|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 15:58:30   
malena sharena
Ako tebe ne prsiljava da ides, nemoj se ni ti protiviti njegovim odlascima. Nek vodi i i dijete, ti se odmori dok njih nema. Strpljivo i bez svadje, svoje misljenje o ''cuvanju'' roditelja zadrzi za sebe, poravni i ne dramatizuj, sve ce to doci na svoje prije nego sto mislis.



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 16:36:12   
Anoniman
Drage moje, super ste mi sve, smijem se i čudim i klimam glavom i čudim nekim postovima. Svi smo mi različiti i svaka od nas bi postupila drugačije. Najdraži su mi oni komentari puni mudrosti kao što je Snijeg dala, meni te malo staloženosti nedostaje. Ne radim ja ništa u inat, prošlo je pristojno vrijeme i trebalo bi sve da se vrati na svoje lagano. MM ima sestru koja ima svoju porodicu i oni zaista dijele brigu oko mame, ali ja sam protivnik mišljenja da nju sada treba čuvati, neko je uvijek s njom ili mi ili oni. Moje pitanje njemu je bilo samo koliko će to trajati a onda je došlo do prepirke jer bože moj kakvo je to pitanje. MM je stvarno jedna emotivna osoba, uvijek se možeš na njega osloniti u ovakvim situacijama i zato ga i volim, ali s druge strane već mjesecima smo u nekom petom planu te zbog svekrove bolesti a onda i smrti na žalost. Sve vi imate pomalo pravo, ima tu svega i hormona, i inata pomalo ali koliko čovjek može da popusti a da ne pogubi sve konce svog života? Volila bih samo da su svi malo realniji i da bolje prihvataju novonastalu situaciju jer sam ja takva osoba, što me ne ubije ojača me. Ja njemu ne branim da ide uopšte, a on mene ne sili da idem, mada on želi da ja idem jer je tako njemu lakše, vjerovatno ga ne peče savjest ako ja ostanem sama.....

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 16:43:37   
veeseelaa
moj otac je umro 2007 godine
te iste godine, malo prije smrti oca brat je kupio stan haman preko puta zgrade gdje sam i ja tada još neudata živjela sa roditeljima
Te godine sam se sa tadašnjim momkom, a sadašnjim supugom dogovorila o datumu vjenčanja, o čemu su i bili upoznati i moji
Otac mi je umro 04/09 a ja sam se trebala udati 11/11.... obzirom na situaciju htjela sam odgoditi udaju al mama nije htjela ni da čuje, da se razumijemo nije ni bila planirana svadba niti ikakvo veselje, već čisto općina, ručak i razlaz uz najužu rodbinu i prijatelje....

Nakon što smo se malo dozvali nakon smrti oca, brat i mama su razgovarali samnom i rekli da nipošto ne otkazujem planirano vjenčanje, da život ide dalje i da ništa otkazivanjem neću postići

Tamo, vamo i tako je i bilo

No moj brat je tada dao do znanja mojoj mami da će se on, njegova žena i njihovo dijete po mojoj udaji useliti kod mame il ona doseliti njima

No moja mama nije htjela ni da čuje.... Rekla je mi se možemo posjećivati al zajedno da živimo ne dolazi u obzir

Moj brat je insistirao i već kovao planove oko preseljenja .... mama me jedno jutro nazvala na poslu i rekla da porazgovaram sa bratom i objasnim mu da ona želi mir i tišinu, da ne želi zajednicu, da svak treba da živi svoj život uz medjusobno pomaganje i poštovanje

Nazvala sam mog brata i našla se s njim na kafi i lijepo mu obrazložila gledište na situaciju naše majke.... on je bio pretužan al shvatio je da ona tako želiuser posted image i pomirio se s tim

I sad se svi lijepo posjećujemo, volimo i poštujemo a svak ima svoj dom

savjet ti nemam dati, al eto imadoh potrebu da napišem kako je to bilo kod nas




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 16:51:58   
malena sharena
Eh, ovako bi trebalo da bude, svaka cast tvojoj mami.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 16:54:55   
sretna sam jako

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Eh, ovako bi trebalo da bude, svaka cast tvojoj mami.


user posted image user posted image

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:05:55   
mayra
Moram i ja da podijelim svoju pricu.
Ja sam se porodila 19.11.2011., a svekar nazalost iznenada umro 13.01.2012.
Zivimo u porodicnoj kuci sa svekrvom, muzevim bratom, zenom i djecom.
Prvih mjesec dana je uvijek neko bio sa njom, spavao kod nje ili MM ili djever.
Svekrva zaglavi u bolnici nakon toga operise srce, opet spavanje kod nje i tako dalje.
Medjutim, nakon nekog vremena je sama rekla da nema potrebe da oni vise spavaju kod nje, da se bolje osjeca, ali spava djeverov sin svaku noc.
Da li iz straha ili cega neznam, ali spava.

Iskreno, slazem se sa anonimnom, ako je proslo vec neko vrijeme, onda je vrijeme i da se sve vraca u normalu.

Sto je neko predlozio da se preseli kod njih, da proda stan itd, mi je cista glupost.
Ja sam to rekla i MM. Moji zive sami, i sad kad dodje vrijeme da jedno od njih ostane samo, treba da se doseli kod nas. Ne dolazi u obzir, pa trebamo onda svi praviti staracke domove po kucama.
Mozda sam brutalna, al meni je to van svake pameti!

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:09:06   
veeseelaa
moja mama voli da vodi svoj život, kaže ni mrtva ne bi u zajednici živjela..... oduvijek je takvog mišljenja
al moram reći da nema dana da moj brat i ja kod nje ne odemo, ne obidjemo je, ne kupimo šta treba i sl, s tim da naši supružnici nisu obvezni izuzev ako oni lično imaju želju

moram reći da je njoj pravo mrsko i doći do nas user posted image kaže dodjite vi kod mene kad hoćete, meni se ne da spremati

mislim da je kod mog brata bila na kafi pa ima i mjesec dana user posted image a eto preko puta su, ona je taj tip, kuća, domaćinstvo, čitanje, filmovi a i ima puno rodbine koji je stalno obilaze i uvijek ima neke goste

Brat se nekad ljuti, kaže de pokreni se, dodji nam na ručak a ona joooj nemojte me user posted image user posted image user posted image

baš joj se ne da, ja ne zamjeram, ni kod mene nije odavno bila, do duše vala nisam ni ja kući nikad user posted image





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:14:17   
veeseelaa
Anonimna koliko godina ima tvoja sveki? jel šta bolesna? mislim ne razumijem kako i njoj ne smeta gungula non stop i kako se ne poželi osamiti?

razumijem njenog sina to jest tvog muža, mislim da ti je najpametnije da do daljnjeg ne poduzimaš ništa

Tema je bolna, ne znam..... ja nikad ne bi mogla oko toga rondati mm, bilo bi mi neugodno, pa izgibio je oca, normalno da brine za majku, i da joj želi biti na usluzi

Koliko ste udaljeni jedni od drugih? vidim kažeš pakuješ se, možd ata tvoja sveki prod stan i kupi neki u blizini vas pa nek je tm pazi i obilazi svaki dan, što naravno ti ako ne želiš i ne moraš, al malo razumijevanja ne bi bilo na odmet

Treba se staviti u kožu tm




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:14:59   
mayra
Tvojoj mami vesela svaka cast, jaka zena, zaokupljena svojim zivotom. Ne kazem ja nista svako drugacije dozivljava stvari, ali nakon nekog vremena covjek teba sam skontati da i djeca imaju svoje zivote, da sve ide dalje, svaki je gubitak tezak, al to ne znaci da sve prestaje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:16:19   
malena sharena
To sto je izrazio zelju da ipak ti ides s njim mi je sebicno, pogotovo iz razloga sto si trudna. On ako zeli treba da se zrtvuje za svoju majku, ali ne i ti.

Uvijek sam za to da se bude pri ruci roditeljima na svaki nacin. Pa ako treba i da se boravi kod njih ili da se oni presele djeci ukoliko su nemocni, bolesni ili su u nekoj potrebi. Treba uzvratiti svu zrtvu koju su oni podnijeli za nas. Insistiranje na brizi za kojom realno nema potrebe kao vid manipulacije osjecajima od strane roditelja ne opravdavam.

Smatram da vitalni, zdravi i ne toliko stari ljudi koji ne mogu biti sami, su ustvari posesivni i ne narocito sretni i zadovoljni. Ali imajuci u vidu da su roditelji i tu treba treba biti taktican i obazriv i pruziti im svoje vrijeme.

< Poruku je uredio malena sharena -- 9.7.2012 17:17:26 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:21:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mayra

Tvojoj mami vesela svaka cast, jaka zena, zaokupljena svojim zivotom. Ne kazem ja nista svako drugacije dozivljava stvari, ali nakon nekog vremena covjek teba sam skontati da i djeca imaju svoje zivote, da sve ide dalje, svaki je gubitak tezak, al to ne znaci da sve prestaje.



naravno, slažem se 100%
mada mislim da je starijim osobama bolje biti sam neko sa mladim bračnim parom i njihovom dječicom
valja gungulu "trpiti" svaki dan

u starijim godinama treba ti mir i tišina a znamo kako to izgleda sa malom rajom, a i sa mladjim parovima, koji imaju svoje navike i sl

Meni je zajednica van pameti, ne daj Bože zla časa, bolesti i sl al kad je sve neka relativna normala svak sebi i svi sretni, za posjete su svi tu, sin i kći uvijek mogu kod majke otići, kupiti, nabaviti, odvesti dr-u itd Sve što treba al vala siliti nekog da živi sa njihovom majkom/ocem je zaista ludo

hB pa je moja majka zaista tip žene koja ne voli zajednicu, ne do Bog da je drugačije, morala bi joj nekako objasniti bez da je uvrijedim, pitanje je kako će to anonimna uraditi ....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:24:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: malena sharena

To sto je izrazio zelju da ipak ti ides s njim mi je sebicno, pogotovo iz razloga sto si trudna. On ako zeli treba da se zrtvuje za svoju majku, ali ne i ti.

Uvijek sam za to da se bude pri ruci roditeljima na svaki nacin. Pa ako treba i da se boravi kod njih ili da se oni presele djeci ukoliko su nemocni, bolesni ili su u nekoj potrebi. Treba uzvratiti svu zrtvu koju su oni podnijeli za nas. Insistiranje na brizi za kojom realno nema potrebe kao vid manipulacije osjecajima od strane roditelja ne opravdavam.

Smatram da vitalni, zdravi i ne toliko stari ljudi koji ne mogu biti sami, su ustvari posesivni i ne narocito sretni i zadovoljni. Ali imajuci u vidu da su roditelji i tu treba treba biti taktican i obazriv i pruziti im svoje vrijeme.


tako je user posted image

meni nikada neće biti jasni ljudi koji na nešto prisiljavaju svoje partnere
meni bi bio blam da nešto tražim od mm a znam da se to njemu ne da, ne želi isto itd

šta je ovo majko moja

Ja imam jednu rodicu kojoj kad je otac umro njena starija kći od 18 godina je često bila kod nane i na kraju se cura preselila, živi s nanom godinama al mala je to sama željela
Nana je malo senilna pa ona je izvodi, kupuje joj lijekove, kuha itd

kaže djevojka najljepše mi kod nane, a njeni roditelji i sestra na drugim kraju grada


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:25:58   
Alma_27
@anonimna, ako nije problem, koliko je proslo od smrti svekra?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:28:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Alma_27

@anonimna, ako nije problem, koliko je proslo od smrti svekra?


i mene zanima, bitan podatak u cijeloj priči
i koliko su udaljeni od svekrve sa mjestom stanovanja?
i koliko sveki ima godina?


< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.7.2012 17:36:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:36:25   
Medić*
IZVORNA PORUKA: mayra

Moram i ja da podijelim svoju pricu.
Ja sam se porodila 19.11.2011., a svekar nazalost iznenada umro 13.01.2012.
Zivimo u porodicnoj kuci sa svekrvom, muzevim bratom, zenom i djecom.
Prvih mjesec dana je uvijek neko bio sa njom, spavao kod nje ili MM ili djever.
Svekrva zaglavi u bolnici nakon toga operise srce, opet spavanje kod nje i tako dalje.
Medjutim, nakon nekog vremena je sama rekla da nema potrebe da oni vise spavaju kod nje, da se bolje osjeca, ali spava djeverov sin svaku noc.
Da li iz straha ili cega neznam, ali spava.

Iskreno, slazem se sa anonimnom, ako je proslo vec neko vrijeme, onda je vrijeme i da se sve vraca u normalu.

Sto je neko predlozio da se preseli kod njih, da proda stan itd, mi je cista glupost.
Ja sam to rekla i MM. Moji zive sami, i sad kad dodje vrijeme da jedno od njih ostane samo, treba da se doseli kod nas. Ne dolazi u obzir, pa trebamo onda svi praviti staracke domove po kucama.
Mozda sam brutalna, al meni je to van svake pameti!



Moradoh se nadovezati,

Meni je gore puniti i slati roditelje u starceke domove, jer nece niko da ih gleda. Neki dan se iznenadih u svom okruzenju.
I ako pravim staracki dom kako sama kazes pa pravit cu ga zbog bitnih ljudi, roditelja mojih ili njegovih. Jedino da oni nece sa nama user posted image
Ako su osobe mlade, vitalne i ne treba im neko pomoganje, mogu same, ne zele zajednicu, treba postovati svakako njihov izbor.



< Poruku je uredio medic slatki -- 9.7.2012 17:37:12 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:41:35   
veeseelaa
mah o roditeljima trebaju da brinu djeca
i kad su zdrava i bolesna, da im priušte njegu, ljubav, brigu i razumijevanje

a starački domovi su mi user posted image il ja imam predrasude user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:42:34   
malena sharena
Ja stvarno nisam za onaj tip odnosa ''svako sebi'', da se misli samo na svoj komfor, da se ne vodi racuna o tudjim potrebama, osjecajima, da se po potrebi ne zrtvuje za bliske ljude, pogotovo ako su u pitanju roditelji bilo nasi, bilo roditelji supruznika. Ali sve u nekoj mjeri, granicama normale.

Moja mama je, ne znam tacno, godinu ili dvije brinula o mojoj nani, svojoj svekrvi, koja je bas bila bolesna, u nasem stanu, kupala je, kuhala joj, brinula se da sprovede terapiju kako treba. Ali je nana dok nije tesko obolila tih zadnjih godinu, dvije, zivjela sama, nikad nije ni nagovijestila da se preseli kod nas, ali je ocekivala da je babo ovidje svaki dan poslije posla i neka je, majka mu je. On je to i radio, ali nije moju mamu nikad prisiljavao da i ona to radi.

Starost i bolest roditelja je bas iskusenje, treba imati puno strpljenja, razumijevanja, ljubavi, blagosti, mudrosti, sve ono sto su oni imali s nama dok smo odrastali. I nije to nimalo lako, da nas dragi Bog sve sacuva iskusenja i da nas sacuva da se ogrijesimo o roditelje, ni nase, ni nasih muzeva.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:44:04   
Medić*

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Ja stvarno nisam za onaj tip odnosa ''svako sebi'', da se misli samo na svoj komfor, da se ne vodi racuna o tudjim potrebama, osjecajima, da se po potrebi ne zrtvuje za bliske ljude, pogotovo ako su u pitanju roditelji bilo nasi, bilo roditelji supruznika. Ali sve u nekoj mjeri, granicama normale.

Moja mama je, ne znam tacno, godinu ili dvije brinula o mojoj nani, svojoj svekrvi, koja je bas bila bolesna, u nasem stanu, kupala je, kuhala joj, brinula se da sprovede terapiju kako treba. Ali je nana dok nije tesko obolila tih zadnjih godinu, dvije, zivjela sama, nikad nije ni nagovijestila da se preseli kod nas, ali je ocekivala da je babo ovidje svaki dan poslije posla i neka je, majka mu je. On je to i radio, ali nije moju mamu nikad prisiljavao da i ona to radi.

Starost i bolest roditelja je bas iskusenje, treba imati puno strpljenja, razumijevanja, ljubavi, blagosti, mudrosti, sve ono sto su oni imali s nama dok smo odrastali. I nije to nimalo lako, da nas dragi Bog sve sacuva iskusenja i da nas sacuva da se ogrijesimo o roditelje, ni nase, ni nasih muzeva.


Bas tako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:45:12   
veeseelaa
Starost i bolest roditelja je bas iskusenje, treba imati puno strpljenja, razumijevanja, ljubavi, blagosti, mudrosti, sve ono sto su oni imali s nama dok smo odrastali. I nije to nimalo lako, da nas dragi Bog sve sacuva iskusenja i da nas sacuva da se ogrijesimo o roditelje, ni nase, ni nasih muzeva.


baš tako!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:58:22   
malena sharena
Moj babo je umro prije dvije godine, bio je srcani bolesnik, na lijekovima, ali on nije bio zahtjevan insan. Njemu je bilo najljepse kad ga svi puste na miru, da on ide na vikendicu, da radi u basti i uziva u prirodi, sam sebi i kuhao i cistio, nikad nam nista nije ni prigovarao niti je ocekivao ista, mi mu samo vikendom pomagali oko onih poslova sto vecina muskaraca ne zna sama da uradi.

Dok mama... Hvala Bogu zdrava, vitalna, temperamentna, energicna i sposobna zena, ali ocekuje da svi pratimo njen ubitacni tempo, a to je tesko user posted image . Zato ja s njom moram biti mudra, strpljiva i takticna, istovremeno da joj pruzim ono sto kao majka ima pravo, a da istovremeno ne trpi ni moj muz ni dijete. Nije lako i zahtijeva dosta energije i kreativnosti, ali sve za mamu user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 17:58:32   
Anoniman
veeseelaa tvoja mama je ko i moja, i takvi ljudi su meni uzor. Od smrti je prošlo 2 mjeseca, nije puno, ali meni po ovim vrućinama i u ovom stanju više no dovoljno. Živimo na drugim krajevima grada, nismo baš tako blizu da to bude neka brzinska kafa i onda kući, a meni je pakovanja i kofera preko glave. Sveki je starija, poprilično je zdrava, ali ne toliko dobro da bi se recimo prihvatila čuvanja djeteta, niti ja to očekujem. Ona je divna kao što sam već prije rekla, ali njen život se vrti oko te uže porodice što nije olakšavajuća okolnost.

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 18:03:59   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: Anoniman

veeseelaa tvoja mama je ko i moja, i takvi ljudi su meni uzor. Od smrti je prošlo 2 mjeseca, nije puno, ali meni po ovim vrućinama i u ovom stanju više no dovoljno. Živimo na drugim krajevima grada, nismo baš tako blizu da to bude neka brzinska kafa i onda kući, a meni je pakovanja i kofera preko glave. Sveki je starija, poprilično je zdrava, ali ne toliko dobro da bi se recimo prihvatila čuvanja djeteta, niti ja to očekujem. Ona je divna kao što sam već prije rekla, ali njen život se vrti oko te uže porodice što nije olakšavajuća okolnost.


Uh, pa dovoljno je proslo. Ja sam skontala da zivite u razlicitim gradovima. Mislim da je tvoj muz pretjerao. Ako zivite u Bosni nema tog kraja grada na koji on ne moze otici poslije posla na kafu sat vremena da obidje majku. Stvarno ne vidim potrebu za nocenjem user posted image .

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 18:12:12   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mah o roditeljima trebaju da brinu djeca
i kad su zdrava i bolesna, da im priušte njegu, ljubav, brigu i razumijevanje

a starački domovi su mi user posted image il ja imam predrasude user posted image


inače naši ljudi imaju prdrasudu o staračkim domovima,a bespotrebno zaista
nije uvijek to tako kako se misli, niti su ti ljudi jadni, ostavljeni
znam masu ljudi u domu starih koji su jako zadovoljni, koji su čak samovoljno došli i to im je čak bolja solucija nego da budu kući
npr ako je osoba senilna, zahtjeva 24 sata pažnju, što će neko ko ima porodicu, dijete, posao, is l teško moći izvesti (pa se desi da odeš do granapa ,a senilna ososba ostavi otključana vrata i odluta, upali plin, zapali nešto i sl)
ljudi u domu starih imaju razne sadržaje, društvo, pogotovo ko se teško kreće, može otići do dbevnog boravka i već ima s kim popiti kafu, popričati, pogledati seriju, pa čak i fertovati (ima toga, a vjerujete , ima i više od toga), imaju radionice, sve vjerske obrede mogu obaviti, priredbe i sl
naravnoi da ima i ne tako lijepa strana toga, ali hoću da kažem da ima i svijeltih primjera i da nekim ljduima bolje bude tu, i da ne treba apriori osuđivati djecu koja su roditeleje smjestila tu i da je to nešto grozno

on topic, mi ovdje možemo razglabatido sutra, ali anonimna najbolej zna kakva je tačno situacija , jeli njen muž na lijep ili ružan način mislio to ti ostani kod kuće
možda je sve to svježe, sin emotivan, mama malo slabija i osjetljivija (jedna žena je nakon smrti muža, odmah otišla u dom, jer nije mogla podnijeti da ostane sama u kući)
svakako nek ostane kući, jer što trudnoća odmiče, teže će biit ići, nek odmara,a kad se porodi,svakako s malom bebom neće moći tek tako ići
a razuman muž će vremenom shvatiti da to tako ne ide i da se treba vratitit u normalan život

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 18:17:13   
MicoTico
Shvatam da je tm teško. Nije lako izgubiti roditelja i pretpostavljam da se on trudi da majci što više ublaži gubitak, a i svoju tugu podijeli sa njom. Shvatam da je osjetlji, da ga pogađa cijela situacija, te da je vjerovatno i nervozniji nego inače.
Ali, mislim da je to forsiranje stalnih odlazaka i noćenja malo pretjerano. Još živite u istom gradu? Nijedan grad u BiH nije toliko velik da bi morala pakovati kofere i prespavati (jer je daleko?). Ma i da je New York u pitanju.
Bezveze mi je i taj njegov ultimatum: idem i vodim dijete sa sobom??? To mi nekako isključivo. Je li on to rekao u smislu da ti pomogne da se odmoriš, pa vodi i dijete ili da te uslovi da ideš inače će ga odvesti???

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Život mi se okrenuo naopačke
9.7.2012 18:33:27   
Anoniman
tvome muzu svaka cas_t , za paznju , razumevanje i brigu prema svojoj majcii
verovatno joj je tesko ,njoj je najteze , ta praznina koju niko ne ispuni ali sin pokusava i svaka mu cas_t
polako se treba privikavati dok svi ne shvate da je najbolje svakome svoje ali polaaaako

a ti -nemoj ici ako ne zelis , nek ode sa detetom bude sa svojom mamom a ti za to semenke i pred kompjuter na rr user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 9.7.2012 18:36:37 >

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

obuca


koji br.nosi vasa djeca /bebe obuce ???

19 (35%)

21 (5%)

20 (6%)

23 (16%)

24 (18%)

25. (20%)


Broj svih glasova: 80

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *