|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
2.8.2014 0:34:15   
Bella.88
Šta znači 'proučen je ezan, ali dijete nije upisano'. Kakve veze ezan ima sa imenom


Jasmin da odgovorim sa zakasnjenjemuser posted image

Kod nas je obicaj kad se dijete rodi da se prouci ezan,obrije glava onda se da sadaka u vrednosti srebra/zlata i kolje se Akika,a i sunet je
Iz tvog posta vidim da nesto znas sto ja neznamuser posted image
Kod nas se ime daje kad se uci ezan

Nisu promenili imeuser posted image ,ipak su je upisali juce po tom imenu


_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1251
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
2.10.2014 23:45:12   
ena23
meni treba savjet: imala sam spontani u 10+6 sedmici trudnoce. krvarila sam sve do sada i nisam klanjala. zadnja dva dana imam kafenkasto-zuckasti iscjedak i usla na net da potrazim da li ipak mogu klanjati.. akd ono... na nekim stranicama pise da sam bial duzna klanjati svo ovo vrjeme... zna li neka od vas nesto vise?
Pobogu, kako sam bila duzna klanjati kad je krv lila iz mene, iz maternice?

Elem, sta sad? smjem li sad klanjati uprkos smedjkastog iscjetka? naklanjati propusteno??

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1252
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
2.10.2014 23:59:18   
ena23
Pitanje:
Esselamu alejkum,
Kakvo je stanje žene nakon spontanog pobačaja (u pitanju je drugi mjesec). Da li je u stanju nifasa ili istihaze? Da li je žena obavezna klanjati namaze?

Odgovor:
Esselamu alejkum!
S obzirom da ne postoji jasan tekst koji definira to pitanje, fekihi (islamski pravni učenjaci) su određivanje stanja nifasa ili istihaze, odnosno propise koji važe za ta stanja, nakon pobačaja, vezali za stanje pobačenog djeteta. Ukoliko se na nedonoščetu mogu razaznati ljudski organi, onda je žena kod koje se desi pobačaj u stanju nifasa, a ako se ti organi još ne mogu razaznati, onda je žena u stanju istihaze. Treba napomenuti da nema donje granice za nifas, pa prema tome čim krv prestane oticati, time se nifas završava. Gornja granica je najčešće oko četrdeset dana. Prema jednom hadisu već nakon 42 noći od momenta začeća počinju se formirati tjelesne konture, oči, sluh, koža... U tom svjetlu treba sagledati i slučaj o kojemu pitate.

(preuzeto sa rijasetove stranice)

evo nadjoh neki odgovor. kakav-takav. ni onako polu-ludoj od tuge mi nije naumpalo da zavirujem u klupko i odgonetam kakvo je i ima li oci i usi il nema user posted image sad sam procitala an kalendaru trudnoce ad se u to doba vec dosta nesto formiralo pa cu uzeti da sam ipak pobacila fetus koj ije imao ljudske organe.
znaci sad kad prestane ovo smedjkasto nesto okupat cu se i klanjati.
ispravite me ako grjesim.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 1253
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
17.12.2014 22:15:41   
salmy
http://www.novihorizonti.net/nemogucnost-odnosa-sa-suprugom/


jasmin sta kazes na ovaj odgovor?

znaci svaki muskarac koji je spavao sa djevojkom a nije u braku je blud i treba biti kaznjen...znaci ista stvar je i sa zenamauser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 17.12.2014 22:17:42 >

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1254
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
18.12.2014 15:21:38   
canim

IZVORNA PORUKA: salmy

http://www.novihorizonti.net/nemogucnost-odnosa-sa-suprugom/


jasmin sta kazes na ovaj odgovor?

znaci svaki muskarac koji je spavao sa djevojkom a nije u braku je blud i treba biti kaznjen...znaci ista stvar je i sa zenamauser posted image

Vjerovatno nisi dobro link stavila, ja nesto nisam vidjela da se negdje pominje da osoba treba da bude kaznjena za blud user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1255
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
18.12.2014 15:26:38   
salmy

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: salmy

http://www.novihorizonti.net/nemogucnost-odnosa-sa-suprugom/


jasmin sta kazes na ovaj odgovor?

znaci svaki muskarac koji je spavao sa djevojkom a nije u braku je blud i treba biti kaznjen...znaci ista stvar je i sa zenamauser posted image

Vjerovatno nisi dobro link stavila, ja nesto nisam vidjela da se negdje pominje da osoba treba da bude kaznjena za blud user posted image

u smislu da "ispasta" zbog te bludne radnje ako je pocinio...
pogresno se izraih

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1256
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
18.12.2014 21:55:08   
Medić*
Dok Jasmin ne stigne ja cu kratko samo :)

Blud je jedan od najvećih grijehova, nakon širka i nevjerstva.
I ostale vjere blud smatraju velikim grijehom.

Evo samo neke predaje vjerodostojne ( Muslim i Buhari ), koju biljezi Ebu-Davud (4690) i drugi, od Ebu-Hurejre, radijallahu anhu, stoji da je Allahov Vjerovjesnik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Dok čovjek čini blud, iman (vjera) ga napusti i kao oblak stoji iznad njega, pa kada napusti taj čin iman mu se vrati."

Ebu-Hurejre, radijallahu anhu, prenosi od Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: "Bludnik u trenutku dok čini blud nije vjernik, u trenutku dok čovjek pije alkohol nije vjernik, u trenutku dok krade nije vjernik i u trenutku dok otuđuje nešto a ljudi dižu svoje poglede prema njemu on nije vjernik." Hadis su zabilježili Buhari (2475) i Muslim (57).

Abdullah b. Mes''ud, radijallahu anhu, prenosi od Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: "Nikome nije dozvoljeno prolijevat krv muslimana koji svjedoči da nema Boga osim Allaha i da sam ja Allahov Poslanik, osim u tri slučaja: glava za glavu (tj. u slučaju ubistva), kada osoba u braku počini blud i kada se osoba odmetne od vjere i napusti zajednicu." Hadis su zabilježili Buhari (6878) i Muslim (1676).

Zbog poganosti, pokudjenosti, odvratnosti, prljavštine tog grijeha i njegovih ružnih i kobnih posljedica, Uzvišeni Allah, dželle še''nuh, je za bludnike i bludnice propisao - pored ahiretske kazne i patnje - ovosvjetsku kaznu,

Za one koji nisu u braku : Bludnicu i bludnika izbičujte sa stotinu udara biča, svakog od njih, i neka vas pri vršenju Allahovih propisa ne obuzima prema njima nikakvo sažaljenje, ako u Allaha i u onaj svijet vjerujete, i neka kažnjavanju njihovu jedna skupina vjernika prisustvuje!" (Prijevod značenja, En-Nur, 2)

Za one koji su u braku a cine blud ili zinaluk kazna je kamenovanje do smrti.

Da bi se neko kaznio za pocinjeni blud, kamenovao do smrti moraju se ispuniti mnogi uvjeti i nestati sve zapreke, koji su vrlo precizni i zahtjevni, tako da je praktična primjena ovog propisa u historiji islama bila vrlo rijetka pojava, a ako se i izvršavala, najčešće se obavljala nakon priznanja počinitelja.

U danasnje vrijeme na nasim podnebljima ne postoji neko dostojan da izvrsi takvu kaznu odnosno da preuzme na sebe ogovornost o njenom izvrsenju. Nemamo serijatske vlasti, vladara koji bi to odradio ili onoga koga on opunomoci - serijatski kadija. Sporvodjenje serijatskih kazni je jako precizna i ozbiljna stvar i ne moze pojedinac da je sprovodi ma ko god bio.
Dakle kod nas ne vladaju serijatski zakoni, nema serijatske drzave niti organa kako bi se to sprovodilo.

A imalo bi se posla zar ne ? user posted image

Ali zato postoje ahiretske kazne. Među najbitnijim uvjetima istinskog pokajanja jeste da čovjek trenutačno prekine sa činjenjem grijeha, u ovom slučaju bluda, da čvrsto odluči da se nikada više neće vratiti tom grijehu, te da se pokaje za grijeg koji je učinio.
Onaj ko tako postupi, nadati se za njega da mu je Allah oprostio počinjeni grijeh. Allahov Poslanik je kazao: “Pokajnik od grijeha je kao i onaj koji ga nije ni učinio.” (hadis je hasen – dobar)

Sto se ovog gore problema tice u vezi nemogucnostio spolnog opcenja sa zenom, postoji.

Jasmin ce nam to malo vise objasniti :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1257
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
10.1.2015 15:19:51   
jasmin
Nemam ništa da dodam na ovo kako moja medić divno napisa user posted image user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1258
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
10.1.2015 15:31:39   
Galicia
Za one koji su u braku a cine blud ili zinaluk kazna je kamenovanje do smrti.



A kako i gdje se vrsi kamenovanje u BiH, Njemackoj, Engleskoj itd?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1259
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
10.1.2015 15:35:53   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Galicia

Za one koji su u braku a cine blud ili zinaluk kazna je kamenovanje do smrti.



A kako i gdje se vrsi kamenovanje u BiH, Njemackoj, Engleskoj itd?


Pardon. Nisam to htjela pitati, mada ima veze.
Kako neko zna da je taj vjernik 100% i da mu se ovakva kazna moze primjeniti?
Nisu svi ljudi 100% muslimani ni u serijatskoj drzavi. Neko se rodio, nekome je nametnuto, neko se jednostavno ne slaze s tim sistemom, ali ipak spada pod kazne takve. Kako se to rijesava?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1260
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
10.1.2015 16:16:24   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: Galicia

Za one koji su u braku a cine blud ili zinaluk kazna je kamenovanje do smrti.



A kako i gdje se vrsi kamenovanje u BiH, Njemackoj, Engleskoj itd?


Pardon. Nisam to htjela pitati, mada ima veze.
Kako neko zna da je taj vjernik 100% i da mu se ovakva kazna moze primjeniti?
Nisu svi ljudi 100% muslimani ni u serijatskoj drzavi. Neko se rodio, nekome je nametnuto, neko se jednostavno ne slaze s tim sistemom, ali ipak spada pod kazne takve. Kako se to rijesava?

Ne vrše se te kazne tako lahko, niti često.
Odnosi se na muslimana koji svjedoči islam u šerijatskoj zemlji, a dokaže se njegov blud ili on prizna. Hejbet stvari treba da se dokaže, tako da se to uopće ne dešava često. Recimo imaš 4 svjedoka koji tvrde da su vidjeli 'ono u onom' i pred kadiju dođu svi, ako samo jedan ne posvjedoči, bičuju se ova trojica za laž. Baš je procedura.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1261
   RE: Nasa divna Jasmin
14.1.2015 12:48:49   
Mamica24
Jasmin jedno pitanje

Jel u redu slusati ucenje Kurana dok raspremam kucu ili pravim rucak..
Imam super Kanal Saudi Kuran i 24 sata prenose Kabu i ucenje Kurana
Pa vise volim to slusati nego muziku al ne znam jel to u redu..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1262
   RE: Nasa divna Jasmin
14.1.2015 12:55:29   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Jasmin jedno pitanje

Jel u redu slusati ucenje Kurana dok raspremam kucu ili pravim rucak..
Imam super Kanal Saudi Kuran i 24 sata prenose Kabu i ucenje Kurana
Pa vise volim to slusati nego muziku al ne znam jel to u redu..


Zasto da ne. Slusanje Kurana je pozeljno u svakoj situaciji, i samo slusanje je ibadet veliki.
Tako i ja pustim, slusam i radim nesto ako je potrebno :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 1263
   RE: Nasa divna Jasmin
14.1.2015 13:36:42   
Mamica24
Ma slusala sam negdje da kada Kuran se uci treba sjedii i slusati
A ne hodati i sl..
Ja uzivam pogotovo dok radim po kuci
Al nisam.bila sigurna jel se to smije tako..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1264
   RE: Nasa divna Jasmin
17.6.2015 23:04:54   
bebaa
imam pitanje.....može odgovoriti ko god zna....

da li je ispravno slušati Jasin bez da se izgovara svojim glasom i da li je kao takav validan ako se nanijeti za dušu umrlog?

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 1265
   [Obrisana poruka]
18.6.2015 14:05:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 1266
   RE: Nasa divna Jasmin
18.6.2015 15:30:08   
bebaa
ja inače Jasin učim naglas iz Kur'ana....ali volim i slušati na arapskom...pa reko ako ima isto značenje,da ujedinim.....
ali pošto nema,držat ću se svog načina....

i šta vi učite za svoje mile i drage koji su preselili,uopšteno.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1267
   [Obrisana poruka]
18.6.2015 15:32:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebaa)
  Neposredna veza do poruke: 1268
   RE: Nasa divna Jasmin
18.6.2015 15:56:55   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: bebaa

ja inače Jasin učim naglas iz Kur'ana....ali volim i slušati na arapskom...pa reko ako ima isto značenje,da ujedinim.....
ali pošto nema,držat ću se svog načina....

i šta vi učite za svoje mile i drage koji su preselili,uopšteno.....


Za svaki prouceni harf insan ima nagradu. Slušanje je lijepo, pohvalno ali ne vjerujem da je ista nagrada. Opet, Allah najbolje zna.

Ucim dove, imaju posebne dove za umrle a mozes i sama moliti da im se grijesi oproste, da se uvedu u dzennet, poštede kaburskih azaba, dzehennemske vatre.

user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1269
   RE: Nasa divna Jasmin
20.6.2015 0:31:13   
hatepsut
Sta kad sanjaš da vodiš ljubav ☺️ vjeruj da post nije pokvaren ,ali moraš li se okupat ?! (Izvinite mozda e malo blesavo al' mi se desilo ☺️)

I jos nesto,cesto se "zabrojim " kad "tespiham " ,jer brojim na prste dali je to ispravno?! Ako nekad izbrojim vise ?!

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 1270
   RE: Nasa divna Jasmin
21.6.2015 15:30:07   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Sta kad sanjaš da vodiš ljubav ☺️ vjeruj da post nije pokvaren ,ali moraš li se okupat ?! (Izvinite mozda e malo blesavo al' mi se desilo ☺️)

I jos nesto,cesto se "zabrojim " kad "tespiham " ,jer brojim na prste dali je to ispravno?! Ako nekad izbrojim vise ?!

Ako vidis tragove na vesu kad se probudis, trebas se okupati, ako ih nema, onda ne. :-)
A za 'zabrojavanje', nema veze, vise sevaba. user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 1271
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
26.6.2015 1:34:55   
Melanies
Mene interesuje da li znate gdje se može nabaviti lak za nokte koji propušta vodu, zbog abdesta ili kna, vidim da ste je spominjale na početku teme.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. :)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1272
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
26.6.2015 13:43:27   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Melanies

Mene interesuje da li znate gdje se može nabaviti lak za nokte koji propušta vodu, zbog abdesta ili kna, vidim da ste je spominjale na početku teme.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. :)


Ja ne znam za lak.
Ali vidjela sam da ima kna u tubi, ja dobila i djeca mi bacila za nokte : ))
Ima se kupiti i u Sa. Ja dobila na poklon ali mogu se raspitati user posted image
Ugavnom ne koristim nijedno.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Melanies)
Neposredna veza do poruke: 1273
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
26.6.2015 18:32:29   
minie

IZVORNA PORUKA: Melanies

Mene interesuje da li znate gdje se može nabaviti lak za nokte koji propušta vodu, zbog abdesta ili kna, vidim da ste je spominjale na početku teme.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. :)


Ima i lak u prodavnici Inglot (SCC), samo je poskup, preko 20 KM.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Melanies)
Neposredna veza do poruke: 1274
   RE: Mi pitamo, Jasmin odgovara
26.6.2015 18:57:30   
Melanies
minie - Znam za taj lak inglotov, međutim vidjela sam neka djevojka na yt da je testirala i ne propušta vodu. :(
Medić- hvala i tebi na odgovoru, sad sam malo guglala tu knu ne sviđa mi se baš puno mi drečavo izgleda, tebi svakako hvala. user posted image

I kako sa šminkom deverate? Ja stavljam samo puder jer bez njega izgledam bolesna, nije neki teški, ustvari to je CC krema i za usne lagano rozi karmin, šta mislite je li se može preko toga uzeti abdest?

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *