|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: torba za porodiliste
25.1.2011 12:25:17   
salmy
IZVORNA PORUKA: motorcycles

Salmy,ma najvise me brine dojenje.A neko mi je rekao da te nakon 24 sata "tjeraju" da ustanes.Naravno da je bolje odmah ustati,ali bas da idem sa ranom svaki cas u wcuser posted image
I koliko cesto daju nesto protiv bolova?Vjerujem da je vec 3. dan podnosljivo

Ma ko te tjera?sta te ima tjerat kad ne mozes hodat! joj gluposti.Niko me nije tjero kad sam OSJETILA da mogu ustati,uz sestrinu pomoc sam ustala!
Tebe je dobro neko isprepadouser posted image user posted image user posted image user posted image kakvi bolovi daju infuziju cini mi se prva dva dana! mene nije toliko bolilo,jos sam peka ubi Boze,OPUSTI  se draga i ne brigaj!Prezivjeces nije strasnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: torba za porodiliste
25.1.2011 18:02:30   
balasgirl
što si se toliko opteretila dojenjem i ulošcima, mijenjaj ih kad osjetiš potrebu da ih zamijeniš (ako ne mogneš prva dva dana zamoli sestru da ti ih zamijeni, meni su pomogle), a za dojenje opusti se i uživaj, u V. bolnici je baby frendly , pomoć oko dojenja ćeš sigurno dobiti. ČZa svaki slučaj ponesi i izdajalicu ako imaš, ja sam ponijela i tako "navukla" mlijeko i kad sam stavila bebaća na siku sve krenuloooooo..... Samo opušteno. Sretno. I da, obavezno ponesi koji analgin i kremu za bradavice.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: torba za porodiliste
13.2.2011 10:40:53   
motorcycles
Hvala na odgovorima cure,jeste da ipak ne idemo na carski,bebica se okrenula,ali su me svakako neke stvari zanimale,u svakom slucaju bolje je znati.user posted image Hvala svima.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: torba za porodiliste
13.2.2011 14:31:29   
RICI
ja sam planirana na carski pa me yanima jel istina da ti bebu ne donose niakako sve dok si na intenyivnoj . To mi je bas surovo sa njihove strane, jer uvijek se pribojavas jel sve ok sa bebacem i zasto ga ne donose. Kad sam prvi put se porodila donijeli  mi bebu isti dan popodne da je vidim stavila mi je sestra na grudi taj osjecaj nikad necu zaboraviti i sad mi suze krenu kad se sjetim tog momenta i mojih osjecanja tada......... Akobogda ja cu insistirati da mi princezu donesu da je vidim.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu motorcycles)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: torba za porodiliste
13.2.2011 15:03:38   
lejla80
Istina je da bebe ne donose na intezivnu..tj..ostave majku 24 sata da malo dođe sebi..što je,ja mislim i najispravnije jer nisi baš u stanju da brineš o djetetu a ja lično sam bila nekakva još uvijek pod uticajem lijekova. Na odjel za porodilje su me dovukli poslije 12 sati i tad sam ih zamolila da mi je donesu samo da je vidim..Teško da bi ti bebu dovukli na intezivnu njegu..ne znam

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: torba za porodiliste
14.2.2011 11:01:03   
balasgirl
Ja se porodila u 9.15, bebaća mi donijeli poslijepodne. Bio je sa mnom jedno pola sata-sat, onda su ga odnijeli i opet mi ga donijeli oko 20.00 i bio je sa mnom do 22.00. Sutradan su ga donijeli ujutro i od tada je stalno bio sa mnom do izlaska iz bolnice. Ovo ti je u Općoj bolnici ovako, ne znam gdje se ti planiraš poroditi?

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: torba za porodiliste
14.6.2011 23:37:39   
ellmmaa
meni je ubrzo termin i smijem li da ponesem svoju spavacicu ili moram svo vrijeme biti u tim bolnickim i desi li se da ti ne dozvole nesto da uneses na samom prijemu.Pozdrav

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: torba za porodiliste
14.6.2011 23:46:06   
ziki
 U porodiliste mozes da uneses peskir svoj, pribor za higijenu, plasticnu casu i sok, i zavisno od porodilista svoje papuce plasticne. Kompletan nakit ti skinu, prije tri godine u Gracanici nije mogao mobitel da se unese, sad mi dr rece da ga stavim u neseser. Nosis jos i pelene za bebu, 10 jednokratnih i mislim 3 tetra pelene

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ellmmaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: torba za porodiliste
15.6.2011 7:54:48   
zagy
IZVORNA PORUKA: ellmmaa

meni je ubrzo termin i smijem li da ponesem svoju spavacicu ili moram svo vrijeme biti u tim bolnickim

Nosiš svoju, i po mom iskustvu trebaju ti bar 3user posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu ellmmaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 1:52:42   
delfin
kakvo je stanje na Jezeru sad što s eovoga tiče, ima li neko svježe informacije. Ja sam se prošle godine pordila na GAK-u  u staroj zgradi i mogla sma unijeti dosta toga. A uskoro mi vrijeme spremati torbu po drugi putuser posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 11:30:24   
tukica
evo ja sam se porodila prije 2 i po mjeseca i naravno sva sretna spakovala torbu, kad mi je sestra - doduse ljubazno, rekla da ne mogu unijeti torbu nego moram uzeti kesu i staviti ono najpotrebije... uglavnom, kesa je bila haman kao torba velika, pa zaista ne kontam cemu to maltretiranje, zar nije ljepse u torbi nositi, a ne k'o beskucnici kakvi... dakle, meni torbu nisu dali... medjutim, buduci da sam rodila na carski rez i da sam dan ranije morala leci u bolnicu radi pripreme, taj dan su bile posjete, pa mi je mm donio u drugoj kesi sve ono sto mi je ostalo u torbi... 

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 11:44:47   
dubravka01
Ja se sjecam da sam sve ponijela u onom velikom "putnom" neseseru, a nosila sam:
2 peškira,2 spavačice,2 pak. ulozaka Vir80,gel za tuširanje,šampon,regenerator,četkica za zube,kaladont,losion za tijelo,krema za ruke, labelo,telefon + punjač,jednokratnih gaća - dosta,papuče.
Skoro sve od navedenog je bilo mini pakovanje (sampon,gel isl. ima u dm-u).

Ja sam zaboravila ponijeti nesto za jelo, jer nisam znala da treba, pa je mm morao donijeti kesu s hranom.

Nije bilo nekih problema oko unošenja stvari jer kazem sve je stalo u jedan veći neseser koji sam btw teglila sa sobom i u rađaonu.



_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:32:03   
delfin
to je izgleda kako na koga naletiš, ja sma prošli put ušla sa 1 torbom , a pošto sam ranije kležala na patologiji 7 dana, izašla sa torbom + 1 velikom kesomuser posted image  + beba

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:37:06   
Anoniman
Delfin ti vec sa pripremama krenula user posted image
Ja kad sam radjala meni su dozvolili torbu, a nije bila ni mala user posted image , a pola sata posle mene zeni nisu dali vec prebacivala u kese, tako da to sve zavisi izgleda od onoga na koga naletis.

Nego mene zanima kad ides na carski sta sve treba?


(odgovor članu delfin)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:43:01   
Lady26
Jelo skoro sve isto kao za prirodan porod....moja je bila spremljena za prirodan a rodila sam na CR...
Samo bih umjesto spavacice ponijela pidzamu dosta je lakse....gacice koje nosis neka budu DUBLJE da mogu prekriti prevoj, moje su bile plitke pa mi je smetalo, tacno mi isle preko rane....
Hrana, pice ti ne treba, ne smijes nista jesti - piti...oni ce ti dati caj, 2-3 dan malo petit keksa....
Eh da, posto ostajes duze u bolnici treba ti puno vise ulozaka, ja sam potrosila mislim 4-5 paketa VIR ulozaka....
Vise pelena za bebu i vlaznih maramica...

< Poruku je uredio Lady26 -- 29.6.2011 21:51:52 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:49:54   
palachinken
Ja sam svoju spakovala, osim hrane doduše, to će još malo sačekati user posted image
Redom:
- 1 veliki i 1 mali peskir
- 3 kom mrezastih gaćica
- 3 pakovanja ulozaka s mrezicom
- 1 pakovanje vlaznih maramica
- 10 komada antiseptičkih maramica
- 2 pakovanja papirnih maramica
- gel za tusiranje, kaladont, mini pakovanja iz dm-a
- četkica za zube
- punjač za mobitel (naknadno cu i mobitel ubaciti)
- zdravstvena knjizica, lična karta
- sva papirologija nakupljena tokom trudnoce, UZV, nalazi, uputnica
- gumene papuče
- neseserčić sa puderom, rumenilom, sjajilom, ogledalcem i češljićem
- kontam još staviti snickers, slane krekere i flasicu vode.
Ako sam šta izostavila, a trebaće mi, slobodno predlozite user posted image
Sve to ide u ovoj torbi, iz oriflamea:
user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:53:29   
Lady26
Spavacice? Bade mantil-a mozda ti ne treba toplo je.... Pelene za bebicu? user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 29.6.2011 21:54:24 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 67
   [Obrisana poruka]
29.6.2011 21:55:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:55:51   
sanela.asja
- 1 veliki i 1 mali peskir
- 3 kom mrezastih gaćica
- 3 pakovanja ulozaka s mrezicom
- 1 pakovanje vlaznih maramica
- 10 komada antiseptičkih maramica
- 2 pakovanja papirnih maramica
- gel za tusiranje, kaladont, mini pakovanja iz dm-a
- četkica za zube
- punjač za mobitel (naknadno cu i mobitel ubaciti)
- zdravstvena knjizica, lična karta
- sva papirologija nakupljena tokom trudnoce, UZV, nalazi, uputnica
- gumene papuče
- neseserčić sa puderom, rumenilom, sjajilom, ogledalcem i češljićem
- kontam još staviti snickers, slane krekere i flasicu vode.
Ako sam šta izostavila, a trebaće mi, slobodno predlozite

Ovo ti je super user posted image user posted image user posted image moram prepisat a samo st je kod mene torba iz Avonauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
29.6.2011 21:57:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 21:58:30   
sanela.asja
Ja bi ti preporučila da poneseš i par običnih gaća.
Ja sam kući vratila one jednokratne jer su mi slabo fržale uložak, a hvala Bogu onaj vir 80 sam od sebe se ne može zaljepiti...

Ja sam ponijela i soka od jabuke(ona mala cappy pakovanja) što zbog nadolaženja mlijeka što zbog tog što ti super dođe da malo povratiš šećer u krv

Da ja sam nosila i frotirni ogrtač.

U Tuzli to nista ne daju meni su s prvom trudnocom sve vratili jedva sam prosvercala gacice za jednikratnu upotrebu i to kad je vizita skini i sakrij da nevide user posted image user posted image samo su dali uloske i licna higijena da se ponese,a ja cu se bogami opet ljepo spakovat pa sto prodje prodjeuser posted image user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 22:00:56   
palachinken
Nama ništa ne daju unijeti od odjeće, ni gaće, ni + spavaćice ni mantile, takva je politika porodilišta. Mislim da se i oko pelena oni brinu, ali to moram pitati neku zeničanku. Bebeću odjeću i moju za izaći ću ostaviti mužu da donese...ustvari mami, ona mi je pouzdanija haha.
Mogla sam tablu analgina i purelan mast staviti, nek se nađu.
Iman, kod nas ti je u porodilištu onako orilo-gorilo, sve žene maltene gole u tim njihovim rasparanim spavaćicama, sa ulošcima ispod njih, baš onako dražestan prizor, kažuuser posted image Inače, termin je 22.7. znači, viri iza ćoska user posted image

< Poruku je uredio palachinken -- 29.6.2011 22:03:14 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 22:02:45   
Lady26
O joj..... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 22:04:47   
Cickolini
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Delfin ti vec sa pripremama krenula user posted image
Ja kad sam radjala meni su dozvolili torbu, a nije bila ni mala user posted image , a pola sata posle mene zeni nisu dali vec prebacivala u kese, tako da to sve zavisi izgleda od onoga na koga naletis.

Nego mene zanima kad ides na carski sta sve treba?




Hoces li to na carski??? Ako da, onda ti treba samo hrabrosti da izaberes epiduralnu, a ne totalnu anesteziju. Iz iskustva .... nista ne boli, a osjecaj je predivan kad ti daju bebicu :) Sve ostalo je kao i za prirodan porod ... isto krvaris, ali se mozes normalno obrisati jer te dole nista ne boli hehe Ne treba ti nista posebno ...


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 22:51:54   
ja92
I moja torba spakovana vecerasuser posted image
Nedostaju mi jos samo plasticne papuce, nemam ideje kakave da kupimuser posted image  Noge otecene, nista mi ne mozeuser posted image  Kakve ste vi kupovale papuce?
Je li treba nositi pelene za bebaca na Jezero?

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *