|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2008 13:53:08   
*sunce*
eh moja mika ja sam na dan poroda ušla u zadnju sedmicu osmog mjeseca znači velik stomak bio i sve kad me ko vidi svi misle da sam se porodila ali nitko i ne sluti ko nije čuo da sam rodila mrtvu bebu user posted image  ovaj pa hajd da kažem kolega s posla je brzoplet na jeziku i od njega ćeš čut sve živo tako da je ovdje gdje radim okolo skoro sav komšiluk u radnjama i kafiću znao za moj slučaj...al neki dan otključavam poslovnicu i izađe žena iz butika do mene koja je skoro počela radit i pita me kako sam kažem ja dobro je šta ću...kontam čula je i ona jer joj šefica zna...a ona će meni pa šta si to odma počela radit kako si bebu ostavila ....a ja se i izgubi tada pa joj kažem ....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2008 13:54:34   
amlatifa
Ja sam imala spontani prije 9 dana ma naš svijet je takav samo što je prije bio drukčiji vakat kad su se naše svekrve porađale. One nisu imale kad da budu osjećajne moja ti je meni kazala ma hajd imala sam i ja 2 spontana pa sam opet rodila dvojicu proći će to. Mi današnje žene imamo puno više osjećaja za porodicu svoju djecu i muževe ma one su prije istresale po 10 komada pa im je zato bilo svejedno, a sada žene puno teže ostaju trudne nas je pregazio rat kad smo trebali da se formiramo(previše stresa). LJUBIM VAS 

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2008 14:08:34   
Mika
Eh znam kako ti je bilo, iako moj stomak nije bio baš toliki ali pričalo se valjda, mene je cura sa posla koja je počela raditi nekako pred moj odlazak na bolovanje srela na hodniku kad sam opet počela raditi i smije se i pita, ti ono rodila dvojke? Ja umrla pa oživila...

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2008 18:02:14   
Malaja
Draga Mika dobro je nisi spucala sa nečim-ja sigurno bih...
Mrzim te zavidne kravetine, koje nemaju svoj život nego zabadaju nos u tuđe. A samo gledaju koga da ponize/povrijede ili slično iz svoje ljubomore jer drugo ne znaju...
Ne obaziri se na takve koze, nisu vrijedne..

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:04:09   
Sladjusna
Mika ne mogu ni zamisliti kako ti je bilo!

Mene nerviraju oni sazaljivi pogledi i zagrljaji..bice, bice...
A, jos vise me nerviraju ljudi koji znaju da sam imala spontani, i meni pricaju o svojim bebama kako su divne, krasne (uglavnom se prica vrti oko toga), pa se pitam zar ljudi STVARNO nemaju osjecaja kada je nesto jos uvjek svjeze i kada vrijedja. Razumijem da svako voli svoje dijete ali halo...ohani malo. Onda osjetim da poslije takvih susreta budem strasno nervozna.

(odgovor članu Malaja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:07:53   
Mika
user posted image  Šta ćeš Sladjusna takvi su ti ljudi! Ma ja sam nekako oguglala na sve to i pokušavam da ne obraćam pažnju. Iznerviram se i ja ali ako vidim da osoba ne prestaje pričati o svojoj bebici (snaha mi je znala biti takva!!!) onda ja naglo mijenjam temu ili jednostavno dignem sidro. Dok ti ljude u pamet sebe ćeš iz pameti zato ti je bolje da ih staviš na ignore!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Sladjusna)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:13:22   
mamyca
To si dobro rekla,takve osobe treba ignorisati,i ne pridavati tome toliko paznje.Znam da je tesko,al tako se mora,bolje je i to nego skupljati nervozu u sebi radi ljudi koji ti ne znace nista.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:44:18   
Enni
Meni  to stvarno na jedno ulazi na drugo izlazi, ali su najgori komentari i slično od strane osoba koje stalno viđate , npr. svekrve.Naime dotična jučer za ručkom će bez pardona: "eto nailazio neki dalji susjed(ja ga neznam) pa pita jel vas ima više, a ja mu kažem neeema, još čekamo i mi".Zgadilo mi se na život , mislila sam joj reć, na šta majketi ti čekaš?Ali nisam, samo sam šutila koda ništa nije rekla, a i MM je šutio.
-Još zna šta sam prošla, valjda treba i znat da se žena treba očuvat poslje toga , a ona molim te lijepo čeka!Odvratno!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:46:38   
Enni
od strane ostalih osoba (posao i sl) nema komenatara, jer niko nije niti znao.
i to mi je najbolje, stvarno, koliko god da je teško bilo, toliko mi je lakše bilo jer nije znalo puno ljudi, a i ovi što su znali su to prihvatili kao i ja, i nastavili dalje.

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:50:47   
Mika
Draga moja Enni meni se čini da ti trebaš malo da poradiš na tom odnosu između TM, svekrve i tebe. Prije svega da TM porazgovara sa svojom mamom i da joj do znaja da malo ohane. Rado bi ti savjetovala da je ti smjestiš na njeno mjesto ali bi to moglo dovesti do sukoba između tebe i TM zato pusti njemu da to riješi.

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:54:54   
mamyca
I ja to mislim,jer treba da shvati da tebe takve rijeci povrijede sto je i normalno s obzirom sta si prosla.Pusti da TM to sredi,jer takvo nesto netrebas trpiti.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 11:59:47   
Enni
To nitko juče nije svatio kao da bi meni moglo biti teško, jer ni poslje kad smo otišli MM i ja, on ništa nije komentirao, a da sam ja nešto rekla,, vjerojatno bi se nju zaštitilo, jer je starija žena, ha ha.
Osjećala sam se ko mašina za rađanje, kad je to govorila juče.
Ali drugi put neću šutit, ili možda da kažem MM da je zamoli da preda mnom ne priča gluposti takve vrste.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 12:03:15   
mamyca
Tako je.Nasamo mu fino reci da takvo ponasanje i opaske nemozes trpiti,i niko ih ne bi mogao podnositi,ja prva ne bih.Treba krenuti od sebe prvo,ili ti fino porazgovaraj sa svojom svekrvom o tome,gledaj kako ce ti biti lakse.Ako je zena normalna i razumna porazgovarj prvo sa njom,a ako niste bas u dobrim odnosima onda razgovaraj sa muzem.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Komentari poslije pobačaja
6.10.2008 12:31:44   
Malaja

Enni ako neće TM da razgovara sa njom onda svakako ti to uradi na lijep način, kao što je i mamyca rekla. Stavi joj do znanja da te ta tema još uvijek boli i da bi radije ne pričala i ne slušala komentare o tome.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Komentari poslije pobačaja
15.11.2008 22:07:26   
alhemicar
joj,joj,da ti znaš kakve sam ja komentare doživjela,ali ne zbog spontanog,već zbog toga što je isalo da ja i moj muž ne želimo dijete ,u braku smo već godinu i stvarno nismo željeli odmah dijete,ali to ne daje pravo drugima da komentarišu,bilo je mnogo negativnih komentara kao vole više psa nego dijete,ma,fuj,ne obaziri se nato ,već furaj svoj sistem i život,bitna ti je podrška muža,a svi ostali su nebitni,biće vjeruj kad se namjanje nadate

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Komentari poslije pobačaja
23.12.2008 11:18:06   
Mirkica
sto se tice kometara  , ja neznam kako pojedini ljudi mogu biti bezdusni  i  bezkontrole kada govore , 
meni je najgore sto pojedine osobe u mojoj blizini vide mene kao krivca i traze dlaku u jajetu  da mene okrive za smrt mog djeteta , neznam u boli u kojoj se nalazim jos mii dodaju , lijepo me strah da ne poludim .
Al kazem Boga ima i valjda ce mi pomoci da sve prebrodim .
A Malaja nekim ljudima nemozes  dokazti da njihove rijeci bole i da su nekontrolisani ili su bezobrzani ili ludi ili toliko glupi .
Ja samo molim Boga da mi pomogne da sve ovo prebrodim a da ne poludim.

(odgovor članu alhemicar)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Komentari poslije pobačaja
23.12.2008 11:28:57   
lamama
Ja kada sam imala spontani 2007 moja svekrva je svima razglasila rodbini i bližoj i daljoj komšijama, ma susretali su me ljudi i koje ne znam da mi kažu da se ne sekiram, ma to je bio pakao za mene, a onda se desila jedan incident i jedna velika uvreda od strane svekrve prema meni na tu temu i ja sam skoro prekinula sve odnose sa njom. Pošto se ja borim sa neplodnošću već duže vremena MM i ja smo odlučili da više nikom nećemo govoriti ama baš ništa.Sada su se odnosi popravili ali ona više ne smije zucnuti na tu temu i mi joj ništa ne govorimo tako da mi je sada supera a do tada grozota.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Komentari poslije pobačaja
7.3.2009 15:38:58   
mea 1983
kod svih je isto izgleda............
najtuznije je bar za mene kad vec zna sta se desilo a pravi se da nezna i jos pita jel to ima neke novine u roku od 10 dana...........
to mi se desilo od strane jedne mm rodice koja mi je dosla kao na kafu i pita iako sve zna u detalje "ej sta ima,imal novine"i onaj dosadni pogled u stomak......
sva sreca pa su tu bili moji roditelji pa je nisam zaskocila

ah da i moja doktorica u dz svaki al bas svaki put pita "a sta je s tobom,jesi li trudna"
ili vec zadnji put kad sam joj dosla po uputnicu za clamidiju odgovor je bio "a sta je u pitanju sterilitet jel"
al onako ko da smo na pijaci
ja sma joj na to rekla molim vas pa hocete li ikada kad vam dodjem pogledati u moj karton i vidjeti da ste podvukli sto puta Kiretraza da me nebi vise pitali
mislim i svakakva nam gamad radi u dz


_____________________________

trudimo se i valjda cemo biti nagradjeni

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Komentari poslije pobačaja
1.11.2010 23:56:56   
veeseelaa
joj cure strašno al takvi su ljudi
Ni ja prva neznam šta bi rekla u takvoj situaciji, da se radi o mojoj prijateljici definitivno bi je posjetila i nešto bi morala reći i garant bi lupila nešto jer zaista u tim momentima neznaš šta da kažeš.... riječi utjehe nekada se pogrešno protumače....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mea 1983)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Komentari poslije pobačaja
2.11.2010 0:34:11   
Aquarius
Ma nema se tu šta pogrešno protumačiti.
Prijateljica ti je bliska osoba, neko koga dobro poznaješ i ko tebe dobro poznaje. Normalno je da ćeš otići do nje, pitati je kako je, staviti se na raspolaganje ako joj nešto treba i ako joj nečim možeš pomoći.Neće se naljutiti ni ako je upitaš šta se desilo. Ako je spremna ispričat će ti, ako nije ostavit ćeš to za drugi put. Ljudima nekad najviše možeš pomoći ako ih saslušaš. Ali banalne riječi utjehe više vrijeđaju nego što pomažu.
A najgore je kad ti pametuju ljudi s kojima se tek pozdraviš na ulici. Da ne govorim za pitanja tipa:˝Jesu li te očistili?˝ To nisu riječi utjehe nego zabadanje nosa tamo gdje mu nije mjesto.
Evo svakodnevni primjer, nešto što se dešava skoro svakome: Ako bude ˝po redu˝što u narodu kažu, skoro svako će nekad doživjeti smrt roditelja. Šta reći BLISKOJ OSOBI  kojoj je umrla mama? Da će sve biti u redu? Znamo da neće. Mama se neće vratiti s onog svijeta. Da kažemo, hajde to se svakome dešava. Istina, ali kako smo tu osobu time utješili? Jedino što možemo je staviti se na raspolaganje, pomoći u onome što ta osoba traži i saslušati je ako je spremna da priča.
Samo, najgore je je što uvijek ima onih koji se naslađuju tuđom nevoljom, i jedva dočekaju da imaju šta pričati uz kafu. Od takvih ćeš tek čuti tako jadnih pitanja i komentara da ti se život zgadi, samo što mene lično to ne tangira, jer im ne pridajem važnosti, ali nekoga to pokopa.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Komentari poslije pobačaja
2.11.2010 0:39:25   
veeseelaa
znam, znam.... meni je kad je umro otac jako me naljutio jedan rodjak koji me htio utješiti time što je konstaovao da je i njemu umro otac, nešto mi je to bilo nidje veze.... on je svog oca izgubio sa svojim 50 godina a ja sa 28....
al kasnije sam shvatila da čovjek jednostavno nije znao šta da kaže....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Komentari poslije pobačaja
2.11.2010 1:21:08   
Mona Mohamed
Drage moje, namjerno se javih na ovu temu da vam dam svoju punu podrsku. Nemam vase iskustvo i na ovakvim sudbinama pamet najcesce stane ali vjerujem da ste jake, snazne, duhovno stabilne i da cete prebroditi vas gubitak koji ce uz Boziju pomoc, vas trud biti nadoknaden. Zelim vam mnogo uspjeha i aBd djece.
Nije lahko ostati imun na komentare iz blize ili dalje sredine. Ako vec osoba nema razvijene metode samozastite, odbrambene mehanizme, ili ih ima, ali ih nije prepoznala, onda je najbolje i najefikasnije takve ljude komentatore pomnoziti sa -1, posmatrati ih kao saobracajni znak pokraj puta, kao da ih Bog Dragi nije dao. Ja znam da vi to mozete i da cete uspjeti. Veliki zagrljaj svima.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.11.2010 18:57:52   
lele.vi
Najgori u nizu "dobronamjernih" komentara je bio : ja pričam trebam uraditi pretrage radi eventualne  buduće trudnoće kaže meni jedna : što se ti igraš sa životom, imaš jedno dijete, šta će ti više! Ja sam zanijemila. 

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.11.2010 21:22:09   
Dida79

IZVORNA PORUKA: lele.vi

Najgori u nizu "dobronamjernih" komentara je bio : ja pričam trebam uraditi pretrage radi eventualne  buduće trudnoće kaže meni jedna : što se ti igraš sa životom, imaš jedno dijete, šta će ti više! Ja sam zanijemila. 


Sa ovakvim komentarom sam se susrela vise puta user posted image user posted image i od tada sam sa njima na vi

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.11.2010 21:41:02   
klemzi
IZVORNA PORUKA: lele.vi

Najgori u nizu "dobronamjernih" komentara je bio : ja pričam trebam uraditi pretrage radi eventualne  buduće trudnoće kaže meni jedna : što se ti igraš sa životom, imaš jedno dijete, šta će ti više! Ja sam zanijemila. 
  E svakavih nas ima, Bože dragi!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu lele.vi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *