|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:22:43   
amanullah
vesela ziva bila, mjenjaj ovaj avatar molim te user posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:22:44   
Anoniman
Kao i uvijek, tako i u trudnoci treba se zdravo hraniti. Jesti dosta voca, povrca, kuhanu hranu, izbjegavati rostiljsku, tjesteninu, zacinjeno, masno. Reci NE pusenju i sl.
Ja inace ovako zivim, pa nisam nesto puno drgacije provela ni trudnoce. U obe trudnoce sam dobila po 13kg(zatrudnila sa 56, otisla na porod sa 69 u obe trudnoce), prva beba rodjena sa 3900g-CR, druga je rodjena prirodno sa 4kg(znaci, po ovome sam i ja prvorotka, jer prvi put radjam prirodno bebu od 4kg). Pri prirodnom porodu nisu me rezali, samo sam malo pukla, da bi mi patronazna sestra rekla, kad je treci dan od poroda dolazila, da izgledam tako kao da se ni porodila nisam.
E sad...ja sam ubjedjena da je to sve Bozje davanje. Ima tu, naravno, i uticaja raznih drugih faktora, ali ipak On te stvari uredjue, makoliko mi bili programirani i zeljni kontrolisanja odredjenih stvari.
Zato...u prvu i laganini, opusteno, s vjerom...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:23:09   
veeseelaa
Dosla 2 sata poslije ponoci, skoro cijela otvorena i Bećiragić kaze ovo je gotovo za nekih sat vremena


ovako je bilo kod mene, došla u bolnicu bez bolova a skroz otvorena i odmah u salu za porode
Nakon što su mi prokinuli vodenjak trudovi krenuli, za 1,5 sat se porodila
al bi bolno i sa puno šivanja do duše
amanullah hB pa te nisu šili, porod prodje al ostaje kasnije zezanje sa ranom, kao u mom slučaju
zato me i zanimaju priče o krupnoći beba jer nekako sam uvjerena da sam tako nadrapala sa pucanjem jer je bila beba krupna, no opet ko zna....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:24:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: amanullah

vesela ziva bila, mjenjaj ovaj avatar molim te user posted image


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:24:26   
amanullah

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Kao i uvijek, tako i u trudnoci treba se zdravo hraniti. Jesti dosta voca, povrca, kuhanu hranu, izbjegavati rostiljsku, tjesteninu, zacinjeno, masno. Reci NE pusenju i sl.
Ja inace ovako zivim, pa nisam nesto puno drgacije provela ni trudnoce. U obe trudnoce sam dobila po 13kg(zatrudnila sa 56, otisla na porod sa 69 u obe trudnoce), prva beba rodjena sa 3900g-CR, druga je rodjena prirodno sa 4kg(znaci, po ovome sam i ja prvorotka, jer prvi put radjam prirodno bebu od 4kg). Pri prirodnom porodu nisu me rezali, samo sam malo pukla, da bi mi patronazna sestra rekla, kad je treci dan od poroda dolazila, da izgledam tako kao da se ni porodila nisam.
E sad...ja sam ubjedjena da je to sve Bozje davanje. Ima tu, naravno, i uticaja raznih drugih faktora, ali ipak On te stvari uredjue, makoliko mi bili programirani i zeljni kontrolisanja odredjenih stvari.
Zato...u prvu i laganini, opusteno, s vjerom...


potpisujem, On uistinu sve uredjuje , On je uistinu Silan i Mudar...

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:26:27   
veeseelaa
U obe trudnoce sam dobila po 13kg(zatrudnila sa 56, otisla na porod sa 69 u obe trudnoce), prva beba rodjena sa 3900g-CR, druga je rodjena prirodno sa 4kg(znaci, po ovome sam i ja prvorotka, jer prvi put radjam prirodno bebu od 4kg)


da, tako dodje
ipak porodjajni kanal nije "korišten"
al dal je to zaista tako? mislim ipak se dosta toga tokom poroda formira, kosti šire i bla bla bla
Može li se za ženu koja radja drugo dijete prirodno (ukoliko je prvo rodila carskim) reći da je prvorotka?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:26:33   
vjestica
moja cura je imala 3 700 pa me rasturila, da nisam 3 mjeseca mogla sjediti kako treba
ali i to je prošlo
i ja sam bila otprilike toliko teška i mama se namučila, ali azto sa sestrom je roman čitala user posted image
i sestar je bila neznatno lakša od mene po težini

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:28:35   
veeseelaa
da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:29:51   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


nema veze sa visinom, ali ima veze sa mjerama karlice i elastičnosti iste nrp kod sportiskinja

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:30:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


Mislim da visina nema veze sa porodom.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:35:14   
amanullah

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


nema veze sa visinom, ali ima veze sa mjerama karlice i elastičnosti iste nrp kod sportiskinja


slozit cu se sa vjesticom, karlicno jako sam elasticna, to su i babice potvrdile, no za vrijeme1,2 poroda
insistirala sam da mi sacuvaju medjicu kojoj sam se posvecivala svih 9 mjeseci, znaci nakon 34. tjedna, raditi perinealnu masažu..

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:36:11   
ajla86

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


nema veze sa visinom, ali ima veze sa mjerama karlice i elastičnosti iste nrp kod sportiskinja





znam da nije tema al ste me prepali opasno...
ovo pucanje,sivanje da nije mogla vjestica sjesti 3 mj user posted image
a ja citavu trudnocu prelezala fizicka aktivnost mi je jedino odlazak u wc sta ce sa mene uraditi mogu misliti

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:36:24   
mamine oci
moje su obje trudnoce gotovo bile identicne bebe teske 4.100,sa prvom trudnocom nisma znala kako sve ide pa je porod trajo svega 15 min ,a drugi porod sveg samo 3 miniuta ne povjerovati ali istinito bez sivenja, konaca, cak i nekih bolova, ja samo sto znam da imam stomak znala da sam trudna i,nace nekih promjena nisam imala, puno se gojim valjda prirpda takva, naravno najvise volim voce i povrce da jedem,inace za sve se uzdam u Boga i ne bojim se i sad isto a pocetku malo mucnine sad sve ok nisam se ugojila odlicno se osjecam a moj moti je" pozitivo misli i pozitivno ce i biti";)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:48:42   
sabinos
ja sam imala idealnu trudnocu ali tezak porod koji je jako dugo trajao.ali sam prosla sa 4 vanjska konca(i Bog zna koliko unutrasnjih) i relativno brzo se oporavila a beba teska 4 750 i duga 56 cm

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:49:39   
Alhemicarka
Ja bih se složila sa maminim ocima, važno je pozitivno misliti i opustiti se, težina bebe ne igra značajnu ulogu u težini poroda, naravno ako je medicinski sve uredu za prirodan porod, beba okrenuta kako treba i sl. Moja mama je mog brata rodila sa 4 i 800 i popucala od do kao i vesela, a mene sa 4 i 600 tri šava imala, rodila me sad pa sad.
Ja sam se pred porod toliko opustila, bila uvjerena da će sve proći kako treba i porodila se za 10 minuta, jedva tri šava imala, odmah mogla sjediti. I što kaže mamine oči, sad da se porađam, čini mi se još bih lakše, jer imam iskustvo i znam tačno šta treba raditi.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:06:35   
veeseelaa
naravno da treba pozitivno misliti, ja se poroda uopće ne bojim
al se želim organizirati, npr ako budem šivana kao prošli put trebat će mi neko ko će mi pomoći u prvim danima
naravno mm je tu al on ipak radi
što reče vještica i meni je oporavak bio poprilično mukotrpan, litre rivananola i kantarionovog ulja sam potrošila
naravno da bi bila sretna da ovaj put ne budem šivana al zbog prve rodjene krupne bebe mislim da bi i ova mogla biti krupna, pitam se gdje griješim user posted image user posted image il je genetika il je ishrana, mislila sam da ćemo doći do konkretne spoznaje zašto neke žene radjaju krupnu djecu
iskreno ovaj put bi malo lakšu bebicu, čisto zbog rane od epi, koja je naporli kao i oporavak


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:11:56   
SailorMoon
Vesela dosta je i zbog konstrukcije zene. Eto ja sam sivena sa 2 konca, mala imala 3290 i 51cm. Moja prijateljica rodila sa 4300, 56 cm i nikako nije pukla....

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:13:40   
Lulu_08
Moje obje curice su se rodile 2 sedmice prije termina.

Prva 2008me - 3650gr i 55cm - CR zbog ne spustanja bebe (simfiza je blokirala spustanje). Ja se udebljala 16kg imala povisene vrijednosti OGTT (tek na kraju otkriveno)

Druga 2012te - 3300gr i 56cm - CR - iako je porod nastupio i beba se spustila indikovali su CR zbog prvog CR. Ja se udebljala 8kg i krvna slika bila odlicna.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:14:50   
vjestica
ajla sad ti pred porod ne trebaju tuđe horoo priče da ih slušaš, svaka žena je priča za sebe, kao i svaka trudnoća i porod
evo ti primjer mamine oči kako je lagano hB prošla na porodu
jest bitno opustiti se i pozitivno misliti i sarađivati na porodu, sve to stoji, ali na neke stavri jednostavno ne možeš uticati
i ja sam bila opuštena pred porod, kad mi je puko vodenjak, ja rješavala sudoku i jedva čekala da krene,a kad je krenulo pokajala se što nisma poslušala dr ljekara i otišla na carski user posted image
imala sma jako težak porod i pored sve pripreme i pozitivnog mišljenja, ali to sam ja
hoću da kažem neke stavri su do nas i tu trebamo učiniti sve što možemo (da se parvilno hranimo, ne pušimo u trudnoći, pripremimo za porod itd) ali na neke fakat ne možemo uticati, ali svejedno sve bude i prođe i na kraju nema ništa vrijednije nego kad konačno dočekaš svoje zlato
ajla ti pogotovo što si bila dugogogišnja trudilica znaš da je sve to ostalo nebitno, pa šta ako je teška rudnoća, ili porod, probemi sa dojenjem itd sve se to lakše predevera, znaš i smam da je 100 put gori onaj minus na testu

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:18:18   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


nema veze sa visinom, ali ima veze sa mjerama karlice i elastičnosti iste nrp kod sportiskinja





znam da nije tema al ste me prepali opasno...
ovo pucanje,sivanje da nije mogla vjestica sjesti 3 mj user posted image
a ja citavu trudnocu prelezala fizicka aktivnost mi je jedino odlazak u wc sta ce sa mene uraditi mogu misliti


Mila ne opterecuj se, bit' ce kako bude a imaju doktori i babice koji su tu da ti pomognu, aBd bit' ce to sve ok. Moja prijateljica nije ni do WCa smjela kako treba od 4og mjeseca, na kraju jos i prenjela 10 dana i porodila se prirodno bez problema. A sitna je skroz i niska. Mukotrpan porod jeste bio ali hB dobro prosao na kraju!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:22:04   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li visina žene ima veze s porodom?
il se samo radi o uređenosti dijela gdje je beba i uredjenosti porodjajnog kanalauser posted image

ja mislim da nema veze ako si visočija i krupnija da ćeš bolje proći na porodu u odnosu na sitniju ženu

jel to neko nedje povezao?


nema veze sa visinom, ali ima veze sa mjerama karlice i elastičnosti iste nrp kod sportiskinja





znam da nije tema al ste me prepali opasno...
ovo pucanje,sivanje da nije mogla vjestica sjesti 3 mj user posted image
a ja citavu trudnocu prelezala fizicka aktivnost mi je jedino odlazak u wc sta ce sa mene uraditi mogu misliti


user posted image user posted image user posted image

evo ti drugariceuser posted image

i ja sam 9mj prelezala i samo do wc-a isla i nazad

ne brini se ti za porod, gore je poslije kad pocnes bebu nosati po stanu pa ko krepana zaspes navecer jer nemas kondicije, al evo nakon 9mj od poroda povratila sam kondiciju ponovouser posted image

porod je vise stvar genetike, srece, situacije, ne mora znaciti da ces imati tezak porod...meni su inducirali, vise me napatilo otvaranje jer su me vjestacki otvarali nego sam porod, za porod ti i ne trebaju misici, vec pribranost, i saradnja sa dr i babicom, ja sam za porod bila bas psihicki spremna, i uopce se nisam dernjala ni izvodila, tako da ne brigasuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:22:18   
ajla86
znam draga vjestice
moj muz cesto mi zna nabiti na nos jer sam prije govorila da mi je biti trudna pa dubila bih na glavi i kad me zaboli on pocne odmah eto ti..jesi govorial da ti je da ti je....
sad pred porod govorim nek me svu sasjeku od do samo da beba bude dobro kaze moj muz nemaoj stare ti ti nista govoriti tako ce ti i biti user posted image user posted image user posted image user posted image

da se vratimo na temu...
cula sam cekajuci na jezeru dr cesto da zene kukaju kao debljaju se a sve ide u njih a slabo sta u bebu-glupo sam se izrazila ali tako one kazu...a opet sam vidzala sitne zenice sa stomacicem ispred sebe,kao da su loptu progutale i spominjale su da su im bebe krupne a one se skroz malo udebljale...
mozda zavisi i od naseg metabolizma kako prerazuju i rasporedzuju materije koje unesemo....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:24:54   
vjestica
a inače se žene na porodu dernjaju i izvode jer im je tako ćeif user posted image

< Poruku je uredio vjestica -- 27.8.2012 12:25:13 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:26:50   
Bebica11
a evo i da pridonesem temi


manje bebe su "zilavije"...N se rodila 2850gr i kad su nas otpustili iz bolnice imala je vecu tezinu od porodjajne, odmah pocela dobivati Elh, mene su inducirali jer je posteljica otisla i beba je slabije dobivala, rekli su mi da SLATKISI DEBLJAJU BEBE,.tako je i bilo, kad sam malo navalila na slatko pred porod beba je kao malo i dobila, a inace je stagnirala dugo na nekih 2200 u stomakuuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:29:01   
Bebica11
IZVORNA PORUKA: vjestica

a inače se žene na porodu dernjaju i izvode jer im je tako ćeif user posted image


mislim da je korisna ona psihofizicka priprema tj vjezbe u Domu zdravlja, da se zene informisu i pripreme i psihicki za porod

ma meni dotuzilo lezanje MASTALA SAM O PORODUuser posted image i stvarno sam se kontrolisala da ne vristim niti izvodim iako sam se 10sati poradjala i ponosna sam zbog togauser posted image

a deranje je rezultat panike, jer u nekom trenutku covjek pomisli da bolovima nema kraja, meni su bila najgora 2-3 sata pred porod kad sam dobila jake kontrakcije i napone svakih minut a tesko se otvarala, bas me iscrpilo, al sam stisla zube i presaburala svaku kontrakciju

< Poruku je uredio Bebica11 -- 27.8.2012 12:30:45 >


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *