|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: meningitis
7.4.2012 22:27:09   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ne vidim razloga da se zataskava,ali par slucajeva smrti od meningitisa nije nikakav alarm za uzbunu u zdravstvu



kako se meningitis dobija???


kasljanjem,kihanjem ili poljupcem se prenose bakterije,i ako je u dijeteta slab imunitet moze doci do meningitisa


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: meningitis
7.4.2012 22:35:20   
Emica_sa
Ja inace mislim da se dijeca vakcinisu protiv toga,ona vakcina sa 2 mijeseca,iako ja u to iskreno ne vjerujem,jer 90% smrtni slucajeva su bila dijeca koja su vakcinisana

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: meningitis
7.4.2012 22:36:31   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja inace mislim da se dijeca vakcinisu protiv toga,ona vakcina sa 2 mijeseca,iako ja u to iskreno ne vjerujem,jer 90% smrtni slucajeva su bila dijeca koja su vakcinisana



ovo je bas za razmisljanje user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: meningitis
7.4.2012 22:51:39   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja inace mislim da se dijeca vakcinisu protiv toga,ona vakcina sa 2 mijeseca,iako ja u to iskreno ne vjerujem,jer 90% smrtni slucajeva su bila dijeca koja su vakcinisana



ovo je bas za razmisljanje user posted image



Ovo je strasno,ponekad se onda pitam sto se uopce dijeca vakcinisu,evo ja znam 3 smrtna slucaja kod dijece od meningitisa i sve su to bila dijeca koja su uredno vakcinisana...Ja kada postavim pitanje u Domu Zdravlja zasto je to tako,nikada ne dobijem odgovor,nego samo znaju reci da je vakcinacija obavezna.Meni licno nikada nisu dali ni jedan odgovor na pitanje o vakcinama jer ne znaju ni oni,nazalostuser posted image

U biti sto se tice meningitisa,najvazniji je imuni sistem kod dijeteta,kao i kod svake bolesti


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: meningitis
7.4.2012 22:53:08   
anidla
http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/banja-luka/94961-Nakon-smrti--godisnjaka-Skrbic-apelovao-roditelje-djece-vrtica-Kolibri-panice.html

joj tuge, dijete u cetvrtak bilo u vrticu, danas umrlo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: meningitis
7.4.2012 22:56:28   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: anidla

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/banja-luka/94961-Nakon-smrti--godisnjaka-Skrbic-apelovao-roditelje-djece-vrtica-Kolibri-panice.html

joj tuge, dijete u cetvrtak bilo u vrticu, danas umrlo user posted image user posted image user posted image user posted image



Pretuznouser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 81
   [Obrisana poruka]
7.4.2012 22:57:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: meningitis
7.4.2012 23:00:49   
anidla

IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.


ista sam, Boze samo nam cuvaj nasu djecicu....

Iman, zna li se kako se zarazilo to dijete? Jel islo u vrtic?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 83
   [Obrisana poruka]
7.4.2012 23:03:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: meningitis
7.4.2012 23:03:15   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.



Iskreno mene nije strah niti razmisljam o tome,jer bit ce kako je sudeno,ja sada mogu totalno izolovati dijete,ali ne bi nista dobila s tim.Ja kad odvedem Alana u park,on se valja,nekada mi bude muka koliko se isprlja,ali sta mogu..

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: meningitis
7.4.2012 23:07:12   
anidla

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.


ista sam, Boze samo nam cuvaj nasu djecicu....

Iman, zna li se kako se zarazilo to dijete? Jel islo u vrtic?


Koliko znam, nije...bio kod majke u posjeti u S.M....dobio temperaturu i nakon 4 sata umro...meni se manta od same pomisli da ta bolest tako brzo i lako dobije fatalan ishod...kažu da je najbitnije pratiti dijete...i petehije koje se brzo pojave, one su prvi znak meningitisa. Ja svoju svako malo pregledam, baš me strahuser posted image




sta su petehijeuser posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: meningitis
7.4.2012 23:11:41   
myb@by
Ja sam inače paničarka malo žešća i ovo me sve izbacuje iz cipela user posted image user posted image user posted image user posted image .

Bože dragi gdje mi živimo.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: meningitis
7.4.2012 23:11:50   
neki x

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.


ista sam, Boze samo nam cuvaj nasu djecicu....

Iman, zna li se kako se zarazilo to dijete? Jel islo u vrtic?

....dobio temperaturu i nakon 4 sata umro...


user posted image user posted image user posted image Strasno!!!user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: meningitis
7.4.2012 23:17:18   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: anidla


IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.


ista sam, Boze samo nam cuvaj nasu djecicu....

Iman, zna li se kako se zarazilo to dijete? Jel islo u vrtic?


Koliko znam, nije...bio kod majke u posjeti u S.M....dobio temperaturu i nakon 4 sata umro...meni se manta od same pomisli da ta bolest tako brzo i lako dobije fatalan ishod...kažu da je najbitnije pratiti dijete...i petehije koje se brzo pojave, one su prvi znak meningitisa. Ja svoju svako malo pregledam, baš me strahuser posted image




sta su petehijeuser posted image



"Petehije su točkasta krvarenja u koži nastala kao posljedica gore spomenutog vaskulitisa (upale krvnih žila) kože. Karakteristično za navedena točkasta krvarenja jest da pritiskom staklene površine, npr. čaše, ne blijede. Obično se javljaju na ekstremitetima (potkoljenice) i trupu."

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: meningitis
7.4.2012 23:27:26   
Ninushka
Nikada nisam bila paničarka, ali kada čujem kako je brzo ova bolest odnijela male živote, pretrnem. Baš mi je maloprije, igrajući se sa sinčićiem pred spavanje, gledajući ga, stala knedla u grlu. Bože samo neka su nam djeca živa i zdrava. Ovih dana, čini mi se i ovih mjeseci, samo tužna do tužne vijesti. Ne mogu više da slušam kako ..... Baš ne mogu. Otišla sam, izgleda, skroz off topic, ne znam, valjda sam se trebala negdje istresti, pa sam ovdje. Rekla bih i opsovala svašta....

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: meningitis
8.4.2012 8:28:54   
amiboj

IZVORNA PORUKA: Iman83

Neki dan je dijete iz Bihaća umro isto od meningitisa...tačnije meningokokne sepse...u aprilu bi napunio 2 godine...tuga user posted image

I mene je strah i samo molim dragog Boga da je zaštiti...jer što više čitam, više me panika hvata.


Ja inace nisam panicarka ali me ovo bas totalno sludilo. Prvo pilence od Sonje....uzasno mi je tesko palo iako nisam cesto niti ovdje na forumu niti znam zenu...ali sam majka i sama pomisao na takav gubitak me ostavlja bez daha. Pa maleni iz Bihaca pa ovaj maleni iz B.Luke....

Ne znam, toliko sam se nasekirala sinoc da sam mamu pitala da li je prije bilo ovoliko slucajeva. Znam da jeste ali nekako mislis valjda je medicina nesto napredovala od kako smo mi bili mali.....

Samo nek smo zivi i zdravi, ostalo je nebitno....

_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: meningitis
8.4.2012 10:12:48   
new mama
Mene je uzasno strah ovogauser posted image ,nisam panicar inace,ali sto se ovoga tice jesam,eh sad koliko se mozemo zastititi i da li mozemo uopsteuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: meningitis
8.4.2012 10:18:05   
leona81
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja inace mislim da se dijeca vakcinisu protiv toga,ona vakcina sa 2 mijeseca,iako ja u to iskreno ne vjerujem,jer 90% smrtni slucajeva su bila dijeca koja su vakcinisana



ovo je bas za razmisljanje user posted image


to je Hib vakcina...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: meningitis
8.4.2012 10:22:32   
leona81
What are the benefits of the Hib vaccine?

The Hib vaccine protects your child against a severe bacterial infection that mostly affects babies and children under 5 years old. It can cause epiglottitis (severe swelling in the throat that makes it hard to breathe), a serious form of pneumonia, and a disease called bacterial meningitis.
Meningitis is an infection of the membrane covering the brain and spinal cord. Hib meningitis causes death in 1 out of 20 children and permanent brain damage in 10 to 30 percent of those who survive.
Haemophilus influenzae can also cause serious joint and skin infections as well as other less common infections.

Before the Hib vaccine was approved for young children in the late 1980s, Hib was the leading cause of bacterial meningitis in U.S. children under 5. About 12,000 children in the United States, most of them under 5 years old, got Hib meningitis each year. Thanks to the vaccine, the incidence in kids under 5 had dropped almost 75 percent by 2007. The cases that still occur are mostly in children who haven't gotten all their shots or are too young to have been immunized.

Notorna laz...

Recommended ages

At 2 months
At 4 months
At 6 months (not needed if the PedvaxHIB or ComVax brand of vaccine was given at 2 and 4 months)
Between 12 and 15 months

It's especially important for kids to get this vaccine on schedule, because the diseases it protects against tend to strike children between the ages of 2 months and 2 years.

Children who are moderately to severely ill should probably wait until they recover before getting the Hib vaccine. That way, if they do have any side effects, they'll be better able to tolerate them.
What are the possible side effects?

Up to 25 percent of children have some redness, warmth, or swelling at the site of the injection. Fever and irritability happen infrequently. These symptoms would show up within a day of vaccination and last two to three days.

Severe allergic reactions are rare but possible with any vaccine. See what our expert says about how to tell whether your baby's having an adverse reaction.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: meningitis
8.4.2012 10:28:32   
leona81
Safety evaluation of PRP-D Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine in children immunized at 18 months of age and older: follow-up study of 30,000 children."Hospitalization and seizures (0.15% and 0.09% of vaccinated children, respectively) occurring within 1 month of immunization appeared to be unrelated to vaccination. One 29-month-old child had onset of a fatal episode of Hib sepsis/meningitis within 48 hours of vaccination. Also, a 30-month-old child developed Hib meningitis 10 months after PRP-D vaccination. "

Haemophilus influenzae meningitis following vaccination. Consequence or coincidence? "CONCLUSION: Any fever occurring in the immediate post-immunization period must alert the possibility of a Hib infection."

Hemophilus influenzae meningitis despite vaccination "An 18-month-old male previously vaccinated with 4 doses of HbOC developed meningitis caused by Hemophilus influenzae type B. Immunological status was normal and antibody titer to Hemophilus influenzae type b was in the normal range for immunized children. Meningitis due to this organism should be considered even in children who are fully vaccinated."

Guillain-Barre syndrome following immunisation with Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine.

When the Hib vaccine was introduced, it is claimed that it caused an immediate 90% reduction in the incidence of Hib meningitis. A few curious facts that have been overlooked by the medical community should lay to rest once and for all the claims that the vaccine was responsible for this supposed decline.

1- whilst the vaccine was originally introduced for those aged 18 months and over, the decline was largest in those under this age group - in other words, there were fewer cases in the unvaccinated infants - not necessarily in the vaccinated toddlers.

2- the vaccine is only supposed to "protect" against the capsular form of Hib and it is true that there was a decline in this form after the vaccine was introduced, but the non-capsular form of Hib actually increased in incidence and the incidence of meningococcal and pneumococcal meningitis - both of which are multi-drug resistant - increased exponentially after the introduction of this vaccine. Two reasons have been given. Something called transferrance (sp?) where when one disease is prevented, others come in to take their place - in this case, 2 that are much worse than the original one. And another is, that because Hib, like all bacteria that can cause meningitis, is an invasive infection, the further weakening of the immune system by the introduction of more vaccines, will always lead to more infections.

The suppression of the immune system following vaccination is so well known in the medical literature that it is even given a name - a 90 day window of opportunity. It is known by researchers that people who recieve a vaccine are much more likely, for a period of 90 days following - to be subject to invasive infections.

They know it, but most doctors don't and almost no parents do. It is criminal.

http://www.nccn.net/~wwithin/hib.htm

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 95
   [Obrisana poruka]
8.4.2012 11:29:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 96
   [Obrisana poruka]
8.4.2012 15:27:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: meningitis
8.4.2012 15:32:29   
henna ze
moje dijete kad dobije temp..ja se skamenim i postanem sasvim neko drugo nadljudsko stovrenje od straha...i odmah trčim ljekaru..neki mi kažu ma što bona.možda je viroza..ja odmah ljekaru..
ja sam kao beba imala meningitis..ne sjećam se naravno..ali priča moje mame me toliko zastrašila...da ja svaki put umirem od stresa..
ja sam se nekako izborila..posljedica gubitak vida..skoro pa sljepilo
..ukratko...bojim se..jako..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: meningitis
8.4.2012 15:50:48   
niki83
Ma sve se mi bojimo, vec sam pisala..ja sam sinoc jedva zaspala od silnog razmisljanja, ali zaista jedino u Boga dragog vjerujem i molim ga da nam postedi i sacuva djecicu..

_____________________________

N&N

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: meningitis
8.4.2012 15:55:00   
malenaa
drage moje evo ovdje bih kopirala svoj post, jer mi je malac od sinoc bolestan...a u glavi mi odzvanja meningitis ... iako mi mnogi kazu da ne aludiram na takve stvari da je viroza ali vidite sta se desava??? ovo vise nije normalno ,djeca umiru za dva dana... :((((((( molim vas pomoc ako neko zna,evo kopiram vaam post njegovih simtoma od sinoc pa do danas... sad pajki. na koji nacin se moze ustanoviti na vrijeme meniningitis kojim nalazom i sl???


kopiram post:
mali mi je bolestan... citavu noc smo budni uplakani, bili u hitnoj... danas oprezni pratimo svaki njegov pokret.
naime... zaspao je i u 2 sata se budi stenje vristi... prebacimo ga kod nas, i on poceo nekontrolisano da povraca trese se,okrece ocima, gluho bilo... pomislila sam da gubim dijete na rukama :((((( nenormalni pokreti djeteta i jecaji... temp mu bila 37.7... uz to je odmah poceo i da ima proljev koji u zivptu nisam vidjela, da prostite prsti na sve strane. odmah smo otisli u hitnu..izvadili nalaze leukociti su mu 14,5... dobili tecnost za rehidrataciju linex i pro life... tokom noci opet je povracao,imao proljev...ali smo bili sprisebniji pa je i spavao malo... rasla je temp na 38.5 pa je i dalsi uzeo. od jutros je bolje ali malaxav jede samo kiflice,suhi keks evo sad ce i rizu...
uzasna sam... placem kao nikad, bio je bolestan hiljadu puta ali ovo sinoc mi je bilo uzasno za gledati... pogotovo ovi grozni slucajevi za meningitisom odmah mi je gluho bilo to palo na pamet. testirala sam mu vrat,zile sve ok hvala bogu... veceras idemo opet nalaze u hitnu vaditi ako se ne snize leukociti dat ce mu antibiotik, a i infuziju ako nastavi proljev,,,
zene moje drage... samo zdravlje, njihov osmijeh,,,radost... ovo je vise nenormalno kakvi virusi i bolesti kruze...
pretuzna sam :((


_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *