|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torba za porodiliste
29.6.2011 22:55:43   
Anoniman
Lady hvalauser posted image
Cickolini nista od epiduralne, tako da mi ta hrabrost ne treba user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:43:54 >

(odgovor članu ja92)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 23:03:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Lady hvala user posted image
Cickolini nista od epiduralne, tako da mi ta hrabrost ne treba user posted image


isto kao za prirodni..
s tim da ti ja predlažm da uzmeš jednokratnih gaćica koje ćeš bacati i iakše će ti biti o sebi brinuti bez da ih ostavljaš po torbi i sobi...uložaka vir naravno dosta ponesi jer i nakon carskog se čistis....ima o ih je DM kada sma ja išla na jednu od svojih nadam s eposljenjih operacijauser posted image

eh da obezbjedi seb9i da ti donesu nakon 24 sata kada ti kažu d amoeš piti čaj njihov vode flaširane...nakon carskog nemoj piti odu iz bolnice sa česme jer je iapak rana malo drugačija pa eto doktori kažu smanjuje se rizik od nekih infekcija stomačnih kada piješ flaširanu vodu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 23:04:42   
vjestica
IZVORNA PORUKA: ja92

I moja torba spakovana vecerasuser posted image
Nedostaju mi jos samo plasticne papuce, nemam ideje kakave da kupimuser posted image  Noge otecene, nista mi ne mozeuser posted image  Kakve ste vi kupovale papuce?
Je li treba nositi pelene za bebaca na Jezero?


mene su kroksice spasile
na stari gak nije trebalo nositi pelene,a sad ne znam za jezero


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 23:06:56   
Anoniman
Jednokratne sam koristila i sa Anom i planiram i sada jer su mi se super pokazale. Vir sam isto koristila, cak imam negdje jedno pakovanje od proslog poroda user posted image
Joj vrijeme mi je po malo poceti kupovati, sa Anom sam u ovo doba imala vec sve spremljeno.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 23:15:58   
palachinken
IZVORNA PORUKA: ja92

I moja torba spakovana vecerasuser posted image
Nedostaju mi jos samo plasticne papuce, nemam ideje kakave da kupimuser posted image  Noge otecene, nista mi ne mozeuser posted image Kakve ste vi kupovale papuce?
Je li treba nositi pelene za bebaca na Jezero?



user posted image

Već sad hodam u njima uokolo, jedino me tad ne zabole leđa.


< Poruku je uredio palachinken -- 29.6.2011 23:16:20 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ja92)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: torba za porodiliste
29.6.2011 23:21:23   
lila25
Ja sam nosila pelene za bebicu u staro porodiliste i to znam da mi je mm donosio naknadno...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Torba za porodiliste
30.6.2011 9:50:11   
Cickolini
Ja sam uzela epiduralnu i pila sam vodu i jela tri sata poslije carskog reza normalno. Sutra dan su mi skinuli tufer i istusirala sam se.

Ja ne znam da li ima u Sarajevu kupiti neke malo vece uloske tj puno duze i malo sire i koje imaju postavu ispod. Ja sam donosila vir ovamo, ali nije mi uopste bio dobar. Koristila sam uloske koje su mi dali u bolnici. Oni su mi bili odlican i bio mi je dovoljan jedan, samo prvi dan su mi stavljali uz ulozak i jednu siroku nepropusnu gazu.

"Prednost" poslije CR sto mozes koristiti normalne uloske jer nemas ranu dole da potparava i mozes se normalno tusirati. S tim sto su meni rekli da se ne perem nikakvim sapunima ni kupkama dole jer to moze izazvati infekciju. Znaci to ti ne treba.

Gacice su malo upitne jer moras naci neke udobne jednokratne. Meni one sto sam kupila u DM niksu bile dobre (ali ti si dosta sitnija, ali sam u bolnici dobila siroke kao bokserice - jednokratne. Mogu stezati u predjelu rane pa su zato neudobne. Ali ti ces mozda imati tufer, meni su tufer odmah drugi dan skinuli.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:40:07 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: torba za porodiliste
30.6.2011 9:53:59   
Lady26
Dok si u bolnici, pijes caj, primas infuziju, tek 2-3dan ti daju supicu bez fidelina znaci samo vodu i malo petit keksa....
Kod nas se tufer skida tek mozda 10ti dan....ja sam svoj skinula tacno nakon 10 dana...i da, nisu mi dali da se kupam, ali sam na svoju ruku se nekako tusirala ali sam dobro pazila da ne pokvasim ranu...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: torba za porodiliste
30.6.2011 10:36:53   
Cickolini
Ja mislim da su to nasa primitivna posla. U dosta stvari pretjeruju, a tamo gdje treba da paze su neobazrivi. Ne znam sta da kazem ... ja kad sam ovdje spominjala neke stvari doktorima gledali su me kao mlatim gluposti samo takve. Uglavnom ja sam se tusirala sutra dan, kvasila ranu normalno. Kupala se baby gelom za tusiranje. Normalno isla u wc. Nije za ovu temu, ali sam samo prokomentarisala :) I jos da napomenem da nikakvih komplikacija hvala Bogu nisam imala. Sad poslije 5 mjeseci rez mi je tako tanak da se zaista skro i ne vidi.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:41:32 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Torba za porodiliste
30.6.2011 13:19:32   
ja92
Superuser posted image Danas idem da ih kupim, jos kad bi nasla ljubicas_teuser posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 30.6.2011 22:40:34 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 85
   [Obrisana poruka]
30.6.2011 15:32:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Torba za porodiliste
18.9.2011 21:49:22   
M2Bsoon
Drage mame,

mozete mi preporuciti jednokratne gacice? gdje ste kupovale i koje su najbolje?

Hvala puno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Torba za porodiliste
18.9.2011 21:50:20   
teacher75

IZVORNA PORUKA: M2Bsoon

Drage mame,

mozete mi preporuciti jednokratne gacice? gdje ste kupovale i koje su najbolje?

Hvala puno


ja sam kupovala u DM-u al se ne sjecam koja marka, nozda neka njihova al nisam 100%sigurna. nisu bile skupe

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu M2Bsoon)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 11:40:33   
misty
Stvarno me interesuje da li postoji razlika ako je porođaj na Jezeru ili u Vojnoj što se tiče opreme koju nosimo u porodilište?Koliko je stvari dopušteno unijeti? Torba ili kesauser posted image ... Bilo kakva pomoć je dobrodošlauser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 11:43:08   
veeseelaa
ja sam se porodila u staroj bolnici na Koševu, unijela torbu, nit me ko pitao za sadržaj niti sam koga o istom pitala....
znala sam da treba spavaćica, veš, ulošci, maramice, peškir a ono ostalo po želji i ličnim potrebama
ja sam nosila punjač za mob, neki ogrtač preko, par sokića, bombone, žvake i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu misty)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 11:50:57   
misty
Ne znam šta da radim...neko kaže paaa ne treba ti ništa posebno jer nečeš ostati duže od 24 h, a neko opet nedaju ništa unijeti(ovo se odnosi na Vojnu bolnicu )... Gledala sam spisak na RR ali  dobro bilo kada bi neko frišak šta god napisaouser posted image

Veeseelaa...ja bi to rado sve ponijela ali ne znam

< Poruku je uredio misty -- 21.12.2011 11:51:42 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 11:54:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: misty

Ne znam šta da radim...neko kaže paaa ne treba ti ništa posebno jer nečeš ostati duže od 24 h, a neko opet nedaju ništa unijeti(ovo se odnosi na Vojnu bolnicu )... Gledala sam spisak na RR ali  dobro bilo kada bi neko frišak šta god napisaouser posted image

Veeseelaa...ja bi to rado sve ponijela ali ne znam
Ja sam se u Vojnoj orodila prije 22 mjeseca. Nosila sam sve sto mi je trebalo, niko mi nije nista prigovorio. Nosila sam peskir, pidzamu, 2 spavacice, 2pak. hig. ulozaka, vl. maramice, vodu, juice, plazmu kekes, pok. papuce, carape, ogrtac...mozda jos nesto...ne sjecam se. Uglavnom, mislim da mozes sve ponijeti sto mislis da ce ti trebati.

(odgovor članu misty)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 12:02:31   
misty
Aaaa... znači može sve to da se unese... e pa tako ću i jauser posted image
Hvala vam na pomoći user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 12:07:51   
bambi7
Ma niko nije gledao sta imam u torvi ni prije 4god ni prije 6mjeseci!
Obavezno ponesi uloske, 3 spavacice, par peskira, nekoliko gacica, carape, vlazne maramice, papuce i vodu.
Sve ostalo ponesi po zelji- sokice, keks, neseser sa malo sminke i cetkicom za zube. Mada ti mogu donijeti sve sto ti zatreba, sestre preuzmu na ulazu i donesu ti u sobu.
Ja iskreno imam skrooooz pozitivno misljenje o cijelom personalu na prvom i drugom spratu ginekologije u vojnoj!


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Torba za porodiliste
21.12.2011 12:16:31   
Anoniman


Ma niko nije gledao sta imam u torvi ni prije 4god ni prije 6mjeseci!
Obavezno ponesi uloske, 3 spavacice, par peskira, nekoliko gacica, carape, vlazne maramice, papuce i vodu.
Sve ostalo ponesi po zelji- sokice, keks, neseser sa malo sminke i cetkicom za zube. Mada ti mogu donijeti sve sto ti zatreba, sestre preuzmu na ulazu i donesu ti u sobu.
Ja iskreno imam skrooooz pozitivno misljenje o cijelom personalu na prvom i drugom spratu ginekologije u Vojnoj!

E zaboravih napisati za nesseser i gaciceuser posted image I posebno naglasavam i potpisujem ovu zadnju boldiranu recenicu user posted image Svi sa odjela su DIVNI. (samo bjezi od dr.Beciragica koliko te noge noseuser posted image )

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 21.12.2011 12:18:35 >

(odgovor članu bambi7)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 13:08:21   
mamma mumi
Molim vas ako neko ima provjerenu informaciju. Cula sam da sada na Jezero svaka trudnica koja treba da legne za porod mora sa sobom ponijeti Plivasept losion rozi koji je protiv MRSA, a kojim kupaju bebu i porodilju. Ako je neko frisko se gore poradjao neka mi kaze ima li kakvih promjena na bolje sto se personala tice, intenzivne njege i nasta bi jos trebala obratiti paznju. Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 13:12:34   
teacher75
ja nisam cula da mi trebamo nositi plivasept gore, samo da se 2 sedmice nakon pustanja iz bolnice i beba i mama kupaju plivaseptom zutim sa kamilicom, rozi su ukinuli jer je preagresivan, to samo ako dijete dokazano ima mrsu. i znam da ne daju da se nista skoro unosi, spavacice daju njihove, ne znam za papuce

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 13:48:02   
mamina princeza
ja sam pocela da pakujem torbu nek je spremna- stavicu tri spavacice ( mozda sumi dosta i dvije al posto sam prosli put jednu bacila u jednojs am hodala kontam ako sta upraljam i drugu d aiama trecu ? ) - samos to s ejos dvoumim dugi ili kratki rukav pa sam stavila jednu najbezvezniju dugi rukav koja mi je bas onako za baciti znaci za poradjati se, jednu kratki i jednu deblju trofrtaljni rukav. Ogrtac cu staviti, dvoje pamucnih gaca , carape i jedno pakovanje jessa gacica jednokratnih tri paketa ulozaka mada kontam ako bude gutavo mozd aje dosta i dva pa nek mi donesu jos sutra....? Koliko ste vi nosile?
Peskir jedan normalni i jedan skroz mali , ubrus ili toalet papir jedan cu staviti, neser sa cetkicom cetkom i puderom octenisept za dezinfekciju, krema za bradavice , vlazne maramice, papuce, par cokoladica onih musli s jogurtom (one mi nekako gode:) malu flasicu vode i to je to.......
jel dosta:)
valjda naguram i ovo torba mi mala nekakva:) al ne smijem vecu imam jos i set_ za maticne pa dok sve ponesemo ... :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 14:11:04   
shpagica
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Molim vas ako neko ima provjerenu informaciju. Cula sam da sada na Jezero svaka trudnica koja treba da legne za porod mora sa sobom ponijeti Plivasept losion rozi koji je protiv MRSA, a kojim kupaju bebu i porodilju. Ako je neko frisko se gore poradjao neka mi kaze ima li kakvih promjena na bolje sto se personala tice, intenzivne njege i nasta bi jos trebala obratiti paznju. Hvala



Zene drage - iz porodilista Jezero konstantno izlaze MRSA-om zarazene bebe! Svojim ocima sam na ortopediji vidjela bebu koja je izasla sa MRSA - izazvanom infekcijom na kozi, a onda se zakomplikovalo i dijete staro mjesec dana ima sada izraslinu na ruci na prsticu!

Ovo kupanje plivaseptom samo potvrdjuje da su kontaminirani!

I ne znam samo ako znate da gore ima MRSA-e zasto idete na Jezero???

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Torba za porodiliste
1.2.2012 14:34:59   
teacher75
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Molim vas ako neko ima provjerenu informaciju. Cula sam da sada na Jezero svaka trudnica koja treba da legne za porod mora sa sobom ponijeti Plivasept losion rozi koji je protiv MRSA, a kojim kupaju bebu i porodilju. Ako je neko frisko se gore poradjao neka mi kaze ima li kakvih promjena na bolje sto se personala tice, intenzivne njege i nasta bi jos trebala obratiti paznju. Hvala



Zene drage - iz porodilista Jezero konstantno izlaze MRSA-om zarazene bebe! Svojim ocima sam na ortopediji vidjela bebu koja je izasla sa MRSA - izazvanom infekcijom na kozi, a onda se zakomplikovalo i dijete staro mjesec dana ima sada izraslinu na ruci na prsticu!

Ovo kupanje plivaseptom samo potvrdjuje da su kontaminirani!

I ne znam samo ako znate da gore ima MRSA-e zasto idete na Jezero???


to je bilo prije par mjeseci ,sada se situacija smirila i licno poznajem nekoliko zena koje su se nedavno porodile na jezeru bez ikakvih problema. a mrse ima i u vojnoj bolnici samo sto se o tome manje prica. idem na jezero jer poznajem tamo ekipu i mislim da je sigurnije za bebu ukoliko dodje do nekih nedajboze komplikacija jer u slucaju komplikacija bebe salju iz vojne na jezero

< Poruku je uredio teacher75 -- 1.2.2012 14:35:37 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *