|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Smrt djeteta
12.3.2013 22:52:31   
klemzi

IZVORNA PORUKA: jasmin

Pisala sam sad s Aidom,i ona mi ovo napisa,a ja samo copy paste.


Mozes li pozdraviti veeseelu maksuz od mene i reci joj da sam cula za njen slucaj iako nisam na rr str. i sve ostale zene kojima se desilo isto i reci im da bez obzira koje su vjere,da poslusaju onaj zov cistog,urodjenog i neiskvarenog u njima i da ce u njemu naci smiraj jer on ce im reci da su plodovi njihovih srca zivi, zdravi i sretni nego sto bi ikad bili na Zemlji i da ih cekaju,a da one trebaju samo malo da se strpe.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 3:44:44   
Ella_H
user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 4:42:19   
Ella_H
http://www.youtube.com/watch?v=lDu_ufR1okk&feature=player_embedded#!
Jako poucan video I savjeti kako se nositi sa smrcu voljenih osoba.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 7:09:10   
jasmin
Sjetih se da je neko pitao šta je nedonoščadi koja umru...i evo Aida mi je poslala hadis...
Kazao je Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem: ''Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, nedonošče će svoju majku, tegleći za pupčanu vrpcu, uvući u Džennet, ako za njegov gubitak bude očekivala nagradu od Allaha.'' (Ahmed, Ibn Madže, od Muaza ibn Džebela, šejh Albani ga je u više svojih knjiga ocijenio vjerodostojnim)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 8:42:21   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Pisala sam sad s Aidom,i ona mi ovo napisa,a ja samo copy paste.


Mozes li pozdraviti veeseelu maksuz od mene i reci joj da sam cula za njen slucaj iako nisam na rr str. i sve ostale zene kojima se desilo isto i reci im da bez obzira koje su vjere,da poslusaju onaj zov cistog,urodjenog i neiskvarenog u njima i da ce u njemu naci smiraj jer on ce im reci da su plodovi njihovih srca zivi, zdravi i sretni nego sto bi ikad bili na Zemlji i da ih cekaju,a da one trebaju samo malo da se strpe.



Aida user posted image
divno je što si me se sjetila, ja mogu reći da sam našla smiraj i snagu za dalje
trudim se maksimalno da budem čvrsta i da imam sabura, svaki dan isto obećam sebi
i radujem se susretu aBd sa mojoj djevojčicom
snagu nalazim u osobama kao što si ti

Bog će nam pomoći da prebrodimo ovaj gubitak

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 8:43:16   
veeseelaa
a da one trebaju samo malo da se strpe



baš tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 8:45:23   
veeseelaa
Moja djevojcica od 7 godina umrla je prije 24 dana, od preteske bolesti. Dan za danom donosi sve vecu, neizdrzivu tugu..


Molim Boga da ti da snage za dalje
nema riječi kojom bi opisala kako me je potresao tvoj post

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 18:59:20   
nastasjak
Drage majke. Ne mogu tacno da razaznam kome se sta desilo, da li su ovi datumi rodjenja vase djecice, ili ne daj Boze nesto drugo. Vama koje ste jos u srecnim porodicama, malim ili velikim, zelim da kazem, da ne propustite nijedan srecni trenutak sa svojom djecicom. Da ne cistite cistu kucu i peglate ves dok oni zele da se igraju. Bolest ne bira nikoga. Sve ono sto smo sve mi gledale na televiziji, blijedu djecu bez kose i bez boje koze, sa 2 male tanke nogice..Ta djeca su stvarna, imaju svoje male zivote, ostavljene skole i prijatelje. Nesrecne roditelje koji ne smiju da im pokazu koliko ih boli. Dugo vremena provela sam u bolnici. Bila nasmijana i vedra, mirna. Pocesljana i uredna, nekad i nasminkana. Nikad nisam dozvolila da me moja ljubimica vidi u drugom stanju. Nisam dala strahu mjesta ni na cas. Sve to, odnijelo je mnogo moje snage. Svoju najvecu srecu, na rukama sam ispratila, procitala joj tomy jerry casopis, nahranila je, i ona je zuvijek zaspala. Nema vise njenog smijeha, trcanja, njenih crteza, malih drugarica da kupaju lutke i prave kolace. Nema Lare i Jakova da ih gledamo kako se vole. Samo njihova, i nasa pjesma, Sto te nema. Zivot je nekima neizrecivo tezak. Ne dozvolite da vas slome muzevi koji ne slusaju, rate kredita, godine koje idu. Volite se, i podarite od sebe sve sto istinski zelite, a ne stizete. Izgubiti dijete je takav bol da vam je hiljadu nozeva zabodeno u srce. I svaka misao ih dublje zabija. A iz grudi ne izlaze. Budite lijepe i ljupke, smirene, budite srecne za nas koje to vise nismo, za mene koja nikad necu biti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 19:52:52   
emirita
user posted image


(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 20:14:23   
amra_sa
Nastasjak i ostale koje prolazite toliku bol ... Ova tema je najtužnija na forumu, čitam je redovno i svaki put gorko oplačem. Glupo bi bilo reći da vas razumijem, ali imam potrebu barem da vam kažem da ste vi tako hrabre žene, i da vam se divim na snazi i saburu. A najviše od svega, ja želim da vam Bog, vama i svima, da sve što je najbolje za vas / nas.
Svi problemi su smiješni u poređenju sa bolešću, gubitkom voljene osobe, a posebno djeteta, ne daj Bože nikome. Što čovjek više ima (bilo da se radi o ljubavi, zdravlju, novcu, djeci itd.) , manje cijeni a postaje oholiji i bezobrazniji ... Nismo svjesni, ali zaista nismo svjesni dok ne dođemo u tešku životnu situaciju ... Često mi padne na pamet ona rečenica iz filma "Ovo malo duše" ..."Čovjek je, Senada, teški hajvan. I ono malo duše što ima, šejtan mu je dao da mu bude teže."
Dođe vrijeme, kada tugu zamijeni sreća. Ne vjerujem ja Nastasja da ti nećeš biti srećna, baš naprotiv. Bol će zauvijek ostati, ali polako, poslije kiše dođe Sunce, i jače sija kad je poslije kiše ... Obično se najlošije, ali i najbolje stvari dešavaju kad se najmanje nadamo. Ti si bila dobra majka, a majka si još uvijek ... I aBd ja se iskreno nadam da ćemo se svi sastati na onom svijetu. Neki dan sam čitala da ljudi koji se vole, majke, djeca, porodice itd. poslije smrti sastaju na onom svijetu. Bez obzira kako ovo zvučalo nekima koji ovo budu čitali, ovo me je utješilo, meni je jako bitno da ponovo budemo svi na okupu. To je u stvari i smisao ovog života, vječni život na onom svjetu ...
A svi ćemo mi doći u tu situaciju ili da nas izgube ili da mi izgubimo nekog najmilijeg. Ne izgubimo, bolje je reći privremeno se oprostimo od voljene osobe. Trenutno vama koje ste tužne mogu samo poslati jedan veliki virtualni user posted image Izdržite, zbog sebe, zbog onih od kojih ste se privremeno oprostili, zbog mnogih drugih kojima značite puno ...


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 20:21:22   
veeseelaa
Izgubiti dijete je takav bol da vam je hiljadu nozeva zabodeno u srce. I svaka misao ih dublje zabija. A iz grudi ne izlaze.


pravi opis onog što osjećam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Smrt djeteta
13.3.2013 20:53:58   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: nastasjak

Evo jedne od rijetkih, a preteskih tema. Za nas roditelje koji smo morali pokopati svoje dijete. Voljela bih da se ovdje samo javljaju roditelji kojima se to desilo, jer podrske, ovakve ili onakve, imamo sa svih strana. Jedino mi koji smo to dozivjeli, mozemo sami sebe razumjeti, a poruke tipa ne daj boze nikome, mene licno samo jos vise zastrasuju.
Moja djevojcica od 7 godina umrla je prije 24 dana, od preteske bolesti. Dan za danom donosi sve vecu, neizdrzivu tugu..


neka vam je Allah na pomoci da taj gubitak sto lakse podnesete zao mi je user posted image user posted image user posted image
Trudim se da ne placem nikada nad svojom sudbinom samo zatvorim oci i kazem Elhamdullilah na ovom sto imam CUVAJ MI IH BOZE .
Skoro sam sunetila sinove i sedam dana posle smo ogranizovali kod nas malu proslavu , dok sam dekorirala stan plakala sam mm je ccutao i pomagao mi oko dekoracije znam iste su mu misli prolazile kroz glavu cutali smo suze su tekle niz lice nakon dugo vremena , koliko god bili hrabri kad tad prodre ta bol a ja i tada obrisem suze i kazem ELHAMDULLILAH na ovom sto imam cuvaj ih Boze .

Nedao BOg nikome vece patnje .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Smrt djeteta
14.3.2013 10:59:09   
nastasjak
Niko nikog ne moze zamijeniti. To sto imam jos sina, ne znaci da me boli manje. Kad ga pogledam gledam bol sadasnju i buducu, situacije u kojima ce se nalazati, sto mu je umrla sestra s kojom je bio nerazdvojan. Svi cemo mi nekako. I moj muz, i ja. Samo ona nece nikada nista vise. Najzalije mi je njenog malog zivota, a ne mene. Jos cu se smijati, raditi, ici na ljetovanje. Ali ono sto je ona htjela i sanjala o zivotu, nikada nece doci. Voljele smo se najvise na svijetu. Ti zagrljaji i osmijeh, to se meni nikada ni sa kim nece roditi. Dusa moja mala.
Hvala Vam za utjehu, da ce doci dan kada cemo biti zajedno. Samo kad pomislim da ovakve dane treba zivjeti 20,30 godina a svaki dan mi je pretezak..Nisam sigurna koliko cu izdrzati.
Drage majke, neko ruzna sanja, nekom su kosmar svitanja.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Smrt djeteta
14.3.2013 11:01:30   
jasmin
nastasjice user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio jasmin -- 14.3.2013 11:09:32 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Smrt djeteta
14.3.2013 11:05:31   
veeseelaa
Drage majke, neko ruzna sanja, nekom su kosmar svitanja.


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Smrt djeteta
14.3.2013 13:30:54   
nastasjak
Juce sam krisom nesto uradila. Pojavila se misao svijetla kao sunce, i jasna slika jedne male djevojcice koja bi bila sretna da me upozna, i bude malo u mom stanu, da pecemo zajedno kolace. Znam bismo se nas dvije radovale da kod nas neko dodje, i pri tom jako tuzan. Zaista smo se mnogo mnogo druzile sa djecom..
Nazvala sam Dom za napustenu djecu. Brzinom svjetlosti objasnili su mi. Ona ce doci. Kada ja budem mogla. Tako ce biti. Da bude sretna sto me je upoznala. Ne da tuguje sa mnom.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Smrt djeteta
15.3.2013 10:08:04   
mamaibabo
user posted image user posted image user posted image nedo Allahdz.s. nikome pa ni crnom dusmaninu sabur drage mojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu nastasjak)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Smrt djeteta
15.3.2013 14:57:01   
riba78
ne dao Bog nikome nikada user posted image user posted image user posted image pretužnouser posted image

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Smrt djeteta
15.3.2013 17:45:18   
tekja
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Smrt djeteta
15.3.2013 23:04:42   
Ella_H
nastasjakuser posted image user posted image user posted image .
Zelim ti I svim majkama koje slicno prolaze sve najbolje.

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Smrt djeteta
22.3.2013 14:32:52   
veeseelaa
neko veče napisah ovu pjesmu, pa da je podijelim s vama

Svako veče mjesec mi se javi
Ko da ništa nikad bilo nije
A meni je košmar sad u glavi
Jer mi jutra nisu kao prije

Koga krivit za osjećaj tuge?
Što mi srce slama svakog dana
Dal vjerovat da sudba je Božja
Pa se više ne budim nasmijana

Dal su gora jutra il večeri
Dal tužnija kiša ili sunce
Dal da kuca prestalo je srce


Tugu kriti il s ljudima dijet
Dal se novom danu veselit
Da li vjetar za prijatelja zvati
Nikad sretna neće biti mati

Stegnut srce, jer se dalje mora
Od gubitka djeteta nema jačeg bola
Hodaš nekud a nigdje ne stižeš
Svakim danom sve teže dišeš

Pa se pitaš
Zar svanuće jutro
Tješiš sebe biće bolje sutra


A prolaze dani i mjeseci
I ovako godine će proći
Dal će ova bol da umine
Ili dalje više noći moći

Ako umrem nije neka šteta
I onako čekaju me mnogi
Pa se nadat sreća mi je tamo
Tamo čovjek poraze ne broji


Sve razmišljam kakav susret biće
Ona cura a ja ne tako stara
Za taj susret vrijedi odmah umrijet
Tuga nije, to je sreća prava



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Smrt djeteta
22.3.2013 17:29:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

neko veče napisah ovu pjesmu, pa da je podijelim s vama

Svako veče mjesec mi se javi
Ko da ništa nikad bilo nije
A meni je košmar sad u glavi
Jer mi jutra nisu kao prije

Koga krivit za osjećaj tuge?
Što mi srce slama svakog dana
Dal vjerovat da sudba je Božja
Pa se više ne budim nasmijana

Dal su gora jutra il večeri
Dal tužnija kiša ili sunce
Dal da kuca prestalo je srce


Tugu kriti il s ljudima dijet
Dal se novom danu veselit
Da li vjetar za prijatelja zvati
Nikad sretna neće biti mati

Stegnut srce, jer se dalje mora
Od gubitka djeteta nema jačeg bola
Hodaš nekud a nigdje ne stižeš
Svakim danom sve teže dišeš

Pa se pitaš
Zar svanuće jutro
Tješiš sebe biće bolje sutra


A prolaze dani i mjeseci
I ovako godine će proći
Dal će ova bol da umine
Ili dalje više noći moći

Ako umrem nije neka šteta
I onako čekaju me mnogi
Pa se nadat sreća mi je tamo
Tamo čovjek poraze ne broji


Sve razmišljam kakav susret biće
Ona cura a ja ne tako stara
Za taj susret vrijedi odmah umrijet
Tuga nije, to je sreća prava




user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Smrt djeteta
22.3.2013 21:37:54   
Mirkica
vesela user posted image user posted image




_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Smrt djeteta
22.3.2013 22:38:04   
amra_sa
Vesela user posted image user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Smrt djeteta
22.3.2013 23:24:07   
saritaa
user posted image user posted image

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *