|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 13:04:57   
Anoniman
ja mislim da moras "samo" razliku predmeta polagat...ne znam

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 13:05:37   
mama_debeljuca
Hvala klemzi, mene baš i zanima TK. user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 15:32:46   
milenium
mm mi se zaboravio prijavit na biro(ona redvna kontrola,javljanje)pa su ga ispisali. zna li itko što sad treba da bi se ponovno prijavio na biro?user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 16:00:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

mm mi se zaboravio prijavit na biro(ona redvna kontrola,javljanje)pa su ga ispisali. zna li itko što sad treba da bi se ponovno prijavio na biro?user posted image


najmanje mjesec dana mora biti u radnom odnosu da ponovno nakon toga otišao na biro i bio prijavljen...
ako ima mogućnost nekoga kolege da ga prijavi na rad 1 mjesec kao ugovor na određeno vrijeme za neke poslove...
da kolegi novac za prijavu na platu minimalac a uplaćenu platu mu vratio...
nakon toga na biro....

međutim...
koliko je kašnjenje...
tačnije kad je trebao da se javi...
ako nije starije od 30 dana neka pokuša poslati pismeni zahtvev sa molbom da ga vrate na biro jer se nije javio u redovnoj porceduri s tim da u tom slučaju obebjedi opravdanje...doktorsko...najbolje i priloži kao dokaz za razlog zaboravljanja...moguće da mu oidzažu u susret i prihavte molbu.
Ovu molbu ne šalje administrativnoj jedinici opštine nego kantonalnom/županiskom zavodu za zapošljavenj a onda samo kopiju i dokaz da je županiji posalo pšroslijedi administrativnoj jedinici.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 16:08:08   
milenium
ne kontam kako misli novac za uplatu za plau minimalacuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 11.9.2010 16:09:05 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 17:59:59   
mama_debeljuca
Da li mi neko može odgovoriti na sljedeće pitanje: šta podrazumijeva STALNI BORAVAK u BIH? Prevashodno vezano za posao. Kakva prava ima stranac sa dobijenim stalnim boravkom, da li može dobiti posao na neodređeno? Da li je ravnopravan na konkursima sa državljanima BiH?

_____________________________

:-)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 18:22:33   
sporty mamaa
E ovako meni bi hitno trebao jedan pravni savjet i zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.
Ovako, radi se o sljedecem:

Osoba je zaposlena u ugostiteljskom objektu, prijavljena, znaci sve uredno. E sad vlasnik tog objekta vise zakonski ne moze imati pravo raditi i u drzavnoj ustanovi i imati vlastiti objekat.
Pa sad zeli da stavi ime firme na svog radnika. E sad mene zanima:
ako radnik to prihvati sta time gubi ( zanima me najvise ako mu iskrsne posao u nekoj drzavnoj firmi koliko vremena i procedure treba da raskine taj ugovor da bi mogao biti prijavljen u drugoj firmi)????
I ako se desi neki problem u vezi poslovanja objekta tko snosi odgovornost???? Vlasnik kaze da ce potpisati da sva odgovornost u vezi bilo cega ide na njega! Je li to moguce, znaci da se novi vlasnik oslobodi bilo kakve odgovornosti.
Radi se o meni jako vaznoj osobi, molim Vas za savjet ako ga itko imaa. Hvala velika!!!!
P.s. napominjem radi se samo o usluzi, radnik tim ugovorom ne dobiva nikakve pogodnosti...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 20:03:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium

ne kontam kako misli novac za uplatu za plau minimalacuser posted image

da bi neko bio prijavljen po ugovoru da radi megdje mopra mu se isplatiti plata...
doprinosi za mirovinsko i zdravsteno osiguranje se plaćaju u proecntu od uplaćene plaće...
da bi platuio najmanji mogući iznos neka mu kolega prijavi minimalnu plaću na području federacije koja po zakonu ne može biti manja...i tada su doprinosi koje plati najmanji...
doprinose on kolegi vrati pare....a platu mu rehgularno vrati...
u ovome slučaju nakon 30 dana prijave po ugovoru može se javiti na biro ponovno...a najmanj suma koju je platio su ti doprinosiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 20:07:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

E ovako meni bi hitno trebao jedan pravni savjet i zahvaljujem se unaprijed na odgovoru.
Ovako, radi se o sljedecem:

Osoba je zaposlena u ugostiteljskom objektu, prijavljena, znaci sve uredno. E sad vlasnik tog objekta vise zakonski ne moze imati pravo raditi i u drzavnoj ustanovi i imati vlastiti objekat.
Pa sad zeli da stavi ime firme na svog radnika. E sad mene zanima:
ako radnik to prihvati sta time gubi ( zanima me najvise ako mu iskrsne posao u nekoj drzavnoj firmi koliko vremena i procedure treba da raskine taj ugovor da bi mogao biti prijavljen u drugoj firmi)????
I ako se desi neki problem u vezi poslovanja objekta tko snosi odgovornost???? Vlasnik kaze da ce potpisati da sva odgovornost u vezi bilo cega ide na njega! Je li to moguce, znaci da se novi vlasnik oslobodi bilo kakve odgovornosti.
Radi se o meni jako vaznoj osobi, molim Vas za savjet ako ga itko imaa. Hvala velika!!!!
P.s. napominjem radi se samo o usluzi, radnik tim ugovorom ne dobiva nikakve pogodnosti...


ovo nebih nikome sugerisla...
očito da vlasnik ugostiteljskog objekta podliježe zakonu o državnoj službi...
on se vodi vlasnikom i direktorom kafića i sve osgovornosti prema državi su na njemu...
u slučaju da želi ostaviti posao taj radnik koji bi ovo prihavtio može lako ući u problem da se ne može odjaviti za PIO/MIO i zdravstvenog ako neke obveze nisu redovno plaćane...
ili čak dugovanja prema dobavljačćima...sve spada na radnika koji daje svoj potpis kao vlasnik....

odjavljivanje sa tog posla može biti jako teško za regulisanje kasnije papira ako sadašnji vlanik  ima bilo kakv dugovanja prema državi...
ja nebih nikome sugerisla ovakav oblik poslovne saradnje jer je on manje više zavala za radnika...
on nrćr imati uvida u knjigovodstvo i računovodstvo vlanika a sve će potpisivati...
čak i virmine za plaću i doprinose...virmane za plaćanja dobavljačima itd...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 20:10:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Da li mi neko može odgovoriti na sljedeće pitanje: šta podrazumijeva STALNI BORAVAK u BIH? Prevashodno vezano za posao. Kakva prava ima stranac sa dobijenim stalnim boravkom, da li može dobiti posao na neodređeno? Da li je ravnopravan na konkursima sa državljanima BiH?

lice koje je strani državljanin a u Bih provelo jakmnaje 5 godina boravka ima pravo podnijeti zahtjev sa ticanje stalnog boravka u BiH...ovo lice nakon ispunjene zakonske porcedure dobija ličnu kartu u Bih za stranca i prijavljuje već postojeći JMBG nadležnoj službi. ovo lice ostavruje pravi na rad u BiH.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 22:00:25   
mama_debeljuca
Hanady, draga...ljubim te do neba!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Tako si me usrećila odgovorom!!!

_____________________________

:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 22:13:07   
mama_debeljuca
Hanady, izvini što sam dosadna user posted image Da li to znači da ne mora da se ganja radna dozvola?

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Pravni savjet?
14.9.2010 23:07:00   
sporty mamaa
Hanady, hvala ti puno na odgovoru, ma meni je to smrdilo odma...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Pravni savjet?
16.9.2010 1:53:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Hanady, izvini što sam dosadna user posted image Da li to znači da ne mora da se ganja radna dozvola?

ne
ne treba radna dozvola
trenutkom dobivanja lične karte u Bih ostavrilo je pravo na rad. posebna radn dozvola nije potrebana.
oprostio nisma prije vijdle pitanjeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Pravni savjet?
18.9.2010 23:28:56   
mama_debeljuca
Hanady, hvala na odgovoru user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Pravni savjet?
27.9.2010 12:29:40   
Anoniman
e dusice moje drage, HITNO mi treba ako koja zna, web stranicu na kojoj se mogu postaviti pitanja iz pravne oblasti a da se u kratkom roku dobije odgovor??? user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Pravni savjet?
27.9.2010 12:45:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bambi09

e dusice moje drage, HITNO mi treba ako koja zna, web stranicu na kojoj se mogu postaviti pitanja iz pravne oblasti a da se u kratkom roku dobije odgovor??? user posted image





posalji Hanady pp ili ako je bas hitno imam ja br.mobitelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Pravni savjet?
27.9.2010 12:51:51   
Anoniman
nije toliko hitno da je zovem, ali poslacu joj pp... hvala ti puno

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Pravni savjet?
27.9.2010 14:19:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Bambi09

nije toliko hitno da je zovem, ali poslacu joj pp... hvala ti puno

imaš PPuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 17:09:18   
onix
Molim te Handy RRp imaš pp.
Ako možeš mi odgovoriti , zabrinuta majkauser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 17:11:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: onix

Molim te Handy RRp imaš pp.
Ako možeš mi odgovoriti , zabrinuta majkauser posted image user posted image


Dušo odgovorila sam ti :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu onix)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 17:39:22   
onix
Hvala ima još malo samo ako treba detaljno ću ostalo!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 18:55:13   
onix
Imam jedno pitanje , molim da mi odgovori ko zna.
Da li poslodavac može ne produžiti ugovor ako je radnica zatrudnjela, tačno u vrijeme njenog produženja ugovora?
Ako joj ne produži može li ona tužiti firmu?

(odgovor članu onix)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 19:00:05   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: onix

Imam jedno pitanje , molim da mi odgovori ko zna.
Da li poslodavac može ne produžiti ugovor ako je radnica zatrudnjela, tačno u vrijeme njenog produženja ugovora?
Ako joj ne produži može li ona tužiti firmu?



Može tužiti, ako je razlog ne produžavanja ugovora ttrudnoća, u protivnom, na žalost, ne.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu onix)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Pravni savjet?
3.10.2010 20:20:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: onix

Imam jedno pitanje , molim da mi odgovori ko zna.
Da li poslodavac može ne produžiti ugovor ako je radnica zatrudnjela, tačno u vrijeme njenog produženja ugovora?
Ako joj ne produži može li ona tužiti firmu?


Vać sam ti odgovirla na PP.
U slučaju ugovora na određeno vrijeme, poslodavac nije dužan obrazložiti prestajanje istog jer je isti istekao u vremenu u kojem je i zaključen. Nemate osnove za tužbu da je razlog trudnoća ako bi ugovor istekao u tom vremenu čak da i nema trudnoće.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu onix)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *