|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:50:11   
veeseelaa
jos mi nekakav led na stomak stavili odmah


i meni su user posted image

a katetar??ko u sred oka da mi iglu složišuser posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.8.2012 14:51:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:52:20   
zvecka
eto u mom slucaju ja na svekrivuuser posted image ,,a toliko puno jetrva imam i sve sitnu djecu radaju a ja naj sitnija pa naj krupnije rodi,,,tacno sam mislila da  umene Emana nesto nije ok kad se rodila,,tako ruzna beba i debela bila,,a sada je ko bombonauser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:54:26   
veeseelaa
zvečkice a kako si se hranila u trudnoći sa Emanom?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:54:41   
Teddy Bear
hahahaha, to sam zaboravila, taman ja kontam sve proslo kad eto ti tehnicarke sa kateterom, rekoh sta je sad, kaze ona nista samo da vas ispiskim, a kako me tek poslije poroda bolio cmar, da sam kontala da mi je i to puklo, uh.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:56:52   
veeseelaa
da, meni su u sred trudova metnuli katetar, kaže pun ti mjehur
pa onda poslije, nakon poroda, užas
mislila sam da se nikad neću seksati više, zamislite koja depra user posted image
a nakon 40 dana imala sam odnos sa mm i tako sam prokrvarila, sve čista krv po plahtama, bila sam užasnuta
i par dana smo pauzirali i opet, ista situacija
Bože


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 14:57:31   
zvecka
sta mislis,,user posted image fuj bila sam poguzija ,,,ja stavim mm u tanjir hranu i gledam da mu kojim slucajem nisam vise nego sebi stavila,,a prije nego sto dode on s posla ja pojedem svasta nesta,,,eto kako sam se hranila,,i kad bi sve pojela ugledam se na vratima(staklena ko ogledalo) kako sam ruzna,debela a sve vec pojelauser posted image

Sad sam skoro pa zgodnauser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 15:02:03   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da, meni su u sred trudova metnuli katetar, kaže pun ti mjehur
pa onda poslije, nakon poroda, užas
mislila sam da se nikad neću seksati više, zamislite koja depra user posted image
a nakon 40 dana imala sam odnos sa mm i tako sam prokrvarila, sve čista krv po plahtama, bila sam užasnuta
i par dana smo pauzirali i opet, ista situacija
Bože



sex poslije poroda, uh, svako malo nesto zapne, a mm isprepadan k'o i ja, samo ponavlja da nije kakav konac osto, nisam krvarila al je bilo bolno... a mm navalio bio uh, gluho bilo, ja mu fino kazem " boga mi da su tvog oskara siri i uzduz i poprijeko ne bi ti meni dao ni da ga pogledam pola godine a ne 40 dana "
Al zato kad se prokrci tunel... al to je za drugu temu user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 15:04:06   
veeseelaa
zvečkice mogu misliti kako si bila medena heheheh



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 15:04:44   
veeseelaa
Al zato kad se prokrci tunel... al to je za drugu temu user posted image


hahahah slažem se




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 17:56:20   
MicoTico
Moj prvi porod je trajao oko 5 sati, M. je bila 4100g teška i 58 duga. Dobro su me izrezali, ali se nešto nisam napatila sa ranom. Brzo je zaraslo i nije me puno bolilo s obzirom na veličinu reza( 6 vanjskih i bezbroj unutrašnjih konaca), patronažna se baš čudila. Drugi porod je bio daaaaaleko lakši, jedva 5 minuta.Isto su me rezali, ali manje. T je imao 3900g i 54 cm dug. Eto kod mene pada u vodu teorija da je druga beba teža.
Prvi put sam se udebljala 9 kg, a drugi 11 kg. Inače sam prava poguzija, obožovam jesti, ničega se u trudnoći nisam odricala. Doduše, ne pušim, ne pijem alkohol, pa logično nisam ni u trudnoći.

< Poruku je uredio MicoTico -- 27.8.2012 17:57:09 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 11:19:41   
zvecka
Vesela ja negdje procita da si pusac,,da ti napisem moje licno iskustvo,,,ponekad sam kradom znala pusit u prvoj trudnoci i Lejla mi je bila teska 2800g a poslije trudnoce sam prestala skroz pusiti i desi se nakon 3 godine druga trudnoca ja i dalje nepusac i eto beba tako jako krupna,,,eh sad jel zato jer nisam pusila pa se zdravo hranila i punom plucima disala ili je genetika,,,,,znam da me je u bolnici doslo vidjeti puno doktora,,,govorili su da sam cudo ,visoka samo metar i zilet(165cm) a rodila veliko diteuser posted image ,,al su mi isto sto i tebi rekli u slucaju da trecim budem trudna da mogu ocekivat da jos krupnije budeuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 14:07:03   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam negdje čitala da težina bebe pored genetike ovisi i o zdravosti posteljice user posted image
kao što zdravija posteljica beba je krupnija user posted image




da to jeste protoka krvi u posteljici , zbog cega je moja prva beba umrla .

Genetika igra ulogu samo prvih 12 sedmica poslije ne , poslije igra sve ostalo prehrana i ostalo ja sam evo rodila sina 4310 i 57 dug a ja i mm nismo bas veliki insani hahahah ja cak 158 visoka ili kratka hahahahah kako reci ;)).

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 14:10:32   
Dz3ni
Evo da i ja svoje iskustvo napišem. Sitna sam poprilično i ja, 164 cm visoka, udebljala se petnaestak kila. Ne pušim, ne pijem. Moja Elma bila teška okruglo 3000 grama s visinom 50 cm, a ja popucala pravo. 4 vanjska i više ni ne znam koliko unutrašnjih šavova...znam da su me šili nešto dugo ili se meni to odužilo user posted image ali sam se srećom brzo oporavila.

Sjećam se da sam poslije poroda kontala kako žene uspiju roditi tako krupne bebice bez šivenja, a ja rodila tako sitnu pa opet popucala na sve strane...user posted image user posted image
Sa mnom u sobi je bila jedna žena koja je rodila isti dan kad i ja bebicu od 4200 grama, a jedva dva šava imala. Doduše krupnija je.

Ma nikad se ne zna...

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 14:12:15   
Mirkica
Skoro sam citala clanak da postoji polako problem da je sve manje zena sposobnih za prirodan porod a azsto zato sto se sve krupnija djeca radjaju .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 14:47:14   
veeseelaa
lele ima da nahebem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:08:40   
mama_mo
Ja isto mislim da genetika igra ključnu ulogu...ni ja ni moje sestre nismo težile više od 3,5kg pri porodu, a tako ni naša djeca, dok primjerice moja prijateljica je četvero djece rodila, svako teško između 4400-4700g, a i ona i njena braća su toliko težili. S trećim djetetom je najteži porod imala, ta joj je beba bila i najteža i najduža, sva popucala i teško se oporavljala, s četvrtim djetetom najlakši, bez rezanja i pucanja. Prehrana i briga o zdravlju pridonose dobrom općefizičkom zdravlju majke, ali ne mislim da utječe na težinu djeteta. Evo ona s troje male djece dok je trudna s četvrtim bila nije imala kad sjesti, stalno u trci, teretu, jela s noga, nije čak nikakve vitamine pila, pa mala 4400g, 60cm, zdrava, jedra, ma beba ko s reklame!

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:22:25   
Lady26
Zasto se zamarati s necim na sto ne mozes uticati user posted image user posted image
Bit ce kako je ON odredio...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:24:36   
veeseelaa
a ko kaže da se ne može uticati?
mi upravo pokušavamo doći do te spoznaje user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:27:15   
Lady26
Sretno, ali mislim da se zamaras "glupostima"
Uzivaj u trudnoci kad ti je Bog dao urednu (hB) i bez problema....
Haman ko da ti je prva user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:34:54   
veeseelaa
nemoj ti meni da se ja zamaram glupostima user posted image
trudnoća do sad hB školska, al porod neću da mi je ko prvi user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 15:53:16   
amilacha
Ev da i ja podijelim svoje iskustvo... Moj bebac je bio tezak 3750gr i 55cm dug. Poprilicno mi je bio lak porod a mozda 1 vanjski konac. Bilo mi je tesko poslije poroda ustajat i ici do toaleta a non stop mi se islo kad samo pijes i jedes zbog mlijeka:) Moj sin je tezi od mene i mojih sestara ali samo oko 100gr. Ali zato sestrin sin je bio 4700gr i 56cm user posted image tako da je pravo napatio i to vodenjak pukao u 3ujutro a porodila se u 12 30h, ma uzas...ali eto nikad se ne zna i sve je moguce...

_____________________________

zivot je neshvatljivo cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija...
A 12.06.2012.

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 16:04:43   
Lady26

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nemoj ti meni da se ja zamaram glupostima user posted image
trudnoća do sad hB školska, al porod neću da mi je ko prvi user posted image


Moram, razmjenjujemo misljena....
Ili se pikaju samo ona sto ti odgovaraju? user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Težina novorođenčeta
28.8.2012 16:43:02   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

lele ima da nahebem



ti se ne sikiraj jer ako si A. rodila tako krupnu ovo e ici jos lakse tako ne sikiraj se djaba a sumnjam da ce krupnije biti mozda malko :)))) jer kud ces krupnije user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 10:36:46   
ajla86
evo mene friska od dr
i moja tvrdnja da je kljucni faktor genetika je ispravna bar kod mene...
hranima se odlicno...sve sto trebam da jedem jedem....
prestala pusiti,nisam se udebljala samo stomak ispred mene ..takodze slabo oticem am ljepota me vidjeti user posted image user posted image user posted image user posted image
i juce moj dragi dr kaze posteljica malo zrelija nisat opasno ali je i beba sitnija...nije mi htio reci koliko ima kg sad ali mi je reko da nije krupna vec jedna mala curica....
imal ista sto ja mogu jesti a sto ce bebu malo da popravi....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 10:56:33   
veeseelaa
ja bi vako
teletina, cijeđeni sokovi, sok od mrkve, vitamini za trudnice (imaš kupiti hipp sokiće u apotekama)
voće i povrće razno, i šetnja

ljubim

i trebale bi jednom na kaficu user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.8.2012 10:57:00 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *