|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: meningitis
31.8.2010 14:28:39   
tinchita
IZVORNA PORUKA: nikita

upravo su mi javili da mi rodica ima meningitis , glava je jako bolila , dobila visoku temeperaturu , ne zna se jos koji oblik...dal je imao netko u blizoj obitelji meningitis i kako se zavrsilo?
a druga szvar sto ma zabrinjava je sto je to zarazna prenosna bolest a ona je bila kod mene od utorka do petka malog cuvala jer su mene bolila leda? da li bi se trebala brinuti?



Moj brat je imao menigitis...

Postoje dva oblika : bakterijski, koji je puno češći i opasniji i virusni.
Bakterijski menigitis nije prelazan!Dakle, pokušaj saznati o kojoj se vrsti radi i prati simptome...Najčešći znak je visoka tem. koja se ne može skinuti, ukočenost vrata i jaka glavobolja!
Držim fige i bit će sve aBd uredu!!user posted image user posted image



_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: meningitis
31.8.2010 14:28:39   
nikita
vidjet cu sta je dr-ovi reci za njene ukucane , trebaju li se cijepiti ili  kako to ide, ne zelim sada umisljati , ipak je najveci simptom meningitisa temperatura

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: meningitis
31.8.2010 14:31:53   
nikita
hvala tinchita , voljela bi da je virusni to je ipak za nju bolje a evo mi nemamo temp valjda nije na nas preslo

radili su joj punkciju i to nesto sto treba biti do 10 000 njoj je 20 000 a mozes li se sjetiti koliko je tovj brat imao ?


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: meningitis
31.8.2010 14:32:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nikita

vidjet cu sta je dr-ovi reci za njene ukucane , trebaju li se cijepiti ili  kako to ide, ne zelim sada umisljati , ipak je najveci simptom meningitisa temperatura


moj tetak je imao meningitis, a da nije ni znao...tek kad su ga testirali saznao je...bez temp. ..bez iceg...ne zelim da te plasim...al vrijedi znati

(odgovor članu nikita)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: meningitis
31.8.2010 14:34:46   
milenium

IZVORNA PORUKA: noa

a i ti za svaki slucaj otidji doktoru



potpisujem.ja bi na vrijeme odvela malog da ga pregledaju.a i tebe.i poslije si mirnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: meningitis
31.8.2010 14:38:09   
tinchita
IZVORNA PORUKA: nikita

hvala tinchita , voljela bi da je virusni to je ipak za nju bolje a evo mi nemamo temp valjda nije na nas preslo

radili su joj punkciju i to nesto sto treba biti do 10 000 njoj je 20 000 a mozes li se sjetiti koliko je tovj brat imao ?



Mislim da je on imao negdje oko 60 000 zaraženih stanica, radilo se o bakterij. menigitisu. Bio je 10 dana u bolnici i izlječen je bez posljedica!
Osim toga da se to ljeto (meng.je imao na proljeće) nije smio izlagati suncu.
Doma smo mu kuhali juhice i šopali ga voćem, povrćem da mu dignemo imunitet..i sve super!



_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: meningitis
31.8.2010 14:45:30   
nikita
hvala na odgovorima, ujutru cu malog odvest pedijatru pa da vidim sta ce reci a do tad cu valjda znati nesto detaljnije o rodici
nadam se tinichita da ce biti ishod ko u tvog brata


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: meningitis
31.8.2010 14:50:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tinchita

IZVORNA PORUKA: nikita

upravo su mi javili da mi rodica ima meningitis , glava je jako bolila , dobila visoku temeperaturu , ne zna se jos koji oblik...dal je imao netko u blizoj obitelji meningitis i kako se zavrsilo?
a druga szvar sto ma zabrinjava je sto je to zarazna prenosna bolest a ona je bila kod mene od utorka do petka malog cuvala jer su mene bolila leda? da li bi se trebala brinuti?



Moj brat je imao menigitis...

Postoje dva oblika : bakterijski, koji je puno češći i opasniji i virusni.
Bakterijski menigitis nije prelazan!Dakle, pokušaj saznati o kojoj se vrsti radi i prati simptome...Najčešći znak je visoka tem. koja se ne može skinuti, ukočenost vrata i jaka glavobolja!
Držim fige i bit će sve aBd uredu!!user posted image user posted image




Da nadodam na  ovu informaciju, treba takodje  pratiti ako se na kozi pojavljuju crvene tackice, sto znaci da se virus vec prosirio u krv(Sepsis)To je takodje jedan od alarmirajucih znakova...
Dezorjentacija , povracanje, slab ili nikakav apetit...Ako su mala djeca u prisustvu iako nemaju simptome i njih treba pregledati....

(odgovor članu tinchita)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: meningitis
31.8.2010 14:52:32   
tinchita
I ja isto! Držim fige..user posted image !


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: meningitis
31.8.2010 15:00:15   
Anoniman
Evo citam iz svoje knjige o zaraznim bolestima koju sam dobila kad se mali rodio....
Pise da je Meningokok bakterija kojia je sastavni dio bakterijalne flore u nosu kod nekih ljudi mogu je citav zivot nositi ali da ne budu bolesni,npr da osoba koja ima bakteriju a zdrava kihne ili se nakaslje , prenosi virus drugima.....
Crvenim je podvuceno za djecu ako su bili u prisustvu sa osobom koja ima simptome meningitisa, bakterijalnog ili virusnog, pogotova djeca ispod 2 godine,da ih treba  odvesti doktoru, jer njihov imuni sistem nije otporan kao sistem odraslog covjeka...
Takodje pise kad se dodje u kontakt sa virusom dovoljno je par sati da udje u sistem zdravog covjeka....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: meningitis
31.8.2010 15:36:36   
nikita
evo saznala sam da je virusni meningitis i da nije tako strasno , nije u karanteni , roditelji joj mogu u posjetu i ne trebaju na pregled, ukoliko i oni budu trebali onda cemo i mi svi koji su bili u kontaktu s njom, a zvala sam u pedijatricu i ona mi je rekla ako bude mali imao temp ili dr simptome onda da odemo na pregled....
hvala vam na odgovorima, i hvala Bogu rodica ce biti dobro, sad ce tek u 8.raz , zivot je pred njom, Bog nece dopustiti da se ista lose dogodi...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: meningitis
31.8.2010 15:48:47   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: nikita

evo saznala sam da je virusni meningitis i da nije tako strasno , nije u karanteni , roditelji joj mogu u posjetu i ne trebaju na pregled, ukoliko i oni budu trebali onda cemo i mi svi koji su bili u kontaktu s njom, a zvala sam u pedijatricu i ona mi je rekla ako bude mali imao temp ili dr simptome onda da odemo na pregled....
hvala vam na odgovorima, i hvala Bogu rodica ce biti dobro, sad ce tek u 8.raz , zivot je pred njom, Bog nece dopustiti da se ista lose dogodi...



Drzim fige da sve bude u reduuser posted image user posted image Javljaj nam se...user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: meningitis
4.9.2011 12:24:41   
hanythebuny
zdravo znam da je ovo stara tema ali zelim da odgovorim na neka pitanja ovdje...moja djevojcica je sa 10 mjeseci dobila tuberkulozni meningitis koji je jedan od najgorih bakterijskih meningitisa...simptomi su bili poput gripe vodila je djecijem izvadio krv sve u redu vratio nas kuci...nakon 2 dana visoka temperatura ,povracanje,razdrazljiva ja pokupim dijete i u bolnicu opet nalazi sve u redu i posalju nas kuci...stanje isto ja opet u bolnicu ovaj put nas ostavili uradili ct kad ono mozak otekao i hitno prebacivanje na neurologiju...uradjen hidrocefalus  pa testovi ..nalazi ...umjetna koma 15 dana...uzas pola se stvari i ne sjecam...hani su uradjene 3 operacije postavljanja shunta to je cjevcica koja se ugradi na mozak kako bi provodila tecnost iz kicme do mozga...uradjene su jos 3 manje operacije i sada je hani 2,5 godine...dijete je s posebnim potrebama i hipoton...ne moze sama hodati jelo jos uvijek ucimo ali ima stomacnu sondu...slijepa je i ima epilepsiju...doktori su rekli da su jako male sanse da prezivi ali hana je uspjela...rekli su nam da nikad nece imati kontakt sa nama ali reaguje na glasove.i na muziku...ponosna sam na svoje dijete  jer je uspjela...zelim reci da kod djece je jako tesko otkriti meningitis je nemaju ukocen vrat i u krvi se ne vidi upala....jedino lubalna punkcija moze potvrditi meningitis...kod nas je na zalost hana imala simptome gripe i dobijala je 4 zuba odjednom tako da djeciji a i doktori u bolnici nisu sumnjali na meningitis....tesko je to prihvatiti uvijek imas osjecaj krivice da nisi dovoljno ucinio ali tako je moralo biti....nadam se da da ce vam ovo bar malo pomoci....vazno je da dijete ne smije dugo spavati i mora dosta piti tekucine...ali ako ima visoku temperaturu i oci idu na prema dole ko da se gubi odmah bolnica.....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: meningitis
4.9.2011 23:09:33   
klemzi
draga moja user posted image user posted image user posted image
pitah te na onoj temi što si postavila da napišeš više o bolesti, nisam vidjela ovuuser posted image user posted image
žao mi je user posted image
Ljubim vas obje!!user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu hanythebuny)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: meningitis
7.4.2012 20:09:22   
Visnja RR
sad cuh na TV da je djecak 4 godine u BL umro od meningitisa user posted image
mozemo li vjerovati kad dr. kazu da ne treba da brinemo??? jeste da imam povjerenje u doktore ali opet...kad cujem da je djete umrlo nije mi dobro nikakouser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: meningitis
7.4.2012 20:24:13   
felix

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad cuh na TV da je djecak 4 godine u BL umro od meningitisa user posted image
mozemo li vjerovati kad dr. kazu da ne treba da brinemo??? jeste da imam povjerenje u doktore ali opet...kad cujem da je djete umrlo nije mi dobro nikakouser posted image

i meni danas to mm priča cuo ja se bgm. baš uzbrinu šta ja znam svak malo nešto uzadnje vrijeme cujem djeca , umiru od toga user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: meningitis
7.4.2012 20:32:29   
Amam
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad cuh na TV da je djecak 4 godine u BL umro od meningitisa user posted image
mozemo li vjerovati kad dr. kazu da ne treba da brinemo??? jeste da imam povjerenje u doktore ali opet...kad cujem da je djete umrlo nije mi dobro nikakouser posted image


Mene strasno pogodi  kad cujem ovako tuzne stvariuser posted image ,ja bih voljela da imam vise povjerenja u nase ljekare,ali svakim danom sam u sve vecoj dilemi.
Da nam dragi Bog sacuva nasu djecicu od zlih bolescura.



_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: meningitis
7.4.2012 21:09:00   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Amam

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad cuh na TV da je djecak 4 godine u BL umro od meningitisa user posted image
mozemo li vjerovati kad dr. kazu da ne treba da brinemo??? jeste da imam povjerenje u doktore ali opet...kad cujem da je djete umrlo nije mi dobro nikakouser posted image


Mene strasno pogodi  kad cujem ovako tuzne stvariuser posted image ,ja bih voljela da imam vise povjerenja u nase ljekare,ali svakim danom sam u sve vecoj dilemi.
Da nam dragi Bog sacuva nasu djecicu od zlih bolescura.




Potpisujem te potpuno Amam.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: meningitis
7.4.2012 21:15:37   
enči80

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Amam

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

sad cuh na TV da je djecak 4 godine u BL umro od meningitisa user posted image
mozemo li vjerovati kad dr. kazu da ne treba da brinemo??? jeste da imam povjerenje u doktore ali opet...kad cujem da je djete umrlo nije mi dobro nikakouser posted image


Mene strasno pogodi  kad cujem ovako tuzne stvariuser posted image ,ja bih voljela da imam vise povjerenja u nase ljekare,ali svakim danom sam u sve vecoj dilemi.
Da nam dragi Bog sacuva nasu djecicu od zlih bolescura.




Potpisujem te potpuno Amam.

Takođeruser posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: meningitis
7.4.2012 22:07:02   
Blue rose RR
Ja se užasno bojim meningitisa, kad god mi nešto govori da je kika drugačija, prvo joj provjeravam vratne žile i može li bratom dodirnuti grudi.
Nekako mi to pravi pokazatelj, pored ostalih znakova.

Užasavam se pomisli da neko želi takve stvari da zataška, i da ne da javnosti pravu informaciju, nego se doktori ljute kad im dođu savremene internet-mame.user posted image




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: meningitis
7.4.2012 22:14:45   
teacher75
a sta ustvari zataskavaju i zasto u vezi meningitisa, ja to ne kontam, mozete li mi objasnitiuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 7.4.2012 22:15:00 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: meningitis
7.4.2012 22:18:38   
niki83
Malo je reci da me je strah..ali od nekih stvari se zaista ne mozemo ni sacuvati, zato samo molim Boga dragog da mi cuva moje dijete, a i vasu djecicu!

_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: meningitis
7.4.2012 22:19:18   
Emica_sa
Ne vidim razloga da se zataskava,ali par slucajeva smrti od meningitisa nije nikakav alarm za uzbunu u zdravstvu

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: meningitis
7.4.2012 22:21:16   
anidla

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne vidim razloga da se zataskava,ali par slucajeva smrti od meningitisa nije nikakav alarm za uzbunu u zdravstvu



kako se meningitis dobija???

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: meningitis
7.4.2012 22:22:53   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne vidim razloga da se zataskava,ali par slucajeva smrti od meningitisa nije nikakav alarm za uzbunu u zdravstvu



kako se meningitis dobija???



http://hr.wikipedia.org/wiki/Meningitis

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *