|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dječiji doplatak
27.8.2009 22:33:17   
vila

hvala najljepsa, vjeruj da sam ostala zapanjena.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 10:27:57   
Amrino
Jao...mi smo zaboravili obnoviti papirologiju (treba ponovo svakih 6 mjeseci)....jeli to znaci da sam izgubila pravo na doplatak ili...? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu vila)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 10:44:10   
tea lana
Amrino vjerovatno jesiuser posted image mi smo morali ponovo sve skupiti dokumente i predali smo ali doplatka jos nemauser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 10:49:24   
veeseelaa
a koji su uvjeti da bi ostavrio pravo na dječiji doplatak?
jel i dalje 114 km po članu domaćinstva i da nemaš auto? ...ili se nešto promijenilo?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 10:52:53   
Dida79
Jeste ti su uvjeti jos uvjek.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 11:00:28   
tea lana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a koji su uvjeti da bi ostavrio pravo na dječiji doplatak?
jel i dalje 114 km po članu domaćinstva i da nemaš auto? ...ili se nešto promijenilo?


Ma nemam pojma oboje na birou posto se kod mene Goran vodi na birou  platu prima kao stipendiju user posted image a auto mi je na tatu svakako

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 12:39:47   
samedi
Zna li neko kakvo je sad stanje u TK sto se tice porodiljske nadoknade i djecjeg doplatka?

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dječiji doplatak
11.12.2009 12:43:54   
tea lana
U Sa jos nije pocela isplata za ovu godinu mislim od 9mjeseca.Koliko sam ja cula pocet ce sa ispaltom krajem mjeseca ili pocetkom narednog mjeseca tj godine

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dječiji doplatak
14.12.2009 18:09:12   
remzy
sto ovo nema jos djecijeg doplatkauser posted image
meni kasne vec tri mjeseca ,a jos sam nacula da se povecao ,ali nije sigurno,kako god jedva cekam da vidim naseg cika postarauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dječiji doplatak
14.12.2009 18:37:50   
tea lana
Remzy niko nije dobio ima tri mjeseca jer su se dokumenti obnavljali,poostar te mozda obrasuje krajem mjeseca ili pocetkom godine,a da Bog da da su nam ista povecali

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dječiji doplatak
15.12.2009 15:56:15   
remzy
bio danas cika postar i donio nam djeciji doplatakuser posted image user posted image user posted image za tri mjesecauser posted image user posted image user posted image

nije povecan user posted image ,ali ako bude sve ce biti isplaceno ,tako kaze cika postar!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dječiji doplatak
16.12.2009 0:14:42   
norah
Zenice drage, a ko ima pravo na djeciji doplatak. Moze li mi neko objasniti. Ja sam nezaposlena i prijavljena na birou. Muz radi. Da li imamo pravo?

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dječiji doplatak
16.12.2009 8:41:19   
tea lana
Ne a i da imate pravo za ovu godinu tj do septembra 2010 ste zakasnili

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dječiji doplatak
16.12.2009 9:28:21   
Dida79
IZVORNA PORUKA: norah

Zenice drage, a ko ima pravo na djeciji doplatak. Moze li mi neko objasniti. Ja sam nezaposlena i prijavljena na birou. Muz radi. Da li imamo pravo?


Mislim da imas pravo.Provjeri na koliko ti je muz prijavljen bez  toplog obroka i tu cifru podjeli sa vasim clanovima domacinstva.Iznos po osobi na smije prelaziti 114km.

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dječiji doplatak
16.12.2009 9:39:41   
my_little_baby
a koji ste vi kanton drage zenice???
meni su u centru za socijani rad rekli da imam pravo samo na doplatak za Merjemu,jer je bolesna ,a za drugo dvoje nemam pravo..tacnije za jedno , trece nije bilo rodjeno kad sam pitala...al ako ne moze drugo po tim njihovim kriterijima onda ne moze ni trece..I ja i muz smo na birou,a od imovine posjedujemo samo auto..... .inace  mi smo  SBK kanton,tacnije Novi Travnik...meni bas i nije logicno sto nemamo pravo al sta cu...kod nas je doplatak 27 km cini mi se ...koliko je kod vas???


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dječiji doplatak
16.12.2009 9:52:51   
Dida79
Kod nas u Sarajevskom kantonu doplatak iznosi 33km i ne smijes imati auto.

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dječiji doplatak
21.12.2009 15:55:42   
my_little_baby
eh pobogu sve razlicito..mi eto imamo auto,al nije smetnja da curica ostvaruje pravo na doplatak..a evo nadjoh i ovo..ko ima pravo... odnosi se na SBK kanton
Pravo na dječiji doplatak

Jedan od načina zaštite djece jeste i mogućnost da ta djeca ostvare pravo na dječiji doplatak.U predhodnoj godini pravo na dječiji doplatak imali su:

- djete bez jednog ili oba roditelja,
- djete ometeno u fizičkom i psihičkom razvoju, djete s teškom neizlječivom bolešću ili dijete CŽR s najmanje 60% invalidnosti,
- djete iz porodice u kojoj su jedan ili oba roditelja nesposobni za samostalan život i rad , s najmanje 70% invalidnosti, te djeca korisnika stalne novčane pomoći.

Možemo slobodno reći da je ogroman problem bio sa ovim Zakonom jer je bila uskraćena mogućnost na dječiji doplatak za djecu izvan ovih kategorija ,a koja se nalaze u stanju potrebe za ovakvom pomoći , te veoma mala novčana naknada koja je iznosila 22,00 KM. U proceduri je donošenje novog zakona koji bi omogućio uvođenje u pravo na dječiji doplatak i ostale kategorije koje su u stanju socijalne potrebe, ali bi se to opet odrazilo na visinu novčanih primanja kaoja bi bila izmedžu 15.00 KM i 16.00 KM.



_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dječiji doplatak
21.12.2009 18:42:04   
leli§

IZVORNA PORUKA: Dida79

Kod nas u Sarajevskom kantonu doplatak iznosi 33km i ne smijes imati auto.


pa to ti dodje k'o 33 krvna zrnca! pa ne mogu se ni pelene mjesecno kupiti s tim doplatkom. pa stavrno su nikakvi. ali neka drzava deen-u placa zdravstveno...ludnicauser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dječiji doplatak
21.12.2009 20:17:58   
Dida79
pa to ti dodje k'o 33 krvna zrnca! pa ne mogu se ni pelene mjesecno kupiti s tim doplatkom. pa stavrno su nikakvi. ali neka drzava deen-u placa zdravstveno...ludnicauser posted image


E da znas samo koliko papira moras donjetiuser posted image
bogami ko da nam daju 333km...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dječiji doplatak
19.2.2010 11:42:33   
H...
Sta je sa ZDK? Da li tu mame i dijete imaju pravo na te porodiljsko naknade ako su nezaposlene i nalaze se na birou?



(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dječiji doplatak
6.8.2010 21:47:28   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamanaa

ne znam da li je ova tema igdje postavljena, ali ja moram pitati kakva su vaša iskustva kada je u pitanju dobijanje dječijeg doplatka/dodatka...
ja sam iz sarajeva i ovih dana pokušavam da se izborim sa svom mogućom papirologijom da bih dobila 120 KM ( a možda i manje ) mjesečno za svoju bebu...
ispunila sam hrpu papira, čak sam morala i izvaditi potvrdu da moja tromjesečna djevojčica ne posjeduje automobil user posted image
svaki taj papir sam plaćala tako da će na kraju ispasti da ću i otplatiti tih 120 KM
ne znam da li ste vi ijedna imale to iskustvo, ali ja sa svojim prvim djetetom nisam imala pravo dobijati ovu pomoć jer nisam bila prijavljena godinu dana u opštini u kojoj stanujem...
jako sam razočarana, tako da se nadam da ima neko ko je imao pozitivno iskustvo sa ovom akcijom...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu H...)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dječiji doplatak
7.8.2010 14:14:53   
Dida79
Mamanaa ja koliko znam djeciji dolplatak nije 120 km vec 33km za jedno dijete...moja djeca primaju doplatak i redovno obnavljam papirologiju i ne znam sta su tebi naplacivali jer ja ni jedan papir nisam platila jedino da se nije sta promjenilo od prosle godine evo bas prije par dana sam dobila obavijest za ponovno obnavljanje papira pa cu da vidim sada..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dječiji doplatak
7.8.2010 14:19:27   
koka i po
Kod nas se didili svaki papir plaćauser posted image Ne kažem ja džaba da je Sa. druga država.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dječiji doplatak
7.8.2010 14:23:43   
Dida79
E svasta user posted image Mozda se je i kod nas sad promjenilo...sljedece sedmice cu bas otici da vidim ako bude tako ima da stignem i do predsjednistva sa zalbama

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dječiji doplatak
7.8.2010 14:24:50   
koka i po
Ali didili kod nas se UVIJEK plaćalouser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *