|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje za Bajram
29.9.2008 16:57:22   
nesanica
Od slatka napravila vocnu tortu i baklavu, a za rucak cu praviti aBd begovu corbu i meso zapeci a prilog krompirici i salata!

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kuhanje za Bajram
5.12.2008 23:44:01   
Romali
Žene moje, šta mislite praviti za ovaj Bajram? Nešto smo se puno ušutileuser posted image user posted image
Evo ja došla da pokupim ideje, a već sam kontala sarmu, buredžike, tufahije. Šta još...?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 8:45:20   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image Evo nam opet Bajram ..Kurban
Ja cu ovako baklava,Reforma torta..i dobila sam extra recept za kadaif...al nije obican ..i probala sam ga sada kad je bila dova za hadzdz kod naseg dajdze....
A slano..hm...vjerovatno ce to biti neka pita,dolme...


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 8:52:31   
ElmaB
Mi tradicionalnao za oba Bajrama prvi dan idemo kod mojih roditelja na rucak. Tako da ja necu nista praviti od slanog, a od slatkog cu napraviti hurmasice. U, utorak, drugi dan Bajrama, ako Bog da, cu nama praviti rucak i to: kiselu tarhanu, hadzijski cevap sa pireom, zeljanicu i ispecicu jednu manju telecu pleckicu! Salata kisele paprike punjene kupusom!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 9:00:15   
tea lana
Mi vec danas idemo kod moje mame i nema nas kuci do srijede.Njoj malo pomognem a i kod nas se bas puca i prije i poslije dzamije pa me strah da se Lana ne prepadne,a ta pucnjava traje sve dok Bajram traje.Ko zivi u B fazi na Alipasinom zna o cemu pricam.A mama ce kao i svake godine da zapece teletinu i kronpir,cetri vrste pite,iskuhat ce supu od koljenice,pohovat ce roge sa sirom i vjerovatno ce jos nesto smisliti.A sto se slatkog tice baklava i cokoladna torta.
user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo mama pravi bas tu jer Goran i ja bi od nje mogli zivjeti.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 9:28:26   
Crvena
Prvi dan rezervisan za mamu i svekrvu, pa taj dan ne kuham. A drugi dan nam kumovi dolaze na veceru i pravicu: pogacu, sitni cevap, sarmice od piletine u bijelom sosu sa zacinskim puterom, zeleni rolat (zelje i sir u lisnatom tijestu) i ne znam sta bi jos smislicu. A sto se tice slatkog vjerovatno cu praviti onu tortu andjeo, ako stignem veceras.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 9:44:18   
mamy Sabina
Moj Bajramski meni je najčešće ovakakav:
Supa ,domaća naravno,sogan dolma,biber meso i prilog riža,
buredžici.Od slatkog napravim ili reform ili vasinu tortu,tufahije ,a mama pravi baklavu!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 10:00:43   
lamka
Pošto sam muz i ja sami tu pa nam neće niko dolaziti kod mene će biti skrominiji meni
supica domaća, burek i sarma
a od slatka cu praviti baklavu i mislila sam pijesak tortu al ste me sad podsjetile na tufahije pa mozda njih napravim


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 11:49:16   
liebevoll
Kod mene sis-cevap, krem supa, kadum butici, krompir-pire,salata, a od slatkog vocna torta i kuglice.

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kuhanje za Bajram
6.12.2008 13:00:16   
Ilhana RR
JA cu praviti ruzice i grcku baklavu, al necu praviti one ogromne nego male jer to niko nepojede...

Od slanog necu nista jer idemo kod mojih roditelja kao sto uvijek radimo.
A drugi dan svi osim mojih roditelja rade necu ni imati gostiju, a slabo je u ovom mom gradu gdje zivim onih sto slave bajram.

Blago se vama, nema nista ljepse od Bajrama u seheru. Ima da se isplacem kad budem gledala prenos bajram namaza na hayatu. To svaki bajram radim, neznam sto al u meni se nesto probudi i same suze krenu....

Joj mene odo u offtopic...

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kuhanje za Bajram
7.12.2008 21:03:18   
Anoniman
A zene b
Ja sam napravila baklavu, i izgledea super, a kakva je sutra cu probat. Slikat cu pa cu vam poslat. heheheh.
Napravila sam dvije vrste halve, jednu halvapitu i oblatne. A od slanog burek, sutra cu isprzit malo teletine i jos nesto za prilog. To eto da se necim u kuci oznaci bajram a posle cu kod mame . A ako budem imala goste na rucku, jer se trudim da uvijek napravim neki bajramski rucak ond cu napravit kurbansko meso s nekim prilogom i pite.
as vam je tema, sad moram ici jesti nesto.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kuhanje za Bajram
7.12.2008 21:39:25   
jasmina_mm
eh ja sam napravila hurmasice, a za dorucak je sarma, malo piletine i puter hljebcici. Sveki napravila rolovanu baklavu i posto cemo klati kurban bice i iznutrice za dorucak ko voli...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 9:06:59   
tea lana
ja nadjoh ovu temu,a posto ove godine cu ja kod mame vecinu jela spremati jer ona radi i subotu pa rekoh da vidim kakvi su vasi prijedlozi 

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 9:27:46   
de_de
Da li je neko pravio baklavu sa pistacijama, i ako jeste ako moze da napise kako. Ja sam nasla neke recepte na netu ali ne znam kakvi su. Hvalaaa unaprijeduser posted image user posted image
A sto se tice Bajramskog dorucak: sogan dolma (OBAVEZNO), sarma, neko meso, burek (slagani), bijela pita (ne znam kako se tacno zove, a pravi se od kajmaka, sira, kukuruznog brasna...), gulas, a od slatka baklava (klasicna) i baklava sa pistacijama ( ako uspijemo naci dobar recept) i prsulja. Ovo ce praviti moja mama, posto sam ja na strogom mirovanju, ali zato mogu puno pojestiuser posted image user posted image user posted image
P.S. Ja i mm imamo Bajramski dorucak kod mog djeda, gdje se okupi moja porodica, a Bajramski rucak kod njegove nene gdje se okupe njegoviuser posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 9:50:35   
Hocu bebu
Mi cemo kod svekrve na rucak. a posto nam dolazi jos familije, ja cu joj pomoc, pa ce tu biti janjetina, pite, puretina, riza, dolme...Ona ce praviti steranicu, a ja Tiger tortu i eventulano Muchmalow
user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 11:41:44   
emma.L
Mi smo uvijek kod svekrve na ručku, a kod muževe nane na doručku user posted image . Ja uvijek napravim još neki kolač da bude uz svekrvine ružice i to je to. Nama neću ništa praviti, jer uvijek ponesemo pune kutije kući za sljedeći dan. Obično bude juha, punjene paprike, sogan dolme, burek, pečeno meso i krompir, salata, na kraju super-ružiceuser posted image .
Razmišljam da sada, pošto je subota, napravim još nešto pa ponesem, mada kažu da nema potrebe. A moju pitu svakako ne vole user posted image  nije dovoljno masna. Možda slane kiflice ili tako nešto.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 12:02:58   
ziki
Mi smo ove godine sami za Bajram, zbog Tarika ne idemo kod naših u Sandžak, ovo nam je prvi Bajram da smo nas troje sami pa sam na muci šta i kako da spremim

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 12:04:37   
dzeni_nl
Ja jos nemam blage veze sta da pravim.
Svekrva pravi baklavu pa ce pola dati meni, a mozda i ja napravim jos neki kolac.
Izgleda da ce svekrva kod nas na rucak, a ja jos nemam zive veze sta da pravim.

Mislila sam domacu tarhanu, burek slagani, sarmu, al jos cu da vidim sa mm sta on predlaze.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 13:32:12   
SdZ
Idemo kod mog strike na rucak tako da sto se tice slanog,ne razmisljam...napravit cu jahniju eto tek takouser posted image a kolac cu praviti i to SLADOLED TORTU,a narucili smo hurmasice i baklavu...baklavu ne znam praviti,a hurmasice mi se ne daju,tako da....user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 14:16:09   
tea lana
ovako mama ce praviti baklavu i cokoladnu tortu a ja cu napraviti
Salama sa bananicama
Sastojci

Sastojci

2 dcl mlijeka

250 g secera

100 g margarina

1 rebro cokolade

150 g mljevenog keksa

150 g mljevenih oraha

2 lista oblatni

8 krem bananic



Priprema Prokuhaj mlijeko i secer, pa dodaj margarin i cokoladu. Neka se sve sjedini. Skini s vatre, pa dodaj keks i mljevene orahe.
Smjesu nanesi na oblatnu, slozi bananice i urolaj u salamu.
Dobiju se dvije salame.
Naravno, da bi se oblatna lakse urolala, potrebno ju je lagano nakvasiti, tj. staviti izmedju 2 vlazne kuhinjske krpe.
user posted image

Napravila bi ja i tortu ali se pece pa necu ni da pokusavam jer mi to nikada ne uspije.user posted image user posted image user posted image

Pite ce biti burek zelje i kronpir,teletina zapecena sa kronpirom,supa od koljenice i koljenica leso.Paprike pohovane sa sirom,Bosanski lonac,domaca pogaca.To sam do sada smislila i tati narucila da kupi a ako se jos cega sjetim pisem


(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 14:19:04   
dana3
Za svaki Bajram ovo je obaveza-
sarma
burek
jahnija
baklava i sitni kolaci

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 14:20:38   
tea lana
Dana3 sta je jahnija nikada nisam cula za to,ili kod nas ima drugi naziv

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 15:27:25   
veeseelaa
Pitanje za cure koje su experti u pravljenju sogan dolme
Uvijek imam problem nakon kuhanja luka, ne odvajaju mi se dolmice kako treba, svaka druga pukne pa mi treba hejbet luka da napravim malu šerpu sogan dolme
Imal neki fazon za navedeno?
i kako se uopće pravi japrak?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.9.2009 15:30:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 15:35:33   
hanabanana
Dodaj kašiku sirćete ili jabukovog ocata u vodu u kojoj se luk kuha.

Japrak, istim se puni kao i dolma ( ili lukovice ) - stavlja se u sarmice. MOgu se koristiti listovi vinove loze ( prokuhaju se prije toga ), raštika, ja nekada uzmem i listove blitve.


< Poruku je uredio hanabanana -- 17.9.2009 15:39:31 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kuhanje za Bajram
17.9.2009 15:36:42   
adissa_
bit ce tradicionalno kao i uvijek

jagnjetina,pita od mesa,musaka,sarma,punjene paprike

baklava,tulumbe i neka torta(ne znam jos koja)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *