|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jelovnik za trudnice
15.9.2012 18:37:47   
Alannah
Uh ni ja danima nisam pisala sta sam jela,ali citala sva vase postove user posted image . Danas za dorucak mala pizza,nisam je jela duuugo,za rucak supa sa povrcem i malo sira i kajmaka,za veceru vjerovatno neki sendvic,danas sam lijena za praviti. Izmedju ostalog, jutros caj,suhe marelice,pa dvije nektarine,jabuka i za kasnije banana.

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Jelovnik za trudnice
15.9.2012 19:36:38   
srećicaa
Eh mene je danas moj dragi spremio i u Dubrovnik surprise user posted image Nakon ovih dana mirovanja pustio me doktor par dana na more, ali se nisam nadala, muž je bio protiv tako duge vožnje, ali me jutros rano iznenadio. On se danas odmah vratio, a u utorak dolazi po mene, jer moram u srijedu na kontrolu, a i na posao svratiti malo. Uh kako sam sretna ne mogu Vam opisati.

D: kuhano jaje, malo edamera, malo pilećih prsa, krastavci i majoneza
U: grožde i nektarina
R: hladna riblja plata, riba na gradeli i blitva sa krompirom
V: napraviti ću sebi najvjerovatnije puru, jer sam u apartmanu pa mogu

Pozz drage moje, danas mi je malo padala kiša, malo sunce, ali ono malo sunca i miris mora su me preporodili.


_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Jelovnik za trudnice
17.9.2012 0:01:21   
MaminaBeba
Srećice ti si baš sretna. Uživaj bar u pogledu na more. user posted image

Evo moj meni:

D: dvoje jaja na oko, čaša čokoladnog mlijeka, šnita sa medom i maslacem ..

U: banana i nektarina..

R: Paprike punjene krompirom, mrkvom, rižom ..

U: Raffaelo 4 kuglice .. user posted image

V: Crispy salata, pravila ja, naribala kupus, paradajz, mrkvicu, prelila sa limunovim sokom, pohovala pileći file sa lanom i susamom, pa narezala na trakice, sve zajedno pomiješala, napravila preliv od pavlake, majoneze i malo kopra i prelila, i dvije šnite raženog hljeba, malo zapečenog. Počastila sam se. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Jelovnik za trudnice
20.9.2012 15:29:28   
grozđe
Pozdrav...

Tema je korisna i vjerujem da ce mi biti od pomoci jer sam na pocetku trudnoce...

Jutros sam popila caj od sipka i dvije kiflice od eurokrema...

Nije mi se jela kasnije buranija, pa sam opet nesto mazala ( ajvar, kuhano jaje, sudzuka, majoneza, sir livada, solja toplog mlijeka....grozde..)
Nesto cu morati kasnije kasikom,bar supu...

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Jelovnik za trudnice
21.9.2012 10:55:58   
grozđe
Pozzz...

maloprije sam jela petit i mlijeko sa kakaom user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Jelovnik za trudnice
25.9.2012 23:28:01   
srećicaa
Opet se mi ulijenile user posted image
Bar ja jesam, a i što se tiče hrane nešto mi sve bezveze. Par dana nisam ništa pravila, pa evo danas malo promjene.

D: lisnato tijesto sa sirom+lisnato tijesto sa višnjom i kafa
R: gulaš sa pireom i malo salate
U: banana i malo suhih brusnica
V: musaka i jogurt, 1/2 kolača

P.S. Drage moje čuvajte se virusa, ne boravite u zatvorenim prostorijama gdje prolazi puno ljudi, odnosno izbjegavajte ih koliko god možete. Mene je jučer ujutro probudio nedostatak zraka jer je nos bio skroz začepljen grlo oteklo i suzio se prostor za disanje tako da sam se osjećala kao da imam malu slamčicu kroz koju vučem zrak i naravno bolovi u grlu. Danas je grlo bolje, nos malo začepljen malo curi i pojavilo se kihanje, a već osjetim i slabost i oči me peku. Nadam se da ćete vi uspješno izbjeći ovakvo stanje.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Jelovnik za trudnice
26.9.2012 9:59:13   
grozđe
srecice, ova mi je tema medju najkorisnijim ( volila bih da je vise trudnica )...

mlijeko + pahuljice

1 banana + jos nesto slatko user posted image

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Jelovnik za trudnice
26.9.2012 22:10:15   
srećicaa
Ma i meni je vjeruj. Ne znam zašto je malo komentara, valjda ženama mrsko nabrajati. Ali evo ja neću odustati user posted image
D: lisnato tijesto sa sirom+lisnato tijesto sa vanilijom, šolja mlijeka
U: jabuka
R: wok povrće+piletina
U: suhe brusnice, kafica
V: pasta sa piletinom, vrganjima i vrhnjem, malo maslina

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Jelovnik za trudnice
30.9.2012 9:43:04   
grozđe
mlijeko + pahuljice + kasika meda...

Danas kuham buraniju, tako da ce ona biti rucku, mozda i veceri....

koja vocka.....

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Jelovnik za trudnice
30.9.2012 12:06:59   
srećicaa
Jučerašnji menu:
D: tost sa pilećim prsima, sirom, majonezom i krastavcima, cijeđena narandža
U: grožđe
R: našla na pijaci svježi grašak i izdinstala teletinu s njim, hljeb, salata
V: banana, kolač, grožđe, malo badema i suhih brusnica

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Jelovnik za trudnice
1.10.2012 19:52:32   
srećicaa
Još jedan jučerašnji menu:
D: ponovo tost sa pilećim prsima, sir, majoneza, krastavci
U: malo mandarina i 1 kolač
R: teleća čorba, teletina i krompir ispod saća, salata od kupusa
U: malo grožđa
V: krompir sa sirom i kajmakom

Današnji menu:
D: trapist, krastavci, goveđa pikant sudžuka, pekmez od šljiva
U: mandarine i 1 banana
R: teleći ražnjići, sudžukice, salata od kupusa
U: jabuka i kolač
V: malo pite

Akttivirajte temu, pišite šta jedete, meni je najgore šta doručkovati. Zasitila sam se pahuljica u prvih 2 mjeseca i pored toga organizam mi više traži slani doručak. Šta mi preostaje: jaja, sir, pileća prsa (ne salama), pita, ponekad lisnato pecivo, user posted image

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Jelovnik za trudnice
1.10.2012 20:38:36   
MaminaBeba
D: Jaje i salama+ mileram,
U: sensia od borovnice sa vlaknima,
R: Grah sa mesom i salata od paprika sa kupusom,
V: Teletina u lepini sa salatom i lukom.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Jelovnik za trudnice
1.10.2012 20:40:18   
Marija13
Ja sam prije trudnoce svako jutro doruckovala cjelovite zitarice, a sada od njih imam bas jake vjetrove user posted image imam osjecaj da cu puci. Sada je to obicno nesto slano, a jos kad radite bas je tesko skontati sta jesti.. Danas se jelo sljedece:
Preddorucak:caj kamilica s medom, maline i grozdje
Dorucak:Pita sa spinatom i krompirom user posted image
Uzina:Casa soka od cvekle user posted image
Rucak:Kuhana jaja i spinat (cuspajz s mlijekom)

Rijetko kada veceram, jer se za rucak bas fino najedem user posted image to mi je pravilo, kao i to da voce uvijek jedem samo ujutro prije dorucka bar na sat vremena.

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Jelovnik za trudnice
1.10.2012 21:46:37   
srećicaa
Marija-voće po pravilu i treba jesti za užinu ili sat vremena prije obroka, jer se tako najbolje iskorištavaju vitamini i minerali, a u organizmu ne dolazi do "lošeg vrenja" koje voće može prouzrokovati sa ostalom hranom. Mada se ja uvijek ne pridržavam toga, ali tako je najbolje. Vidim da se malo mučiš sa sokom od cvekle, ja ga isto tako ne volim, ali volim salatu cvekla, mrkva jabuka, malo limunovog soka i malo meda. Jeste da treba 15-ak minuta da se to izrenda, ali ona je najbolja za krvnu sliku. Naveče možeš izrendati cveklu i mrkvu, a ujutro u to dodati jabuku i limun (ne valja da vitamin C dugo stoji) i ponijeti u zdjelici sa poklopcem na posao. Ja sam isto danas kupila cveklu i moram se natjerati da je redovno jedem.

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Jelovnik za trudnice
19.10.2012 14:50:26   
mama_mo
Ovaj sam tjedan jela:

zajutrak - juice, krafna s džemom ili kroasan, kava
doručak - puter štanglice ili integralno pecivo s namazom (abc sir, dukatela, tuna, namaz) i/ili salamom (iako je nastojim izbjeći kad god mogu) + paradajz
užina - nešto od sljedećeg: neko voće / voćni jogurt ili puding/ čaj i par keksića
ručak - uglavnom kuhani obrok, npr. juha i uglavnom meso + povrće, pa rižot s teletinom, japrak, musaka, salata obavezno (svježa ili kisele paprike) ili neka čorbica

Uglavnom ne večeravam, popijem čaj pred spavanje ili mi se zalomi nešto od slatka user posted image
Naravno to pravilo ne vrijedi ako izlazimo navečer u restoran, ili imamo goste ili idemo u goste..
Mislim da ću i večeras prekršiti ovo pravilo o ne večeravanju user posted image

user posted image

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Jelovnik za trudnice
14.11.2012 17:01:41   
MaminaBeba
Tema zamrla? user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Jelovnik za trudnice
16.2.2013 9:24:49   
dincica
ja bih tako rado jela tunjevinu za dorucak,ali sam procitala da je ne valja jesti u prvom tromjesecu :(

_____________________________

pahulja moja Emin stigao 25.11 2008

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Jelovnik za trudnice
16.2.2013 21:07:35   
dandi84
dincica umjesto tune mozes recimo uzeti sardine, one su zdrave i preporučljive u trudnoći...
Ako ne radis za doručak ti je lako, jaja, razne vrste sireva, nezaobilazne cjelovite zitarice kao i korn fleks sa slatkim mlijekom i jogurtom, neke voćne salate i porcije, slatki doručak džemovi i med i čajevi i tako ....
Ja sam svakako izbjegavala salame, paštete, sudžuke i sl...Jela sam samo meso u komadu, da znam sta jedem...
Nadam se da sam ti dala neku ideju....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu dincica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Jelovnik za trudnice
20.5.2013 14:29:16   
2strawberry
Da ozivim malo temu, evo i moj doprinos sto se tice ishrane u trudnoci. Ja skoro svako jutro doruckujem kifle i pavlaku (to mi je na poslu zgodno i brzo, a nije fast food) a ponekad uzmemo i salatu / paradajz, krastavac, ako imamo vremena. Tijekom posla pojedem neko pecivo iz pekare (najcesce sa makom) I pijem puno vode. Da ne bi zaboravila, drzim na stolu litarsku flasu vode i popijem po jednu svaki dan.

Rucak - kada kuci pravim, uglavnom pravim raznorazne kombinacije piletine, sto sjeckane na komadice, u woku ih smiksam sa povrcem i nekim umakom, pohane sa prilozima - riza/krompir/povrce, ili kao prilog tjestenini. Nedavno sam pravila na kineski nacin (pohala u tijestu i napravila slatko-kiseli umak, recept pronasla na internetu) danas cu napraviti integralnu tjesteninu sa piletinom i pesto sosom.
Jedino sto mi je mrsko pravit i nikako se natjerati su juhe. Jako volim domace juhice, ali uzivam u njima samo kad nas mama pozove na rucak (a ne zalim se, cesto nas pozove user posted image )

Poslije rucka jedem dosta voca. Priznajem, da mi mm nije kuci, ne bih, ali on uvijek to donese, oguli, nasjecka, tako da poslije rucka pojedem bar 2 jabuke, narandzu, jagode, breskve, bananu.. kako kad, ali uvijek kombinaciju bar 2-3 vocke.
Kad se sjetim, ponekad uzmem pa grickam bademe/suhe sljive/brusnice, ali ne bas toliko cesto koliko bih trebala.

Ne veceram redovno, ali kad veceram to su uglavnom sirni namazi, svjezi sir, travnicki itd. Nekad napravim frape banana/plazma keks/mlijeko, sto je dosta zasitno pa mi to dodje kao vecera, a nekad pojedem zitarice sa mlijekom. Jogurt bas i ne volim, natjeram se ponekad popit vocni, a mlijeko se isto natjeram casu dnevno da popijem, ali ga jedem kroz zitarice s mlijekom i frapee.

Kao dodatak prehrani pijem prenatal, al ne bas svaki dan, vise svaki drugi. Doktor mi je savjetovao da ne moram unositi nikakvu hemiju u sebe ako se hranim ispravno, ali eto prenatal mi daje neki psiholoski efekat da sam unijela dovoljno vitamina, ako hranom nisam.

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Jelovnik za trudnice
20.5.2013 19:16:51   
mnn
ja sam počela jesti svako jutro kifle od sira kravljeg,to pojedem uz rajcicu,onda voce jedem.za rucak nesto lagano jer još uvijek imam male slabine..ne mucnine ali slabine..tako da moram polako jesti i cesce..mogu se jesti gljive u trudnoci?bas me to zanima jer inace gljive volim

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Jelovnik za trudnice
29.5.2013 9:34:48   
ellene
Moj doručak je obično namaz dukatela + neka salama ili čajna, nekad i jaja. Šolja mlijeka obavezno.
Ručak : većinom je meso u jelovniku, nekad sa krompirima, nekad sa tjesteninom, rižom... + salata.
Večera : kobasice ili hrenovke, ili nešto slično ručku. Voće pojedem nekad poslije ručka, najviše volim naranču.
Doktor mi je rekao da sam malo pretjerala sa kilažom, pa moram preći na nešto laganije, a ja se uvijek volim najesti user posted image
Što mi preporučujete da ovaj mjesec ne prekoračim puno kg?

_____________________________

11.02.2013. imamo dvije crtice!!!
04.03.2013. srce kuca i naša bebica je duga skoro čitav cm.
28.03.2013. sad smo već narasli na 4 cm, na uzv se vide i prstići...
27.05. već smo veliki i težimo 270 g

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Jelovnik za trudnice
2.7.2013 12:13:47   
deset_a
IZVORNA PORUKA: ellene

Moj doručak je obično namaz dukatela + neka salama ili čajna, nekad i jaja. Šolja mlijeka obavezno.
Ručak : većinom je meso u jelovniku, nekad sa krompirima, nekad sa tjesteninom, rižom... + salata.
Večera : kobasice ili hrenovke, ili nešto slično ručku. Voće pojedem nekad poslije ručka, najviše volim naranču.
Doktor mi je rekao da sam malo pretjerala sa kilažom, pa moram preći na nešto laganije, a ja se uvijek volim najesti user posted image
Što mi preporučujete da ovaj mjesec ne prekoračim puno kg?


ja bih samo umanjila ili izbacila večeru...i ubacila voće.
:-)

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Jelovnik za trudnice
2.7.2013 12:34:22   
Marija13

IZVORNA PORUKA: ellene

Moj doručak je obično namaz dukatela + neka salama ili čajna, nekad i jaja. Šolja mlijeka obavezno.
Ručak : većinom je meso u jelovniku, nekad sa krompirima, nekad sa tjesteninom, rižom... + salata.
Večera : kobasice ili hrenovke, ili nešto slično ručku. Voće pojedem nekad poslije ručka, najviše volim naranču.
Doktor mi je rekao da sam malo pretjerala sa kilažom, pa moram preći na nešto laganije, a ja se uvijek volim najesti user posted image
Što mi preporučujete da ovaj mjesec ne prekoračim puno kg?


Draga ellene tvoja ishrana nikako nije trudnička..salamu, čajnu, kobasicu i hrenovke izbaci skroz ili svedi na neki minimum! Za ručak ponekad izbaci meso a ubaci što više povrća, kažeš vrtiš se oko krompra/riže i tjestenine, to te samo deblja, trenutno na pijaci imaš veliki izbor povrća pa sad malo udari po buraniji, grašku, tikvicama, patlidžanima...
Voće jedi svako jutro, ujutro se najbolje apsorbuje, hrana je stvarno bitna, ne znam u kojem si mjesecu trudnoće ali koliko je dobro za bebu toliko i za tebe! user posted image


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ellene)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Jelovnik za trudnice
2.7.2013 12:58:03   
amela2208
ja sam u ovoj trudnoci bas discilinovanauser posted image posto sam u prvoj jela i sta sam trebala i sta nisam user posted image user posted image user posted image

dorucak lagan skroz, povce, neki sir, mlijeko obavezno
rucak sa sto vise povrca jer meso ne mogu ocima da vidim. Jedino bijelo meso i ribu mogu eto po nekad... Suhomesnate proizvode i grickalice sam vec prije user posted image izbacila iz upotrebe.
Vecera vecinom ne veceravam, ako jedem to je nesto skroz lagano.
Voce jedem ga po cio dan ne bitno bilo to prije ili poslije jela.
Slatko skoro pa da ne jedem nista, hurme i suvo voce jedem na mjesto slatkog.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Jelovnik za trudnice
14.8.2013 8:27:13   
djulba
najbolje je otici kod nekog nutricioniste da prepise dobru dijetu.

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *