|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 10:57:27   
veeseelaa
a ovoga da opravdam što je 8 godina uzeo ženi zavlačeći je...user posted image user posted image
lomača je baš divna idejauser posted image


pa ne znam, đta onda s njom koja nije znala  čitati izmedju redova


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 11:13:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ovoga da opravdam što je 8 godina uzeo ženi zavlačeći je...user posted image user posted image
lomača je baš divna idejauser posted image


pa ne znam, đta onda s njom koja nije znala  čitati izmedju redova



pa u tome je fol...
žena konta voli je...onoliko koliko ona njega voli
pa promjenit će se...
eto sad skontala ne mjenja se i pita nas iskreno šta bi mi...mi joj sad tremao reć čekaj još malouser posted image

al godine lete brzinski...
ja ko juče da sma H rodila a sad je u pkolu spremam...
meni s ečini da sma se juče udala a 7 godina poršlo...

u životu ne brojiš godine braka kao da odbrojavaš dane do kraja školske godine...
dok trepneš slaviš 10 godina braka...jer brak je i djeca i kuća i posao i nova poznastav i stara i famijlije dvije itd itd...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 11:35:13   
henna ze
zaista je teško nekome reći hajd ti ovo ili ono..
ja mogu reći šta bih ja..ili šta ja već jesam uradila..
udala sam se sa 23..dijete eto šta sam bila ( doduše i sada sam isto)...imala sam vezu od 4 godine...voljela sam ga ludo..na kraj svijeta sam bila spremna otići za njega...i nakon 4 godine..hodanja, uživanja...ja sam poželjela da imam dijete...a on ni govora..vidim zaista ne želi..i razidjemo se...on sebi ja sebi..upoznam muža...u početku se dogovorimo hajde nećemo dijete da malo uživamo samo nas dvoje..jest vraga nakon mjesec dana...oboje govorimo ma joj da je jedna bebica...i onda neće...nekako se bebče zakači nakon 5 mjeseci...sad ima 10 godina..
mogu samo reći da meni samo On bi mogao uskratiti majčinstvo i niko više..
nikad niti jedne sekunde se nisam pokajala...jer mi je mm pružio sem ljubavi i ono što me najviše ispunjava..
zato draga sjedi i dooooobro razmisli da li je "ljubav" vrijedna tolike žrtve...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 12:08:00   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: ssaa

Nova sam na forumu pa nemojte zamjeriti ako tema nije na pravom mjestu.Imam pitanje za sve clanice foruma:da li se neko nasao u situaciji da muz ne zeli dijete a vi zelite?sta uraditi u takvoj situaciji?


Hvala Bogu pošteđena sam ovakvih briga.
Odgovor je po meni jednostavan - šta ti želiš kao žena: imati kraj sebe muža, imati dijete ili imati i jedno i drugo.

Ako je odgovor prvi- onda si rahat. Imate zajednički stav.

Ako je drugi - riješi se muža na zakonit način, nađi muškarca (ili spermu) koji će napraviti dijete.

Ili treće (što je po meni logičnije) -   pa sestro draga jesi li ti žensko ili nisi? Ne mogu da shvatim da na današnjem vaktu ne možeš "upravljati njegovom  "glavom" ". Za toliko koliko ste u braku da nisi uspjela da ga premuntaš na svoju stranu.
Muškarci vrlo često ne znaju šta hoće od svog života (nije džaba ona stara poslovica: Kuća stoji na ženi, a ne na temelju), i zato im je Bog podario životne saputnice da ih usmjeravaju.

S svakom slučaju šta god da odlučiš nadam se da će biti ostvarenje tvojih snova.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 12:34:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ssaa

hvala vam svima na odgovorim...kod mene je situacija ocajna...vec smo 8 godina u braku i muz ne zeli dijete...njegova strana price je da sacekamo jos godinu,jos godinu i tako vec 8 godina da bi mi na kraju rekao da uopce ne zeli dijete da nam remeti mir...kao dovoljni smo sami sebi...a ja zivot ne vidim bez djeteta a vec sam previse godina u braku i slazemo se po svim pitanjima osim po tom pitanju...imamo sve...stan,kucu,nikakve kredite i probleme,normalno zivimo ali eto izgovor sa njegove strane je da su ovo nesigurna vremena a i da ne zeli da mu dijete kvari mir koji imamo...


Ja bih se razvela nakon 4 godine.
Ne bih čekala da prodju još 4.
Ali dobro, nije ni sada pao šećer u vodu. Barem znaš s kim živiš.
TO je osoba na koju ne možeš računati. Da je imao m*** kako nije, rekao bi ti to nakon prvog razgovora o djeci.
Ovako mi je on ne kukavica, nego je...ne mogu naći pravu riječ...licemjer....pustio da idu godine, valjda s nadom: doće u menopauzu pa ni neće moći imati djecu.
Mislim, odoh da povratim.

Dakle, ja bih se razvela.
Ja sam se udala relativno mlada, i tačno je da u početku ni muž ni ja nismo htjeli djecu.
Pa bih onda ja htjela, ali bi on izašao sa dobrim kontraargumentom, pa bih ja rekla: ma ok, upravu je, imamo još vremena.
Onda je dolazilo do toga da bih ja češće uhvatila sebe kako se okrećem za trudnicama, kolicima, tudjom djecom......a njegove argumente sam sve češće glat odbijala. Ja bih htjela djecu dva mjeseca, narednih 6 ne bi mi pala na pamet takva ideja. Samački život ima svoje prednosti da se ne lažemo. E onda je pauza izmedju ovo želim - ne želim, bila sve kreće, i sve više u koristi želim.
Dok nije svanuo dan kad sam jasno znala: e želim, sada i odmah.
I tada je moj muž izašao sa nekom pričom, ali sam bila vrlo jasno: ja ću iduće godine roditi dijete, može biti s tobom, a može i bez tebe. Your  call. Kratko i jasno. Ovako kao i škorpijin muž.
Ja sam to gledalo ovako: zabavljamo se pet godina, živimo skupa pet godina, šta čekamo???? Čekamo to da naidje neka žena s kojom želi imati djecu jer sa mnom očito ne želi!

Nego, ja sam iduće godine rodila H., njen otac je moj muž - da se zna, čovjek brzo shvatio da se ne šalim. user posted image

I ja sam bila spremna ostaviti ga, jesam!
Druga stvar je da iz nekog razloga on ili ja nismo mogli imati djecu. Borila bih se svim silama da uspijemo, na kraju balade toliko je djece kojoj bi mogla biti dobra mama bez obzira što ih  nisam rodila.

Isto tako ja poštujem i tudje izbore.
Mi imamo prijatelje koji neće imati djecu.
Ne žele, ni jedno ni drugo.
To je njihov izbor i poštujem ga.
Ko sam ja da ih osuđujem.

Ja ovdje osuđujem ponašanje muža kukavice i licemjera.

< Poruku je uredio hanabanana -- 3.5.2012 12:36:19 >

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 14:37:52   
veeseelaa
ja nešto kontam da je ssa znala oduvijek kakav joj je muž al da nije htjela istinu pogledati u očiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 15:26:43   
maajaa
A joj, pa  nemojte  sad u  komentarima prebacivati zeni da nije sposobna ili mudra ''premuntati'' muza na svoju stranu, nekako mi to bas grubo zvuci. Mislim,  ovdje  se  radi o tome da li imati dijete ili ne i s obzirom na odgovornost koju to nosi,  valjda bi to svako od nas trebao da odluci bez ikakvog ''muntanja sa strane''. Ja mogu postovati odluku da neko ne zeli djecu i vise postujem takav stav od toga da neko tek ''reda radi'' radja djecu koja ce kasnije biti emocionalno ili na neki drugi nacin zanemarena. 

Draga ssaa, ja mislim da, koliko god se ti i muz slagali na svim drugim poljima, ako si ti zaista nesretna zbog toga sto nemate dijete, to ce prije ili kasnije postati nepremostiva prepreka u vasem braku. A  onda tebi moze biti kasno da  tu zelju ostvaris na drugi nacin. S obzirom da to neko vase ubjedjivanje traje i traje dugih 8 godina, on vjerovatno misli da ni tvoja  zelja nije bas dovoljno jaka jer ti popustis svaki put i pristanes na cekanje.  Ako zaista zelis dijete, budi odlucna i spremna i  na  radikalne poteze (koliko god teski bili) da tu zelji i ostvaris. user posted image

< Poruku je uredio maajaa -- 3.5.2012 15:30:32 >


_____________________________

Ena, 22.05.2003
Dino, 13.06.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 19:13:42   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: maajaa

A joj, pa  nemojte  sad u  komentarima prebacivati zeni da nije sposobna ili mudra ''premuntati'' muza na svoju stranu, nekako mi to bas grubo zvuci. Mislim,  ovdje  se  radi o tome da li imati dijete ili ne i s obzirom na odgovornost koju to nosi,  valjda bi to svako od nas trebao da odluci bez ikakvog ''muntanja sa strane''. Ja mogu postovati odluku da neko ne zeli djecu i vise postujem takav stav od toga da neko tek ''reda radi'' radja djecu koja ce kasnije biti emocionalno ili na neki drugi nacin zanemarena. 





potpisujem!

kakvo muntanje po ovako ozbiljnom pitanju? razumijem ja muntanje na svoju stranu za godisnji odmor, kupovinu auta pa i stana, suzivota sa familijom i sl. ali ovo ako ne ispadne dobro, patit ce mnogi.

hajde, desavaju se neplanirane trudnoce pa se ljudi nekako priberu jer je dijete zeljeno iako nije planirano ali ovdje je covjek jasno rekao da ne zeli dijete.


(odgovor članu maajaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 19:16:13   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nešto kontam da je ssa znala oduvijek kakav joj je muž al da nije htjela istinu pogledati u očiuser posted image



ma to se desava cesto znamo i sami (sigurno) ali se obicno radi o drugim stvarima pa opet odlucujemo hocemo li ostati zajedno i praviti kompromise ili necemo

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 19:34:53   
Anoniman
Iskreno, ja se nasoj Ssa divim na izdrzljivosti...zeljeti i cekati tu zelju 8 godina jer se Gospodinu nece...iskreno, ja bih posizila ili pa pa...Ja sam totalno nestrpljiva, kad nesto zelim, zelim i tacka...odmah ili odmah iza odmah.user posted image

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
3.5.2012 19:43:00   
D_K

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Iskreno, ja se nasoj Ssa divim na izdrzljivosti...zeljeti i cekati tu zelju 8 godina jer se Gospodinu nece...iskreno, ja bih posizila ili pa pa...Ja sam totalno nestrpljiva, kad nesto zelim, zelim i tacka...odmah ili odmah iza odmah.user posted image


mozda je i ona bila u tom fazonu a sada osjeca da zeli dijete..
lijepih je savjeta procitala ssa, predlazem joj da ih poslusa.. nije sama, ja imam primjer predivne, odane, zaljubljene cure koju je momak 15-tak godina zavlacio sve dok nije shvatila da zivi zivot onako kako on zeli a ne kako ona zeli.. ti imas jos sasvim dovoljno vremena da reagujes, samo nemoj da se uljuljkas i skontas da te je doobro zavukao i da vise nemas izbora.. predlazem otvoreni razgovor, predlazem ultimatum, predlazem da mu pomognes ako ima probleme iz djetinjstva ili neke druge traume ali da doobro povuces liniju do koje si spremna ici..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 4:07:53   
ssaa
Hvala Vam svima na odgovorima.Samo da odgovorim na neka pitanja koja se postavljaju...Da li sam znala kakav mi je muz po pitanju djece? Ne,nisam jer svaki put kad bi se to pitanje prolongiralo na jos jednu godinu mislila sam da je on ispravan i da razmislja o nasoj porodici a da ja kao i svaka zena zurim u nesto za sto nam mozda sad i nije vrijeme...godine su prolazile i eto tek sad saznajem da sljedece godine nece biti jer ovaj put sam dobila konacan odgovor-nikad....Da poslusam savjet neke od vas i da tek tako ostanem trudna-mislim da ni to nije rjesenje jer ne zelim biti samohrana majka a to bi mi se u ovom slucaju desilo...da li sam kriva sto nisam vidjela neke od signala da ne zeli dijete-vjerovatno da jesam kriva jer sam primjetila da ga tudja djeca nerviraju,da mu smetaju,da napada na sve majke koje izvedu svoju djecu pa kad su djeca nemirna on krivi neodgovornu majku sto mu njeno dijete kvari izlazak itd...a kad bi ga suocila sa cinjenicom da ce i njegovo sutra tako isto se ponasati on je imao odgovor-da ali to ce biti moje dijete i necu mu dozvoliti da ovako smeta drugima...da li mi je taj odgovor mogao dati razlog za sumnju da on ne zeli dijete-pa nije bas ali mogla sam se zapitati neke stvari.Nas brak je savrsen u svakom drugom pogledu i tek tako otici malo je tesko...znam da je za neke od vas moj muz vjerovatno monstrum ali ja mislim da je to preteska rijec jer u sustini on nije los covjek...kad pogledam neke porodice u kojima muz pije,vara zenu,tuce je i sve drugo moj muz je perfektan..uvijek sam mu na prvom mjestu i znam da bi sve dao za mene...na ovaj forum sam se prijavila vise iz ocaja jer moja zelja je i da zadrzim brak i da ga na odredjeni nacin ubijedim za dijete...mislila sam da je vec neko od vas imao slicnih problema sa ubjedjivanjem druge strane za dijete....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 7:46:49   
Mirkica
kazes da te voli, da ti ugadja moglo bi se reci da te obozava .
PA ako je tako onda stani pred njega i jasno i glasno a skorpija ti je sama rekla kako je kod nje bilo ILI ILI ti nemas drugog izbora nego ovog , a kao sto rekoh ako te stvarno toliko voli pristace SIGURNO, jer neces roditi hajvana nego djete bolan .

TI si izgleda jako blaga osoba i popustljiva a perfektno ne postoji , zene su ti rekla svoje misljenje ti kako hoces a izgleda da ni ti nisi spreman na djecu jer da je tako ne bih pisala da je perfektan i sama bi to rjesila , koga mi to treba da ubjedimo TEBE ILI NJEGA . Ako ne zelis BOze moj zivi dalje u svom svjetu koji je za tebe perfektan kada godine dodju svatices koliko je perfektan , meni je zao onih koji ne mogu , dusa me boli kad vidim koliko se bore da dobiju to cedo , koliko pate jer ne ide , a sada da se s nekim jos bakcem ko mogao bi a nece ma hajde Bogat , ti da hoces ti bi nejga zedna preko vode prevela .

< Poruku je uredio Mirkica -- 4.5.2012 7:50:14 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 8:13:56   
shpagica
Ja ne mislim da bi ga trebala dovoditi u situaciju ILI -ILI osim ako si cvrsto odlucila da ce biti ili dijete ili kraj braka. Ne vidim razloga za postavljanje ultimatuma, to nikako ne ostavlja prostora za "kompromis" koji je osnova kvalitetnog braka. Ako se vec toliko volite, moras sama sa sobom da rascisits hoces li biti u stanju voljeti ga i dalje i bez djece u vasoj maloj porodici. Po meni je nezrelo i bezveze sada razvaljivati brak zbog toga, i onda zaBoga s nekim drugim radjati djecu samo zbog djece, neko gore rece nesto kao rodicu s tobom ili bez tebe user posted image  ovo mi je malo je reci plitko razmisljanje. Imanje djece barem danas je nadogradnja i neki visi nivo u braku. Ako moze super, ako ne moze (iz bilo kojeg razloga) pa i ne mora...mozda se covjek stvarno ne osjeca spremnim i nikad se i nece osjetiti spremnim donijeti dijete na ovaj svijet. Iskreno i sama sam se 10000000000000X zapitala na sta ovaj svijet lici i hoce li mi djeca rasti tokom treceg svjetskog rata ili neceg jos goreg...

Mozda ima i neki dubljni razlog zbog kojeg ne zeli djecu, moj kolega ima brata sa Down-ovim sindromom i nakon takvog iskustva ne zeli rizikovati da mu se dijete rodi da se pati...a znam i zenu koja ima brata sa Down -om i 3 djece... nismo svi isti i ne dozivljavamo jednako stvari u zivotu. Popricaj s njim otvoreno i detaljno. Saznaj postoje li kod njega neki dublji i veci razlozi i mozes li argumentovano razbiti barem mali dio tog otpora kod njega. Ako ne, opet sa svojim muzem jedino mozes vidjeti kakve su vam opcije...
Ako mene pitas, uzivaj u sreci i paznji koju s njim vec imas. Nije to tako lako naci - srodnu dusu. I pusti sta ljudi pricaju, to tek nek te ne zanima...SRETNO!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 8:18:07   
shpagica
IZVORNA PORUKA: Mirkica

.... ti da hoces ti bi nejga zedna preko vode prevela .


Ovo ne znaju sve zene, a one koje znaju misle da je u redu...Ja nikad nisam ni htjela ni umjela od svog covjeka praviti idiota u svojim ocima, cuj da ga ja kao nesto "premuntam" i kasnije se nasladjujem da sam ga kao za*ebala i da je bilo po mom... kad god mi je kao proslo nesto "moje" znam da mi je "popustio" da mi ugodi...

Debila kojeg muntam, saltam i zednog preko vode prevodim ne bih mogla ni cijeniti ni postovati ni voljeti.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 8:55:40   
Blue rose RR
Ssa nadam se da će vaš razgovor uroditi dogovorom i razrješenjem situacije, i da ćete oboje biti zadovoljni i sretni.

A što se tiče "muntanja i prevođenja preko vode" (ne mogu da shvatim da ovoliko bukvalista ima, da se moraju pisati fusnote.) - hmm ... jedno je praviti debila od muža, a drugo je postići određeni cilj u datom trenutku, za određenu radnju.

Na kraju krajeva, ne vjerujem da ne postoji žena/supruga koja nije na određen i sebi svojstven način izmijenila prvobitno razmišljanje muža. Nebitno da li je u pitanju odlazak na izlet, spuštanje toalet poklopca u WC-u, gledanje filma, ili kupovina određene stvari u kojoj su se mišljenja razmimoilazila.

Naravno svaki normalan insan je za kompromis, ali nekada imamo potrebu i za privoljavanjem sebi, odnosno priklanjanju njemu.

I ja kao supruga često se priklonim muževim prijedlozima i ne smatram se manje vrijednom, niti debilom. A izuzetno volim kad me "munta" :)



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 8:59:49   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: Mirkica

.... ti da hoces ti bi nejga zedna preko vode prevela .


Ovo ne znaju sve zene, a one koje znaju misle da je u redu...Ja nikad nisam ni htjela ni umjela od svog covjeka praviti idiota u svojim ocima, cuj da ga ja kao nesto "premuntam" i kasnije se nasladjujem da sam ga kao za*ebala i da je bilo po mom... kad god mi je kao proslo nesto "moje" znam da mi je "popustio" da mi ugodi...

Debila kojeg muntam, saltam i zednog preko vode prevodim ne bih mogla ni cijeniti ni postovati ni voljeti.



znas casa ili je polu puna ili polu prazna zavisi kako ko gleda . MM nit je mutav niti je debil , ali popusta mojim zeljama u svakom pogledu , jer covjek koji voli zenu on njoj i ugadja , niej ovdje riejc da vara pa da zamaze muzu oci, da mu otima pare, da ga koristi itd itd. niti o bilo kojoj podmuklosti ovo je rijec o ljubaviiiiiiiiiiiii draga moja i o uklapanju jedno drugog u zajednicki zivot i ja npr mm popustim na nekim poljima gdje je njemu bitno UZAJAMNOOO

< Poruku je uredio Mirkica -- 4.5.2012 9:05:35 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:00:49   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ssa nadam se da će vaš razgovor uroditi dogovorom i razrješenjem situacije, i da ćete oboje biti zadovoljni i sretni.

A što se tiče "muntanja i prevođenja preko vode" (ne mogu da shvatim da ovoliko bukvalista ima, da se moraju pisati fusnote.) - hmm ... jedno je praviti debila od muža, a drugo je postići određeni cilj u datom trenutku, za određenu radnju.

Na kraju krajeva, ne vjerujem da ne postoji žena/supruga koja nije na određen i sebi svojstven način izmijenila prvobitno razmišljanje muža. Nebitno da li je u pitanju odlazak na izlet, spuštanje toalet poklopca u WC-u, gledanje filma, ili kupovina određene stvari u kojoj su se mišljenja razmimoilazila.

Naravno svaki normalan insan je za kompromis, ali nekada imamo potrebu i za privoljavanjem sebi, odnosno priklanjanju njemu.

I ja kao supruga često se priklonim muževim prijedlozima i ne smatram se manje vrijednom, niti debilom. A izuzetno volim kad me "munta" :)



da sam vidjela da si pisala ne bih nista napisala sve si rekla fino i kulturno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:08:58   
veeseelaa
ma seksom do cilja user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:18:18   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma seksom do cilja user posted image

ima i toga mm nije htjeo da tako brzo OPET ostanem trudna , a ja sta cu kud cu , ja hocu reko kasnije ce biti i prekasno a i ja cu volju izgubiti , a ja se napucam kao da sam na izlogu u Amsterdamu hahahahahahhahaha pripremim sobu svjece sve i et , ja nisam zla al se u toj atomosferi predomislio user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da samo mi je rekao "je lo cilajs na trudnocu " hahahahah ma dotejeram se ja njemu i ovako i onako al to je bilo specijalno

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:24:02   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Mirkica

a ja se napucam kao da sam na izlogu u Amsterdamu hahahahahahhahaha pripremim sobu svjece sve i et , ja nisam zla al se u toj atomosferi predomislio user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image Oplakah na sabahu, kad skontah da te "meni nepoznatu" zamišljam u "izlogu"user posted image user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:39:43   
teacher75
Ja se vala ne bih ni udavala/zenila da u startu ne zelim djecu, ne vidim onda ni svrhu te papirologije, vec bih se zabavljala godinama, pa kad dosadi jer nema neke nadogradnje poput djeteta lako onda prekinuti, ne muciti se papirologijom

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:43:59   
veeseelaa
isto mislim tiki... da nisam htjela djecu nikada se ne bi vjenčavala, lijepo nam je bilo i u vezi, ma odlično
al zbog djece kroz čije radjanje smo htjeli zaokružiti našu ljubav, vjenčali smo se
i sad imamo jednog mješanca user posted image kad mm nije samnom uvijek me podjseća na njega, kad je malena sa mm a ja nisam s njima njega podjeća na mene .... user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.5.2012 9:44:49 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 9:57:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ssaa

Hvala Vam svima na odgovorima.Samo da odgovorim na neka pitanja koja se postavljaju...Da li sam znala kakav mi je muz po pitanju djece? Ne,nisam jer svaki put kad bi se to pitanje prolongiralo na jos jednu godinu mislila sam da je on ispravan i da razmislja o nasoj porodici a da ja kao i svaka zena zurim u nesto za sto nam mozda sad i nije vrijeme...godine su prolazile i eto tek sad saznajem da sljedece godine nece biti jer ovaj put sam dobila konacan odgovor-nikad....Da poslusam savjet neke od vas i da tek tako ostanem trudna-mislim da ni to nije rjesenje jer ne zelim biti samohrana majka a to bi mi se u ovom slucaju desilo...da li sam kriva sto nisam vidjela neke od signala da ne zeli dijete-vjerovatno da jesam kriva jer sam primjetila da ga tudja djeca nerviraju,da mu smetaju,da napada na sve majke koje izvedu svoju djecu pa kad su djeca nemirna on krivi neodgovornu majku sto mu njeno dijete kvari izlazak itd...a kad bi ga suocila sa cinjenicom da ce i njegovo sutra tako isto se ponasati on je imao odgovor-da ali to ce biti moje dijete i necu mu dozvoliti da ovako smeta drugima...da li mi je taj odgovor mogao dati razlog za sumnju da on ne zeli dijete-pa nije bas ali mogla sam se zapitati neke stvari.Nas brak je savrsen u svakom drugom pogledu i tek tako otici malo je tesko...znam da je za neke od vas moj muz vjerovatno monstrum ali ja mislim da je to preteska rijec jer u sustini on nije los covjek...kad pogledam neke porodice u kojima muz pije,vara zenu,tuce je i sve drugo moj muz je perfektan..uvijek sam mu na prvom mjestu i znam da bi sve dao za mene...na ovaj forum sam se prijavila vise iz ocaja jer moja zelja je i da zadrzim brak i da ga na odredjeni nacin ubijedim za dijete...mislila sam da je vec neko od vas imao slicnih problema sa ubjedjivanjem druge strane za dijete....

ssaa...

ja sve razumijem...
samo ne što ga opravdavaš...

željeti djecu je izbor svakoga bračnoga partnera....
može željeti ili ne željeti...
da oboje ne želite...rekla bih...našli ste se...postigli kompromis i to je to...

no draga ti želiš...
i u braku ste 8 godina....

nije on montrum za moj pojam što djecu neće...ne želi...to je njegovo prvo...
al se o tebe ogriješio jer 8 lijepih godina uzeo ti je čovjek koji na jedna vrlo čudan način pokazuje ljubav prema tebi...
il je posesivan previše...
il ima neku traumu...
jer voljeti nekoga a tako olako mu izuzeti 8 godina iz života lažima o sutra i iduće godine u tako važnoj želji...meni iskreno slabo sa ljubavlju ima veze...

život bez djece razlikuje se od života sa djecom...
voljenjem ljubavi u cilju da napravite djete ti u tom trenutku shavtiš koliko te zaista neko voli i koliko ti voliš njega....
trudnoća i suprugov odnos prema njoj je nešto posbeno što svaka žena može da doživi i ja svakoj to od srac
želim...
moj suprug je jako pažljiv, odrsato je bez roditelja u momačkim danima...sa mlađom sestrom te se njegov osjećaj pažnje prema ženskom rodu razbio u nešto posebno...al opet...u trenutcima moje trudnoće ta je pažnja bila nešto nepreveziđeno...takva sa takvim pogledom ljubavi da bih ja bila trudna svako 9 mjeseci...

Ja znam da ti vjeruješ da imaša divan brak...
da on tebe voli...
sve štima...

kako draga sve štima kad ti uzima ono što želiš...ono u čemu samo Bog može odlučiti dal ćeš imati ili ne...user posted image


A kako ubjediti...
ja relano mislim da toj suprug ima neki unutrašnji nemir, strah ili čak traumu koju ne djeli sa tobom ( ilit i ne djeliš sa nama, što razumijem)
predložila bih bračnoga savjetnika...
prihologa...
grupnu terapiju itd...

jer sama nećeš moći...

a nisma voljna ti reći da ''izmanipuliraš'' voljenoga muškarca iako sam tom ženskom taktikom mnogo toga u svom braku postigla...
bojim se da ako on ima probleme pa recimo dublje...nakon 8 godina ostat ćeš sama sa djetetom i tek tada tvoj svijet se ruši...i biće ''srušeniji'' nego da ga sada sama ostavišuser posted image

zaista ne bih ti to poželjela...
jer sve mi djecu želimo da sa svojim mužem i djetetom imamo porodicu i da imamo lijepe trenutke sretnoga života...

ja se bojim da te ON još više ne unesrećiuser posted image

Sve na jednu stranu...sve...al 8 godina je dug period...user posted image
ja za 7 godina braka imama rezultate istoga tolike da pomislim da sam 20 u braku...
i vjeruj mi vezani su za moje dvoje djece...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ssaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: sta ako vam muz ne zeli dijete
4.5.2012 10:07:39   
veeseelaa
ma šta je dug period.... ja sam 11 bila u vezi sa mm i da smo se razišli pa šta
ona ima kad ako želi započeti novi život


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *