|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrioza
26.9.2012 8:41:22   
veda
Evo da i ja napisem svoju pricu,iako sam pisala o svom problemu na drugim temama,ali neke mozda nisu sve citale,pa mozda neke utjesim ...
Danas su mi 33 godine,Sa 19 godina mi je ustanovljena endometrioza.Imala sam od simptoma bolne menstruacije.Kako nije bilo bas toliko bolno,a drugih problema nisam imala nisam bas imala potrebu ici ginekologu.Tek kada sam osjetila bolne odnose otisla sam.Dr Asim Kurjak mi je tada ustanovio endometriozu. Ja sam morala hitno,odmah na operaciju.Tada mi je odstranjen lijevi jajnik i jajovod. Nakon toga prestale su bolne menstruacije i odnosi nisu bili vise bolni.I meni je prvo pitanje koje sam uputila doktorima bilo vezano za trudnocu. Rekli su mi da ce biti najvjerovatnije sve u redu,ali da samo jednostavno sada imam jedan jajnik,jedan jajovod,ali da se sa endometriozom nikad neznaa.
Nikad vise nisam imala problema,Ostala sam trudna nakon toga 2 puta.Ali sam oba puta izgubila bebu.Ali o tome sam pisala na drugim temama. Ali ono sto je bitno je da to sto se meni desavalo sa trudnocom nema apsolutno nikakve, nikakve veze sa endometriozom.

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Endometrioza
26.9.2012 17:46:12   
Simon
Vedice,hvala na postu tj na iskrenosti.Nadam se da ćeš dobiti divne user posted image user posted image

(odgovor članu veda)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Endometrioza
26.9.2012 18:03:30   
Simon
Hej Babymama,super je što imaš profil,možemo nastaviti!Iskreno,sinoć me srce zabolilo kada sam s mužem naletila na djecu njegovog brata,jer se moj muž se oduševljeno igrao sa njima a mene je srce bolilo,bolilo..i naravno,pitala sa se hoću li mu pokloniti dijete koje on toliko želi.Ustvari,ja ću zbog njega sve podnijeti jer znam da bi on sve izdržao radi mene-tako je do sa bilo u našoj vezi i braku.Znaš šta mi pomaže?Ubjeđujem ga da usvojimo dijete ako ne dobijemo naše a on kaže da ne želi još o tome razmišljati....meni je lakše kada znam da postoji nada za usvojenje,to me digne kad me kriza i depresije uhvate,a muž nije uz mene.Ideja da razgovaraš sa psihologom je super,to definitivno pomaže da malo iskoračiš iz svakodnevnog vrtloga misli-problema i počneš sagledavati drugačije.Čuj,nije ni meni raspoloženje uvijek na nivou,primjete to ljudi oko mene.
I još nešto važno,ljudi oko tebe donekle te razumiju i saosjećaju ali su BESPOMOĆNI,boje se da će te povrijediti ako išta kažu ili učine pa ćute,izbjegavaju temu koja nas boli.Sa endometriozom i svime što ona vuče za sobom treba naučiti živjeti,a vjeruj mi da znam koliko je teško.Zato sam tu za tebe user posted image user posted image user posted image
I da,super što imamo ovaj kontakt,lakše je i meni!

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Endometrioza
26.9.2012 23:31:33   
babymama
Ha hauser posted image nasmija ti mene Simon...nisam mislila na psihologa nego na vas drage moje....uvjek sam se neckala pisati ovdje iako sam vec godinama na ovoj stranici...ma mene ni psiholog ne bih mogao razumjeti samo vi ...kao sto ti rece u istom smo sosu nazalost ali mislim da samo ko prolazi kroz ovo moze da razumije...tako je ova bolest dosadna,nerazumiva,isto kao komarac koji vam dosadjuje ,ujeda a vi ga ne mozete otjerati..
Eh kako samo znam tu situaciju u kojoj si bila sa djecom tvoje familije....mene nesto kao da ugrize tada boli a nista nema da vidim sta boli...nesto unutra....kuha,kuha....ah onda samo uzdahnem...ako mogu sama biti na par minuta ..suze lete kao lude...ako ne onda odletim sa svojim mislima negdje daleko gdje je sve u redu i gdje mogu biti ono sto zelim....onda me dragi trzne iz te misli i pita me Sta mi je? jer zna on ....kazem da mi nije nista i opet do sledeceg puta kad se nesto tako desi...
Hvala Vedica za poruku....i kod mene je tako...nemam vise tako bolne menstr. niti bol pri odnosu ..cak ne pijem ni tablete protiv bolova a prije nisam mogla zamisliti prvi i cetvrti dan bez tablete...ali opet nikako se zakaciti...sad korisitim neke tablete za plodnost koje su kao na prirodnoj bazi...citala sam da su neke zatrudnile jako brzo sa njima i posle neuspjesnih umjetnih..ali evo vec cetvrta flasica i nista...dragi pije takodje...
A za usvajanje....hm tu sam jako cudna...prije bih se zaklela da ne bih imala problema sa tim....uvjek za to cak i kad sam pocela imati probleme sa zacecem a sad nesto se promjenilo u meni...ne znam zasto, samo se nesto okrenulo u meni i ne pomisljam na usvajanje...ali ako ti imas takve osjecaje Simon to je jako lijepo za tebe.Ima tako puno djece u svjetu koje toliko zele da imaju roditelje isto kao sto mi zelimo da to jesmo..Tvoj dragi ti mora biti istog misljenja...tu stvarno morate biti na istoj stranici..ili jesi za to ili nisi...kod mene je to cudno...osjecaj se promjenio...Bog sami zna zasto...Moj dragi nije bio za to prije a sad ga i ne pitam jer ja vise nisam za to bar ne zasada...nikad ne reci nikad...
uh ja se rasprica ...stvarno je lakse dragi moji psiholozi...nadam se da vam ne moram platiti po satu user posted image
P.s. Simon u pravu si za prijatelje okolo koji ne znaju sta da rade ili kazu pa onda se drze po strani... ne znam kako bih se ja ponasala da imam nekoga kao ja a da je sa mnom sve o.k.Da li bih ja razumila?Da li uopste iko to moze pretpostaviti ako nisi u ovom sosu??Kao sto rekoh na pocetku stvarno mislim da moras biti dio ovoga da znas kako je.Tu sam sigurna...
Koliko smiju biti duge ove poruke?Ja se nikad zaustaviti kad pocnem.Imate pravo da mi kazete kad pretjeram.Pozdrav svima.




(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Endometrioza
27.9.2012 0:07:24   
madame noire
Moja prica o endometriozi...
Ciste na oba jajnika, vec od 5 cm...
Pokusavamo hormonalnu terapiju - ciste rastu, pokusavamo sa cajevima - ciste rastu...
Nakon toga laparoskopia, laparotomia...

Devet mjeseci nakon operacije user posted image , trenutno sam mama divnog djecaka user posted image
Moja poruka je da slusate vase doktore...
Ne vjerujem u cajeve i ostale narodne pripravke, barem kad je endometrioza u pitanju...
Zelim vam svako dobro i ostvarenje svih vasih snova...

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Endometrioza
29.9.2012 11:55:23   
Simon
Hvala na ohrabrujućim riječima,čestitamo ti i naravno,slušamo svoje doktore user posted image

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Endometrioza
29.9.2012 12:00:49   
Simon
Ja se zakačih za dio posta u kojem pominješ bolove prvog i četvrtog dana mens,zaista je tako.Eto,još jedna dokaz da je ovo dosadna boleština koja nam zna upravljati životom.Jesi li bolovi nestali nakon laparoskopije?Ja se patim,patim a nadam se da će nakon operacije biti bar malo lakše.Uz laparoskopiju radiće mi odmahi histeroskopiju u slučaju da mi zatreba user posted image ....a onda se bacamo na user posted image ...sve metode u opciji,možda se nešto zakači user posted image .Pozdrav svima!

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Endometrioza
1.10.2012 23:45:14   
babymama
Prije laparoskopije sam imala bolove uzasne...Prvi i cetvrti dan perioda su bili uzasni....Bez jake tablete nisam mogla prezivjeti...
Posle operacije se bolovi smanje...Izdrzljiviji su mada su jos tu...vecinom ne pijem tablete protiv bolova ...bol pri odnosu takodje nestane...bar je tako kod mene...

Pozdrav svima.Nema nam san 4.Gdje li je?

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Endometrioza
3.10.2012 20:14:47   
Simon
San 4,pozdravljamo teeee!

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Endometrioza
3.10.2012 21:07:49   
san4
Simon i Babymama,hvala sto mislite na mene!
Tu sa ja,pratim sve sto pisete!
Ja sam uvijek imala bolne i obilne menstruacije,tako bolne da sam i povracala i imala problema sa stolicom,kad dobijem menstrualne bolove odmah mi se i povraca i moram u wc,da izvinete,a ako nisam popila tabletu protiv bolova odmah,dok su bolovi slabijeg inteziteta,to bi bilo ne izdrzivo.
Nakon operacija manje bolne menstruacije imam,ali ipak bolne.
Pila sam Visanne,vec sam vam spominjala,sad pijem kontracetivne pilule jer bi ,ako Bog da,trebala uci u postupak vantjelesne oplodnje.
Mene je endometrioza unistila,otezano zacece,operacije,bolne i obilne menstruacije,uvijek moram paziti na krvnu sliku,ali ipak se borim.Ne zelim da mi obiljezi zivot u potpunosti.
Puno se krecem,fizicki sam aktivna,zdravo se hranim,a mentalno,uvijek sam bila njeznija ,osjetljivija i od zivota sam htjela uvijek vise.Sebe uvijek crpim i trazim os sebe savsenstvo!
Negdje sam procitala da bas takve osobe su sklone endometriozi!user posted image

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Endometrioza
3.10.2012 21:12:12   
madame noire
Ja sam kao i san4 imala uzasno bolne menstruacije, pracene povracanjem i nesvjesticom.
Prva cetiri dana sam pila lijekove za ublazavanje bolova svakih 6 sati jer drugacije nisam mogla funkcionirati.
Nakon operacije, bolovi su u potpunosti nestali ali potpuno.
Poslije operacije nisam popila niti jednu tabletu za bolove user posted image user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Endometrioza
3.10.2012 21:13:57   
madame noire
san4 svako dobro i sretno na VTO user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Endometrioza
3.10.2012 21:19:01   
san4
Madame noire,ta endometriza daje slicne simptome kod vecine!Zao mi je zbog bolnih menstruacija,mislim sto si prosla kroz to,ali hvala Bogu da je operacija to rijesila i da si dosla do svog cilja i da si sad dobro!
Ti si pozitivni primjer kojeg je,na zalost,veomo malo!

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Endometrioza
3.10.2012 21:25:00   
madame noire
Tako mi je i doktor rekao, da sam vise-manje cudo prirode user posted image ali eto mislim bitno je znati da ima i pozitivnih primjera...
Na kraju kad se sve sabere i oduzme sve je u Bozijim rukama...
Nadam se i od srca zelim da cete pisati o vasim happy endinzima na ovoj temi user posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Endometrioza
4.10.2012 1:20:27   
babymama
CAo San4 i ostali!
Napisala si san4 nesto jako zanimljivo..Da osobe koje traze vise od sebe tokom zivota su one koje oboljevaju od ove bolesti...Nikad na to ne bih ni pomislila...Mozda tu ima necega...I sama sam takva..
Najgore sto mi nista nismo znali o ovome dok smo mladji..Nikad nisam cula da je to neko spomenuo dok mi to doktor nije dijagnosticiro...mozda sto nase bake pa i majke nisu tako dugo cekale sa planiranjem porodice...sad je vrjeme malo drugacije ...iako neke od nas su saznale jos jako mlade o ovoj bolesti nisu bile upucene o svim posljedicama...neke kao madam noire su bile sretne...
Mlade osobe trebaju da znaju o ovome isto kao sto trebaju da znaju o kontracepciji...
p.s. San 4 pokusala sam ti poslati privatnu poruku pa ne mogu...javi se ako zelis...ovdje je lijepo caskati ali se ne mogu pisati neke privatne stvari.....cujem se sa jos jednom clanicom privatno i mogu vam reci da je jako lijepo imati nekoga ko vas razumije...naravno ko god zeli da mi se privatno javi dobrodosle...za sve imam vremena...hvala svima i pozdrav takodje...user posted image user posted image

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Endometrioza
5.10.2012 20:12:03   
Simon
San4 & Babymama- Drage moje,znajte da se pronalazim u vašim simptomima i riječima.Zbog ove bolesti ja sam i zvanično "poslovna" žena jer se ova boleština naziva bolešću poslovnih žena (koje su odlagale trudnoću)...i mene su godina mamučile nesvjestice,dijareja,povraćanje,nervoze,hladne ruke i noge,jako loša krvna slika a da ne pišem kako sve ovo utiče na privatni život...sve sam podredila bolesti-poslove,putovanja,druženja,jer nije lako imati endometriozu.Ipak,sretna isčekujem laparoskopiju user posted image
Samo da napomenem,vještica user posted image i dalje traje 8 dana a izgleda da ću ovaj mjesec oboriti lični "rekord",uhhh!Pozdrav!

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Endometrioza
7.10.2012 20:00:41   
san4
Simon,tacno je da je veoma tesko zivjeti sa endometriozom,od produzenih bolnih i obilnih ciklusa do spoznaje da ciste unistavaju jajnike,jajovode,smanjuju  sanse za zacece.Cesto sam bila ocajna,ali to bi kratko trajalo.Borim se i borila sam se...Najteze mi je bilo kad bi otisla na pregled i saznala da mi se endometrioza vratila i to u peridu kada smo planirali trudnocu.Drugi put samo tri mjeseca poslije laparoskopije...e to je bilo bolno...znate onaj osjecaj kada dusa boli...osjecaj bespomocnosti....
Ali,mislim da treba biti pozitivan,ne dozvoliti da nas psihicki slomi i boriti se sve do naseg ciljauser posted image !user posted image
Simon,je li zakazan termin za laparoskopiju?Jesu li velike ciste?

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Endometrioza
7.10.2012 20:06:21   
san4
Babymama,u pravu si,ne mozemo iznositi neke privatne stvari i javit cu ti se na pp.Sto se tice simptoma,lijecenja i iskustva mislim da je lijepo pisati na forum,jer ima dosta osoba koje samo traze informacije i to moze biti korisno.Znam da je meni internet puno pomogao.Mislim ,psiholoski,znam da ima puno zena koje se pate isto kao i ja,neke su prije,a neke poslije dosle do svog ciljauser posted image user posted image .Tako vjerujem da cu i ja jednom biti mamauser posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Endometrioza
7.10.2012 20:07:47   
san4
Madame noire,hvalauser posted image

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Endometrioza
8.10.2012 18:46:39   
Simon
Pozdrav!Laparoskopija je zakazana za iduću sedmicu,radujem se i plašim se u isto vrijeme.Ne plaši me operacija već rezultati nakon toga...nadam se da će mi biti bar malo lakše.DG;Imam jednu veću cistu na desnm janiku i Hidrosalpinx u desnom jajovodu 4 cm,to je nalaz na temelju HSG-a i najmodernijeg UZ,vidjećemo šta kaže nalaz nakon laparoskopije.Uz to će mi odraditi i histeroskopiju,jer je to prijedlog doktora iz razloga što želuser posted image im na VTO ukoliko ne zatrudnim prirodno user posted image
Hvala na podršci,drage cure,ja sa tu za vas!

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Endometrioza
9.10.2012 0:16:37   
babymama
Slazem se sa tim san4.Forum dodje svima dobro...I ja sam na njemu visila godinama ali samo ovaj put sam se nastavila javljati.Lakse je.Nema oko mene ljudi sa ovim problemom.Bar ne vise.Vi mi dodjete sada kao najbolje drugarice iako se nikada mozda necemo ni vidjeti.Samo u zalosti znas ko je bio tu za tebe.Vazno je samo imati nekoga ko ce te saslusati. Privatno mozemo o privatnim stvarima a ovdje sve ostalo.Sve sto bi i drugima dobro doslo jer mozda nisu jos odlucile se javiti.Tu smo za vas...Javite se...
Nego san 4..Da li bi mogla nekako tu svoju vjeru u buducnost malo na nas prenijeti.Nekom magijom.Ja bih to stvarno trebala.user posted image Pozdrav svima.user posted image

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Endometrioza
12.10.2012 2:34:57   
narin3
Pozdrav drage zenice!
Javljam se prvi put na ovoj temi i to sasvim slucajno.
Nemam problem kao vi, ali je dosta slican... U smislu psihicke boli...
Ja imam dijagnozu pcos uz koju je takodjer tesko ostati u drugom  stanju.
Ali jedna moja prijateljica ima potpuno isti problem kao vi i zbog nje sam citala ove teme i odlucila da se ovdje javim.
Nadam se da vam nece smetati sto sam tu, jer nemam vasu dijagnozu.
Za razliku od vas, ja skoro nikad nemam menstruaciju, bez da je nekim lijekovima stimulisem.
Nemam ni bolove fizicke prirode... Ali onaj drugi bol je stalno prisutan!
Jako boli kad mm kaze da je djecak, djevojcica u prolazu ili iz familije slatki, pametni, simpaticni itd...
Mnogo teze je kad muz iskaze svoj interes za djetetom, jer nije to bas cesto kao kod mene.
O usvojenju nikad ne mogu ni pomisliti... Cim zamislim neko dijete kod sebe, a nije moje u meni se pojavi nekakav strah, trema, nesto bas cudno... Mislim da nebi mogla biti prava mamica za usvojeno dijete i divim se zenama koje to mogu.
To je jako lijepo od zena koje tako osjecaju, svaka im cast.
Ja sam inace previse osjecajna, osjetljiva, sikirljiva i mislim da nebi mogla usreciti neko dijete koje je rodila neka zena koju ne zanima gdje joj je taj dio srca.
Ja se cesto zapitam da li zasluzujem da budem sa svojim predobrim muzicem koji zbog mene mozda nikad nece osjetiti ocinstvo.
Previse sam odgovorna i to me stalno muci...
Mi smo 5 god u braku i on se jos nada da cemo uspjeti, ali ja nekako ne mogu vise ni da se zamislim u ulozi majke.
Previse je vremena proslo, moja masta je izgubila smisao!
Eto drage moje i ja moradoh da se malo istresem, pa kako bude.
Jednostavno je lakse to ispisati, a jos lakse bi bilo i uzivo podijeliti sva ta osjecanja, suze razumnice, jer samo vi to mozete razumjeti, vi forumasice sa ovih tema.

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Endometrioza
12.10.2012 15:35:21   
Simon
NARIN3,beskrajno hvala na iskrenosti i dobro nam došla.Saosjećamo i razumijemo te.Pokušavate 5 godina?Nemoj da odustaješ,medicina napreduje,je si li išla na detaljne pretrage?Operacije ili VTO?Slobodno piši,tu sam za tebe jer smo i mi jakooo osjetljve osobe sa problemom sličnom tvome.Ipak,ti APSOLUTNO zaslužuješ svog dragog mužića,nemoj nikad misliti da si manje vrijedna zbog ovog zdravstvenog problema.Vama je suđeno u dobru i zlu,zar ne?Veliki pozdrav i javi se user posted image

(odgovor članu narin3)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Endometrioza
13.10.2012 4:21:48   
babymama
CAo NArin3 i od mene.Razlozi nisu isti ali bol nam je .I ja sam ista takva kao i ti. Sve sto si napisala osjecam i ja.Mozda malo duze jer se borim vec 10 god.I ja se osjecam u vezi svoga muza tako..mozes procitati u proslim porukama...Isto sam to napisala.Sve mi zelimo isto.Ono sto nemamo..Bar ne za sada.Osjecamo isto.Prije sam pisala da se moram ovdje javljati ne samo zbog savjeta vec cisto zbog psihe. Samo da izadje to negdje iz mene.Da me neko cuje.Ne vezano za ovu vrstu problema svi se mogu javiti ovdje..Zar ne cure?....San4 nam je dobra vila.Daje nam nadu.U stvari moramo davati jedna drugoj nadu.Pa ko ce drugi????Pozdrav svima.user posted image

(odgovor članu Simon)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Endometrioza
13.10.2012 8:34:21   
san4
Babymama,mozda to tako izgleda kada napisem par rijeci o sebi i endometriozi kao da sam puno optimizma,ali vjeruj mi,nije to bas tako.
I mene obuzme i strah.I tuga.I nevjerica.U tim trenucima bi voljela otici negdje,pokupiti svoje stvari i nikome se ne javiti.Otici na neko mjesto gdje zivi nesretni.
Onda pogledam u dubinu svoje duse i shvatim zapravo,da to ne zelim.
Imam divnog muza i lijep zivot.
Voljeli bi imati dijete,ali mi i bez bebe dobro funkcionisemo.Volimo se,izlazimo ,druzimo se!Pa zar da dozvolim endometriozi da mi uzme sve to!NE!To ne dozvoljavam!
 
Narin3,evo vec sam ti rekla da se sve mi tako osjecamo,to je onaj prvi osjecaj,koji se ne moze unistiti,ali se  moze ublaziti,osjecaj koji razdire dusu.Cini nas nesretnim.Tuznim.
u tim trenucima ocaja,meni pomaze da uradim nesto lijepo za sebe.Neke obicne stvari,odem u setnju,obucem nesto lijepo,odem na frizuru...shvatim da sam sretna,borim se,sta god su ljekari rekli,uradila sa...ne osjecam krivicu...jer neplodnost je bolest koja se lijeci...

(odgovor članu babymama)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *