|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za bebu i mamu...
3.1.2010 18:50:13   
veeseelaa
ejs nisam znala da i o omekšivaču moram dumatuser posted image  Lenor, Ornel zakonuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Za bebu i mamu...
4.1.2010 18:49:48   
Mya_81 RR
Ni mi ne koristimo omekšivač...a prestala sam peglati njenju robicu nedavno, peglam samo ono što je potrebno i da budem iskrena baš sam se rasteretila...user posted image ...a bakterije se ''nakače'' isti tren kad se roba složi u ormar tako da se svede na isto...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Za bebu i mamu...
4.1.2010 19:03:26   
dinciii
Ja koristim isto omeksivac Lenor ili Silan i Rejhana nikada hvala bogu nije imala nikakav osip a sto se tice peglanja pa jos uvijek peglam bodice i jos neke stvari al ne sve...

A sto se tice brojeva to je stvarno sve individualno Rejhana jos uvijek ima jedne pantole 68 koje joj mogu a ovako vec nosi 80 broj...A najduze je nosila 74 broj od ljetos pa do neki dan...


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Za bebu i mamu...
17.7.2010 11:54:36   
ivanak
Ja njegovu robicu perem isto sa malo omekšivača, a još uvijek mu peglam najveći dio robe. Znam da zamara, ali nekako smatram da valjda još treba.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Za bebu i mamu...
23.8.2010 18:41:28   
lily87
pozz drage moje trudnice.Ja sam iz Sarajeva i trebam ubrzo aBd da se porodim u drzavnoj bolnici.Kao sto vidim Visnja i Emina napisale su spisak svega sto nam treba i za nas ,a i za nase male zivote,i punoo im se zahvaljujem na tome.Samo interesuje me da li je svugdje isto pravilo u vezi toga sta se nosi u porodiliste ?Ja bih lijepo zamolila ako se je neka od vas porodila u skorije vrijeme i u drzavnoj bolnici da mi javi da li se jos uvijek mogu ponijeti sve ove navedene stvari sa spiska?

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Za bebu i mamu...
23.8.2010 22:46:56   
veeseelaa
ja neznam za pravilo šta treba ponijeti u porodilišteuser posted image user posted image , nema ga, staviš u svoju torbu šta ti misliš da je ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Za bebu i mamu...
23.8.2010 22:54:54   
chuci
IZVORNA PORUKA: lily87

pozz drage moje trudnice.Ja sam iz Sarajeva i trebam ubrzo aBd da se porodim u drzavnoj bolnici.Kao sto vidim Visnja i Emina napisale su spisak svega sto nam treba i za nas ,a i za nase male zivote,i punoo im se zahvaljujem na tome.Samo interesuje me da li je svugdje isto pravilo u vezi toga sta se nosi u porodiliste ?Ja bih lijepo zamolila ako se je neka od vas porodila u skorije vrijeme i u drzavnoj bolnici da mi javi da li se jos uvijek mogu ponijeti sve ove navedene stvari sa spiska?

ma neće ti niko u torbu gledati šta si ponijela, pa da ti nešto oduzme. može se ponijeti šta god hoćeš. drugo je pitanje šta će ti stvarno trebati. sretno


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu lily87)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Za bebu i mamu...
23.8.2010 23:13:56   
chuci
IZVORNA PORUKA: Emina*

TORBA ZA PORODILIŠTE

  • Zdravstvena kjinžica
  • Trudnička knjižica
  • Knjižica sa UZ
  • Potvrda o krvnoj grupi i Rh faktoru ( ostali nalazi)
  • Nekoliko paketa vatenih uložaka (VIR 80 ili slični, jer su najmekši)
  • Grožđana mast ili labelo za usne
  • Grudnjak za dojenje
  • Jastučići za grudnjak
  • Spavaćicu s dugmićima na prednjoj strani ( zbog lakšeg dojenja) 1-2 kom
  • Ogrtač
  • Papuče (plastične)
  • Čarape
  • Stvari za osobnu higijenu (četkica, pasta za zube, blagi sapun, peškiri, šampon, krema za ruke)
  • Nešto za čitanje
  • Plastičnu čašu za sok, sok
  • Krekeri ili neki suhi keksi
  • Mobitel + punjač
  • Vlažne maramice
  • Gaćice (jednokratne)


-po tački uložaka, nemojte se zeznuti pa ko ja kupiti VIR 90 (ja kontala ti bolji) pa kad sam otpakovala opet išla tražiti one roze VIR.
-ja ponijela labelo i maskaru i surmu pa se koka našminkala kad sam izlazila. baš sam sebi lijepa na slikama user posted image
-grudnjak, nisam imala za dojenje, nego obični, a jastučići su mi bezveze zauzeli prostor u torbi, mogu oni i kod kuće kad se prirodno porađa jer se brzo izađe
-ogrtač maksuz kupila, a nisam ni izvadila iz torbe, jer sam izašla 12 sati nakon poroda
-krema za ruke isto ostala neupotrebljena, kao i četkica za zube i pasta, ništa se to nije stiglo
-šampon ne nosite ako idete na prirodni porod, jer ne daju da se pere kosa, samo se možete saprati
-sok ja pila one male sokiće na slamku, baš mi dobro došli
-najbolje poslije poroda što mi je leglo je ona mala napolitanka knoppers, uuu kad se sjetim
-punjač mi isto nije trebao

eto valjda nekom pomognu i ovi moji komentari


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Za bebu i mamu...
11.7.2011 13:22:44   
ciciban26
Narednih dana planiram u kupovinu nekih stvari pa me zanima da li je za bolnicu bolje kupiti spavacicu ili pidjamu,u cemu je lakse?? Znam samo da treba imati naprijed dugmice zbog dojenja :)

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Za bebu i mamu...
11.7.2011 14:21:18   
zagy
Spavačica je puuuno praktičnija i za bolnice i kući, ja iz iskustva prirodnog poroda.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Za bebu i mamu...
11.7.2011 14:24:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zagy

Spavačica je puuuno praktičnija i za bolnice i kući, ja iz iskustva prirodnog poroda.

slažem se...i nakon carskog i nakon prirodnog spavaćica je bila idealno rješenjeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Za bebu i mamu...
11.7.2011 16:21:09   
ciciban26
Predpostavljala sam ali red je  bio da se konsultujem s iskusnim mamicama. Hvalauser posted image user posted image

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Za bebu i mamu...
14.9.2011 18:47:07   
Esperanca
pozdrav svima! Procitala sam sve sto ste do sada napisale ali sam u dilemi sta ponijeti u bolnicu, jer sam cula da nije u svim bolnicama dozvoljeno ponijeti sve, pa me zanima ako ima neka mamica koja se porodila na UKC Tuzla da napise sta je potrebno ponijeti i sta je dozvoljeno ponijeti, ja sam npr. Cula da pregledaju sta si ponijela i sve bespotrebno vrateuser posted image

_____________________________

"Bog od nas ne trazi da uspijemo, samo da pokusamo!"

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Za bebu i mamu...
28.9.2011 15:31:05   
elmaL
Mene zanima ovo za pelene i ove benkice sto se vezu: da li se u bolnici vrsi siroko povijanje i da li je neophodno, posto sam do sada primjetila kod rodica i ostalih da beba odmah od pocetka nosi obicnu pelenu?

Isto vazi i za benkice, vecina beba nosi odmah onaj klasicni bodi, da li je mozda on nezgodan zbog pupka ili..?

Mozda su ovo sitnice, ali toliko je tema o kojima citam s uzbudjenjem i sve me zanima, buduci da je ovo prva bebica i da smo uzbudjeni do neba user posted image pa bih sve da znam user posted image


_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Esperanca)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Za bebu i mamu...
28.9.2011 19:16:49   
teacher75

IZVORNA PORUKA: elmaL

Mene zanima ovo za pelene i ove benkice sto se vezu: da li se u bolnici vrsi siroko povijanje i da li je neophodno, posto sam do sada primjetila kod rodica i ostalih da beba odmah od pocetka nosi obicnu pelenu?

Isto vazi i za benkice, vecina beba nosi odmah onaj klasicni bodi, da li je mozda on nezgodan zbog pupka ili..?

Mozda su ovo sitnice, ali toliko je tema o kojima citam s uzbudjenjem i sve me zanima, buduci da je ovo prva bebica i da smo uzbudjeni do neba user posted image pa bih sve da znam user posted image


mi smo siroko povijali do prve kontrole kukova al to se radi tako sto se preko pelena tipa pampers zamotaju tetra pelene siroko. a sto se tice bodija, mi smo odmah nosili obicne bodije, nije smetalo pupku

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Za bebu i mamu...
13.8.2012 22:04:46   
Precious

IZVORNA PORUKA: kana

Wow svaka cast Eminice ! Samo bi navela da kod nas u Ze ,ne daju nikakve grudnjake i spavacicu dobijes(ne smijes nositi svoju) a za ostalo je spisak fascinantan .
Bravouser posted image


Je li ovo i sad tako? Neko rece da ni uloske ne daju stavljat, jedino jednokratne gacice? user posted image

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Za bebu i mamu...
13.8.2012 22:24:23   
mamica Emina
Za grudnjak i spavacicu ne znam, ja sam koristila njihovu ali uloške daju, što ne bi dali? Ja se porodila 31.10.2011. i nikad mi niko ništa nije spomenuo što sam stavila uloške tako da.. Smiješ, bez brige.. Ti ipak spakuj spavacicu, moju zaovu su npr. dolje pitali jel ponjela svoju da obuče? I ne smiješ unjeti torbu nego stvari u kesi :)

_____________________________

"Odabrao sam jednog anđela za tebe,on će te čekati i brinuti se za tebe.Svakog dana će se smijati s tobom,imaćeš njegovu ljubav i bićeš sretno biće."-"Hoćeš li mi reći ime tog anđela?" -"Nije važno kako se zove"-reče Bog-"ti ćeš ga zvati MAMA!!!"


(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Za bebu i mamu...
13.8.2012 22:27:26   
Precious
mamica Emina puno ti hvala, za to jel moze u kesi, zaboravi i pitat a zanimalo me user posted image

(odgovor članu mamica Emina)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Za bebu i mamu...
28.8.2012 14:05:35   
moon2
Moze li mi neko reci ukratko sta mi treba za bolnicu poslije carskog, posto se kak ocujem na GAK-u Sarajevo, ostaje 4 noci.
Citala sam spiskove ranije objavljene, ali voljela bih ako bi ipak neka mama koja je prosla boravak u bolnici poslije carskog malo pripomogla nekim savjetom.
Hvala unaprijed :)

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Za bebu i mamu...
25.11.2012 18:51:34   
stella
Evo mene na ovoj temi,pripremila sve al reko da provjerim opet da sta ne zaboravim user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu moon2)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Za bebu i mamu...
18.12.2012 10:45:21   
Fleks
Bas vam hvala na divnim savjetima, ja imam jos vremena, al bolje se raspitati na vrijeme i sve spremiti, pa da budem mirna :)
user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Za bebu i mamu...
18.12.2012 11:06:31   
nikka79
Dok si na intenzivnoj mozes sa sobom imati uloske i vlazne maramice.
Kad te prebace na odjel muz ti treba donjeti ostatak stvari. Ja bih ti predlozila da u uloske sakrijes jednokratne gacice da ti ih mogu obuci kad predjes na odjel.
Pripremi sok od jabuke,neki suhi keks,mali paket pelena za bebe,tecni sapun za ruke,cetkicu za zube,kaladont,toalet papir,mobitel,punjac,plasticnu casu,dvije spavacice.
Nemoj se brinuti ja sam pozitivno iznenadjena sa stanjem na GAK-u cak je i osoblje ljubazno user posted image
Ako imas jos pitanja samo pitaj..i SRETNO user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Za bebu i mamu...
20.12.2012 11:42:23   
Fleks
Kako je lijepo imati sve na spisku spremno :) Ja volim spiskove, hvala vam user posted image user posted image

(odgovor članu nikka79)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Za bebu i mamu...
20.12.2012 11:45:03   
Targus
Hvala divnim mamama od buduce mame user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Fleks)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Za bebu i mamu...
21.1.2013 9:19:49   
Micanaa
Ima li iko svjeze iskustvo iz porodilista Bihac sta treba ponijeti,ja cu u martu aBd...i koji broj kompletica da kupim,jel 50-56 ili...

(odgovor članu Targus)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *