|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:30:37   
veeseelaa
valja nama lovu pripremati user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:31:41   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

valja nama lovu pripremati user posted image


Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:32:41   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: canim

Nemorate se maksuz raspitivati to ja usput pitam, imamo mi jos godinu dana do tad, ja sam mislila umjesto obdanista da krene tamo, cula sam i ranije da mogu djeca od 4 godine, pa taman neka ide 2 godine do skole, u svakom slucaju hvala na odgovorima user posted image

To i ja želim... moja će curica ići u predškolsko godinu i po... a onda ću je, najvjerovatnije, od 1. razreda prebaciti u drugu školu.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:35:18   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

valja nama lovu pripremati user posted image


Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju user posted image user posted image user posted image


kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje user posted image
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:37:21   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
valja nama lovu pripremati user posted image

Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju user posted image user posted image user posted image

kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje user posted image
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?


Ima sve... : )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Privatne škole?
24.12.2013 15:40:05   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
valja nama lovu pripremati user posted image

Ja se ne sekiram puno mm radi nesto za njim, mi cemo kompenzaciju user posted image user posted image user posted image

kako god, ima da se naradi dok se dijete iškoluje user posted image
nego jel ima kakav popust na plaćanje u gotovini, možel na rate itd?


Ima sve... : )


Ima user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Privatne škole?
11.4.2014 15:00:44   
marema
Zanimaju me iskustva djece i roditelja sa Sarajevo koledzom i to više muški koledz na Ilidzi. Imaju li korektan i poticajan pristup prema SVOJ djeci, bez obzira ''čiji'' su i odakle su? Kakav je odnos odgajatelja u internatu, pošto učenici koji nisu iz Sarajeva i borave u koledzu?
Ima li nereda, maltretiranja pojedinaca i ukoliko se desavaju od strane drugih učenika da li se to uočava i sankcioniše? Da li škola zaista daje potrebne vještine za daljnje obrazovanje: naučiti kako učiti, naučiti kritički razmišljati, rješavati probleme ili je samo puka interpretacija činjenica?

< Poruku je uredio marema -- 11.4.2014 15:07:22 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Privatne škole?
26.9.2014 11:37:09   
salmana
Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno user posted image

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.

(odgovor članu marema)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Privatne škole?
26.9.2014 12:08:50   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmana

Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno user posted image

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.


Ne znam kako je bilo prije, sada je IUS preuzeo.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Privatne škole?
21.1.2015 12:17:23   
KAM1KAZA1
Pozz, novi sam član foruma, ali čitam redovno komentare i ostalo što me zanima.
Tema je o privatnim školama ili dobrim javnim pa moje pitanje i ide u tom smjeru. Ima li neko najjnovije informacije o tim školama koja je najbolja s obzirom na uloženo i ono šta se dobije. Curica mi akb ove godine starta sa školskim obavezama, pa mi treba što više provjerenih informacija.. Hvala

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Privatne škole?
6.3.2015 18:42:16   
canim
Izleti mi ovo na fb, pa da podijelim s vama mozda neko bude zainteresovan

Dani otvorenih vrata u el manaru

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11046928_511717598967334_1081818530203600513_n.jpg?oh=b359aac64b9f6557dcf630fc832c6295&oe=5590C7E7&__gda__=1434157166_4488bfad9537769c15d5cf5fcb636857

(odgovor članu KAM1KAZA1)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Privatne škole?
13.3.2015 11:46:07   
miracle
Trebam info da ne iscitavam sad...koliko kosta skolarina u Isa B.I.skoli na Grbavici?
Hvalauser posted image


250KM ??

< Poruku je uredio miracle -- 13.3.2015 11:50:35 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Privatne škole?
13.3.2015 12:06:16   
canim
Meni se cini da sam procitala negdje da je skolarina za jednu godinu 3500, ali to sam samo procitala nisam direktno njih pitala.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Privatne škole?
24.4.2015 18:51:10   
lulaloo
Zna li netko cijene godisnje skolarine u QSI International School of Sarajevo (osnovna skola)?
Unaprijed hvala.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Privatne škole?
20.1.2016 11:25:03   
salmana
"Siva zona obrazovanja":

http://skolegijum.ba/tekst/index/797

http://www.skolegijum.ba/static/biblioteka/567c138f02c25_privatneskoleubosniihercegovini.pdf

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 9:50:16   
salmana

IZVORNA PORUKA: salmana

Ovo nisam znala, slucajno naletih na link:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sarajevo/fondacija-sedef-bosnia-preuzela-osnovnu-skolu-isabeg-ishakovic-u-sarajevu

Mozda sada Turci uloze u skolu, ocajno je izgledala sve je od inventara u ocajnom stanju, nas je to odbilo, grozan proctor oronuo, a placas preko 300 KM mjesecno user posted image

Vidim da planiraju nastavu na engelskom I turskom, mada su meni Turci u nastavi generalno - bezveze.


Da samu sebe citiram I malo dodatno obrazlozim, a vezano za Turke u nastavi: licno sam imala priliku da vidim I uvjerim se u skoli na Vracama da turski nastavnici ne komuniciraju ni na jednom drugom jeziku osim na turskom.
Znaci u skoli u kojoj je nastavni proces primarno koncipiran da bude na engleskom, pa i na bosanskom, oni I dalje pricaju samo turski. Jako nelogicno i cudno.

Cula sam da su ljudi jako zadovoljni pretskolskim odjeljenjem u toj skoli, kao i osnovnom skolom do 4-og razreda, a primarno zato sto je tu jako puno naseg nastavnog osoblja i nastava se zaista i obavlja na engleskom jeziku. Dalje je sve prilicno loseg kvaliteta, a o ostalim propustima u ovoj skoli smo nazalost mnogo culi nakon Mahirove smrti :(

Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(

Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 10:04:59   
veeseelaa
moje dijete ide u Isa beg
šta vam zanima?
nastava je na engleskom, ko istu pohadža po Kembridžovom programu
i cijena je viša od nadene, po mjesecu



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 10:06:20   
veeseelaa
Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!


pa jeste velika većina a razlozi su različiti
treba uzeti u obzir da dobar dio stanovništa nije u situaciji da priušiti sebi školovanje u takvim školama
ipak su državne gratis
a ima razlike od državne do državne

nismo mi svi u istom vinklu



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 10:11:07   
veeseelaa
Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(


hoćeš li napisati šta se desilo?
koliko ste pohadjali istu?
gdje je zapelo itd?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:00:05   
salmana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moje dijete ide u Isa beg
šta vam zanima?
nastava je na engleskom, ko istu pohadža po Kembridžovom programu
i cijena je viša od nadene, po mjesecu




Nista me ne zanima, ja sam tu skolu obisla prije nego smo upisali dijete u prvi razred.
U potrazi za skolom koja ce nam pruziti I usluge produzenog / cjelodnevnog boravka, I ta je skola bila zanimljiva, ali samo dok je nismo obisli I vidjeli uzivo.
Skola je bila u jako losem stanju, posebno trpezarija, svlacionice I dio gdje se nalazi sportska sala.
Dojam (negativan) koji je direktorica ostavila na nas je odmah sto se nas tice zavrsio svaku pricu o toj skoli, samo smo je prekrizili sa spiska potencijalno prihvatljivih.

Zena u najmanju ruku pati od kompleksa manje vrijednosti, mi dosli da nam prezentira prednosti skole u odnosu na druge,
I prezentira nam sve zbog cega bismo bas tu trbali upisati svoje dijete, a ona pola sata vodi monolog o sebi, svojoj "velicini", vaznosti, autoritetu, neprikosnovenosti, ustajanju na noge I u stav mirno kad se negdje pojavi itd , mislim user posted image user posted image

dovidjenja gospodjo, to ti kuci svojoj prosipaj user posted image

Znaci, zena rodjeni diktator. Ja tu prostora za lijepu atmosferu (radnu, kolegijalnu ili bilo kakvu) nisam vidjela.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:02:09   
salmana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Fino mi je jedna uciteljica rekla (puno prije Mahirovog slucaja) da nikad svoje dijete ne bi upisala u privatnu skolu. I ovdje je velika vecina zena (majki) tog misljenja, i samo zelim da vam svima potvrdim da ste 100% u pravu!


ipak su državne gratis




Drzavne skole nisu gratis! Drzavne skole se finansiraju iz budzeta, pa sta mislis ko puni budzet?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:03:15   
salmana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mada mi i nije jasmo zasto bi ljudi htjeli da im djeca slusaju nastavu osnovnog obrazovanja na stranom jeziku, ali eto. I ja sam htjela da mi bude dijete sigurno, dobro zbrinuto i odlicno obrazovano u (drugoj) privatnoj skoli, pa sam pogrijesila :(


hoćeš li napisati šta se desilo?
koliko ste pohadjali istu?
gdje je zapelo itd?


Pisala sam na temi skolaraca 2-5 razreda.

A napisacu I ovdje jedan generalni osvrt svakako, cim mognem da se malo posvetim temi.

Skola je el-manar.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:08:57   
Medić*
Pišite o svom iskustvu o svojoj školi. Druge skole ne uzimajte u raspravu. I ne polemisite. Nisu sve skole iste ni javne ni privatne user posted image

Meni ako moja skola ne bude ispunjavala

moja oekivanja a za sada ispunjava odlino onda mogu svoj primjer navestiuser posted image

user posted image

Tu smo da dijelimo iskustva a ne atak na jedne ili druge.

< Poruku je uredio Medić* -- 21.1.2016 11:11:21 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:22:48   
salmana
A zasto medic?

Evo teacher75 je pisala o svom iskustvu sa ucenicima koji su dosli iz el-manar skole jos prije ihihi godina. Da sam Bogdo to vidjela na vrijeme!

U toj skoli definitivno dakle vec godinama ne znaju kako treba raditi sa disciplinski zahtjevnom djecom.


O kakvom ataku pricamo? Ako ti dozivljavas moj utisak direktorice skole u koju ide tvoje dijete - licno, onda ne kontam?

< Poruku je uredio salmana -- 21.1.2016 11:24:16 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:27:54   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: salmana


Da samu sebe citiram I malo dodatno obrazlozim, a vezano za Turke u nastavi: licno sam imala priliku da vidim I uvjerim se u skoli na Vracama da turski nastavnici ne komuniciraju ni na jednom drugom jeziku osim na turskom.
Znaci u skoli u kojoj je nastavni proces primarno koncipiran da bude na engleskom, pa i na bosanskom, oni I dalje pricaju samo turski. Jako nelogicno i cudno.

Cula sam da su ljudi jako zadovoljni pretskolskim odjeljenjem u toj skoli, kao i osnovnom skolom do 4-og razreda, a primarno zato sto je tu jako puno naseg nastavnog osoblja i nastava se zaista i obavlja na engleskom jeziku.




evo i ja da ti potvrdim
ja sam prezadovoljna bila programom i osobljem u predskolskoj ustanovi na Vracama i djetetom koje je bilo ispunjeno i sretno i sve bih opet isto ponovila bez obzira na ova desavanja
sto se tice skole, tu nemam komentar jer mi dijete ne ide u tu skolu


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *