|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uticaj lijekova na plod
20.12.2013 11:38:10   
hibiskus
Draga Merylin, opusti se i misli pozitivno. Kafetin jeste malo pojak, ubuduće uzmi paracetamol, on služi i kao analgetik, jedino se on smije piti u trudnoći. Ne vjerujem da će naškoditi bebici, ipak je riječ o jednoj tableti.
Sama sam užasno prehladena, boli me grlo, zacepljen mi je nos i kašljem, ali ne uzimam nikakve lijekove, samo čajevi, med i limun.
Za glavobolju probaj se napiti vode, možda si dehidrirala.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Uticaj lijekova na plod
20.12.2013 11:43:48   
Skvo RR
isto...pij paracetamol...on je dozvoljen...slabo ucinkovit, ali sta ces...znam ja sam bas patila od glavobolja u trudnocama....uzmi japansku metvicu, kada te uhvati stavis kap na kozu gdje te boli...pa ti malo utrne..da zamaskiras.....user posted image
a sada stetnost od pola tablete..ne zamaraj se sa tim..nisi saku popila...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hibiskus)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Uticaj lijekova na plod
20.12.2013 11:49:06   
mishkica
Merylin uzela si samo pola tablete, ja u trudnoci nikakvih nuspojava sem glavobolje nisam imala, ma to je bilo uzas, prva 4 mjeseca je mene skoro svaki dan glava tako bolila, jos dok nisam znala da sam trudna popila sam saku kafetina, silom povracala, mislila proci ce, nije prolazilo, paracetamol onako malo umanji i ja na pregledu kazem gin da nesnosljive glavobolje imam, nije mi htio dati nista, samo parac da nekad popijem, nekako mi je to bio najtezi dio trudnoce..

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Uticaj lijekova na plod
8.1.2014 19:35:24   
Dzenana_G
Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Uticaj lijekova na plod
8.1.2014 20:09:35   
animagical

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image

pitaj svog ginekologa, ja sma tako radila

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Uticaj lijekova na plod
8.1.2014 20:18:46   
Pingvina

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image


Daju ga trudnicama...barem koliko sam ja upucena (radim u apoteci). Mada se uvijek kaze da je potreban nadzor ljekara. Ta dr koja ti je porpisala mi je bas cudno stvorenje. Cuj propisala ti nesto a nije sigurna smije li ga trudnica koristiti...Boze dragi.user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Uticaj lijekova na plod
8.1.2014 20:44:41   
Arminaa
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Zna li neko jeli dozvoljen cefabos u trudnoci? Dr mi je propisala za pluca, ali ni ona nije sigurna smijem li koristitiuser posted image


Jeste, dozvoljen je, moje dvije prijateljice su ga pile zbog urinarnih infekcija. jedna cak dvije doze - 32 kapsule.


< Poruku je uredio Arminaa -- 8.1.2014 20:45:26 >

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Uticaj lijekova na plod
4.2.2014 3:02:33   
aariel
Ako ima trudnica ili mama koje su radi okp-a pogorsanog u trudnoci pile rivotril-klomazepam da mi napisu svoja iskustva,hvala zeniceee

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Uticaj lijekova na plod
5.5.2014 22:41:04   
chapter
Nadam se da ima neko.. :( Ovako... prije 6-7 mjeseci sam imala upalu mokracnog mjehura, pila citeral i spasmex i bilo mi je bolje.. medjutim, prije dvije sedmice opet ista prica, i pocnem opet istu terapiju.. Popila 7 citeral tableta ( 3-4 dana ) i jednu spasmex.. i onda skontam da sam mozda trudna, jer nikad mi nije ni dan kasnilo.. uradim test, pozitivan... to je bilo prije par dana... prestala sam odmah piti tablete... Danima sam citala po netu o svemu tome, jedina mi briga bila... i danas narucena kod ginekologa poslijepodne.. ali tokom dana prokrvarim, bas sam se prepala...nadjem opet na netu kako je to normalna pojava, da se desava kod mnogo zena i utjesim se malo... ali na pregledu, doktorka kaze da imam uzasnu upalu mokracne besike.. a da sam trudna 5 sedmica i 2 dana, i da mi je predspontani...dala mi je Almacin kapsule; injekciju Progresteron i vaginalete.. i kaze ako budem imala bas obilno krvarenje da idem u bolnicu, a ako ne, da dodjem za dvije sedmice na kontrolu sa nalazom urine kulture ( sa ABG ).. kaze da mi ne moze nista reci da me utjesi, da ce sad vrijeme pokazati sta ce biti.. Evo jos krvarim, ali nije toliko obilno.. Ludim. :(

(odgovor članu aariel)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Uticaj lijekova na plod
5.5.2014 23:17:15   
ajla86
ja imam iskustvo sa krvarenjem....sa ljekovima ne,
imala sam jedan spontani kad sam dosla dr znaci cim sam prokrvarila vec je plod bio odbacen i sam od sbe otiso da tako kazem nisam trebala ni kiretazu.....
sad u ovoj trudnoci sam isto prokrvarila al spasili smo progesteron depo injekcijama svaki dan dabroston tbl 3x1
isto mi dr reko ako mi je stalo da sacuvam trudnocu strogo mirovanje i sta dragi Bog da...
hB sacuvala sam bebu...
nadam se da ces i ti...
mada ja sam u prosloj trudnoci imala pljuskavice na pocetku same trudnoce i bojala se za poljedice na plod jer sam svata rocitala i cula al mi je dr reko da je sve to rana trudnoca i da mateiica odbaci ako prepozna da nesto nije ok kao neka prirodna selekcija...
nemoj se sikiratinadam se da ces se javiti sa ljepim vjestima

(odgovor članu chapter)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Uticaj lijekova na plod
6.5.2014 15:48:52   
chapter
Hvala ti puno.

Krvarenje jos nije prestalo, od sinoc ide u kontinuitetu, isto kao npr. 3. dan kad dobijem menzis.. Nemam nikakve bolove.. Doktorica je rekla ako ne prestane u ova dva dana, da se javim u bolnicu, pa tako da sutra ujutro planiram otici, pa cemo vidjeti sta ce biti.. Najgora mi je neizvjesnost ova.. sjedim citav dan u kuci i razmisljam.. Da mi je samo da se zavrsi.. huh.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Uticaj lijekova na plod
6.5.2014 15:51:27   
chapter
p.s. Meni je samo dala jednu tu injekciju i Utrogesttan vag., ali njih mi je rekla da ne koristim odmah, da sacekam da vidim sta ce biti, ali eto, krvarenje ne prestaje nikako.. ne znam ni sama sta da radim.. user posted image

(odgovor članu chapter)
Neposredna veza do poruke: 137
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *