|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uticaj lijekova na plod
13.12.2012 21:45:42   
NADIJA81

IZVORNA PORUKA: aja91

E hvala ti veelika, user posted image .Bas cu pokusat doci do njega da vidim s njim kako cu dalje.Stvarno me bilo strah sama traziti bez preporuke-psihijatra,sa svakakvim sam se susrecala, a u mostaru sam jednom pokusala i potrefila sam na neku glupacu koja je trazila u knjizi sta znaci OKP.kako bi ga ona tek lijecila kad nezna sta je .lool. E bas ti hvala od srca na svim informacijama :*

hej milica i ja imam isti probmlem ocd ili okp,,,, samo eto je kod mene umjesto zolofta , fevarin 200 mg i rivotril o.50 mg dnevno ,,,,jel zna neko nesto o tome?? pozdravcic svimauser posted image

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Uticaj lijekova na plod
14.12.2012 10:23:16   
NADIJA81
Emice jakooo ste pozitivni,,,jel znate za Fevarin mozda?????? user posted image user posted image jel se smije uzimati
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: aja91

Pozdrav!Nova sam na forumu.Naime ja planiram trudnoću, ali pijem 2 tbl zolofta dnevno ( 100 mg) pa me zanima mogu li na djetetu ostati stetne posljedice zbog toga.Prije sam pila 4 tbl jer sam imala uzasno velike simptome OPK poremecaja i zato sumnjam da bih mogla izdrzati sa manjom dozom.Ako je netko imao iskustva s adntidepresivima u trudnoci bila bih mu vrlo zahvalna na odgovoru.



Zoloft se moze uzimati u trudnoci ako je potreban


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Uticaj lijekova na plod
9.1.2013 13:28:10   
Alfa
Trudna sam po mojoj procjeni 6 punih nedelja, jer sam zadnju mjesečnicu imala 28.11.2012.
Međutim, HCG mi je iznosio u 5 nedelji + 3 dana 29285 mIU/ml, a u 5 nedelji + šest dana iznosio je 50010 mIU/ml.Doktor mi je rekao da je to visok HCG za navedene nedelje trudnoće i da je to ranija trudnoća, a ja sam predzadnju mjesečnicu imala 31.10.2012., pa vodeći se tom visokom betom, sad sam trebala biti 10 punih nedelja trudnoće.
Ono što je mene mnogo uplašilo i o čemu razmišljam svo vrijeme (do zakazanog pregleda) je to što sam kad sam imala mjesečnicu 28.11.2012 popila 2 kapsule KETOBOS® 50 mg, jer me stomak bolio ( a u upustvo stoji da se ne smiju piti u zadnjem tromjeseću)  i nakon toga (obzirom da sam se borila sa začećem 4 godine, pa pila od čajeva i prepatata šta god mi je ko rekao) popila 2 bočice FEMISAN A kapi (sastav: Alchemillae folium, Millefolii herba, Petroselini fructus, Calendulae flos, Geranii robertiani herba, Polygoni herba). Navedene kapi su navodno na biljnoj bazi i između ostalog za liječenje steriliteta, ali ipak u upustvu stoji da se ne uzimaju u trudnoći.
Obzirom da se mnogo brinem, jer mi je ovo prva trudnoća, molim vas da mi odgovorite ako ste imale slično iskustvo, da li navedene kapsule i kapi mogu imati štetnog uticaja na razvoj ploda, ako sam trudna više nedelja, tj ako sam sad 10 nedelja.

< Poruku je uredio Alfa -- 9.1.2013 13:31:36 >

(odgovor članu NADIJA81)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.1.2013 15:24:47   
Alfa
Ima li ikog na ovoj temi.....user posted image

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.1.2013 15:47:56   
zumbulcica
opusti se Alfa,ako pise da se nesto ne smije uzimati u zadnjem trimestru trudnoće,to je 7,8i9mj.Ja sam dok nisam znala da sam trudna pila bruku tableta,nije bilo uticaja na plod,hvala Bogu.
A sto se tice visoke bete,mozda viseplodna trudnoća?Proguglaj malo.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu Alfa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Uticaj lijekova na plod
28.2.2013 9:00:01   
lavanda169
Kako ti se cini dr.Babic??Je li ti propisao neku terapiju??

(odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Uticaj lijekova na plod
21.5.2013 23:03:55   
2strawberry
Da li neko zna smije li se piti apaurin u trudnoci. Na indikacijama pise da nije preporucljivo, ali nekoliko zena mi rece da su pile 1x2mg svaki dan za smirenje/regulisanje nesanice i da je to mala doza koja nikako ne moze biti stetna?

(odgovor članu lavanda169)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Uticaj lijekova na plod
21.5.2013 23:21:13   
malen@89
Mislim da smije jer i mojoj sestrisni dr. propisao 3x2mg zbog kontrakcija,i bolova u stomaku,da se kao maternica smiri,i ona je pila cijelu trudnocu.

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Uticaj lijekova na plod
21.5.2013 23:54:34   
canim
Meni je bio propisan apaurin na pocetku trudnoce zbog kontrakcija i popila sam nekoliko kad sam bas morala radi opustanja misica materice a znam da su neke zene morale stalno piti. Lijekovi nisu testirani na trudnicama zato uvijek ima upozorenje.

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Uticaj lijekova na plod
25.7.2013 22:33:06   
bubamara_11
I ja pijem apaurin ginic mi rece da nije steto popit ni 3 tablete na dan pa ja kad mi treba popijem i bas se smirim i kosti mi se opuste kad ne treba izbjegavam user posted image A znam mnogo trudnica svojih prijateljica koje su pile apaurin i rodile zive zdrave ispravne bebe znaci da nije stetan user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Uticaj lijekova na plod
26.7.2013 15:58:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: 2strawberry

Da li neko zna smije li se piti apaurin u trudnoci. Na indikacijama pise da nije preporucljivo, ali nekoliko zena mi rece da su pile 1x2mg svaki dan za smirenje/regulisanje nesanice i da je to mala doza koja nikako ne moze biti stetna?

ako ti je doktor prepisao, trebala bi piti. Ja sam pila u kombinaciji sa lijekovima za sprecavanje kontrakcija.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu 2strawberry)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.9.2013 14:59:43   
m.i.n.a.
Da li je neko pio xiclav 625 i ampiciline...prvi sam pila sedam dana pred zacece drugi poslije,naravno ne znajuci za trudnocu...po mojoj procjeni sam negdje 4.sedmica i u biti nisam sigurna sta se ustvari moze vidjeti na uz vezano za ovaj problem...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.9.2013 20:17:22   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Da li je neko pio xiclav 625 i ampiciline...prvi sam pila sedam dana pred zacece drugi poslije,naravno ne znajuci za trudnocu...po mojoj procjeni sam negdje 4.sedmica i u biti nisam sigurna sta se ustvari moze vidjeti na uz vezano za ovaj problem...



na bazi penicilia se smije piti a za xiclav ne znam

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.9.2013 23:08:54   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Da li je neko pio xiclav 625 i ampiciline...prvi sam pila sedam dana pred zacece drugi poslije,naravno ne znajuci za trudnocu...po mojoj procjeni sam negdje 4.sedmica i u biti nisam sigurna sta se ustvari moze vidjeti na uz vezano za ovaj problem...


Ampicilin je na bazi penicilina i oni su sigurni za koristenje u trudnoci. Za Xiclav nisam sigurna, ali ako ce ti biti lakse, moja prijateljica ga je pila na pocetku trudnoce i rodila je zivu i zdravu bebicu.

Ne znam odakle si, ali ako si iz Sarajeva, najbolje ti je da se javis na Institut za klinicku farmakologiju koji se nalazi na Kosevu i oni ce ti na osnovu anamneze, tacnog perioda uzimanja lijekova i njihove kolicine dati svoje misljenje o eventualnom uticaju na plod.

Nadam se da ce sve biti ok. user posted image user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Uticaj lijekova na plod
10.9.2013 23:28:58   
canim
Ja mislim da je xiclav na bazi pencilina jer cini mi se da se tako zvao antibiotik koji sam pila u toku dojenja u svakom slucaju mozes procitati u upustvu a sjecam se kad mi je dr. pripisao antibiotik pitao je dali sam alergicna na pencilin a sto posto je pocinjao sa X mislim da je to taj eh sad nemogu reci sigurno jeli ima njih vise vrsta tako da je najbolje da pitas dr. ili pitaj tamo na temi za dojenje jer sve sto moze kod dojenja moze i u trudnoci.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.9.2013 7:18:45   
m.i.n.a.
Hvaka vam na odgovorima...
Sutra idem ginekologu pa cemo razgovarat o ovome...
Neco,trenutno sam u zenici..za koji dan se vracam u holandiju i gore cu nastaviti trudnocu..zato mi i jest problem jer ovi antibiotici su nasi,moram se dobro potruditi da i gore objasnim koji antibiotici su u pitanju...

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.9.2013 7:59:46   
niki83
Mina mislim da nemas razloga za brigu oko ovih lijekova..user posted image
Neke su ti forumasice navele i primjere, a i ljekaru ces sutra da ti razbije sumnje. Meni je uvijek na pameti moja prijateljica kojoj su u T posumnjali na tuberkolozu pa joj razne lijekove davali, a ona rodila zdravu i veselu i naprednu curu elhamdulillah user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.9.2013 8:02:25   
m.i.n.a.
Hvala ti...amin da tako bude....user posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Uticaj lijekova na plod
11.9.2013 8:34:16   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Hvaka vam na odgovorima...
Sutra idem ginekologu pa cemo razgovarat o ovome...
Neco,trenutno sam u zenici..za koji dan se vracam u holandiju i gore cu nastaviti trudnocu..zato mi i jest problem jer ovi antibiotici su nasi,moram se dobro potruditi da i gore objasnim koji antibiotici su u pitanju...


ma samo ponesi onaj papir sto dodje u kutiji sa lijekom pa ce oni sami skontati

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Uticaj lijekova na plod
15.10.2013 17:51:43   
Limena
Ja sam trudna 6 tjedana. primala sam željeno intravenozno zbog anemija,nakon toga sam saznala za trudnoću. Doktorica želi da prekinem trudnoću zbog toga željeza što sam primila a štetan je u7 prvom tromesječju. Jel ima netko iskustva stim?

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Uticaj lijekova na plod
15.10.2013 18:01:35   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Limena

Ja sam trudna 6 tjedana. primala sam željeno intravenozno zbog anemija,nakon toga sam saznala za trudnoću. Doktorica želi da prekinem trudnoću zbog toga željeza što sam primila a štetan je u7 prvom tromesječju. Jel ima netko iskustva stim?


ustva stim?


user posted image nemam savjet da ti dam molim se za tebe da doneses pravu odluku

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Limena)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Uticaj lijekova na plod
17.10.2013 20:24:34   
Dzenana_G
Danas sam u apoteci trazila sirup za kasalj koji se smije piti u trudnoci I dali su mi prospan, ali kad sam dosla kuci procitam da se ne smije piti bez konsultacije sa dr.
Zna li neko o tome? Moram poceti piti, jer uzasno kasljem...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Uticaj lijekova na plod
17.10.2013 20:39:21   
canim
Koliko ja znam lijekovi nisu testirani na trudnicama tako da na svim lijekovima stoji da se ne treba piti u trudnoci, ali svakako se treba posavjetovati sa dr.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Uticaj lijekova na plod
17.10.2013 20:42:54   
klemzi

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Danas sam u apoteci trazila sirup za kasalj koji se smije piti u trudnoci I dali su mi prospan, ali kad sam dosla kuci procitam da se ne smije piti bez konsultacije sa dr.
Zna li neko o tome? Moram poceti piti, jer uzasno kasljem...
Ja danas bila kod dr iz istog razloga, užasno kašljem i dobila sam sirup Hustogil. I dr i apotekaraka mi rekoše da 100 posto smije u t jer je na biljnoj bazi, a ja imam i svoju magistru, našu Pingvinu i ona mi isto rekla user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Uticaj lijekova na plod
18.12.2013 11:25:40   
Merylin
Drage moje! Sinoć sam imala takvu glavobolju, ma hej, nikad u životu me nije tako boljelo! Imala sam osjećaj da će mi glava eksplodirati... Oko 2h ujutro više nisam mogla izdržati i popila sam pola tablete kafetina, ništa drugo nisam imala, a inače sam u 32. sedmici...
Naravno, sinoć mi je bilo bitno da preživim, a već jutros me grize savjest i brinem se da li je to moglo naštetiti bebiuser posted image
Inače ne pijem nikakve lijekove u trudnoći.
Šta vi mislite?

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *