|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 11:21:27   
ajla86
sve to radim,pijem prenatal....setnje nisam do sad imala jer je bilo rizicno sad sam dobila zeleno svjetlo da malo pokrenem guzove....
sad cu podebljati malo sve ovo do sad sto sam radila....
danas rucku teleca snicla odmah hahahaahah

za kafu nije problem user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:05:48   
mama_mo
I ja sam imala zdravu trudnoću, zdravo se hranila, raznovrsno jela, pila vitamine, šetala, ma pazila pravo na sve i uživala u svakom trenutku trudnoće - malena mi se rodila sa 2800g... ma samo nek je zdravo, nadoknade se kila kasnije. Moja je curica super napredovala i već u prvom mjesecu dobila skoro 1700guser posted image

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:31:41   
ajla86
naravno da je bitno nek je zivo i zdravo..ja sam rodzena sa 2200 kg pa nista mi enfali..kazu mnoge zene sitniju bebu je lakse roditi..brze napreduju ali nekako mi je pravo lijepoo vidjeti pun naramak bebice....
ma sta cu stvarno nije do mene....malo cu poduplati klopu i to ej to..

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:32:20   
Teddy Bear
Draga ajla, tako i meni rece dragi moj doktor, u 36-oj sedmici, da je posteljica prezrela, da beba pati i zaostaje u razvoju, i rodila djecaka 3800, kaze dr na porodu masala, krupna beba za tebe, jesam ti rekao tako i na UZ user posted image tako da vise ne vjerujem u to vaganje beba na UZ...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:34:38   
koka i po
vaganje beba na UZ...


nepouzdano i netacno ...makar 70%

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:42:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo mene friska od dr
i moja tvrdnja da je kljucni faktor genetika je ispravna bar kod mene...
hranima se odlicno...sve sto trebam da jedem jedem....
prestala pusiti,nisam se udebljala samo stomak ispred mene ..takodze slabo oticem am ljepota me vidjeti user posted image user posted image user posted image user posted image
i juce moj dragi dr kaze posteljica malo zrelija nisat opasno ali je i beba sitnija...nije mi htio reci koliko ima kg sad ali mi je reko da nije krupna vec jedna mala curica....
imal ista sto ja mogu jesti a sto ce bebu malo da popravi....


a što će tebi velika beba....user posted image

onolika je koliko treba biti...

ja sma imala zdravu trudnoću, jela i pila sve što se trudnicama predlaže, rekli na Uz normalno tešška beba ja rodim prirodno curicu 2850g...
kalirala mi prvi mjesec 200 gr...
opet zdrava curica , normalna savršeno građena i raste kreće za nekoliko dana u prvi razred....

drugu sma rodila carskim iz komlikovane trunoće...za nju su na Uz govorli beg debeli sjedi kakos jedi...a rodila s ebeginica 3200g...

Moja zaova je sa Uz računicom legla rnaije u bolnicu uz dijagnozu ''baby small''...ropdila sina 3600g...niđe veze...

trudnoća je OK, beba tamana velika...da šta treba reagirati na to rekao bi doktor ....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:55:09   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: koka i po

vaganje beba na UZ...


nepouzdano i netacno ...makar 70%

masala, krupna beba za tebe, jesam ti rekao tako i na UZ tako da vise ne vjerujem u to vaganje beba na UZ...


Slažem se, meni je doktor stalno govorio kako će beba biti buca, a ja rodila 3000 grama tešku bebicu (doduše skoro mjesec pred termin tako da ja i nisam baš reprezentativni uzorak, ali eto...)

IZVORNA PORUKA: ajla86

naravno da je bitno nek je zivo i zdravo..ja sam rodzena sa 2200 kg pa nista mi enfali..kazu mnoge zene sitniju bebu je lakse roditi..brze napreduju ali nekako mi je pravo lijepoo vidjeti pun naramak bebice....
ma sta cu stvarno nije do mene....malo cu poduplati klopu i to ej to..


I ja sam rođena sa 2200 grama sa 7 mjeseci, nedonošče pravo...a i moja Elma je rođena nešto ranije znači ima nešto tu do genetike i baš vjerujem u to. Ko što kažeš najvažnije je da je živo i zdravo, a težina nije ni bitna ukoliko je u granicama normale. Istina je da sitnije bebe brže napreduju, tačno možeš gledati kako raste od jutra do mraka ko što kažu tako da i to ima neku svoju draž user posted image

Nemoj se sad prežderavati, samo jedi koliko to se jede i šta ti se jede user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:55:22   
veeseelaa
sa krupnijim djetetom je lakše deverati, istina
osobito kad su prvorotke u pitanju, a dijete sitno isprepadaš se
kod mene snaha rodila bebicu treću 4 kg, mašalla prava bebara, ono nije te strah uzet je
čvrsta, ma ko da joj je 2 mjeseca
ste strane je lakše i majci i onima oko nje
a sad porod je druga priča
ja ne bi više od 4 kg, nego od 3,5 kg user posted image ako može


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:56:32   
veeseelaa
Nemoj se sad prežderavati, samo jedi koliko to se jede i šta ti se jede user posted image


ne radi se o prežderavanju nego o zdravom načinu ishrane, kretanju i sl

to što neko dobije 20 kg u trudnoći ne znači da će mu beba imati 4 kg +



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 12:58:43   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Nemoj se sad prežderavati, samo jedi koliko to se jede i šta ti se jede user posted image


ne radi se o prežderavanju nego o zdravom načinu ishrane, kretanju i sl

to što neko dobije 20 kg u trudnoći ne znači da će mu beba imati 4 kg +



Pa da slažem se u potpunosti, to je u suštini baš ono što sam mislila.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:00:42   
mama_mo

IZVORNA PORUKA: koka i po

vaganje beba na UZ...


nepouzdano i netacno ...makar 70%


meni rekli pred porod da beba teži 3300g, u bebi bilo 2800g... al da promaše u pol kileuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:01:28   
koka i po
jesi ti meni u posljednje vrijeme deverli zenauser posted image
ispusu sve kile kad imas dvoje djece...provjereno 100%user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:04:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sa krupnijim djetetom je lakše deverati, istina
osobito kad su prvorotke u pitanju, a dijete sitno isprepadaš se
kod mene snaha rodila bebicu treću 4 kg, mašalla prava bebara, ono nije te strah uzet je
čvrsta, ma ko da joj je 2 mjeseca
ste strane je lakše i majci i onima oko nje
a sad porod je druga priča
ja ne bi više od 4 kg, nego od 3,5 kg user posted image ako može



ja sma super deverala sa svojom djecom...
i ona koja su se rodila 3900 -4000 g ja odem da ih vidim jer mašalllah na sva zvona krupna beba...ja tamo ono mali zamotuljak kao što je i moj bio...
nit će više jesti nit brže prohodati nit prije sjediti nit u školu krenuti nit ženiti jer se nešto jače grama rodilo...

sve je u glavi i nakim standardima tradicionalnim da smao ako ima grama eto beba je...
ja kad sma rodila stariju javim naravno svima kolika je gramima koliko duga...
svi se snuždili do zla boga da sma grašak rodila...
došla moja mama i donijela mir učak u bolnicu...a babica mi okupala bebu i stoji pored vrata...
moja rođena majka kaže ''vidi mašallah ove bebice što je napredna vidi joj obraza i lijepe glavice''
ja se okrenem i kažem ''mama to je moja beba'' elem vidjela je nana...nije znala potrefit do ulaza niz stepenice koliko se zijanila...
još da dodoam okupali je obukli u rozi body po koji sma muža poslala da uzme u dnu ladice sakriven...jer su mi rekli d anosimd ječaka...
ja kupima dva roza i sakrijem...user posted image
i drži je babica preko ruke jedne ...beba glavu drži ko velika a ''samo'' 2850g...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:09:26   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam negdje čitala da težina bebe pored genetike ovisi i o zdravosti posteljice user posted image
kao što zdravija posteljica beba je krupnija user posted image




da to jeste protoka krvi u posteljici , zbog cega je moja prva beba umrla .

Genetika igra ulogu samo prvih 12 sedmica poslije ne , poslije igra sve ostalo prehrana i ostalo ja sam evo rodila sina 4310 i 57 dug a ja i mm nismo bas veliki insani hahahah ja cak 158 visoka ili kratka hahahahah kako reci ;)).

ja bih da se ispravim ovdje genetika ne igra ulogu u prve 12 sedmica jer tu se moze jedino sracunat u kojoj je sedmici djete posle 12 sedmica igra ulogu mozda bi bilo dobro da se i ovaj post moj izbirse iznad jer zbunjuje :)) a ne znam sta mene zbuni da ovo napisem :))) ne znam cije su gene moja djeca pokupila nase nisu user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:23:26   
veeseelaa
Hanady nije takmičenje user posted image
nego tema je o težini bebe
razlika derastična izmedju beba 4+ i onih sa npr 3-, i u porodu i u prvim mjesecima sa bebom uglavnom
ja uočim odmah

prve dvije bebe od moje snahe i brata su  bile ok 3 kg, zadnje dijete 4 kg ko Rambo za njih user posted image user posted image user posted image
i baš smo gledali snimke i slike, razlika se baš vidi

dijete na prvoj kontroli dobije do 1 kg pa se vidi ono pravo, tako i po rodjenju

kao što rekoh ja bi manje, dosta 3.5 kg, zato sam temu i otvorila jer su mi izgleda veče šanse da sljedeće bude iznad 4+, što me ne veseli jer sam s Ajšom bila rezana od do, preživjeli bi i da je bila manja user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 13:32:04   
djoisa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

preživjeli bi i da je bila manja user posted image




vala bas, nek su zivi i zdravi, ali ja mislim da je sve preko 3,5 kg previse..valja to roditi..ja rodila bebu od 4 kg masallah

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 14:10:34   
sunce27
Mene nikada nije zanimalo kolika ce moja beba biti, vidim u posljednje vrijeme se dosta pise o tome, doktori uvijek naglasavaju kolika je kilaza bebe, meni nikada nijedan u prvoj trudnoci nije rekao beba ti je toliko teska, onoga dana kada sam dosla na porod sestrica mi je rekla je li vi znate da cete roditi krupno dijete, meni to u tome trenutku bilo smijesno i zaista sam rodila bebu preko 4 kg, mada bih ja voljela da je bila manja jer kao sto rece veeseelaa, pukla sam, rezali me od do. Evo sada sam 34 sedmica trudnoce i opet mi niko ne spominje kilazu i nikada mi nije palo na pamet da pitam, neka se rodi i sa 2 kg ali da je zdravo, meni je samo to vazno.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 14:16:14   
Teddy Bear
sunce, ja mislim da je to sve individualno, sto se tice rezanja, sve zavisi od zene do zene, neke puknu i sa bebama od 2 kg, a neke opet nemaju ni koncica a bebe preko 4 kg,,, ja iskreno ne razmisljam o tome.

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 14:23:08   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo mene friska od dr
i moja tvrdnja da je kljucni faktor genetika je ispravna bar kod mene...
hranima se odlicno...sve sto trebam da jedem jedem....
prestala pusiti,nisam se udebljala samo stomak ispred mene ..takodze slabo oticem am ljepota me vidjeti user posted image user posted image user posted image user posted image
i juce moj dragi dr kaze posteljica malo zrelija nisat opasno ali je i beba sitnija...nije mi htio reci koliko ima kg sad ali mi je reko da nije krupna vec jedna mala curica....
imal ista sto ja mogu jesti a sto ce bebu malo da popravi....


cokoladuuser posted image provjereno, moja stagnirala na 2200 dok nisam navalila na cokoladu, secer deblja bebe zato secerasi radjaju bas bas prekrupnu djecu

mozda ima neki fazon sto smo lezale da je posteljica oslabila, i ja nisam pusila, jela zdravo sve sve a posteljica rano otisla, cak me dr ubjedjivala da sam pusac ili mm, a nijedno ne pusimouser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 17:22:19   
ajla86
i moj dr kaze da se nemoze porediti trudnoca aktivne trudnice znaci koja radi,fizicki je aktivna ....kazu da lakse rodi i da je posteljica super.
sto se tice moje ishrane jako se volilo racuna sta cu jesti prije svega jer sam sklona debljanju citav zivot sam na nekim dijetama a imam 163 cm a onda jer sam lezala citavio vrijeme znaci ejla i lezala....dobitna kombinacija za kg a da naglasim da imam povisenu inzulinsku rezistenciju i dan danas sam na gluforminu znaci morala sam se cuvati klope i jesti samo sto je zdravo...
ali svejedno...
ja sam navela da je meni naravno samo bitno da je zivo i zdravo i zensko user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
da imam curu svoju da kindzurim user posted image user posted image user posted image user posted image
ali fazon je sto kaze vesela lakse je deverati oko krupne bebe....
a opet kad skontas da masakar ucine sa rezanjem hmmmmm neznam od dva zla koje je manje....
znaci bebice cokolada hmmm idem po nju hahahahaha

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Težina novorođenčeta
29.8.2012 17:29:36   
sunce27
Joj ajla, ajla ja sam u prvoj trudnoci bila bas neaktivna samo sam lezala, lezala a tako lahko sam rodila, posteljica bila super tako da se ne zamaras time. Rodila sam krupnu bebu i vala nije sada nesto lakse deverati sa krupnijom bebom, moja sestra je rodila 1 kg laksu bebu od mene ali nisam vidjela neke poteskoce kod nje oko deveranja sve je to isto imalo 2 ili 4 kg vjeruj mi, samo neka se rodi zdravo a bebe tako brzo napreduju to je nevjerovatno.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Težina novorođenčeta
2.9.2012 16:13:35   
ajnur
U prvoj trudnoci sin skoro 5 kg imao porod teza bio uh druga trudnoca cura 3400 jos bih petoro rodila ko nju u 20 do 10 usla u radjaonu u 10 je rodilaPorod ko u filmu hvala Bogu dragom.user posted image .Moj prvi komentar kad su mi je dali je bio kako je mala kaze dr i babice cuj mala ona je ideal user posted image Posle sina bilo me strah prvih dana bas sicusna u odnosu na njega al evo za sedmicu idemo na prvu kontrolu vidjecemo kako je napredovala ja sto vidim da je popunila garderobicu mashAllah.I nema neke razlike sto se tice kilaze.Beba je beba pa imala 5 ili 3 user posted image Fino je kad zena krene na porod ako ima nekog da joj pocne uciti suru "merjem" da lakse rodi sa Allahovom pomoci.

< Poruku je uredio ajnur -- 2.9.2012 16:18:35 >


_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Težina novorođenčeta
2.9.2012 16:48:19   
škorpija
ia ja fakat nikad nisam skontala razliku onako odokativno da li je beba od 3 ili 4 kg, hajde možda da su bliznaci pa jedno 2,5 a drugo 4,5 možda bih i skontalauser posted image , ali ovako jok. ali moram biti iskrena, jesam svoju dr peglala zadnja dva mjeseca da mi stalno govori koliko je teška bebica, samo sam kontala neka nije preko 4 pa kako god, to mi je bila neka granična vrijednost zbog koje me hvatala panika kako ću se poroditi 

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Težina novorođenčeta
20.10.2012 16:10:01   
sunce27
Evo mene da se javim na ovu temu nakon drugog poroda, moja kcerka se rodila sa 4.250 a djecak sa 4.900, nju sam rodila u 39 nedjelji a njega u 41, sa njom sam se bas zdravo hranila ali sam se dosta udebljala 33 kg i uz to sam morala mirovati, dok sam sa njim bila jako aktivna i nisam pazila sta jedem, sa njim sam pila coca-colu kao luda jednostavno trazilo mi se, jela meso kao nikada u zivotu a naravno i slatkise.

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Težina novorođenčeta
20.10.2012 17:42:06   
stoic
sin, 4050g, 54cm... jako pazila na zdravu ishranu u trudnoći (vrlo malo slatkiša, bez kafe, grickalica i sl.), dobila svega 5-6 kg u punih 40 sedmica trudnoće

da napomenem da sam i inače fizički aktivna, pa sam bila i u trudnoći

(odgovor članu sunce27)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *