|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uticaj lijekova na plod
24.7.2011 16:44:54   
La Alma
Trudi se pozivitno razmisljati. Ja sam pila neke tablete za smirenje ne znajuci da sam trudna, i tonu antibiotika zbog upale srednjeg uha, prebolovala gripu sa temperaturom iznad 39 stepeni i vjeruj mi pitala sam se sta ce iz svega toga izaci kad su mi ginekolozi samo slijegali ramenima govoreci da mi ne mogu reci sta ce biti sa bebom. Zato pokusaj otici kod nekog drugog doktora, ipak vise misljenja bi ti trebalo pojasniti tu situaciju. Samo nemoj da razmisljas negativno, nego reci da ce sve biti ok i u najboljem redu :)

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Uticaj lijekova na plod
18.8.2011 9:30:35   
mostarka82
ja sam u 7 tjednu trudnoce nocas me probudila uzasna bol ZUBA mislila sam da necu preziviti kako me bolilo. doktor mi je rekao da izbjegavam piti bilo kakva tablete ali ja stvarno ne mogu izdrzati kako me boli, moze li savjet koju tabletu protov bolova ipak da popijem ?

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Uticaj lijekova na plod
18.8.2011 9:35:55   
Silver
IZVORNA PORUKA: mostarka82

ja sam u 7 tjednu trudnoce nocas me probudila uzasna bol ZUBA mislila sam da necu preziviti kako me bolilo. doktor mi je rekao da izbjegavam piti bilo kakva tablete ali ja stvarno ne mogu izdrzati kako me boli, moze li savjet koju tabletu protov bolova ipak da popijem ?


ja sam evo 20-ti tjedan i imam uzasne glavobolje povremeno...pitala sam svoju doktoricu smijem li bilosta popiti...ona neda..cak ni paracetamol...najbolje je da odes zubaru cim prije...da rijesis uzrok problema a ne samo simptom...tableta nebi rijesila tvoj problem...

a eto sacekaj da ti se jave iskusnije trudnice i mame...

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Uticaj lijekova na plod
18.8.2011 10:37:14   
vila_7
Vecina dr. kaze da moze Paracetamol,naravno ne valja nijedna tableta ali ako se bas mora,on je najmanje stetan

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 12:59:53   
Zabica27
Pozz svima, evo jedne nove-stare clanice user posted image ,do sada sam bila uglavnom na temi anksioznost i pn,a sada nadam se samo na ljepsim temama.Naime moj problem je slijedeci- udala sam se 20.7,dobila 19.7, tako da nismo imali odnose mozda do 25.7, s obzirom da mi je izostala mens par dana, a inace je redovna ,uradim test maloprije i on + ,sto mi je jako drago.Ali sad jako brinem jer kad sam se udala prvih dana pila sam xanax i lexilijum za smirenje jer sam ranije imala panicne napade, a taj ogroman stres oko udaje i preseljenja sam eto ublazavala sa tim, na zalost.Sad sam trudna,kao sto sam napisala jos nisam otisla kod ginekologa, a test je +,sad se bojim da tablete nisu naskodile plodu...:-( Pomozite please, uzasno se bojim.
P.S ako neko moze da mi preporuci nekog dobrog ginekologa u Sarajevu,koji je prije svega strucan, a zatim pazljiv i ljubazan, drskost ne mogu da podnesem,a cula sam da ih ima dosta takvih.Jos nesto ja sam kod ginekologa bila samo 1 i to pregled UZ jer sam bila nevina te vaginalno nisam pregledana, sad ne znam kako to ide sve, mislim taj pregled, help me drage moje clanice, svaki savjet mi je dobro dosao,Pozz svima...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 13:06:08   
Anoniman
Zabice xixlav je pencilinski preparat i oni se smiju koristiti u trudnoci, a mislim da i lexilijum ne steti plodu, jer znam da neki ginekolozi umjesto apaurina propisuju lexilijum kod kontrakcija. Jedino sto je tek pocetak da ne bude problema, ali iskreno ne vjerujem. Ja sam sa drugom trudnocom pila u pocetku dok nisam znala da sam trudna, pila isto antibiotike i masu brufena jer sam imala upalu sinusa i jake migrene, a kao sto rekoh nisam znala da sam trudna i evo rodila sam zdravu bebicu user posted image

(odgovor članu Zabica27)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 13:07:57   
animagical
na pocetku trudnoca ide na sve ili nista, tako da moja pretpostavka je da je sta smetalo, ne bi ni bila trudnauser posted image naravno trebas otici na pregled, samo ne znam jel hoces privatno ili drzavno?  ginekoloski pregled nije nista strasno, uzv sonda vaginalnim ultrazvukom uopste ne boli, samo se javi sto prije da ti propise folnu...u trudnoci se smije koristiti apaurin od 2mg, uz preporuku doktora,ako ti bude trebalo ponekaduser posted image sretno i javi sta je bilouser posted image  

xanax, jel to nesto kao okset_in?


< Poruku je uredio animagical -- 23.8.2011 13:08:58 >

(odgovor članu Zabica27)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 13:08:14   
vila_7
Zabice prije svega cestitam ti na trudnoci i zelim da sve bude OK! Za lijekove vidi u uputstvu sta kazu ako se koriste u trudnoći, a pitat ces i ginekologa za  to. A za pregled nista ne brini-ako se opustis apsolutno nista ne boli!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Zabica27)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 14:25:13   
Zabica27
Hvala mile moje, nekako mi je lakse kada mi kazete da ce sve biti ok, odmah se bolje osjecam. Xanax je isto kao i lexilijum za smirenje, na njima kao i na svim tabletama pise da se ne bi smjele koristiti u trudnoci,jedino u slucaju da korist za majku prevazilazi rizik za plod, a to pise na svakim tabletama, i na apaurinu a znam da ga daju trudnicama.Naravno nisam znala da sam trudna, kad sam ih pila, prestala sam cim sam posumnjala, kratko sam trudna mozda svega 2-3 sedmice, ne znam dok ne odem kod dr.Ja bih isla privatno s obzirom da jos nisam prijavljena u Sarajevu, trebam da se odjavim na starom mjestu prebivalista i promjenim prezime, zato bih kod privatnika jer cu svakako placati.Hvala na cestitkama, ljubim vas...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Uticaj lijekova na plod
23.8.2011 14:27:37   
Zabica27
I da, za sta sluzi ta folna, kiselina pretpostavljam? Prva mi je trudnoca kao sto i same vidite, pa sam neznalica, svaki savjet inace, dobro bi mi dosao...:-)) KISS

(odgovor članu Zabica27)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Uticaj lijekova na plod
30.4.2012 9:25:52   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: ivana29

cure drage,,,zbog anksioznoscu i panicnih ataka dr..mi je u trudnocu prepisa malu dozu antidepresiva i normabela...molim vas ako ima koja sa slicnim iskustvom da mi se javi....dat ce Bog da izdrzim bez tableta...samo se ja moram potruditi...user posted image



IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Pozdrav Ivana
Nasa dijagnoza i problem nisu isti. Ali ako ti ista pomaze ja sam gotovo cijelu trudnocu pila apaurine- posljednje tromjesecje po 3 u danu obavezno. A posto sam lezala u bolnici (radi prijevremenih trudova) ponekad su mi uz apaurine znali dati i inekciju za smirenje. Samo kazu da pred kraj trudnoce tj. 9ti mjesec ne bi trebalo piti jer kao da se beba uspava tj. bude malo lijena. Kod moje djevojcice to nije ostavilo nikakve posljedice.
Sretno ti i nadam se da ti je ovo bar malo olaksalouser posted image



IZVORNA PORUKA: felix

cijelu trudnocu pila apaurine zbog rizicne trudnoce , prijeteceg prijevremenog porodjaja i kontrakcija , ....do zadnjeg dana znaci pila hehhe ..





IZVORNA PORUKA: ivana29

Toliko guglam po ovome,,trazim..inspiriram se,,,ali zakjlucaj je isti..drzat se terapije kako mi je doktor reka i bit ce sve dobro..hvala vam na ovim lipim ricima...taman mi to uz molitvu triba...user posted image




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Zabica27)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Uticaj lijekova na plod
12.5.2012 10:26:05   
ivana29
Cure molim vas ako ima koja da je koristila antidepresive tokom trudnoce nek mi se javi na pp..Meni je jucer psihij...uvela ladiomil i sulpirid...to sve u jako malim dozama..tek toliko da izguram ova 4 miseca kad mi je najgote...to je bilo strasno ovi dana..nisam se mogla ustati iz kreveta...jesti...gledalas am u jednu tocku i nisam bila na ovome svijetu..znam da ce neje mame koje to nisu probale reci da je to sve samo u glavi...da mozes pomoci sam sebi..je..probala sam 13 dana bez lijekova pa sam vise naskoldila sebi nego pomogla...molim vas ako ima koja sa slicniom iskustvom da se javi..molim mame koje ne znaju sto je depresija i panicni napadaj da mi ne salju pp poruke jer nemozemo pricat o necemo ako to niste dozivjele...pozdrac cure....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:47:44   
jasmina_ze
vidim da je zadnji post poodavno napisan ali ja imam jedno pitanje.jutros sam bila kod ginekologa na redovnom pregledu u poliklinici.i kazem ja njoj da me lijeva noga bas znaboli i trenutno me boli da ne mogu stati fino.(u 18-toj sam sedmici trudnoce) da bi ona meni dala VOLTAREN GEL I APAURINuser posted image user posted image user posted image user posted image
meni to nikako ne id u glavu...ako je neko ima sico sikustvo neka mi pojasni...

(odgovor članu ivana29)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:50:38   
veeseelaa
mnoge trudnice koje imaju kontrakcije piju redovito apaurin koje im prethodno dr prepiše
vjerovatno ti je dat da bi opustio mišiće
a gel se svakako ne koristi oralno, tako da nema zime po mom mišljenju


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:50:55   
milenium
apaurin inače trudnice piju uz ginipral tako da to nije ništa strašno a za voltaren,pa ako je gel tj onaj što se maže mislim da je ok. sve dok ga ne piješ.

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:52:20   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mnoge trudnice koje imaju kontrakcije piju redovito apaurin koje im prethodno dr prepiše
vjerovatno ti je dat da bi opustio mišiće
a gel se svakako ne koristi oralno, tako da nema zime po mom mišljenju



ma nije meni frka zbog apaurina nego sam se sokirala sto mi je voltaren dala jer i inace kad me nekad ledja zabole nedaju mi voltarene nego blaze kreme i inekicje...u ovom slucaju mi je dala taj neki gle koji meni ne pada na pamet da koristim....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:53:31   
veeseelaa
ne kontam jasmina, gel se maže na kožu ne guta seuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:55:18   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne kontam jasmina, gel se maže na kožu ne guta seuser posted image



svejedno.opet ga mozes preko krvi prenijetina plod.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 10:58:56   
veeseelaa
dobro

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 11:03:40   
vjestica
gel koji se namaže na kožu, djeluje lokalno
konentracija lijeka u krvi koji je primjenjen perkutano tj preko kože je 10 puta (pa i više, neki antireumatici se nakon perkutane primjene uopšte ne nalaze u krvnoj plazmi) manja nego primjenjena peroralno, i to je nedovoljno da izazove neželjenje efekte

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 16:04:14   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: vjestica

gel koji se namaže na kožu, djeluje lokalno
konentracija lijeka u krvi koji je primjenjen perkutano tj preko kože je 10 puta (pa i više, neki antireumatici se nakon perkutane primjene uopšte ne nalaze u krvnoj plazmi) manja nego primjenjena peroralno, i to je nedovoljno da izazove neželjenje efekte



ja imam psorijazu vec 20 godina i ne mogu bez krema,gelova i masti...medjutim sada mi je srogo zabranjeno da koristim bilo koju kremu,gel,mast,sampon upravo zbog ovoga sto sam vec gora navela jer prenosi se preko krvi...sto znaci ja mogu biti izasuta toliko da lezim u bolnii ne smijem nista korsititi ...pa prema tome znam sta govorim i za voltaren gel....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 16:09:47   
Galicia
Koliko znam voltaren gel nije opasan. Vjestica je to fino opisala.

A o tabletama za smirenje tokom trudnoce necu pricati, svi znamo da su LOSI.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Uticaj lijekova na plod
29.8.2012 18:00:27   
vjestica

IZVORNA PORUKA: jasmina_ze


IZVORNA PORUKA: vjestica

gel koji se namaže na kožu, djeluje lokalno
konentracija lijeka u krvi koji je primjenjen perkutano tj preko kože je 10 puta (pa i više, neki antireumatici se nakon perkutane primjene uopšte ne nalaze u krvnoj plazmi) manja nego primjenjena peroralno, i to je nedovoljno da izazove neželjenje efekte



ja imam psorijazu vec 20 godina i ne mogu bez krema,gelova i masti...medjutim sada mi je srogo zabranjeno da koristim bilo koju kremu,gel,mast,sampon upravo zbog ovoga sto sam vec gora navela jer prenosi se preko krvi...sto znaci ja mogu biti izasuta toliko da lezim u bolnii ne smijem nista korsititi ...pa prema tome znam sta govorim i za voltaren gel....

ne znam kako se apsorbuju lijekovi za psorijazu, ali ovo ti sa sigurnošću govorim za nesteroidne antireumatike
imama tabele o količini NSAIL u plazmi i sinovijlanoj tečnosti, i to primjenjenih peroralno i i perkutano,a kao izvor ti mogu navesti sve izvore koje sam ja koristila u izradi svog diplomskog rada
i opet nepominejm lijekovi koji se koriste kod psorijaze su totalno drugačija grupa lijekova od nesteroidnih antireumatika

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Uticaj lijekova na plod
28.10.2012 10:04:23   
mama4
drage mame, evo trebam savjet. Dan prije ocekivane menstruacije snimala sam zube, ortopan rtg zuba i pojedinacno sedmicu zub. tacno je to bio 27. dan ciklusa. kad mi je snimala zub stavila je olovnu pregacu. za tri dana saznala sam da sam trudna. pomozite mi. jako sam tuzna i tesko mi je. treba mi savjet i ako je neko imo slicno iskustvo. hvala.


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Uticaj lijekova na plod
28.10.2012 10:26:52   
ksena
Joj draga mogu samo da ti posaljem mnoogo dobrih vibri i nista drugu, jer nisam imala iskustva sa rtg- om. Ako nisi bila kod doktora otidji i saslusaj sta ce ti reci. Razmisljaj samo pozitivno

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu mama4)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *