|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.2.2011 20:08:00   
Simran
N N jako mi je žao zbog zaove,nadam se da će biti sve ok,a skoro sam se negdje raspitivala i čitala temu o H1N1 u trudnoći i koliko sam ja mogla svatiti da nema nikakvih posljedica za bebu,samo neka skida temperaturu to je najvažnije..
Nadam se njenom skorom ozdravljenju,piši nam šta se dešava

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
22.1.2013 15:19:19   
kolacic
prvo dijete mi je bolovalo virozu i izgleda preslo na mene. sesta sedmica trudnoce, temperatura je od sinoc i varira od 37,3 do 37,5, nije srecom isla gore. jos nisam koristila paracetamol, ali me zanima smije li se imati ta blaga temperatura nekoliko dana uzastopce? sad mi je 37,2. jutros je bila 37,1. molim vas pomozite strah me da ne utice na plod bebe...

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
22.1.2013 15:26:39   
Medić*
Imas li jos neke druge simptome ?

Znam da temeperatura moze skociti i od djelovanja progesterona, posebno u prvom trimestru.

Tusiraj se, jedi voca, a mozes i paracetamol popiti ako bas ne opada, odnosno bude visocija.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
22.1.2013 15:32:50   
Neca xxx
Ja sam bila prehladjena na pocetku trudnoce i nisam pila nista od lijekova. Samo cajeve, med, limun. Otisla sam i kod dr i ona mi je propisala C vitamin i kalcij. Mislim da smijes paracetamol ako temperatura bude visoka.

Meni su rekli da i visoka temperatura (preko 38) tri dana uzastopno moze da bude teratogena, tj. da utice na plod. Pa zato mjeri temperaturu i javi se ljekaru ako se poveca ili potraje. Postoje lijekovi koji se mogu uzimati i u trudnoci.

Sretno!

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
22.1.2013 16:43:36   
kolacic
pomalo kasljucam ali nista znacajno. jedino je problem sto ona ne pada ispod 37 danas nekad je bila 36,8 i sunce me je ogrijalo ali to je kratko trajalo. jedem med limun domacu supu od bataka i dosta voca narandze mandarine. doktorica kaze da je to viroza koja se ne lijeci antibioticima.. ja sam malo zabrinuta.

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
23.1.2013 15:21:09   
kolacic
sad je 37,2 a tusiranjem sam je oborila sa 37,4. samo da taj paracetamol ne moram piti.user posted image ako jos ko zna kako da se temperatura spusti prirodnim putem nek pise.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
23.1.2013 15:24:00   
kolacic
i koji su cajevi dobri u ranoj trudnoci? jel caj od sipka dobar on je pun vitamina c za temperaturu odlican ali nisam sigurna smijem li ga piti.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
1.5.2013 10:56:53   
Shejna
Probudila sam se s temperaturom 38 C
Trudna sam, prvo tromjesečje.
Da li da idem u hitnu ili me možete posavjetovati?
Rijetko imam temeprature, možda par puta u životu. A sad me uplašila zbog trudnoće.

Paracetamol? Čajevi? Tuširanje?

Evo pijem mlaku limunadu.

Drage RR mame molim vas za savjet!

Neću sladoled kupiti dok se ne porodim user posted image

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
1.5.2013 11:42:27   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Shejna

Probudila sam se s temperaturom 38 C
Trudna sam, prvo tromjesečje.
Da li da idem u hitnu ili me možete posavjetovati?
Rijetko imam temeprature, možda par puta u životu. A sad me uplašila zbog trudnoće.

Paracetamol? Čajevi? Tuširanje?

Evo pijem mlaku limunadu.

Drage RR mame molim vas za savjet!

Neću sladoled kupiti dok se ne porodim user posted image

možeš i paracetamol i tuširanje.paracetamol možeš na svakih 6 sati.

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
1.5.2013 22:37:18   
hanabanana
Ja sam imala trahitis u prvom tromjesecju, sa groznim kasljem I tem do 39.
Senf, bjelance.....dosta caja.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
2.5.2013 8:16:33   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: Shejna

Probudila sam se s temperaturom 38 C
Trudna sam, prvo tromjesečje.
Da li da idem u hitnu ili me možete posavjetovati?
Rijetko imam temeprature, možda par puta u životu. A sad me uplašila zbog trudnoće.

Paracetamol? Čajevi? Tuširanje?

Evo pijem mlaku limunadu.

Drage RR mame molim vas za savjet!

Neću sladoled kupiti dok se ne porodim user posted image

Evo me ista sam....i ja sumnjam na sladoled user posted image nisam ništa pila od lijekova, Čaj..limun, i malo alternativne med.za skidanje temp. Bit će to dobro user posted image

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
2.5.2013 9:46:41   
ena0002
Treba unositi dosta tecnosti....toplu limunadu, cajeve i sl. A ja bih se i za paracetamol savjetovala sa dr. Jednom je jedan mojoj prijateljici rekao da smije max 2 u toku dana...e sad mozda sve zavisi i od osobe i od trudnoce, a koliko mi je poznato ne valja da prelazi 39...onda se podhitno javiti dr

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
2.5.2013 11:33:20   
CombatKitten

IZVORNA PORUKA: Shejna

Probudila sam se s temperaturom 38 C
Trudna sam, prvo tromjesečje.
Da li da idem u hitnu ili me možete posavjetovati?
Rijetko imam temeprature, možda par puta u životu. A sad me uplašila zbog trudnoće.

Paracetamol? Čajevi? Tuširanje?

Evo pijem mlaku limunadu.

Drage RR mame molim vas za savjet!

Neću sladoled kupiti dok se ne porodim user posted image



Javi se doktoru, ne uzimaj paracetamol na svoju ruku jer si u prvom tromjesecu. Mislim da će ti reći da smiješ pola ili četvtinu paracetamola. I ja sam prikovana za krevet, temperatura, kašalj, začepljen nos. 8 sam mjesec i doktor mi je rekao da uzmem paracetamol. Jedino tako mi je i spala temperatura. Popila sam 5 litara limunade, neću je vala zadugo opet okusiti.

Brz oporavak želim!

(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
2.5.2013 12:10:20   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: ena0002

Treba unositi dosta tecnosti....toplu limunadu, cajeve i sl. A ja bih se i za paracetamol savjetovala sa dr. Jednom je jedan mojoj prijateljici rekao da smije max 2 u toku dana...e sad mozda sve zavisi i od osobe i od trudnoce, a koliko mi je poznato ne valja da prelazi 39...onda se podhitno javiti dr

meni je ginekolog rekla čitav paracetamol i normalno piti na 6 sati,jer je prioritet skinuti visoku temperaturu,a ja sam imala 39,2 u prvom tromjesečju.čak mi se smijala kad sam pitala da pijem po pola,kaže nisi dijete.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
2.5.2013 14:37:24   
ada_
neki dan dok sam bila na kontroli dosla je trudnica da pita sta smije piti jer je prehladjena ima temperaturu i kaslje,doktor joj je rekao da pije minimalno 3 l tecnosti dnevno,da uzima paracetamol,i da se tusira mlakom vodom,i najbitnije da se ne izlaze suncu vec da bude u zatvorenom i hladnijem prostoru,u svakom slucaju trebas se posavjetovati sa svojim doktorom ili eventualno u apoteci sa farmaceutom...

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.7.2013 11:45:32   
LilaXY
Drage moje, trudna sam 11 sed., jucer sam imala strasnu glavobolju i jako visoku temperaturu. Pokusala sam ih se rijesiti tusiranjem, sokom, cajem, senfom, pastom za zube, supom, bjelancima... ma svim sto sam vidjela i nista nije pomagalo. Na kraju sam oko ponoci nazvala ginekologa i Hitnu, i rekli su mi da slobodno smijem uzeti 1 paracetamol, ali da lijekove protiv bolova ne uzimam sve dok mogu izdrzati bol(valjda su oni bas stetni). Kako god, taj jedan paraetamol rijesio me i temperature i glavobolje u roku od 20 minuta :) Tako da, ako morate - uzmite paracetamol :)

_____________________________

"Be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

nase malo sunce dolazi 20. januara 2014 :))

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.7.2013 11:50:57   
ena0002
Paracetamol se smije....ali kad temperatura bude 38 pa vise a do tad pokusavati snizavati svim i svacim..e sad neki dr kazu max se smije 2 paracetamola u toku 24 sata ali opet kome je stanje lose mozda moze i vise....u svakom slucaju super da ti je pomogao...sad jos pij sto vise tecnosti i to pomaze za obaranje temperature

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu LilaXY)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.7.2013 12:05:44   
Medić*
Ja sam nekada oko 4-5 mj bas imala temperatuturu, kasljala....i dr mi rekla po 3 smijem piti jer je bas bila iznad 38. Uz to pastile za grlo, med, vitamin c i cajevi. Sve dok nisam paracetamol pocela uziimati nista mi nije pomagalo.

< Poruku je uredio medic slatki -- 5.7.2013 12:06:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Visoka temperatura u trudnoci?
5.7.2013 14:42:48   
LilaXY

IZVORNA PORUKA: ena0002

Paracetamol se smije....ali kad temperatura bude 38 pa vise a do tad pokusavati snizavati svim i svacim..e sad neki dr kazu max se smije 2 paracetamola u toku 24 sata ali opet kome je stanje lose mozda moze i vise....u svakom slucaju super da ti je pomogao...sad jos pij sto vise tecnosti i to pomaze za obaranje temperature

Kamo srece da sam ranije znala da je dozvoljen... bas sam se napatila :) Ali sada je sve ok, pijem puno tecnosti, jedem pilecu supicu i izgleda da je temperatura skoro normalna :)
Pozzic

_____________________________

"Be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

nase malo sunce dolazi 20. januara 2014 :))

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *