|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Apgar test
28.8.2012 17:23:32   
Mir@H
Moja beba je dobila 9/10.


_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Apgar test
29.8.2012 14:02:26   
sretna sam jako
Moja princeza 10/10.user posted image

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Apgar test
30.8.2012 10:22:14   
simba00
9/10. Ne znam što je ovo 9, rekli su da je super čim je izašla, znači ni pola minute nakon poroda.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Apgar test
30.8.2012 10:25:26   
vila_7
ma ne zamarajte se apgar testom koji je u granicama normale- moja je dobila 8/9 a sve OK sa bebicom tako da ni ja ne znam zasto je to, pregled prvi sve super, odmah dojila, i hB uvijek zdrava bebica

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Apgar test
4.9.2012 19:35:29   
Ummu_Hamza
moj je dobio 9/10 jer sam prenjela 2 sedmice pa mu je koza jako lose izgledala kada je izasao. bio je sav smezuran, bijel i pun ljuskica od stare koze koja je otpala u pupi user posted image

_____________________________

Hamza 17.04.2011.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Apgar test
6.9.2012 9:54:21   
lost
9/9 malena pokupila infekciju prilikom poroda i bila na antibiotiku 5 dana, a inače sve ok

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Ummu_Hamza)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Apgar test
8.9.2012 23:35:58   
lana84
pošto sad očekujem drugi porod neki dan gledam na otpusnici apgar prve moje djevojčice 8/9 koju sam rodila prije 4 godine, ali do tada niti me zanimalo niti sam znala niti obratila pozornost na taj detalj. user posted image

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Apgar test
16.12.2016 14:52:32   
Elastigirl
Moj A je imao Apgar 1/4/6, jako loš zbog prsnuća placente i hipoksije. Prebacen na intnezivnu njegu i prikljucen na terpijsku hipotermiju 3 dana, 11 dana na kisiku, 15-ti dan tek otvorio okice, 18-ti dan zacvilio, 21 dan poceo sisati flasicu (o dojenju nije bilo ni govora na pocetku ali sam mu ja izdajala mlijeko) i 26-ti dan pusten kuci sa neonatalogije. Puno pregleda, puno uzv, magneta mozga, EEG snimaka u prvoj godini zivota, ali sada je on hvala Bogu jedan zdrav, pametan i veseo jednogodišnjak.

(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Apgar test
16.12.2016 15:49:36   
LieToMe RR
Apgar test je jako bitan i puno govori u prvoj minuti o stanju bebe

Maksimalan broj bodova, 10, dobiva dijete kod kojeg su svih 5 podrucja savrseno razvijena i funkcionalna.
A – appearence – boja koze
P – pulse – srcani ritam
G – grimace responce – mimika, refleksi i reakcije
A – activity – misicni tonus
R – respiration – disanje

a boduje se na sljedeci nacin
0 bodova

A – blijeda ili plava koza
P – nema pulsa
G – nema odgovora na stimulaciju
A – nema misicnog tonusa
R – nema disanja

1 bod

A – plava koza u ekstremitetima, tijelo je ruzicas_te boje
P – manji od 100
G – grimasa/slabi plac nakon stimulacije
A – slabost misica, slaba aktivnost
R – slabo, neujednaceno disanje, dahtanje

2 boda

A – ruzicas_ta boja citavog tijela
P – veci ili jednak 100
G – place, paslje, kise, aktivno je i odguruje se na stimulaciju
A – svijene ruke i noge koje ne dopustaju pruzanje
R – snazno ujednaceno disanje, snazan krik

Prva djevojcica je dobila na prvom testu 6/10. Porod jako lagan ali ona spavala na porodu, jedva je probudili, morali jje malo "stresirati" da zaplace i da se javi da je tu. Za mene jedno jako traumaticno iskustvo s obzirom da nije bio skolski primjer prerezi pupcanu vrpcu i zaplaci. Minute se cinile kao godine. Jednostavno ej spavalica i dan danas

Druga je dobila 8/10, zaplakala je iste sekunde. Sam porod je bio jako lagan, prelagan ali ono sto je uslijedilo prije dolaska na sto je za mene bilo veoma traumaticno s obzirom da me zabolilo kuci, da sam se kuci pocela poradjati, da sam se stiskala da se ne porodim sama u sobi...jedva sitgla u bolnicu, doslovno trcala do porodjajne sale...rezultiralo je time da je beba bila malo zaglavljena u porodjajnom kanalu, bila je potpuno ljubicas_ta kad se ordila i sa blagim kontuzijama glavice i nateknutim kapcima (zbog siline kontakcija maternice). Vile nas pronosale.





< Poruku je uredio LieToMe RR -- 16.12.2016 15:52:31 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *