|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:29:39   
hatepsut
Definitvno niti jedna zena kao ni porod nisu isti !Prema tome Ajla uzdaj se u Boziju pomoc !Oba poroda su mi indukovana (prvi dripom,drugi gelom) na prvom porodu me sjekli 3 konca ali su mi bila ta 3 konca ko 3 godine upalila mi se rana kad sam dosla kuci.beba bila teska 3.650 i duga 54 a ja ukupno dobila 18kg..na drugom porodu sam pukla na 2 strane vec 10ti dan sam sama pospremala po kuci,kuhala rucak i radila oko bebe,beba bila teska 3.750 i duga 51cm a udebljala sam se 11kg.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:38:24   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Bebica11

IZVORNA PORUKA: vjestica

a inače se žene na porodu dernjaju i izvode jer im je tako ćeif user posted image


mislim da je korisna ona psihofizicka priprema tj vjezbe u Domu zdravlja, da se zene informisu i pripreme i psihicki za porod

ma meni dotuzilo lezanje MASTALA SAM O PORODUuser posted image i stvarno sam se kontrolisala da ne vristim niti izvodim iako sam se 10sati poradjala i ponosna sam zbog togauser posted image

a deranje je rezultat panike, jer u nekom trenutku covjek pomisli da bolovima nema kraja, meni su bila najgora 2-3 sata pred porod kad sam dobila jake kontrakcije i napone svakih minut a tesko se otvarala, bas me iscrpilo, al sam stisla zube i presaburala svaku kontrakciju

naavno da je korisna psiho fizička pripema,a deranje ne mora biti rezultat panike
bol i doživljaj istog je čisto subjektivan osjećaj, kao i način reagovanja na isti

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:52:26   
koka i po

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

od čega ovisi ista?
mislim zašto su neke bebice rodjena sa većom težinom a neke sa manjom
Ja sam svoju Ajšu rodila sa 4350 grama, prenesena trudnoća, pušač sam, šećer u krvi nije bio povišen, trudnoća uredna, dobila sam 11 kg u trudnoći

U biti najviše me zanima ova tema zbog druge trudnoće, babica mi je rekla da su druge bebe obično teže od prvih, kakva su vaša iskustva i saznanja na ovu temuuser posted image




u praski je obicno tako ali nije pravilo.
moje drugo dijete je bilo dosta lakse od prvog.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 12:59:33   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: vjestica

a inače se žene na porodu dernjaju i izvode jer im je tako ćeif user posted image

ja nesto sve kontam i da se dernjam cemu to komlikujem i sebi i doktorima bolje saradjivati jer znam da ce da prodje naravno nije svakom ista trudnoca, nije svako isti ,nerazmislja svako isto ,ne momo svi iste strahove,ja sam po prirodi strpljiva osoba i nisam panicar,kad sam isla na operaciji nokta urasto mi nokat u meso hirurg gleda i pita,jel vas boli,ja kazem boli,pa nista ne reagujete kaze dodju vriste ,ja njemu reko radi ti svoj posao pa da idem kuci, cemu dreka kad znam razlog zbog kojeg sam dosla, covek se nasmijauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 13:46:25   
veeseelaa
ma džaba kad te zaboli iz insana sam krik izadje, ne možeš ti to valjda kontrolirati
ono opališ nogom od vrata pa kažeš jooooj

neg ja sad išla u bolnici po snahu, rodila je u subotu sina, 4000 grama, dug 54 cm, bez rezanja prošla
kad je vidjeh kako sjede na stolicu bez namještanja pozavidjeh joj user posted image
da naglasim d je treće dijete u pitanju, prvo joj je bilo najlakše, drugo malo teže a treće jo teže



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 13:48:29   
amanullah

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma džaba kad te zaboli iz insana sam krik izadje, ne možeš ti to valjda kontrolirati
ono opališ nogom od vrata pa kažeš jooooj

neg ja sad išla u bolnici po snahu, rodila je u subotu sina, 4000 grama, dug 54 cm, bez rezanja prošla
kad je vidjeh kako sjede na stolicu bez namještanja pozavidjeh joj user posted image
da naglasim d je treće dijete u pitanju, prvo joj je bilo najlakše, drugo malo teže a treće jo teže




mashAllah vesela, iskrene cestitke user posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 13:53:52   
mishkica
Ja se nisam imala kada ni derati, porodila se brzo, niko cuo nije, a odmah zgrabila telefon i probudila muza sa rijecima"sram te bilo, ti spavas,a ja nam curu rodila", user posted image user posted image moja mama nas je troje rodila, svi u 100 grama, ja najteza i najduza, a srednja, moja cura je imala 3750, 52 duga, ja 11 kg dobila, i odmah spala 12 kg, jer sam bila puna vode, po dr.rijecimauser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 13:55:44   
veeseelaa
mashAllah vesela, iskrene cestitke user posted image


hvala draga
eto još jednog primjera da velika beba može biti rodjenja bez reckanja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:25:28   
zvecka
Moja prva djevojcica je bila teska 2850gr

A druga je bila teska 4700g,,prirodan porod,tezak da crknes,,,i nisu me htijeli rezati al sam zato sva popucala na sve strane i jos mi debelo crijevo van izislo,,,i uspjeli su me spasiti.Ultra zvuk pokazao da je beba teska 3700g ,,slagao za 1kg

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:26:54   
veeseelaa
uhhhhhhhh

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:29:40   
Teddy Bear
Draga zvecka, ovo iskustvo nisi trebala podijeliti sa nama, uh, pa gdje si se porodila... Debelo crijevo, strasnouser posted image Koliko je tebi zeno trebalo da se oporavis?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:34:28   
zvecka
Hehe,,,ziva sam ostala sto je naj bitnije,,,mozes misliti da i poslije tog poroda nisam rekla nikad vise necu radati,,,hocu mozda jos jedan put al budem trazila carskiuser posted image ,,,,
A sto se tice oporavljanja,,pa lezala u bolnici 3 dana izisla i nakon dva dana morala svoju stariju curicu voditi u skolu,,muz morao raditi a ja nemam nikog svog u blizini,Mada sam imala dugo vremena poremecene kukove i na terapije islauser posted image ,,sad sam normalna.
A to za debelo crijevo mozda za osobe koje su zdrave nebi se trebalo desavati,,ja imam bolest debelog crijeva,,,cronovu bolest.

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:34:58   
veeseelaa
ni malo nije jednostavno roditi krupnu bebu
meni je babica rekla da je znala da je beba tako krupna ne bi me porodila prirodno
kaže mogao je i vakum raditi i bla bla, razne komplikacije
i jako sam krvarila, i poslije poroda primala infuziju, ma haos
radije bi manju bebicu
na stranu što je s krupnijom bebicom lakše deverati....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:35:40   
veeseelaa
Mada sam imala dugo vremena poremecene kukove


od poroda???


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:37:28   
zvecka
Pa kad je neki 3kg teska beba to je naj normalnija tezina po meniuser posted image ,,
Meni su davali i neku injekciju morfina se zove,,malo te nadrogiraju,,ja sam osjecala bolove stom injekcijom a u glavi sam bila budala i vrijedala sve redom a na kraju nisam znala sta sam sve svakom govorilauser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:38:38   
zvecka
da od poroda,,a da izvinete ni dan danas s piskenjem nisam dobra,,ne mogu trpiti,,u sekundi moram ici na wcuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:39:00   
veeseelaa
Meni su davali i neku injekciju morfina se zove,,malo te nadrogiraju


nikad čula, gdje si se ti porodila?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:39:48   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zvecka

da od poroda,,a da izvinete ni dan danas s piskenjem nisam dobra,,ne mogu trpiti,,u sekundi moram ici na wcuser posted image


a za ove stvari sam čula
mislim da je i tema bila na RR
jednostavno dizne popusteuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 68
   [Obrisana poruka]
27.8.2012 14:40:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Teddy Bear)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:41:41   
Teddy Bear
vesela de ti otvaraj drugu temu "Drugi porod je laksi od prvog", user posted image user posted image user posted image , ja se samo tim vodim, i nije me nimalo strah iako mi ni prvi porod nije bio lagan, al zbog onog osjecaja kad sam ga prvi put vidjela i kad je zaplakao, kad sam zapravo shvatila da sam posala MAMA, ja bih radjala svake sedmice, a porod k'o porod se zaboravi, i uvijek mi je u glavi da nam dragi Bog stavi onoliko tereta koliko mozemo ponijeti i podnijeti...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:43:34   
veeseelaa
ma ono jeste, Bog sve uredi
ta ne mogu ja sad reći da sam vanserijski  prošla
al onaj kog su šili unutra znaju o čemu pričam, brate teško
napunili su mi vaginu punu gaze, kad je žena počela vaditi nisam mogla vjerovati šta sve stane u mene
nikada se nisam bespomoćnije osjećala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:44:51   
zvecka
U holandiji

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:48:22   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ono jeste, Bog sve uredi
ta ne mogu ja sad reći da sam vanserijski  prošla
al onaj kog su šili unutra znaju o čemu pričam, brate teško
napunili su mi vaginu punu gaze, kad je žena počela vaditi nisam mogla vjerovati šta sve stane u mene
nikada se nisam bespomoćnije osjećala



Znam o cemu pricas, ja sam pukla ko lubenica, jos mi nekakav led na stomak stavili odmah
poslije sivanja, ja se smrzla, valjda iskrvarila puno, na odjeljenju sam pala u nesvijest i dobila temperaturu, al sam to odmah zaboravila kad je moj beban peti dan ostao na Jezeru zbog zutice, a ja takva kakva jesam isla tri puta dnevno na dojenje, i to na stolici, uh, ne ponovila se ta zutica, to mi je bilo teze od poroda... da vise ne duzim,,, al zato su mi mindju sredili, k'o nova, svaka cast doktorici i babici Fatimi user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:48:29   
zvecka
Ja isto kontam da ima do genetike,,ja sam pokupila genetiku od svekrveuser posted image ,,8 komada rodila zena kaze sve jedno bilo teze od 4500g,,,a ja uvijek bila sitna eh uspostavilo se da sam dinamitnauser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:49:28   
veeseelaa
ja sam pokupila genetiku od svekrve


heheh zar nije kakav majka takva kćerka user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Setnja sa porodicom
teacher75

Voli li vas muz set_ati sa vama i bebom? Moj bas ne voli, mrsko mu, vise voli odmarati kod kuce ili s nama sjediti u kaficu, a ja se bezveze osjecam kad sama set_am sa bebom i vidjam parove s bebom:(

Voli (75%)

Ne voli (25%)


Broj svih glasova: 135

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *