|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
6.12.2008 8:55:26   
tea lana
ja cu okititi jelku poslije Bajrama nesto mi nema smisla da je kitim dok Bajram traje al zato ce za slijedeci vikend biti sigurno okicena.user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 15:28:10   
Mara
Aaaa gdje me nađe sa temom user posted image
Ja već prije 2 tjedna počela sa kinđurenjemuser posted image
Napravila adventski vjenac od bršljana i borovine( ima i šišarika na borovini)  i ukrasila sa  suhim crvenim šipurikama , omotala zlatnom žicom i stavila zlatne boje svijeće, i to mi je za stol u trpezariji. Na ulaznim vratima imam vjenac od zbijene slame ( mojih ruku djelo) u sredini kojeg je srebrena zvijezda i izgleda totalno šik ( to mi je rekla mala rodica user posted image ).
U nedjelju sam zatopila soju ( leća ili sočivica-izgleda prekrasno kao mala šumica, zaljeva se isto kao i pšenica) i pšenicu, danas ću je posaditi u substrat za cvijeće ( ne sviđa mi se "miris" natopljene vate") a posudice imam od lani crvene i zelene limene sa uzorkom pahuljica na sebi.
Već sam nadžidžala male božićne svijećnjake po kući (MM kaže da sam spremna u podne-ponoć ako nestane strujeuser posted image ) , te stavila one ukrase tipa Sv.Nikole i Djeda Mraza na strateška mjesta( da ih djeca ne mogu sčepati i razbiti user posted image ) , te imam nekoliko anđelaka koji su u kući tijekom cijele godine ali mi valjda sada posebno nekako upadaju u oči  a imam i prekrasnog  anđela koji se navije  pa svira božićne pjesme i vrti se .
Jelka će ove godine biti sa slamnatim ukrasima , kupila sam ih prošle godine na rasprodaji nakon Božića pa sam pravo Happy user posted image
Inače svake godine su nam različiti ukrasi mada mi je prije dvije godie jelka bila totalno super , imala je svoje šišarike koje sam samo malo posprejala sa zlatnim sprejom, fantastično.
Kolače ću najvjerovatnije kao i prije , ja , 2 sestre i mama skupimo se kod nje( ima veliku pećnicu staju 3 tepsije odjednomuser posted image ) pa sve 4 a ove godine i nevjesta , odnosno 5  nas svaka napravi po 2 vrste i izmješamo tako da ispadne  drama kolača.
Ove godine je kod nas Božićni ručak, fgamilija od muža je  kod nas na centralnom pa ćemo kupiti ili odojak ili ćemo ja i sveki praviti njenu poznatu janjeću koljenicu sa medom i konjakom, tortu i nezaobilaznu sarmu, i masa suhomesnatih stvari sa naravno ruskom/francuskom salatom i mojim vinskim uštipcima.
Kod nas je običaj hodati po kućama, cije susjedstvo ide od kuće do kuće na čestitanje , i na stolu je obavezno piće i iće ( ćupter-obožavam, suhe smokve, orasi i ostali derivati , kolači i meza )
E ogladnila sam , idem sada ća pa još javim user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 17:33:38   
nikka
Mara ajd objasni ovaj ćupter,ja prvi put čujem za to!
Neznam jel netko pravi keške za Božić,pšenica tučena sa kokom domaćom se kuha i još se pomasti kapljevinom od praseta,meni je to iskreno premasno  ali donesem malo od mame da imam za goste
Kako izgleda vaša večera na Badnjak?
Kod nas je za ručak grah posni,a za večeru riba,obično oslić pohani,lignje pržene,krumpir salata,to je onako nešto standardno,uz obavezne svijeće i molitvu.
Inače nejedemo puno,jer poslije polnoćke se feštauser posted image

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 17:45:25   
andji
Mi kitimo jelku i stan posle Nikolj dana,znači,posle 19og decembra.Nešto nakita već imam ali svake god. uzimam i osvježavam saa još malo,uvijek se nešto dokupi...ja i mm obožavamo kitit jelku,i svjećice stavljamo na sve prozore u stanu,i naravno ulazna vrata okitimo sa onim zelenim vijencem i u sredini djed mraz....volimo praznike  a sad se pogotovo radujemo jer znamo da će to sve biti zanimljivo i sergeju.prošle god. je bio mali i ništa nije znao.Kupujemo poklone jedni drugima i stavljamo ispod jelke i otvaramo za n.g posle 12 sati,ali ja znam i prije otvorit ne mogu dočekat da vidim šta mi je mm kupio...pravimo obilniju i svečanu večeru,obavezna je sarma i ja i mm je volimo,dok se sergej nije rodio posle večere smo išli u klubove i diskoteke na doček,ali prošle smo ostali kući,a ove mislim da će biti malo doma malo vani,ako nam svekar dodje pa pričuva Sergeja.....sve u svemu radujemo se puno,da to sve zabilježimo fpto aparatom i kamericom i onda tamo posle čovjeku je milina to gledat,a da,biće i ćurka za ovu N.G

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 17:57:31   
nikka
Kod mene se već sve sija od početka adventauser posted image ,
po kući sam poredala lampice,bor okićen,adventski vijenac na stolu sa svijećama,na vratima,vani ispred kuće veliki bor okićen,po terasama svećice.
Čizmice Sv.Nikole sa slatkišima su već skoro prazneuser posted image ,sad ćemo pripremati darove za Božić i N,Godinu.
user posted image
Još samo fali snijeg.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 17:59:27   
nikka
Andji,jel ti znaš praviti slatku pšenicu za Božić?
To sam jela davno kod prijateljice,sad mi pade napamet.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 18:40:25   
ewica
Nikka,ne znam da li je to isti recepat za slatku psenicu, u Poljskoj se to jede za Badnje vece-
1/2kg maka
1/2 psenice za kuvanje
500ml meda
saka grozdzica
saka badema
preprzena narandzina korica
Mak zalivamo mlijekom ili vodom i kuvamo.Nakon toga ostavljamo da stoji ok. 12 sati, a poslije dvaput pustimo kroz masinicu za mljevenje mesa.Psenicu skuvati u vecoj kolicini vode. nakon kuvanja psenicu treba preliti nekoliko puta hladnom vodom kako se ne bi ljepila zrna.Med rastvoriti sa malo vode, dodati mak,prelivene vrucom vodom grozdice,bademe i narandzinu koricu. na kraju dodajemo psenicu i sve mijesamo.

< Poruku je uredio Dina RR -- 9.12.2008 18:48:21 >


_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 20:52:25   
nikka
 Uh ewica,ovo je neki specijalitet zvuči jako dobro,
ja sam mislila na nešto drugo,čini mi se da je samo kuhana pšenica u slatkoj vodi,neznam se izraziti,kao kompot od pšeniceuser posted image



(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
9.12.2008 22:33:30   
ewica
a, takva slatka psenica-kuvas normalno i kasnije jednostavno sladis-vodom sa rastvorenim secerom.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 9:26:21   
ElmaB
Drage moje! Da li znate gdje se u Sarajevu ima kupiti ukrasa za bozicne kolace? Trazila sam i u Robotu, Merkatoru, Interexu i nema nigdje. Kazu da ove godine mozda nece ni dobijati, kao prosle. Konkretno mislim na vece pakovanje cokoladnih i sarenih mrvica, kokos u boji, kokos i cokolada zajedno pomijesani, secerne jestive boje za kolace u tubi, marcipan smjesu, jestive boje u prahu koje se stavljaju u tijesto, i ostalih masu cokoladnih ukrasa za kolace. Sve sam ja ovo prosle godine nalazila, ali ove nema, pa nema. A, trebalo bi poceti praviti kolace, najkasnije krajem ove sedmice. Molim vas ako znate gdje se ima ovo kupiti da mi javite!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 10:20:24   
tea lana
i ja sam trazila i nigdje nisam nasla ne znam jesi li vidjela u Tomu mozda bi tamo moglo da bude.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 10:24:08   
ElmaB
Malo mi je to daleko, moram zamoliti nekoga da mi pogleda! E, vala svasta, da nisu nista nabavili!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 10:28:57   
tea lana
Ma znam da je malo cudno al nasi,  trgovcima se vjerovatno ne isplati to kupovati jer sigurno ne prodaju sve pa istekne rok.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 10:30:32   
ElmaB
Vjerovatno! Rekla mi je prijateljica pogledati u Kiseljaku, tamo garant ima, pa ce mi javiti!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 10:56:19   
ElmaB
Evo mi smo okitili jelku

user posted image

i dekorisali sobu


user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 13:42:04   
tea lana



(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 13:43:57   
tea lana
opet nece sliku da mi ubaci,izludi ja jel se mora svaki put preko onog programa ici

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
15.12.2008 14:31:15   
ElmaB
Ja mislim da mora!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
16.12.2008 9:16:36   
ElmaB
Prijateljica mi je u Kiseljaku kupila nesto od ukrasa za kolace, pa eto da znate da tamo ima!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
16.12.2008 9:22:09   
tea lana
Ko ce ici do Kiseljaka,to mi je bas daleko jer bi i Lanu morala voditi sa sobom a to bi i njoj i meni bilo opterecenje jer bi morali ici busom.Ako cujes da je negdje doslo u Sarajevu molim te javi,ja sam sinoc gledala u Merkatoru na Dobrinji i oni imaju ali ona mala pakiranja pa ako nista morat cu uzeti vise tih paketica.A pravu profesionalnu cokoladu za glazure i tamnu i svijetlu sam nasla u Hipermarketu na Mojmilu jeste malo skuplja al je odlicna 

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
16.12.2008 9:34:50   
ElmaB
Ja sam kupovala onu originalnu francusku od firme Vahine, pakovana vakum u kesicama, ima i bijela i crna. Extra su!!!! Javim ti svakako ako gdje sta vidim, mada cisto sumnjam da ce nabavljati, barem su tako rekli! Uf...

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
20.12.2008 0:59:23   
Lorna
Obozavam praznike!!!!!!!!!! Amerikancima je Bozic drzavni praznik i vec od oktobra su ulice okicene, prodavnice prepune... Mi svake godine kitimo ispred kuce, unutra i iza kuce. Ovdje je obicaj da se pocne kititi dan poslije Dana zahvalnosti, i dok nismo imali Lornu i mi smo tako, ali od kako se ona rodila, mi podjemo kititi i ranije, tako da do njenog rodjendana, 17.11. sve bude spremno i tu vece upalimo lampice i oznacimo pocetak bozicnih praznika. Kuci kitimo plasticnu jelku, ove godine je crveno-srebrna kombinacija. Svake godine dokupimo nakita i za vani i za u kucu. Ove godine smo Lorni kupili malu ljubicastu jelku za njenu sobu.
takodje njegujemo tradiciju da na Badnji dan pravimo kucicu od meda i bombona i to mi je najljepse provedeno vrijeem sa MM i kcerkom. badnje vece provedemo kod djevera i tamo veceramo i otvaramo poklone. Na bozicno jutro ustajemo rano i trcimo u dnevnu sobu da vidimo sta nam je deda mraz donio i ostavio sipod jelke iotvaramo poklone uz kaficu. Poslije toga nam dolazi svekar na rucak, ili mi idmeo kod njih, popodne dolaze djever i njegova familija na popodnevnu kafu i kolace. veceramo sami nas cetvero - MM, mama, Lorna i ja.
Na nasem blogu ima slika pa mozete vidjeti kako okitimo ispred kuce.


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.12.2008 0:18:10   
teta berta
prelijepo oduševila si me

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
22.12.2008 20:06:22   
Lorna
hvala teta berta, ali to je nista u poredjenju sa jednim dijelom grada u kojem je svaka, ali bas svaka kuca okicena i uredjena, ma dah zastaje...prelijepo!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
23.12.2008 20:45:53   
juni
Mi ne slavimo Bozic ali sam kao djete za Novu godinu kitila jelku i to mi je ostalo u divnom sjecanju. Jos kad se u Mostaru otvori Zimski grad (ako se sjecate moje Mostarke) to bi bio nezaobilazni dio praznika, i naravno slikanje sa Djedom Mrazom.
Ove godine smo kupili veeeliki umjetni bor, predivan je, izgleda kao pravi jer je sa tankim iglicama, i okitili smo ga sa providno, zlatno, crvenom kombinacijom kugli a pomalo i plisanih igracaka user posted image stvarno sam djetinjasta!
A tu su i pokloni ispod jelke koje otvaramo za Novu godinu.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *