|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 12:33:29   
fantagiro
E Boze dragi, raznih komentara... Nekad je bolje sutiti  nego pricati. Ali eto nadam se iskreno da nema tako zlobnih ljudi koji bi namjerno komentarisali ruzno u takvoj situaciji.
Prema meni su stvarno svi bili pazljivi i nije bilo nikakvih uvrednih komentara sa strane porodice, vjerujte da sam svekrvu cak i vise zavolila kroz to sto se desilo, jer je bila jako razumna i pazljiva prema meni.
Ali je bila je tu komsinica, koja me skoro vidjela (i mislim da nakon 2 mjeseca, nemam vise stomak od trudnice u 6. mjesecu) ali ona opet pita, kad ce  beba. I ja joj kazem da nemam vise bebu. Na to mi je ona hladno rekla sve ima svoje dobre strane. Bila sam u soku, nisam znala sta da joj odgovorim na to, presutila sam i okrenula se.

_____________________________

Mamine princeze

Nejla 17.02.2009
Nadija 07.06.2010

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 12:36:55   
sheri
a Boze dragi, zar se i to komentarise????? svega u Bozijoj basti

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu fantagiro)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 12:53:08   
la bomba
Ja se evo ibretim. user posted image

U mom okruženju nije bilo spontanih da ja znam, tako da ove stvari prvi put čujem. Ja ljudi ja g..... user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 12:56:35   
veeseelaa
ma ljudi jednostavno ne znaju šta reći
ne mogu vjerovati da su zlonamjeri
I kad odemo nekom na žalost pokušavamo naći prave riječi.... nekad vjerovatno ne uspijemo....
ni sama neznam šta bi rekla  ženi koja je izgubila bebicu, neznam dal je u redu i šutjeti i ne spominjati.... i to nekako ne ide, al šta uopće reći???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:13:39   
sara.at
Ljudi znaju biti Jako podli ili jednostavno glupi. Neki vecinom Neznaju sta da kazu a ja Bih vise voljela da mi nisu nista Ni rekli nego neke nebulose Tipa "niko Nezna zasto je to dobro" molim Te lijepo a sta je tu dobrouser posted image
Poslije moje kiretaze mm je upozorio komsiju da me nepita kako Sam ili kako beba jer bebe nema a on je rekao "Pa sta ima veze,Nije to nista, TO ionako Nije Bilo zivo" mm je pogledao u njegovo djete i rekao "isto boli kao i se vec rodilo"
Druga osoba Koja me skoro ukopala je Bio moje stric koji me nazvao da me utjesi rijecima "ja neznam sta je to, kod Nas se to u fameliji Nije nikad desilo" nedo Bog da je u Tom Momentu Bio Kraj mene sve zvijezde bi prebrojao,znaci Moja Mama je kriva ili ja user posted image
A onda slicni komentari kad Sam drugi put ostala Trudna "jel SAD sve uredu" a ja se gusim pod stomakom...
Znam samo da boli svaki Kommentar Ali ljudi su takvi da se nemogu suzdrzati

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu fantagiro)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:17:52   
Blue rose RR
Stari ljudi kažu da je "zlatna - prešućena", mada mi to (pretežno mlađurija) baš i ne gotivimo. U nama ništa ne može ostati a da ne prokomentarišemo i obično lupimo ko Maksim po diviziji. Bitno je da se melje, pa nije važna težina riječi izgovorenih.

Važno je da žena ima potporu u svojoj porodici, i da zna da se na njih može osloniti,a komentari ... budu i prođu, ne treba da ih se dotičemo.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:18:27   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: sara.at

Ljudi znaju biti Jako podli ili jednostavno glupi. Neki vecinom Neznaju sta da kazu a ja Bih vise voljela da mi nisu nista Ni rekli nego neke nebulose Tipa "niko Nezna zasto je to dobro" molim Te lijepo a sta je tu dobrouser posted image
Poslije moje kiretaze mm je upozorio komsiju da me nepita kako Sam ili kako beba jer bebe nema a on je rekao "Pa sta ima veze,Nije to nista, TO ionako Nije Bilo zivo" mm je pogledao u njegovo djete i rekao "isto boli kao i se vec rodilo"
Druga osoba Koja me skoro ukopala je Bio moje stric koji me nazvao da me utjesi rijecima "ja neznam sta je to, kod Nas se to u fameliji Nije nikad desilo" nedo Bog da je u Tom Momentu Bio Kraj mene sve zvijezde bi prebrojao,znaci Moja Mama je kriva ili ja user posted image
A onda slicni komentari kad Sam drugi put ostala Trudna "jel SAD sve uredu" a ja se gusim pod stomakom...
Znam samo da boli svaki Kommentar Ali ljudi su takvi da se nemogu suzdrzati


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:19:39   
sheri
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ljudi jednostavno ne znaju šta reći
ne mogu vjerovati da su zlonamjeri
I kad odemo nekom na žalost pokušavamo naći prave riječi.... nekad vjerovatno ne uspijemo....
ni sama neznam šta bi rekla  ženi koja je izgubila bebicu, neznam dal je u redu i šutjeti i ne spominjati.... i to nekako ne ide, al šta uopće reći???

pa mislim da je dovoljno reci"zao mi je" i uhvatiti nekoga za ruku bez rijeci moze puno toga da kaze umjesto ovih nebuloza. ovdje je vise ono ljudsko daj da kazem, pa sta bilo. e nekad je bolje sutjeti


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:21:25   
veeseelaa
baš tako.... topal zagrljaj uz riječi žao mi je...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 13:45:57   
fantagiro
potpuno se stobom slazem Sheri, jos bih samo dodala ako je dobra drugarica u pitanju, da joj se da do znanja, da joj stojis na raspolaganju kad ima potrebu za pricom.

sara.at.: Ljudi su cudo, ali eto jos uvijek se nadam da nista ni je zlonamijerno. Ja sam neke komentarcice prekinula sa rijecima: "nedaj Boze nikome" pa bi se druga strana povukla.

_____________________________

Mamine princeze

Nejla 17.02.2009
Nadija 07.06.2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Komentari poslije pobačaja
16.5.2011 14:26:31   
vila_7
ne znam sta bih vam rekla...mislim da ljudi vise lupaju. I meni je jedna prijateljica bila dosla i pocela priznanje kako zna kako mi je jer je i ona abortirala-a ja nisam nista komentirala (da to nije ni priblizno isto) valjda jer sam previse bila shrvana da bih jos raspravljala.

Ali npr.mnogo gore mi je bilo (a vjerovatno je imala najbolju namjeru),druga prijateljica koja me pitala da li bi iznijela njenu bebu iz bolnice,a bila je trudna 1-2 sedmice razlike! Ja sam iznijela tu bebu (tako je kod nas obicaj), a dusa mi se cijepala jer sam u to vrijeme trebala iznijeti svoju.
hB sad je sve to iza mene i imam svoju malu vrckastu mrvicu!

P.S. I sad kad citam ovo zadnje,najezim se jer se sjetim kako sam se slomljeno osjecala a budala glumila da mi je super! I htjela sam da bude super i da se radujem zbog njene bebice,al nisam mogla oduprijeti se zamisljanju kako bi bilo da je to moje cedo. 


< Poruku je uredio helena_7 -- 16.5.2011 14:30:27 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu fantagiro)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Komentari poslije pobačaja
24.6.2011 19:06:55   
virgulina
ne znaju ljudi sta reci pa lupe , hajd to al' posto sam izgubila prvu bebu u sestom mjesecu , jedna rodica rece : kad nije valjalo trebalo je prije otici user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Komentari poslije pobačaja
28.9.2014 21:43:54   
Marien
Bila mi je zanimljiva tema pa iako stara, evo da je opet aktueliziram. Ja sam imala missed u 7-8 sedmici i realno je to na samom pocetku, gledajuci druge komentare ovdje, ali mi je svejedno tesko palo, nisam mogla razgovarati prvih dana ni s kim i najfascinantnije mi je bilo da me najnormalnije zovu s posla i opterecuju glupostima s tog istog posla ili da mi se najavljuje na kafu neko s kim nisam ni bliska?! Prestala sam se javljati na telefon prvu sedmicu i samo su MM i mama komunicirali u moje ime. Svejedno su do mene dolazili suludi komentari da bih trebala otici u Bahceci (jer je necija snaha tamo bila poslije dva spontana), nekom doktoru jer nadje bakteriju koja izaziva spontani i slicne nebuloze a ja to zaista nisam shvatila kao nekakvu bolest ili poremecaj vec sticaj losih okolnosti, neki su umanjivali vaznost spontanog u toj sedmici (hajde sta ima veze, bolje da je na pocetku) a ja sam jos pored svega 7 dana trpila agoniju poroda svaku noc jer sam isla na pobacaj putem tableta sto je jako sporo islo- u agoniji i vidjela sam plod kad je izasao. Ljudi zaista ne znaju kako se treba ponasati u ovoj situaciji.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Komentari poslije pobačaja
28.9.2014 22:19:27   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ljudi jednostavno ne znaju šta reći
ne mogu vjerovati da su zlonamjeri
I kad odemo nekom na žalost pokušavamo naći prave riječi.... nekad vjerovatno ne uspijemo....
ni sama neznam šta bi rekla  ženi koja je izgubila bebicu, neznam dal je u redu i šutjeti i ne spominjati.... i to nekako ne ide, al šta uopće reći???



ovako nekako mislim i dalje
obzirom na gubitak koji sam doživjela mogu samo reći da lijepo nazvati,posjetiti osobu koja je imala gubitak

meni se svašta dešavalo, ljudi su bježali od mene , doslovno, govorili tako neke utjehe tipa "biće još djece", na forumu mi je jedna rekla i da me Bog kaznio, ma nema šta nisam čula

a bilo je i umjerenih i lijepih izraza sućuti, posjeta, zagrljala, suza

i ja sve razumijem,i ove prve i druge, a samo sam plakala zbog drugih

do duše kod mene se nije radilo o pobačaju, već o smrti novorodjenčeta



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Komentari poslije pobačaja
28.9.2014 22:25:48   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Stari ljudi kažu da je "zlatna - prešućena", mada mi to (pretežno mlađurija) baš i ne gotivimo. U nama ništa ne može ostati a da ne prokomentarišemo i obično lupimo ko Maksim po diviziji. Bitno je da se melje, pa nije važna težina riječi izgovorenih.

Važno je da žena ima potporu u svojoj porodici, i da zna da se na njih može osloniti,a komentari ... budu i prođu, ne treba da ih se dotičemo.




apsolutno
najbitnija uloga je uloga porodice, osobito supruga
ja i mm smo se nakon gubitka djeteta još više zbližili

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Komentari poslije pobačaja
28.9.2014 22:49:39   
maglaj_mum
Ja se samo nadam da je ta koja ti je rekla da je to kazna naglavacke izletila s RR.a...user posted image

Sto se tice teme nemam iskustva...ali komentara i preko glave...Mojoj djevojcici ce sad 4 godine i jos nisam razmisljala o drugoj trudnoci zbog nekih zivotnih okolnosti... I pazim da ne zatrudnim...>A moja sveki me danas pita...da mi nisu zatajili jajnici pa nema novine...user posted image
Mislim C C C

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Komentari poslije pobačaja
28.9.2014 23:29:20   
Galicia
da mi nisu zatajili jajnici pa nema novine...

user posted image

Meni je jedna rekla "plati 20 hiljada, pa ces imati dijete". user posted image

Grlim vas sve. user posted image

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 9:30:39   
vila_7

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ljudi jednostavno ne znaju šta reći
ne mogu vjerovati da su zlonamjeri
I kad odemo nekom na žalost pokušavamo naći prave riječi.... nekad vjerovatno ne uspijemo....
ni sama neznam šta bi rekla  ženi koja je izgubila bebicu, neznam dal je u redu i šutjeti i ne spominjati.... i to nekako ne ide, al šta uopće reći???



ovako nekako mislim i dalje
obzirom na gubitak koji sam doživjela mogu samo reći da lijepo nazvati,posjetiti osobu koja je imala gubitak

meni se svašta dešavalo, ljudi su bježali od mene , doslovno, govorili tako neke utjehe tipa "biće još djece", na forumu mi je jedna rekla i da me Bog kaznio, ma nema šta nisam čula

a bilo je i umjerenih i lijepih izraza sućuti, posjeta, zagrljala, suza

i ja sve razumijem,i ove prve i druge, a samo sam plakala zbog drugih

do duše kod mene se nije radilo o pobačaju, već o smrti novorodjenčeta





Šokirana sam , doslovno user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 10:10:31   
Andy_Bec23
Drage moje meni je moja kolegica prije otprilike 4 i pol mjeseca rekla a je mene Bog kaznio sto nisam bila vjencana u crkvi i da mi je moja curica zato bila nako bolesna i da me Bog spasio muke user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja kad sam to cula poludila sam, sta mislite kako mi je bilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
29.9.2014 10:26:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Andy_Bec23)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 10:32:54   
Andy_Bec23
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Drage moje meni je moja kolegica prije otprilike 4 i pol mjeseca rekla a je mene Bog kaznio sto nisam bila vjencana u crkvi i da mi je moja curica zato bila nako bolesna i da me Bog spasio muke user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja kad sam to cula poludila sam, sta mislite kako mi je bilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Strašno. user posted image
Nadam se da si je svom snagom opalila po nosu. Ja bih user posted image

user posted image user posted image user posted image



Ja sam joj rekla na to, sjedila je sa svojim deckom tu nevjencana ni ti nisi svetica, i ti se jebes prije braka user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Andy_Bec23 -- 29.9.2014 10:33:20 >


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 10:36:22   
ena23
zene drage.. ne znam gdje nabasate na te ljude... svasta u Bozjoj basti... user posted image

ja sam ses sama sebi zaklela da aBd sljedeci put kad budem trudna nema sanse ikome da kazem do 12te sedmice... meni je bilo toliko drago ja sam i zenama koje u prolazu pozdravljam govorila da sma trudna. sad me pitaju za bebu i ja im kazem da bebe vise nema... niko nije nekulturan inisam dobila nijedan grozan komentar kao vi, ali opet boli morati skoro svaki dan ponoviti istu pricu...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 10:38:47   
ena23
i da, i ja sam tek sad shvatila koliko se mm i ja u stvari volimo i kolika smo podrska jedno drugome,.. valjda to dodje neka utjeha, da bar imamo jedno drugo (plus dva lava user posted image )

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 12:01:01   
Private
A meni su rekli,kad je upalilo 1x opet ce,i tek nakon dugo vremena sam cula da sam vjerovatno imala spontani sto sam previse isla dr.user posted image

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Komentari poslije pobačaja
29.9.2014 14:06:38   
vila_7

IZVORNA PORUKA: ena23

zene drage.. ne znam gdje nabasate na te ljude... svasta u Bozjoj basti... user posted image

ja sam ses sama sebi zaklela da aBd sljedeci put kad budem trudna nema sanse ikome da kazem do 12te sedmice... meni je bilo toliko drago ja sam i zenama koje u prolazu pozdravljam govorila da sma trudna. sad me pitaju za bebu i ja im kazem da bebe vise nema... niko nije nekulturan inisam dobila nijedan grozan komentar kao vi, ali opet boli morati skoro svaki dan ponoviti istu pricu...



Mislim da nisam ni ja dobila neke posebno glupe komentare , ali sto kazes , mrzila sam svima ponavljati kako bebe vise nema jer smo i MM i ja svima razglasili jer nam je bila prva i jer smo bili ushiceni.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *