome razlikuju državne od privatnih škola.
Znam iskustva pojedinih kolegica koje rade u državnim školama, kako su učenice obučene na času, kako se dječaci vulgarno ponašaju, dobacuju mlađim profesoricama... kod nas se zaista odmah stane tome u kraj.  U uniformama su svi jednaki, i oni budžovani i oni iz manje bogatih porodica. 

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Privatne škole?
15.2.2012 19:01:19   
teacher75
jel ta skola Al manar na ilidzi? mi smo ove godine imali uzasno iskustvo sa jednim ucenikom iz neke privatne skole na ilidzi cije ime pocinje sa Al. nisam sigurna kako se zove, upisao se u nasu gimnaziji i bio je miran dok nije poceo dobivati ocjene manje od 5 (a znanje mu je daleko od odlicnog, sto je zacudjujuce buduci da se upisao kao ucenik generacije!) onda je poceo praviti incidente svaki put kad bi dobio ocjenu manju od 5, izletio bi sa casa, zalupio vratima, cak je na moju trudnu kolegicu ljutito gurnuo katedru, obzirom da je sjedio u 1.klupi. snizeno mu je vladanje, izostajao je namjenski kad je trebao odgovarati i pisati pismene, a roditelji su uglavnom odobravali njegovo ponasanje i pravdali ga!!! na kraju se hb ispisao vec nakon 1.tromjesecja a culi smo da iste probleme pravi sada u skoli u koju se prebacio. nismo do sada nikada imali takav slucajuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Privatne škole?
15.2.2012 19:14:15   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: teacher75
jel ta skola Al manar na ilidzi? mi smo ove godine imali uzasno iskustvo sa jednim ucenikom iz neke privatne skole na ilidzi cije ime pocinje sa Al. nisam sigurna kako se zove, upisao se u nasu gimnaziji i bio je miran dok nije poceo dobivati ocjene manje od 5 (a znanje mu je daleko od odlicnog, sto je zacudjujuce buduci da se upisao kao ucenik generacije!) onda je poceo praviti incidente svaki put kad bi dobio ocjenu manju od 5, izletio bi sa casa, zalupio vratima, cak je na moju trudnu kolegicu ljutito gurnuo katedru, obzirom da je sjedio u 1.klupi. snizeno mu je vladanje, izostajao je namjenski kad je trebao odgovarati i pisati pismene, a roditelji su uglavnom odobravali njegovo ponasanje i pravdali ga!!! na kraju se hb ispisao vec nakon 1.tromjesecja a culi smo da iste probleme pravi sada u skoli u koju se prebacio. nismo do sada nikada imali takav slucajuser posted image

I na osnovu jednog učenika ćemo stvoriti sliku o nekoj školi???


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Privatne škole?
15.2.2012 22:59:07   
umahmed
Jedna lasta ne cini proljece to je kucni odgoj skola sa tim nema nista. koliko znam prosle godine su izbacili dvoje djece zbog ne dolicnog ponasanja. Mislim sada sve petice padaju u privatnim skolama ma malo sutra,nije to bas tako. A brate pa ucili smo sve silne psihologije,pedagogije,metodike pa i same znamo koja je razlika osnovne i srednje skole sto mentalne sto fizicki ,a sto vrsnjacko emocionalni. Mi smo slobodni da biramo ono sto mislimo da je za nasu djecu najbolje i svako za to ima valjan razlog

_____________________________

moje najvece bogatstvo:
F.02.08.2003.
H.25.12.2006
A.10.11.2010.
.....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Privatne škole?
27.5.2012 11:30:26   
dana3
Nisam upoznata sa nacinom finansiranja privatnih skola dole u BiH ali me interasuje na osonvu koje pedagogije ili pedagoske teorija je skola formirana:Waldorf, Motesori, Vygotski ili KO??? Na osnovi cega se planira, na osnovu cega se uopste radi?Ova pitanja su mi nejasna jer ne moze se samo skola da otovri i kaze e mi cemo da ucimo ovo a necemo ovo-malo mi to nejasno jer ako ima takav temelj skole na osnovu pedagoske misli onda kao roditelj zna covjek kud salje svoje dijete i sta od takve skole ocekuje.
Koji predmeti su obavezni, koji su po izboru ucenika, koji se nude kao bonus u privatnoij skoi, po cemu se to te skole razlikuju u osnovu na drzavne-mnogo pitanja koja bih ja kao rodtelj postavila skolskoj upravi prije upisa. To sto se skolarina placa ne treba i ne smije da utjece na uspjeh i ucenje jer ucenik i roditelj je skolu izabrao a svaka skola mora da ima svoj pravilnik ponasanja koji se mora postovati.
to se tice mamtematike u pojednim razredima-pravi ucitelj bi znao koji zadaci su opteg tipa, koji za djecu sa teskocama u ucenju koji za nadareniju djecu.Koliko vidim daje se sve redom svima i uopste se ne misli na individualni napredak ucenika.user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu umahmed)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Privatne škole?
27.5.2012 11:37:14   
vjestica
mislim da je pitanje na pogrešnoj temi
kod nas nema tih škola, u swe ako ima, tu trebaš tražiti odgovor
kod nas za sad samo postoje vrtići montesori i valdorfski

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Privatne škole?
27.5.2012 11:47:45   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ima privatnih skola u BiH

mislila sam na škole montesori, valdorf i vygotski
ako griješim, onda nisam dovoljno informisana i molim detaljnije informacije gdje postoje takve škole kod nas

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Privatne škole?
27.5.2012 11:47:47   
dana3
Ovde se ne radi o pitanju vec o nacinu formiranja skole.Ja sam radila u BiH 12 godina u skoli kao nastavnik razredne nastave i znam vrlo dobro o cemu pricam. Ne znam zasto kometarises moje misljenje na ovakav nacin ali ja ne mogu da budem odgovorna za ono kako cu biti shvacena od nekog vec sam odgovorna za ovo o cemu pisem.
Svaka skola mora imati temelj svog djelovanja i pedagosku misao i teoriju

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *