|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 1:00:57   
Visnja RR
U sestom sam mjesecu trudnoce... 27 sedmica... I sve do danas sam se osjecala odlicno...
Danas setala i kupovala neke "krpice" za bebu... i kad sam se vratila kuci nakon pola sata poceo neki cudan nemir... znojenje dlanova i tabana uz lagano trnjenje... i kao strah da necu moci disati ... i osjecaj da ce me uhvatiti nesvjestica...
Otisla sam u hitnu... pritisak 120/65... nisu mi nista konkretno rekli vec dali uputnicu za ginekologiju...
Gore pritisak 120/80... UZ skroz Ok...bebana se mrda zivahno kao i uvjek... zatim i geinekoloski pregled...sve OK... doktor koji je bio jako prijatan kaze da nemam razlog za zabirnutost...da pijem dosta tecnosti i jedem voca ... da mirujem ( mada i mirujem)...
Dosla kuci... dva sata bila ok i opet pocne isti osjecaj nemira...znojenje dlanova i tabana...malo se rasplacem ... uzmem apaurin...... i evo sad me popustilo...

Drage moje jel se ovo vama slicno desavalo?

Da napomenem nikakvih sekiracija nemam i sve se desilo bas odjednom...

(A moram priznati da mi je proslo kroz glavu i ono sujevjerje - "ne treba nista za bebu unositi u kucu prije nego se rodi"... i eto priznajem da sam zamolila muza da sve odnese u gepek auta pa da sutra odveze mojoj mami da ih ona opere, ispegla i nek bude kod nje ...znam, znam reci ce te gluposti su to...ali ... al kad su u pitanju nase bebice odjednom u sve pocnemo vjerovati... )

Dal` da pripisem sve i vremenu?...ojuzilo je pa... ne znam...
Ako imate kakva slicna iskustva ili savjete  nakuckajte! :) Hvala ...




Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 3:46:26   
biki
Draga Visnja procitala sam sad tvoju poruku i mislim da si mozda malo opterecena ,preplasena,znam zelis sve najbolje da bude i vidim trudis se kao svaka buduca majka ali se opusti nemoj da mislis da li valja ili ne sve je Bog zapisao kako se stvari odvijaju a ti radi kako ti srce kaze,samo se opusti i jako me uznemirilo kad si rekla da si popila apaurin ! neznam dali si svjesna sta to znaci u trudnoci?nikako ali nikako nesmes to koristiti odrazice se na dete ja to jako dobro znam iako nisam majka.Mozda ces misliti sta pisem mozda imas problema pa su ti potrebne tablete ali opusti se i ako bas trebas nesto trazi od lekara nesto blaze i manje opasnije po trudnoci i detetu.Eto neznam sta drugo da ti kazem,nego da manje brines i manje ce biti takvih ispada nervoze i beba i ti cete biti dobro tako da ti zelim sve najbolje!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image eto da se opustas uz cvece user posted image

_____________________________

BIKI

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 10:24:20   
Emina*
Draga Visnja,nista se ti ne brini.. Sve je to sastavni dio svake trudnoce.. Covjek razmislja o svemu,i o cemu treba i o cemu ne treba..  Cim ti osjetis takav nemir,ti sjedi,odmori, duboko udahni i samo se smiri...
Ja cesto,npr dok duze stojim na jednom mjestu (perem sudje), onda pocnu tabani da mi trnu,i osjecam neku nervozu sve dok ne sjednem.. Sve ti je to normalno,jer ti je u organizmu povecana kolicina krvi,koja (kako sama kazes da si isla setala) silazi u noge,pa ti je slabija i cirkulacija..
No sikiriki......
Ovo sto ti je Biki rekla za apaurin apsolutno nije tacno,jer ako ti je dr tako preporucio treba da ga slusas (nemoj Biki da se uvrijedis),ali danas 70% zena pije apaurin u trudnoci,jer kako svi znamo da nije apaurin samo za smirenje,nego za vazodilataciju, tj opustanje misica,prilikom grcenja materice i sirenja njenih ligamenata....  Ja ga recimo isto pijem,i ima zena cija je terapija 3x1 apaurin zbog nepodnosljivih bolova prilikom rasztezanja materice....
Pusti ta vjerovanja,ti i beba ste super,i nemoj da brines.....
Uzivaj.....


< Poruku je uredio Eminica -- 12.1.2008 10:25:42 >

(odgovor članu biki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 14:00:15   
bebano
Draga Visnja,

prije svega zelim ti reci da znam da to sto ti se desilo nije ni malo prijatno, ali vjeruj mi da to nije nista strasno. Sve je normalno u trudnoci pa i takva stanja tj razmisljanja koja nas dovode da se osjecamo upravo tako. Sto je najbitnije pritisak ti je bio ok, isla si na ultrazvuk sa bebicom je sve ok, znaci nije nista zbog cega bi se trebala brinuti. Ti si se samo, kao i sve mi uostalom, opteretila, sto je sasvim normalno. Kako vrijeme prolazi i postajemo sve blize terminu poroda svakakve nas budalastine opsjedaju.
Slazem se sa Emicom ovo za apaurin, da nije apsolutno tacno da se ne smije piti u trudnoci. Naravno da ga neces piti za svaku sitnicu ako nema potrebe ali isto tako se ne trebas patiti nego ga popiti. Znam zene koje su bile na redovnoj terapiju apaurinom u trudnoci i rodile prekrasnu zdravu djecicu. 
U pravu si sto kazes da je moguce da je i od vremena, jer je danas uzasan jugo i ja sam sva nikakva, nekakva uznemirena, pa to prepisujem ovom vremenu.
Samo se ne brini, sve ce to proci a ti mazi tibu i raduj se svojoj user posted image .

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 18:09:01   
biki
Trudnoća i dojenje    user posted image
Ne preporučujemo uzimanje Apaurina tijekom trudnoće. Indiciran je samo u slučajevima kada očekivana korist od liječenja opravdava rizik. (D) Izlučuje se u mlijeko pa ga dojiljama ne dajemo ako to nije neophodno, a tada ne smiju dojiti.
  Evo ovo je iz uputstva o apaurinu UKRATKO!
EMINICE ja se neljutim ali kao prvo to sto si rekla da sto ti doktor kaze da trebas poslusati nije uvek tacno jer ja imam jako dobra iskustva sa doktorima i svime tako da to nisam uzalud pisala.A naravno dok.ce propisati svasta ili ako je bas neophodno da se trudnica opusti ali bensedin apaurin bromazepam itd.to su ponajvise tablete za zivce a znas sta to znaci i naravno da kad popijes apaurin sve ti je o.k pa i samim tim opusta se citavo telo kao i maternica ali se to" odrazava na dete",(PROVERENO) ne samo te tablete nego sve ako si upoznata sa tim stvarima .Naravno da ce se svaka koja nije upznata dobro sa dr.medicinom i tabletama slagati i opravdavati uzimanje takvih lekova ali tu osaju POSLEDICE.EVO moj primer imala sam hiperprolaktinemiju i dr.mi je propisao tablete medutim procitam up.i pise da podizu prolaktin mislim tako glupo da nesto zna nebi tako postupio,da bi mi posle specijaliste u B.G rekli da sam pametna i da sam dobro postupila sto nisam koristila te lekove.Tako da sto se tice lekova jako sam upoznata sa njuma.Eto toliko pozdarav od mene i samo se opustite!user posted image

_____________________________

BIKI

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 18:21:44   
Emina*
Draga Biki,opet ja,ali se nadam da se opet ne ljutis. user posted image
Ja studiram farmaciju,i upravo sam na zadnjoj godini,i radila sam u apoteci skoro pa tri godine, i vjeruj mi da na uputstvu za svaki lijek pise da se ne preporucuje u trudnoci,i da se jedino uzima ukoliko rizik za majku prevladava rizik za dijete.
Pitaj malo ovdje na forumu,vidjeces ako Bog da kad ostanes trudna slobodno pitaj ginek. skoro svaka treca zena pije apaurin od 2mg u trudnoci....
Ne kazem ja sada da ga treba piti kad god ga se dohvati,ali ako je zena u opasnosti da izgubi dijete,a apaurin to sprjecava ja to potpuno opravdavam. Ja ga pijem od pocetka trudnoce, prvo zato sto mi je materica pomjerena u kicmu,a i zbog bolova u donjem dijelu stomaka koje ne mogu da podnesem....
A ne samo apaurin,svaka tableta ide preko krvotoka majke do djeteta,pa naravno da postoji opasnost za dijete. To nikada nije iskljuceno...

Procitaj malo po forumu,pa ces vidjeti da mnoge trudnice piju apaurin...
Izvini ako sam te necim uvrijedila....
Cmokic......

(odgovor članu biki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 18:57:15   
biki
Ma ne nisi me uvredila ali svi imamo svoje znanje i iskustva tako da sam ja jako protiv naravno ako je bas majka jako pod pritiskom treba da se smiri radi deteta ali to nije naravno isto toliko ni dobro.Mislim da postoje i laksi lekovi za trudnice za smirenje itd.kuzis.Ako si zav.farmac.tad znas dobro i kome se propisuje apaurin i kakvo je njegovo dajstvo a da nepricam o ovisnosti koja je jako zeznuta.Neko ko pocne da pije takve lekove nezna u sta se upusta a doktoru je najlakse napisati recept bas njega briga ali zato posle molis Boga da vratis vreme unazaduser posted image to je tuzno sta sve zbog lekara ljudi dozive zbog neznanja.......CMOKIC I TEBI!

_____________________________

BIKI

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 19:16:28   
enisa27
 
Malo vise o lijekovima u trudnoci:::

Odgovor doktora na pitanje o trosenju apaurina za vrijeme trudnoce????:::
Zahvaljujem na Vašem pitanju. Navodite kako ste trudni, ali ne znamo koliko. Za pravu ocijenu štetnosti lijeka ponekad je potrebno znati točno trajanje trudnoće. Naime nije jednako potencijalno štetno djelovanje lijekova tijekom cijele trudnLijekove općenito treba izbjegavati u prva tri mjeseca trudnoće. Ipak za glavobolju može se preporučiti primjena paracetamol tableta (u nas registrirane kao Lupocet, Plicet, Paracetamol, Lekadol, Panadon). Paracetamol je lijek protiv bolova za kojeg nije poznato štetno djelovanje u trudnoći. Apaurin svakako nije lijek kojeg treba uzimati u trudnoći iako se vrlo olako i široko u nas propisuje.
dr Ksenija Makar-Aušperger
Xanax je lijek koji spada u benzodiazepine i ima sličnosti s Apaurinom koji se kod nas jako široko propisuje u trudnica, iako je potreban oprez s obzirom da je povezan s nastajanjem rascjepa usne (zečje usnice) kada se uzima dugotrajno u prvom i drugom trimestru trudnoće u velikim količinama. Zoloft je antidepresiv novije generacije koji se može uzimati u trudnoći ako je indiciran.
Lijekovi za smirenje su lijekovi iz grupe benzodiazepina tj. Apaurin kojeg za sada povremeno možete uzeti.
A sta pise  na upustvu za apaurin::::


Ne preporučujemo uzimanje Apaurina tijekom trudnoće. Indiciran je samo u slučajevima kada očekivana korist od liječenja opravdava rizik. (D) Izlučuje se u mlijeko pa ga dojiljama ne dajemo ako to nije neophodno, a tada ne smiju dojiti.




Sulfasalazin


  Štetnost lijeka u trudnoći nije poznata. Trudnice ga smiju uzimati uz redoviti liječnički nadzor samo ako je strogo indiciran. (C)
Ne preporučujemo uzimanje u zadnja tri mjeseca trudnoće jer u novorođenčadi može izazvati kernikterus.
S mlijekom se izlučuje malo salazosulfapiridina i njegovih metabolita pa dojilje mogu uzimati lijek uz redoviti liječnički nadzor. Liječenje ili pak dojenje treba prekinuti ako novorođenče ima hiperbilirubinemiju, ako postoji poremećaj funkcije glukoza-6-fosfat-dehidrogenaze ili ako se radi o nedonoščetu.




U četvrtom sam mjesecu trudnoće i na zadnjem ginekološkom pregledu liječnik mi je preporučio da uzimam tablete Apaurin. Zanima me da li je to štetno u bilo kom obliku i zašto?

(11.srpnja 2002. 20:28)




Odgovor liječnika:
032


 Niste naveli iz kojeg razloga Vam je ordiniran Apaurin, a ni koje su Vaše smetnje. Apaurin ima cijeli spektar djelovanja. On nije "samo” lijek protiv nervoze ili stanja ustrašenosti. On je i mišićni relaksans, on opušta mišiće. Možda Vam je ordiniran, jer Vam je maternica u blagim kontrakcijama, tako da se pod utjecajem tog preparata "opusti”. To su samo pretpostavke. Apaurin nije toksičan preparat

 
Lekovi koji sigurno imaju stetan efekat u trudunoci
  • Carbamazepin (protiv grceva) - malformacije (deformiteti) u predelu lobanje i lica, kardiovaskularne malformacije centralnog nervnog sistema
  • Cyclophosphamid (citostatik) - malformacije prstiju, oka, rascep nepca
  • Diethzlstilbestrol (sintetski estrogen) - poremecaj u razvoju vagine i materice, slabija razvijenost testisa, neplodnost
  • Doxycycline (antibiotik) - obojenost zuba
  • Ethanol (zloupotreba alkohola) - malformacije (deformiteti) u predelu lobanje i lica, nenormalnosti ekstremiteta i smanjen rast glave
  • Jodidi (protiv kaslja i infekcija)- fetalna struma (poremecaj u stvaranju stitne zlezde)
  • Methotrexat (za reumatska oboljenja) - anomalije skeleta, smrt ploda
  • Testosteron (muski polni hormon) - muskobanjost zenske dece
  • Tetracyclini (antibiotici) - obojenost zuba
  • Thalidomid (sedativ za smirenje) - anomalije lica i sluha

Lekovi koji verovatno imaju stetan efekat u trdunoci
  • Aspirin (blokira stvaranje prostaglandina) - cesce malformacije
  • Codein (protiv bolova) - razne malformacije
  • Diazepam - anomalije usta, lica i srca
  • 17-B- estradiol (estrogen- zenski polni hormon) - urinarne anomalije
  • Haloperidol (za umirenje) - nesigurne anomalije
  • Meclizin (protiv alergijskih reakcija) - anomalije usta i lica
  • Medroxyprogesteron (hormon) - uvecanje klitorisa
  • istina je da diazepam (Apaurin, Normabel) ima kategoriju D za propisivanje u trudnoći, što znači da lijek treba propisati i davati onda kada je očekivana korist veća od moguće štete koje lijek može uzrokovati
  • izvor:http://www.merck.com/mmpe/print/lexicomp/diazepam.html

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 21:46:19   
Emina*

Apsolutno svi lijekovi dospijevaju kroz krvotok majke do krvotoka djeteta,pa cak i sam paracetamol, iako se navodi da je manje stetan. Sve tablete su i potencijalni i lijek i otrov...  Npr, evo obicni aspirin koji se cini bezazlen lijek kad bi se davao djeci mladjoj ispod 12 godina izaziva Reyev sindrom,koji nerijetko odvodi do smrti djeteta. A svi ga tako bezazleno kupujemo..   Iako studiram to,iako sam radila u apoteci,NIKAD al NIKAD u trudnoci ne bih preporucila niti jedan lijek,osim ako je to izricito neophodno.....  
Ja sam za biljke user posted image user posted image

A u potpunosti se slazem s Biki,jer ljekare boli briga, njima je bitno da zarade pare, i na kraju krajeva ne radi se o njihovom djetetu,pa ti poslije suze i suze isplaces zbog njihovih gresaka....

Ljubim vas.....

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
12.1.2008 22:08:03   
rozi
Cao svima . Bas me zainteresovala ova tema, jer je i meni doktorica na zadnjem, pregledu prepisala apaurin u kombinaciji sa buskopanom, ako budem osjecaka bolove u stomaku.
Ja sam ga odmah isti dan kupila, ali sam procitala to isto ste napisale i dosla u dilemu.
Na svakom forumu koji sam citala trudnicama se daje apaurin, moje priajteljice su ga pile, jednoj je cak propisan svaki dan od treceg mjeseca . Sada kada gledam tu djecu izgledaju mi sasvim u redu.
Medjutim, ja sam jos u dilemi, nemam jos uvijek bolove, ali cesto osjecam nemir, pa bi mi pomogao.
Svakako dobro dodju ove diskusije, iam se svasta pametno procitatiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
13.1.2008 1:06:49   
Visnja RR
Hvala drage moje na komentarima :) ...ja sam vjerovatno imala samo jedno lose vece... i evo danas sam bila skroz Ok i setala po gradu koristeci dan bez magle :) ...
A sto se tice apaurina...pa meni je negdje od treceg mjeseca preporuceno da pijem jedan dnevno od 2 mg... na moje pitanje jel bas moram? bio je odgovor pa dobro, popij po potrebi... od tada pa do sada sam popila mozda 5 puta... jer nemam te bolove po dnu stomaka...
Apaurn opusta misice i zato se preporucuje...naravno najamanja doza... I ja sam nekad bila skepticna kad je u pitanju apaurin u trudnoci...ali to se praktikuje u svakoj drugoj trudnoci...
tri moje prijateljice su pile apaurin svaki dan do pred kraj trudnoce i rodile sasvim zdrave bebice...

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
13.1.2008 15:39:56   
stella
Cao Visnja.
Ja sam imala slicno iskustvo.Samo sto se meni desavalo nocu.Oko 3 sata se probudim,nemogu da disem,jedva po malo na usta,znojenje ruku,neugodan osjecaj u prsima,vrucina.Ustanem otvorim prozor i ono kao malo lakse.Malo placem(nisam imala nikakvih stresova ni problema)pa onda oko 5 na spavanje.I sve bude ok do sledece noci.Tako mi se desavalo nekih 3-4 dana.Kontam proci ce.Onda opet,tada probudim muza.Odemo na cum.Pritisak ok,pluca ok(pregledao me dr slusalicama).Nisu pluca snimali zbog trudnoce.Uputi me na uho grlo nos.I tamo sve ok.Propisala mi dr aqua maris sprej.I hajd kuci.Sledecu noc se isto ponovilo.Stavim sprej i bude mi lakse.Skoro do kraja trudnoce sam to koristila.Probudim se nasprejam i odmah zaspim.Dali na psihickoj bazi ili ne neznam al je pomagalo.Kontrola ginekoloska je bila ok.Jedno vrijeme sam uzimala apaurin zbog bolova u stomaku.Po doktoricinoj preporuci.Probaj sa sprejem,nemoze ti naskoditi.Sretno

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
14.1.2008 0:11:13   
Visnja RR
Hvala Stella...
Aqua Maris uvjek imam na stolu :)
Pogotovo u grijnoj sezoni... pusa

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
17.1.2008 16:42:52   
haidy
I meni se nesto slicno desava zadnjih nekoliko dana. I ja osjecam taj nelagodan nemir, srce mi ubrzano kuca, ruke mi se znoje, vrucina mi, nervoza... A sve je u redu, samo me odjednom, sto bi rekao moj muz "uhvatilo".
Onda sam skontala da je to mozda zbog apaurina. Pila sam ga redovno svaki dan zbog visokog pritiska, ali sam prije 7 dana prestala. Da li je moguce da se organizam navikao na njega i sada ga trazi ili sta li je vec?


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
18.1.2008 8:54:09   
Cvrle
A zasto za bolove u donjem dijelu stomaka (kao kod menstruacije, kako neki opisuju) ne biste probale unositi magnezij. Jer se on preporucuje u slučaju menstrualnih bolova. Tada treba malo pojačati i unos kalcija. A inače magnezij je dobar i za grceve u nogama, nocu. Znaci opusta misice. Ja sam uvijek bila samo za prirodno. A i same znate dobrobit Donata za samu probavu, upravo zbog magnezija.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
18.1.2008 9:03:01   
Blue rose RR
Vrlo vjerovatno da je od apaurina, i ja sam ga pila od 4. mjeseca do kraja trudnoće, i ako bih jedan dan slučajno zaboravila na vrijeme popiti ga, isti simptomi bi se javljali i kod mene.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
18.1.2008 12:03:30   
Cvrle
samo da dodam jedan citat koji potvrdjuje gore napisano:

"  Klinički se manjak magnezija najčešće manifestira grčevima u listovima (rani vodeći simptom), a u slučajevima težeg deficita može doći i do prijevremenih trudova. Kod značajnijeg pada razine magnezija bitno raste rizik prijevremenog porođaja ili pobačaja. Kod fetusa, usljed deficita magnezija može doći do zastoja u rastu.
   Mnogobrojne studije potvrđuju da se učestalost i opseg navedenih komplikacija u trudnoći može smanjiti pravovremenom substitucijom magnezija. Preporučena doza je oko 300 mg/dan."

Cijeli tekst na: http://www.poliklinika-harni.hr/teme/stil/02_magnezij.asp

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
18.1.2008 12:13:14   
Cvrle
E izvinite ako sam naporna ali evo jos jednog super teksta u korist magnezija koji moze zamjeniti apaurin - kako on djeluje u nasem organizmu naročito povoljno na zivcani sistem, na rad srca, na opskrbu kisikom, znaci umanjuje stres, nervozu , napetost, sprecava rane kontracije i povoljno djeluje na visok krvni pritisak:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/668/

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
18.1.2008 12:16:18   
Suzana
Cao cure,
 
Ja sam u 19. sedmici trudnoce i to blizanacke, i vise od mjesec dana pijem Magnezijum 300 Mg, jednu sumecu tabletu ujutro, a jednu navece.
To mi je preporucila moja Dr.
Pa vjerovatno da pomaze.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
19.1.2008 0:31:45   
Visnja RR
ja pijem magnezij300 od prvo dana trudnoce ...i tako svaki dan evo 28 sedmica... al bez obzira na to receno mi je da popijem apaurin ako osjetim neke grceve po dnu stomaka... (to uradila nekoliko puta za svo ovo vrijeme)... moj nemir je ipak bio izazvan vremenskim uvjetima...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cudan nemir u trudnoci!!!
21.1.2008 8:51:46   
Cvrle
pa vjerovatno, to zna biti pravo zafrkano. Ja sam se smijala u petak, bila na kontroli kod ginekologa,  i ja sva happy sto je beba dobro i napreduje najbolje sto se moze, bez obzira sto mene noga malo zeza i ne da mi spavati i hodati kako treba, a on sav zabrinut zbog noge , a pokisao i stusten, nikakav, kaze od ovog vremena. Jako mu tesko pada. To stvarno zna biti zafrkano kome smeta, jer to je nesto na sta ne mozes uticati. treba gledati da s eond au tom periodu sto vise miruje kod kuce, pa ce valjda proci. ja sam mislila da cu i ja imati problema sa ledjima jer sam prije 3 god. radila lubalnu punkciju, ali hvala Bogu, nista (doduse mozda me noge zezaju bas zbog toga, ko ce znati). U svakom slucaju, cuvajte se i odmarajte sto vise, narocito kada je tesko vrijeme.
Pozdrav! I neponovilo vam se vise nikad....

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *