|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
9.5.2012 11:57:12   
ivana29
Ispricavam se admin....sto sam otvarala novu temu...ne snalazim s enajbolje...

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:11:53   
mamine oci
evo vesela imas ovdje sve sto te zanimauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ivana29)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:15:13   
veeseelaa
ma više me ne zanima user posted image user posted image user posted image sad znam do čega je meni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:20:00   
Vinetu
Šta je, druge moje, Veeseelaa i Mamine oči? Vas ne muče mučnine i odmah se žalite!
U prvoj trudnoći nisam ni znala šta su mučnine. Tek me u 8. mjesecu mučila malo žgaravica, ali to je to. Sad, u drugoj trudnoći ova prva tri mjeseca su bila "uhhhhh". Svako jutro i svaku večer - mučnine, a nerijetko i povraćanje. Kako sam ušla u 14. sedmicu, malo je bolje. Mučnine mi sada krenu samo na jake mirise i smrad.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:21:54   
veeseelaa
ma mamine oči ima mučnine a ja ih nemam, pa me ona zeza da mi je muž nevjeran pa zato nemam mučnine user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:22:25   
mamine oci
ma vesela se zali sto nema mucnina umjesto da je sretnauser posted image ja ih imam nazalost ujutro i uvece ali sam se naviklauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:22:42   
Vinetu
Znam, vidjela sam to.... : ))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:26:53   
veeseelaa
mamine oči sad više nisam sretna user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:44:15   
mamine oci
ma ja znam da ti znas za salu zato te i zezam,ne mozes se sa svakim saliti znas touser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
11.7.2012 10:45:17   
veeseelaa
user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Povraćanje i mučnine
2.9.2012 16:55:54   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje trudnice, a i one koje su to bile :) Imam jedno pitanje. Kada su počele vase mucnine u trudnoci i da li su se one pojavljivale svakog dana? Naprimjer, ja dva dana imam mucninu, pa jedan nemam! Da li je to normalno? Kakva su vasa iskustva? Inace sam u 8. nedjelji trudnoce. Ovo je druga trudnoca, prva je zavrsila spontanim. :(
Lijep pozrav!



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Povraćanje i mučnine
2.9.2012 17:18:40   
Alannah
Cuvam ti fige,sve ce biti u redu. Ja nisam imala svakodnevne mucnine,mozda dva-tri dana sedmicno i to ne uvijek ujutru,nekada i poslijepodne. Nijedna trudnoca nije ista,pa tako je normalno i imati svaki dan mucnine ili imati ih ponekad.Probaj u te dane kad imas,pronaci sta ti najvie godi, da ih ublazis. Meni je pomagao npr.caj od maticnjaka ili od korijena dzumbira,bademi i jogurt.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Povraćanje i mučnine
2.9.2012 17:33:22   
bozijidar
Hvala na odgovoru. Poslije svega sto mi se desilo, osluskujem svaku promjenu u svom organizmu. Vjerujem u najbolje!

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Povraćanje i mučnine
2.9.2012 20:49:42   
srećicaa
Ja sam mučninu prvi put osjetila u 6. ili 7. sedmici. Prije toga nisam ni znala da sam trudna. Tada sam 3 dana povraćala i imala proljev, te sam bila sigurna da sam se otrovala hranom jer sam često jela vani. Test sam napravila iz zezancije, jer sam imala jedan stari koji je mjesecima stajao neiskorišten, jedva da sam ga pogledala jer sam mislila da nema ništa od toga. To je bilo ujutro i ja i dalje nisam pridavala važnost tome, naveče sam napravila još jedan test sigurna da će taj biti negativan, naročito jer je večernji urin i kada su se automatski pojavile user posted image bila sam i više nego iznenađena. Nakon toga sam par puta imala mučninu, najčešće ujutro kada perem zube i evo sada sam 11+3 i samo kada sam baš gladna osjetim blagu mučninu, a uopšte ne povraćam. I da naglasim ovo mi je prva trudnoća. Moja prijateljica je morala na bolovanje samo zbog povraćanja jer je na sve živo povraćala, a rodica je imala u intervalima par dana ima pa par dana nema, pa onda 1 dan ima, pa opet par nema. Sve smo mi različite i svaka je trudnoća različita. Jedna žena može imati više trudnoća i da od toga svaka bude različita. Zato bez brige, hrabro podnosi i mučnine i povraćanje, a dok nema velikih poteškoća a aBd neće ih ni biti UŽIVAJ i SAMO UŽIVAJ. Želim ti puno sreće u trudnoći, a još više kada dobiješ svoju malu bebicu user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Povraćanje i mučnine
11.11.2012 16:43:58   
nejra84
Pozdrav drage trudnice i mamice. Ja sam nova ovdje ali vas već neko vrijeme čitam. U 7. sam sedmici trudnoće i imam grozne mučnine i podrigivanja. Sve me to ne bi zabrinjavalo da ja uz to nemam i bolove u želucu. Ne znam da li još neka od vas ima taj problem al meni je on gori i od mučnine. Ne povraćam jo uvijek ali šta god da pojedem tako mi nekako teško padne na želudac da me onda počne da boli i onda kreće mučnina. To nije bol koja se ne može izdržati ali je veoma neugodna. Bila sam kod gin.prošle sedmice, rekla mi je da trenutno sve izgleda dobro ali da je još uvijek mala trudnoća i da ponovo dođem tek za 1,5 do 2 mjeseca. Tada nisam imala taj bol u želcu pa je o tome nisam ni pitala. Samo mi je dala Dabroston da pijem, 2 kutije, jer me boli stomak i jer je u ovom periodu kao veliki broj pobačaja pa zbog toga. Molim vas, ako neka od vas zna ili je imala sličnih problema sa želucem da mi odg.da znam da li je to normalno ili treba da se zabrinem user posted image

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Povraćanje i mučnine
11.11.2012 17:15:00   
visnjica1
Nejra ne sikiraj se to je normalno ,ja sam imala mucnine i povracala dok beba nije ozivjela, apsulutno sve sto bih stavila usta izbacila bi, tako da se ne sikiraj napravi sebi kamilicu, lezi i uzivaj

(odgovor članu nejra84)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Povraćanje i mučnine
11.11.2012 17:32:45   
nejra84
Hvala visnjica na brzom odgovoru. Jednostavno me brine ta bol u želucu koju stalno osjećam. Shvatam da su mučnine i povraćanje nešto normalno i nešto što treba da izdržimo zbog naših user posted image , al me brine ta bol. Nigdje još nisam pročitala da se nekome to dešavalo. Sačekat ću još par dana pa ako ne prođe morat ću otići bar kod dr. porodične medicine

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Povraćanje i mučnine
14.11.2012 12:58:00   
mojadusa
pozdrav...
novi sam član i trebam pomoć...trudna sam 12 tjedana i prvu sam sedmicu samo povracala i poslije nista ali sad me boli želudac i sinoc sam povracala i cijelu noc bolio i ne znam sta je...a imam i mali.problema sa probavom pa ne znam je li to povezano ili sta???pijem samo čaj od mente...je li ko imao sličan problem...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Povraćanje i mučnine
14.11.2012 13:04:13   
visnjica1
Mojadus dobro nam dosla, ah nemoj se sikirati nista to je sve dio trudnoce, boli te zeludac zato sto si puno povracala pa si ga opteretila, vecinu zena prodje kroz to tako da se ne opterecujes time, napravi sebi caj od kamilice s malo meda i popij, ako ne mozes izdrzati imas tablete protiv mucnine, ja nisam htjela da ih pijem osim duzih putovanja,
I prilikom unosenja hrane u organizam gledaj da izvaces sto vise mozes tj isitnis komade hrane, barem je meni to pomagalo nisam poslije imala mucnine i povracanje, pomaze jos mentol bobice ili zvake nesto sto sadrzi mentos, probaj kolu piti , meni su te stvari pomagale..
Sretno i drzi se

(odgovor članu mojadusa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Povraćanje i mučnine
14.11.2012 17:06:21   
mojadusa
hvala puno visnjice...pa evo danas mi je bolje i jela sam i nisam povracala...ja mislim da ce to proći cim udjem u 4 mjesec jedva čekam....pozzzzzz pusa

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Povraćanje i mučnine
14.11.2012 20:45:20   
visnjica1
Moja dusa proci ce akb, cim.bebica ozivi onda ces rahat da papas

(odgovor članu mojadusa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Povraćanje i mučnine
20.12.2012 11:49:38   
Targus
Ja sam otkrila da mi kafa ne prija al nikako..al sam otkrila novu kafu, od jecma ili nesto, zamjena za kafu i stima ;) bar meni user posted image

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
8.10.2013 8:05:32   
emsi
Pozdrav , trudna sam treci put , vec 7ipo tjedana i imam uzasne mucnine po cjeli dan , s prvim nisam imala nista, s drugim bi ponekad povratila , ali sad je uzas , i kad povratim odmah bi mogla opet , ali stvar je u tom sto kad odem u toalet podjem se natezati i ne mogu odmah povratiti , pa me zaboli stomak i onda stavim dva prsta da sto prije zavrsim , molim vas jel tkoimao takvih problema da mu je stalno mukaa i da ne moze lako povratiti pa da mora prste staviti , a ne mogu bez toga povratiti a ne mogu trpjeti, odem vani setati ili spavati ali ne pomaze stalno me tjera na povracanje, a strah me sto onda nece samo vec znam da moram prste staviti ,hvala

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
8.10.2013 12:38:17   
scarlett
Draga Emsi, čestitam na trudnoći user posted image

U prvoj trudnoći imala sam grozne mučnine, sve dok nisam ušla u 4. mjesec. Inače nisam sklona povraćanju, čak i kada se vozim u autu ili busu, muka mi je, ponekad me drži cijeli dan poslije vožnje, ali nikada ne povraćam. Tako da sam prvu trudnoću bukvalno, preležala i prespavala, jela sam samo kifle i kajmak i pila vodu. Nisam imala snage da uopće funkcionišem, kao da me držala neka grozna gripa.

U drugoj trudnoći su mučnine krenule opet od prvog dana kašnjenja menstr., iz dana u dan su postajale intenzivnije, radila sam, pa mi je bilo baš, baš teško i skontam da mi je lakše kad iniciram povraćanje, bude mi malo lakše poslije toga... onda s vremenom sam to morala raditi sve češće i na kraju sam počela i sama povraćati, valjda se taj sistem razradio, ali onda mi više nije bilo lakše nakon povraćanja, morala sam nakon svakog obroka bar malo povratiti ili čim više pričam (a radila sam u školi), na kraju sam morala napustiti posao, jer sam imala nagon za povraćanje, stomak se grčio, čak i kada je bio sasvim prazan...

Iz svog iskustva, ja bih ti savjetovala, da ne iniciraš povraćanje. Ako ti baš dođe da samo ide, onda naravno povrati, ali ako imaš jake mučnine i ako si u mogućnosti, pokušaj da što više odmaraš, da jedeš hranu koja ublažava mučnine i da pokušaš jednostavno "prespavati" taj period.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu emsi)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Povraćanje i mučnine tokom cijele trudnoće
8.10.2013 12:47:39   
emsi
Drago mi je sto ima netko kao i ja, vec sam se prepala zbog tog iniciranja , evo jutros se trudim izdrzati nadam se da cu uspjeti , ali ovo je uzas za izdrzati

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *