|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:18:19   
animagical
pa dobro, nisam ajsmin, ali mi cudno pitanje...a naravno da te hodza gledao, bila si valjda dijete. cini mi se da si bas ti jdnom an chat temi nesto komentarisala kako ti je porodica u vjeri, pa me zato iznenadilo da nisi cula za spustanje pogleda....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:20:16   
animagical

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: salmy

I jasmin molim te znas li ti..zasto muskarci ne gledaju zene u oci kad pricaju ili se mimoilaze'

cesto kod jednog na pijaci kupujem voce i povrce..ama covjek nece da me pogledauser posted image stooo

zato sto je lijepo skloniti pogled od raznih iskusenja....
zene drage, pitate masu pitanja koju je svaki drugi hodza objasnjavao u mektebuuser posted image

pa šta je tu čudno user posted image
pa masa žena nije ni išla u mekteb (pravo da ti kažem ne znam ni šta je mekteb) niti je vjernica muslimanka
meni je pola ovih stavri totalno nepoznato
a dosta ovdkje žena još manje zna

da, ali salmy je kao sto vec rekoh komentarisala raniej da je dobro upoznata s nasom religijom, kojoj i ona koliko znam pripada, pa me iznenadila. uostalom, ja sam mislila u saljivom smislu.

takodjer, jasno mi ej da smo svi pomalo radoznali, ali jasmin je tako fascinantna zena da je vjerujem mozemo pitati i stvari momo vjere, posebno ove koje google izbacuje u pretragama, pa nema potrebe.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:21:27   
salmy

IZVORNA PORUKA: animagical

pa dobro, nisam ajsmin, ali mi cudno pitanje...a naravno da te hodza gledao, bila si valjda dijete. cini mi se da si bas ti jdnom an chat temi nesto komentarisala kako ti je porodica u vjeri, pa me zato iznenadilo da nisi cula za spustanje pogleda....

Jesam moja sestra rahmetli je zavrsila teologiju...od malih nogu smo isle u mekteb...
ali specificno za fehabije(ili kako se vec zovu) je kad pricaju s tobo da te ne gledaju u oci....to me zanimalo....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:24:31   
animagical

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: animagical

pa dobro, nisam ajsmin, ali mi cudno pitanje...a naravno da te hodza gledao, bila si valjda dijete. cini mi se da si bas ti jdnom an chat temi nesto komentarisala kako ti je porodica u vjeri, pa me zato iznenadilo da nisi cula za spustanje pogleda....

Jesam moja sestra rahmetli je zavrsila teologiju...od malih nogu smo isle u mekteb...
ali specificno za fehabije(ili kako se vec zovu) je kad pricaju s tobo da te ne gledaju u oci....to me zanimalo....


ma koliko sam ja skontala, ni ovi obicni muslimani ne bi bas trebali zvjerati po tudjim zenama, pa opet i popiju za Bajram, i zvizde sa skele za zenama, a da ne pogledaju...u svakom slucaju, pokudjeno je, ali smo mi samo deklaratorno muslimani u mnogim aspektima

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:27:32   
salmy

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: animagical

pa dobro, nisam ajsmin, ali mi cudno pitanje...a naravno da te hodza gledao, bila si valjda dijete. cini mi se da si bas ti jdnom an chat temi nesto komentarisala kako ti je porodica u vjeri, pa me zato iznenadilo da nisi cula za spustanje pogleda....

Jesam moja sestra rahmetli je zavrsila teologiju...od malih nogu smo isle u mekteb...
ali specificno za fehabije(ili kako se vec zovu) je kad pricaju s tobo da te ne gledaju u oci....to me zanimalo....


ma koliko sam ja skontala, ni ovi obicni muslimani ne bi bas trebali zvjerati po tudjim zenama, pa opet i popiju za Bajram, i zvizde sa skele za zenama, a da ne pogledaju...u svakom slucaju, pokudjeno je, ali smo mi samo deklaratorno muslimani u mnogim aspektima

skontala sam ja to..nije zvjeranje u pitanju...meni malo ne kulturno...prodajes mi paprike i ne gledas me u oci....pravo da ti kazem i meni je malo poruzan za bradom....ali iz kurtoazije se pozdarvim...sta cu kad je imao najbolje paprike i grozdje na pijaci

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:30:32   
canim
Jasmin i like tvoj avatar user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:31:34   
saritaa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: animagical

pa dobro, nisam ajsmin, ali mi cudno pitanje...a naravno da te hodza gledao, bila si valjda dijete. cini mi se da si bas ti jdnom an chat temi nesto komentarisala kako ti je porodica u vjeri, pa me zato iznenadilo da nisi cula za spustanje pogleda....

Jesam moja sestra rahmetli je zavrsila teologiju...od malih nogu smo isle u mekteb...
ali specificno za fehabije(ili kako se vec zovu) je kad pricaju s tobo da te ne gledaju u oci....to me zanimalo....


ma koliko sam ja skontala, ni ovi obicni muslimani ne bi bas trebali zvjerati po tudjim zenama, pa opet i popiju za Bajram, i zvizde sa skele za zenama, a da ne pogledaju...u svakom slucaju, pokudjeno je, ali smo mi samo deklaratorno muslimani u mnogim aspektima

skontala sam ja to..nije zvjeranje u pitanju...meni malo ne kulturno...prodajes mi paprike i ne gledas me u oci....pravo da ti kazem i meni je malo poruzan za bradom....ali iz kurtoazije se pozdarvim...sta cu kad je imao najbolje paprike i grozdje na pijaci



ja mislim da mu je zabranjeno da gleda druge zene...

_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:39:44   
animagical
salmy nije iz nekultureuser posted image evo nadjoh http://alhaya.blogger.ba/arhiva/2011/12/05/2997438 iako bi ti ovo mozda i bolje objasnila, ali link je sasvim ok

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:55:22   
jasmin

IZVORNA PORUKA: salmy

I jasmin molim te znas li ti..zasto muskarci ne gledaju zene u oci kad pricaju ili se mimoilaze'

cesto kod jednog na pijaci kupujem voce i povrce..ama covjek nece da me pogledauser posted image stooo

Zbog jasne Kur`anske naredbe...
Tefsir: Ibn Kesir


"Reci vjernicima neka obore poglede svoje i neka čuvaju stidna mjesta svoja; to im je najčednije, jer Allah, uistinu, zna ono što oni rade. /30/"

Ovo je imperativ Allaha Uzvišenog vjernicima da obore poglede svoje od onoga što je Allah zabranio tako da oni ne zgledaju, osim ako pogled padne iznenada. Ako se to desi neka brzo okrene svoj pogled, kao što je prenio Muslim u svome "Sahihu" od Džerira ibn Abda el-Bedželija, r.a., koji kaže /313/: "Pitao sam Vjerovjesnika, s.a.v.s., o iznenadnom pogledu, pa mi je naredio da okrenem svoj pogled." Tako ga prenose i imam Ahmed, Ebu-Davud, Tirmizi i Nesai, a Tirmizi ga ocjenjuje kao hasen-sahih. Ebu Davud prenosi od Burejde da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao Aliji /314/: "Ne bacaj pogled za pogledom, imaš pravo na prvi, ali ne i na drugi."

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:57:17   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

j. A bane li itko nenajavljen?? Sta onda. jesam moronuser posted image user posted image

Ma neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
Svi znaju.
Žene da,ali žene mi ne smetaju user posted image .


znaci ako zene banu smiju te viditi nepokrivenu? a kad pijes kavu s prijateljicama u svojoj ili njihovoj kuci?


Naravno!
S prijateljicama se apsolutno raskomotim u mojoj ili njihovoj kući.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:58:40   
enči80
Kako si jasminuser posted image ?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 22:58:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: salmy

ja napisah post i nemogu ga poslatuser posted image

Uglavnom me zanimalo...sinoc sam se mimoisla sa vehabijom u pekari..majko mila jest me prepo...i kaze on:subhanAllah?

a u autu sjede 2 zene,jedna naprijd druga pozadi
? sto su se tako podjelile..jel se dogovore ili ovu vise voliuser posted image
i sto je rekao subhanAllah? jesam mozda njega i ja prepala...nesto mi nije bilo jasno


Mozda mu je jednaa supruga a druga majka( sestra, kcerka, itd ):)

Sasvim moguće. Nekada mm vozi mene i još dvije,tri jaranice...
To je najvjerovatnije naprijed supruga,nazad prijateljica...


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:00:47   
jasmin
IZVORNA PORUKA: draguljče

Jasmin, šta te je ponukalo da staviš nikab?

Apsolutno ubjeđenje da je to način pokrivanja koji je najbliži načinu pokrivanja žena koje su živjele u vrijeme Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we selleme.

< Poruku je uredio jasmin -- 14.3.2013 23:01:16 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:01:09   
vjestica
jasmin jel te gnjavimo sa svim silnim pitanjima user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:01:58   
jasmin

IZVORNA PORUKA: enči80

Kako si jasminuser posted image ?

Đe si Enče,jabuko moja rumena user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:03:03   
jasmin
IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin jel te gnjavimo sa svim silnim pitanjima user posted image user posted image

Pa nije me bilo neko vrijeme na forumu,te sam se malo zatekla kad sam ušla,jedva se snađoh user posted image .
Da mi nije motora,teško bih vas stigla user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:04:36   
Amam
Jasmin,mislis li da je vrijeme da uzmes slobodno?user posted image

< Poruku je uredio Amam -- 14.3.2013 23:06:17 >


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:04:46   
salmy

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin jel te gnjavimo sa svim silnim pitanjima user posted image user posted image

Pa nije me bilo neko vrijeme na forumu,te sam se malo zatekla kad sam ušla,jedva se snađoh user posted image .
Da mi nije motora,teško bih vas stigla user posted image .

padamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:05:39   
salmy
Jasmin hajd plz dodji na iduci BB? jel trazim puno

svasta cu ti pokloniti....user posted image

< Poruku je uredio salmy -- 14.3.2013 23:06:11 >

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:06:00   
enči80

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: draguljče

Jasmin, šta te je ponukalo da staviš nikab?

Apsolutno ubjeđenje da je to način pokrivanja koji je najbliži načinu pokrivanja žena koje su živjele u vrijeme Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we selleme.

Vrlo često ljudi zaključuje da je ta nošnja bila kako da kažem,prisutna na području KSa i drugih zemalja sa identičnom klimom(pijesak,vjetar...),pa da se zato nose kratke hlače i nikab radi očuvanja čistoće tijela i odjeće prilikom namaza.Šta misliš o tome?


_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:06:59   
reallove

IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia


Žena muslimanka ne može putovati izvan određenih granica bez mahrema,ne mora biti muž,ali mora biti muškarac.
Klasičan izlazak ne zahtijeva muža ili mahrema. Nema smetnje. Prošetam djecu,odem do prodavnice,do drugarice i sl. sana.


Ok, jasno mi je to da na duza putovanja ne moze sama, ali me zanimalo da li mozes sama ovako izaci do prodavnice, drugarice, mame, bez djece.

Ofskroz!

Jasmin de mi ovo malo pojasni..Ja putujem sama sa djetetom,je li to okuser posted image

Jasmin,hajde,molim te,ako ti nije tesko,objasni mi ovo,je li ok to sto putujem sama?


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:07:27   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin jel te gnjavimo sa svim silnim pitanjima user posted image user posted image

Pa nije me bilo neko vrijeme na forumu,te sam se malo zatekla kad sam ušla,jedva se snađoh user posted image .
Da mi nije motora,teško bih vas stigla user posted image .

padamuser posted image user posted image user posted image


Oplakah user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:07:42   
enči80

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: enči80

Kako si jasminuser posted image ?

Đe si Enče,jabuko moja rumena user posted image .

Izbacuju me sa drugih tema,pa rekoh neće valjda i jasminuser posted image user posted image

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:08:25   
reallove

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin jel te gnjavimo sa svim silnim pitanjima user posted image user posted image

Pa nije me bilo neko vrijeme na forumu,te sam se malo zatekla kad sam ušla,jedva se snađoh user posted image .
Da mi nije motora,teško bih vas stigla user posted image .

padamuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Nasa divna Jasmin
14.3.2013 23:08:54   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: reallove

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia


Žena muslimanka ne može putovati izvan određenih granica bez mahrema,ne mora biti muž,ali mora biti muškarac.
Klasičan izlazak ne zahtijeva muža ili mahrema. Nema smetnje. Prošetam djecu,odem do prodavnice,do drugarice i sl. sana.


Ok, jasno mi je to da na duza putovanja ne moze sama, ali me zanimalo da li mozes sama ovako izaci do prodavnice, drugarice, mame, bez djece.

Ofskroz!

Jasmin de mi ovo malo pojasni..Ja putujem sama sa djetetom,je li to okuser posted image

Jasmin,hajde,molim te,ako ti nije tesko,objasni mi ovo,je li ok to sto putujem sama?



I mene ovo zanima, ja takodjer kod svojih cesto putujem sama sa sinom?? Jel radimo pogresno??


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *