|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Muško ime
26.7.2010 9:37:13   
radost82
pozdrav svima, mi sad za sad po dr cekamouser posted image , i malo smo neodlucni oko imena, toliko je lijepih, a trenutno nam je favorit Bilal, nadjoh da je ar i znaci svjez, zdrav, osvjezavajuci, ako neko ima dr znacenje molim da napise, hvala
a druga imena u izboru su Kalif, Zejd, Imran, Ismail, Ensar, ne znam znacenja nego sam ih kupila u hodu, pa cemo vidjet sta ce na kraju bituser posted image

(odgovor članu Drenka)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Muško ime
5.8.2010 4:40:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: te.amo

Sinan i Altan. :))))




Altan na danskom uu prevodu znaci balkonuser posted image

(odgovor članu te.amo)
  Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Muško ime
5.8.2010 23:13:28   
te.amo

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: te.amo

Sinan i Altan. :))))




Altan na danskom uu prevodu znaci balkonuser posted image




Altan na danskom uu prevodu znaci balkon




hahaha koji zakon.
Ali na turskom ima puno ljepse znacenje.
The meaning of the name Altan is Red Dawn
Turkish- Red Rising Sun


Super mi je ime Diego. :)))


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Muško ime
10.8.2010 14:43:33   
dacy
Sad sam gledala najčešće dodjeljena imena u 2009, 100 imena, a niko se ne zove kao moj sin user posted image

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu te.amo)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Muško ime
10.8.2010 15:07:43   
mala86
i ja sam sad gledala ucestalost imena u federaciji mi smo na 100 mjestu user posted image user posted image user posted image
u Hrvatskoj vjerovatno puno cesce

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Muško ime
10.8.2010 15:10:25   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mala86

i ja sam sad gledala ucestalost imena u federaciji mi smo na 100 mjestu user posted image user posted image user posted image
u Hrvatskoj vjerovatno puno cesce

Bas je divno ime Leon, meni se svidja i Luan, ima isto znacenje (lav) al na albanskom user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Muško ime
10.8.2010 15:33:20   
mala86
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mala86

i ja sam sad gledala ucestalost imena u federaciji mi smo na 100 mjestu user posted image user posted image user posted image
u Hrvatskoj vjerovatno puno cesce

Bas je divno ime Leon, meni se svidja i Luan, ima isto znacenje (lav) al na albanskom user posted image



hvala Teacher user posted image  meni se ne svidja sto je toliko cesto user posted image user posted image user posted image !mm se svidja Lana za curicu,i meni ali kod mm rodjaka curica Lana pa mi nekako-velika rodbina isto ime user posted image ,vidjet cemo

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Muško ime
10.8.2010 15:41:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mala86

i ja sam sad gledala ucestalost imena u federaciji mi smo na 100 mjestu user posted image user posted image user posted image
u Hrvatskoj vjerovatno puno cesce

Bas je divno ime Leon, meni se svidja i Luan, ima isto znacenje (lav) al na albanskom user posted image



hvala Teacher user posted image  meni se ne svidja sto je toliko cesto user posted image user posted image user posted image !mm se svidja Lana za curicu,i meni ali kod mm rodjaka curica Lana pa mi nekako-velika rodbina isto ime user posted image ,vidjet cemo

ma i lana je cesto, pogotovo u hrvatskoj- 1.mjesto najcescih imena tamo! svaka druga curica lana, al ovdje hvala bogu nije bas tako cesto. cim su lijepa imena moraju biti cesta user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Muško ime
10.8.2010 15:46:30   
Mirkica
ja se odlucih za Ishak i jest mi lijepo ime :)))))  mozda jos dodamo ime od prvog sina to zeli mm ja nesto nisma za pa cemo vidjeti.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Muško ime
17.8.2010 23:14:21   
Mama2b
Pozdrav svima,

Mi smo takodjer neodlucni oko imena, ali imamo nekoliko favorita. Meni se oduvijek svidjalo ime Malik, ali kad spomenem sve asocira na frazu iz filma Otac na sluzbenom putu, ccc sta Sidran uradi tako divnom imenu:(
A ne bih voljela da ga djeca zezaju, svidja mi se jos Rejhan, Mak i Zeid.

Mislim da ce na kraju pasti odluka izmedju Rejhan i Mak.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Muško ime
21.8.2010 14:03:18   
sandaa
EDI ,EDWARD,EMIL,ENIL,

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Muško ime
12.9.2010 13:40:13   
balasgirl
Moj bebać stiže za 8-9 sedmica i aBd zvat će se Isak.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu sandaa)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Muško ime
22.9.2010 10:44:25   
mrkva
 Ja svog bebija očekujem aBd krajem oktobra, uh primaklo se pravo, već me hvata panika, a zvat će se Harun

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Muško ime
29.9.2010 18:42:12   
IrmyNL
Cao svima,
Evo tek sam se uclanila i htjela bih neke ideje za musko ime. Za curicu je sve puno lakse i ljepse (imena, odjeca, frizurice, itd.) a cinjenica je da sam 6 mjeseci trudna s djecacicem. Pregledala sam cjeli ovaj forum (od 2008 pa sve dosad) i slijedeca mi se imena svidjaju: Dani, Danin, Dajlan, Adian, Deni, Alen, Alan, Dorian (al to ime mi se muzu  nesvidja). Ako neko ima fino ime u ovom stilu, bujrum! Hvala unaprijed!user posted image

(odgovor članu radost82)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Muško ime
29.9.2010 20:13:23   
teacher75
IZVORNA PORUKA: IrmyNL

Cao svima,
Evo tek sam se uclanila i htjela bih neke ideje za musko ime. Za curicu je sve puno lakse i ljepse (imena, odjeca, frizurice, itd.) a cinjenica je da sam 6 mjeseci trudna s djecacicem. Pregledala sam cjeli ovaj forum (od 2008 pa sve dosad) i slijedeca mi se imena svidjaju: Dani, Danin, Dajlan, Adian, Deni, Alen, Alan, Dorian (al to ime mi se muzu  nesvidja). Ako neko ima fino ime u ovom stilu, bujrum! Hvala unaprijed!user posted image

imamo isti ukus, sva su imena superuser posted image ja bih jos na tu listu dodala Arian i Danijaluser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu IrmyNL)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Muško ime
29.9.2010 22:37:37   
arnella
IRMY NLPOZZuser posted image user posted image I IMENA SU JAKO LIJEPA::A STA KAZES ZA DARISßßßuser posted image user posted image JA CU RODIT SINA PA SAM RAZMISLJALA O TOM IMENUuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IrmyNL)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Muško ime
13.10.2010 18:16:41   
IrmyNL
Hvala teacher75 i arnella,
Daris je lijepo ime al to ime ce nam dati prijatelji a mi zivimo u Holandiji i Arian (Arjan) je pravo Holandsko ime a Danijal bih skratila sa Dani. Al mislim da sam nasla ime za naseg malog bebana: Sami
Ima i arapsko porijeklo i znacenje a i u skandinavskim zemljama se cesto upotrebljava. A moze se dati i curici.
Pozdravvvvvv

(odgovor članu arnella)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Muško ime
28.11.2010 21:39:58   
MedinaA
Meni se oduvijek ime ILHAN svidjalo i jos stojim pri tome..a znacenje mu je; MELODIJA-KOMPOZICIJA. NASTPJANJE U RAZUMJEVANJU I SHVATANJU.. I ARAP. Porijekla.. al etoo izgleda ovog puta mi se nece zelja ostvariti pa da bude Ilhan nego jedna mala pisuljicauser posted image  nek ona nama ziva i zdrava dodje na svijet, ako bog da.--ali ako u kom slucaju pogrijese spol bebice onda sigurno Ilhan dolazi u nas dom.user posted image

(odgovor članu IrmyNL)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Muško ime
26.12.2010 20:27:07   
safran
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: rukajja

SailorMoon ja mislim da nije uopste tesko, samo treba imati pravi nacin, a mislim da ovi pretrazivaci definitivno nisu. najbolje pitati osobu koja zna arapski jezik i uz to je muslimanuser posted image

al nisu samo arapska imena muslimanska- imaju i turska i pezijska user posted image


Glede ovoga - prateći jedan link koji je postavljen na ovoj temi nađoh ovo (talkislam.com):

Forbidden names:
Sixth:
Using foreign names, such as Turkish, Persian, Berber, etc. names, that have no origin in the Arabic language.

Ima li kakve potvrde za ovaj navod? Baš mi nešto ne štima.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Muško ime
26.12.2010 20:38:43   
safran
IZVORNA PORUKA: lillyy85

IZVORNA PORUKA: Okarica

bezelye, Eren je predivno ime, a ima i prekrasno značenje. Meni se od muških imena sviđa Timur.


Timur user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  e nek' ima još neko kome se ovo ime sviđa -jer mi se svi zgražaju na izbor imenauser posted image  A ja tako k'o dijete voljela knjigu:"Timur i njegova četa"user posted image   Timur bio glavni frajer  user posted image


Hehehe, meni je ovo izbor za ime bebača od prvog dana (nisam pretjerane nade polagala u curicu) - mužu se ne sviđa - kaže rimuje mu se sa lemur - ali još nisam odustala ....

(odgovor članu lillyy85)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Muško ime
27.12.2010 9:36:52   
Dinkica
Ja sam dala ime djevojčici a dogovor je da akoBogda ako budemo imali i dječaka da MM  daje ime. Njemu se sviđa Fetanet (oštrouman, inteligentan - to je svojstvo Božijeg poslanika). Ja mislim da niko u BiH ne nosi to ime. Pokušavah ga odgovoriti i milom i silom ali ne ide user posted image , dječačka želja još od kad je čitao Ilmihal, pa razmišljam kad je mu je toliko važno da pristanem, sve po pretpostavkom da akoBogda budemo živi zdravi u ljubavi + dječak user posted image . Sve što više izgovaram ime sve mi se više sviđa kad sam tek čula bilo je user posted image

< Poruku je uredio Dinkica -- 27.12.2010 9:37:20 >


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu safran)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Muško ime
27.12.2010 9:42:53   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: safran

IZVORNA PORUKA: lillyy85

IZVORNA PORUKA: Okarica

bezelye, Eren je predivno ime, a ima i prekrasno značenje. Meni se od muških imena sviđa Timur.


Timur user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  e nek' ima još neko kome se ovo ime sviđa -jer mi se svi zgražaju na izbor imenauser posted image  A ja tako k'o dijete voljela knjigu:"Timur i njegova četa"user posted image   Timur bio glavni frajer  user posted image


Hehehe, meni je ovo izbor za ime bebača od prvog dana (nisam pretjerane nade polagala u curicu) - mužu se ne sviđa - kaže rimuje mu se sa lemur - ali još nisam odustala ....



timur je bas lijepo ime

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu safran)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Muško ime
27.12.2010 10:33:11   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Ja sam dala ime djevojčici a dogovor je da akoBogda ako budemo imali i dječaka da MM  daje ime. Njemu se sviđa Fetanet (oštrouman, inteligentan - to je svojstvo Božijeg poslanika). Ja mislim da niko u BiH ne nosi to ime. Pokušavah ga odgovoriti i milom i silom ali ne ide user posted image , dječačka želja još od kad je čitao Ilmihal, pa razmišljam kad je mu je toliko važno da pristanem, sve po pretpostavkom da akoBogda budemo živi zdravi u ljubavi + dječak user posted image . Sve što više izgovaram ime sve mi se više sviđa kad sam tek čula bilo je user posted image


Svaka cast tvom muzu, ali ja nisam izgleda ostroumna jer nikako da upamtim ovo ime...
procitam ga i za sekundu zaboravimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Muško ime
27.12.2010 10:46:10   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Dinkica

Ja sam dala ime djevojčici a dogovor je da akoBogda ako budemo imali i dječaka da MM  daje ime. Njemu se sviđa Fetanet (oštrouman, inteligentan - to je svojstvo Božijeg poslanika). Ja mislim da niko u BiH ne nosi to ime. Pokušavah ga odgovoriti i milom i silom ali ne ide user posted image , dječačka želja još od kad je čitao Ilmihal, pa razmišljam kad je mu je toliko važno da pristanem, sve po pretpostavkom da akoBogda budemo živi zdravi u ljubavi + dječak user posted image . Sve što više izgovaram ime sve mi se više sviđa kad sam tek čula bilo je user posted image


Svaka cast tvom muzu, ali ja nisam izgleda ostroumna jer nikako da upamtim ovo ime...
procitam ga i za sekundu zaboravimuser posted image user posted image user posted image


heheh, nije do tebe, svi tako reaguju kad čuju, po principu:"kako oni bi ime", ali eto meni se već uvuklo u uho user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Muško ime
27.12.2010 10:48:13   
m.i.n.a.
U moru svih prijedloga ja jos nisam sigurna...ustvari ima duzi i kraci spisak pa cemo odluciti...na pocetku je bilo sigurno da ce se zvati Ali,meni nije bas zvucalo najljepse ali obrzirom da nisam imala bolji prijedlog sve mi se vise cinilo lijepim imenom..cak sam ga krenula i oslovljavati tako..medjutim,slucajnbo smo naletili na ime Arman i to bas na ovoj temi pa nam se i to svidjelo a i odgovara jer brzo poslije poroda selimo veni pa sam htjela da ime ipak odhgovara i kod nas i vani..Ako kome nije mrsko da mi odgovori je li ovo muslimansko ime sigurnoi znacenje jer sam na vise mjesta nasla da ima perzijsko i iransko znacenje a i da je cesro ima u skandinaviji..a na drugom mjestu sam procitala da je jevrejsko ime..pa sad nisam sigurna....hvala..Inace da nije ispalo kako jest meni je lijepo ime Ahmed i Vedad...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *