|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
23.12.2008 22:29:16   
juni
Zaboravila sam reci da sam totalno protiv kupovanja pravih borova i jelki, nesto cemu treba 10 godina da naraste nestane zbog jedne noci- grozno. I onda kad prodje Nova godina a one onako sasusene izbacene na ulicu, a bile su centar veselih dana, bas je zalosno, zar nije?

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
23.12.2008 22:35:33   
Romali
IZVORNA PORUKA: juni

Mi ne slavimo Bozic ali sam kao djete za Novu godinu kitila jelku i to mi je ostalo u divnom sjecanju. Jos kad se u Mostaru otvori Zimski grad (ako se sjecate moje Mostarke) to bi bio nezaobilazni dio praznika, i naravno slikanje sa Djedom Mrazom.




Naravno da se sjećam user posted image ... baš me nekako rastuži sjećanje na te dane i šetnje sa rajom ili roditeljima, isto k'o Alisa u zemlji čudesa ...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
23.12.2008 22:45:08   
mnn
ja sa okitila jelku i ,to umjetnu super izgleda. volim Božič,taj me blagdan podsječa na dane kad sam bila mala kad smo svi išli kod djeda mraza..dobili poklone i slikali se...tako slatko...user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.1.2009 22:18:47   
dana3
ne slavim bozic ali od malena gledala sam mamu kako pocinje da generalno cisti kucu tako da je sve do 20 decembra cakum - pakum.to danas i ja radim.kao treba u novu uci cist,sredjen,bez dugova ......user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 2:24:43   
Anoniman
Vec gledam da kupim jelkicu, ali umjetnu....Stedim sumu, nekako mi zao kad poslije Bozica i Nove,raja nabaca u smece borove, tako tuzno a bili bi divna suma...
Nakit ce biti plave, bijele i crvene boje, a kupila sam vec zvijezdu, crvene boje...Lampice, mozda neki ukras za prozore....Svjecnjake i deko uz to svake godine ja sama dekoriram, to mi je uzivancija,za mog malenog sam kupila djeda mraz odijelo, a odraslima sam kupila Rudolfove rogoveuser posted image user posted image user posted image


Sarma , jagnjece, svinjsko pecenje, prilozi, kisele salate, svjeze,torte cemo da narucimo+ ris a la mande(sutlijas na danski nacin sa prelivom od visanja)..Meze, i tako neke grickalice za Bozicnu veceru tj za oba Bozica....

Mi smo uz nasu tradiciju usvojili i jednu dansku a to je ris a la mande(u prevodu riza sa bademom) Napravi se jedna velika zdjela sutlije i dok se mijesa stavi se 1 zrno badema....Kad se vecera i dodje dezert na red, domacica svakom sipa sutliju u zdjelice ili to uradi prije i postavi ih na tacnuu tako da svaki gost sam sebi izabere jednu..To se jede  sa prelivom od tresanja onaj ko pronadje badem dobiva od domacinove kuce poklon mimo onih koji se vec trampe....
Jedva cekam da okupim moje najdrazeuser posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 13:53:20   
iv@ncica
i  kod  nas  je  neka  gusta fina  umjetna  jelkica..ma  sa  malo  ukrasa  je  fantasticna..stavila  sam  na  onu drugu  temu  slikicu..i  bas  se  isplati..a  ne  unistavamo ionako  nam unistene  sume..a  dekoriramo  sve  iz  kucne radinosti,  vijenac  za  vrata  i  ostalo....  pravimo  svasta  od  hranee.....muzikica  prigodna  obavezno  i  jos  nesto..sve  vrijeme  palim  one  glade  mirisne  svijece s mirisom  cimeta  i  kolaca...joj  meni  su  ti  mirisi  iz  djetinjstva  pa  bas  bude  ono  sve  nekako  povezano....no  kad  pecem medenjake  cijela  zgrada  mirise..i svi  znaju  da sam  jauser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:00:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

i  kod  nas  je  neka  gusta fina  umjetna  jelkica..ma  sa  malo  ukrasa  je  fantasticna..stavila  sam  na  onu drugu  temu  slikicu..i  bas  se  isplati..a  ne  unistavamo ionako  nam unistene  sume..a  dekoriramo  sve  iz  kucne radinosti,  vijenac  za  vrata  i  ostalo....  pravimo  svasta  od  hranee.....muzikica  prigodna  obavezno  i  jos  nesto..sve  vrijeme  palim  one  glade  mirisne  svijece s mirisom  cimeta  i  kolaca...joj  meni  su  ti  mirisi  iz  djetinjstva  pa  bas  bude  ono  sve  nekako  povezano....no  kad  pecem medenjake  cijela  zgrada  mirise..i svi  znaju  da sam  jauser posted image


Haj malo ovamo koji dan da ki das casove domacinstva, ja sam duduk za kolace, za slana jela sam majstor ali nikako za kolaceuser posted image user posted image user posted image ...Probala sam milion puta ali bolje da cutim i ne pisem o rezultatimauser posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:02:44   
Anoniman
I mi imamo umjetnicku(kako mm voli reciuser posted image ) jelku...jest da vise volim prave radi mirisa...ali stvarno nema smisla...sto kaze marina, dobra suma bi mogla izrasti od tih borica...tako da smo lani kupili umjetnu...kupili smo je prvobitno radi Andreja da ne jede iglice, a sad zapravo vidim koliko je to dobra investicijauser posted image

ja jos napravim kranz ili ti vijenac...naravno kolacaaaa..medenjaka...kuhano vino...mmmmmmmm...jedva cekamuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:04:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MarinaDK


Mi smo uz nasu tradiciju usvojili i jednu dansku a to je ris a la mande(u prevodu riza sa bademom) Napravi se jedna velika zdjela sutlije i dok se mijesa stavi se 1 zrno badema....Kad se vecera i dodje dezert na red, domacica svakom sipa sutliju u zdjelice ili to uradi prije i postavi ih na tacnuu tako da svaki gost sam sebi izabere jednu..To se jede  sa prelivom od tresanja onaj ko pronadje badem dobiva od domacinove kuce poklon mimo onih koji se vec trampe....
Jedva cekam da okupim moje najdrazeuser posted image user posted image
ovo mi se svidjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:12:48   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: dadada

I mi imamo umjetnicku(kako mm voli reciuser posted image ) jelku...jest da vise volim prave radi mirisa...ali stvarno nema smisla...sto kaze marina, dobra suma bi mogla izrasti od tih borica...tako da smo lani kupili umjetnu...kupili smo je prvobitno radi Andreja da ne jede iglice, a sad zapravo vidim koliko je to dobra investicijauser posted image

ja jos napravim kranz ili ti vijenac...naravno kolacaaaa..medenjaka...kuhano vino...mmmmmmmm...jedva cekamuser posted image



-i  kod  nas a ti  je  sve  ovako..rucni  rad  vecinom..a  na  onu  drugu  cu  temu    zasto  volim  Bozic staviti  slike  svega  onog  sto  pravim  s  djecom  za  onu  Bozicnu izlozbu ,  tamo  su  i  slike  jelke  i  medenjaka  i  posala  sam  o  svemu  pa  da ne  ponavljam....sve  rucni  radovi  i  ukrasi..  pa  kad poslikam  tamo  cu  ekipi  staviti  slikice......
marina  i  ja  sam  ti  duduk  za  kuhanje  inace..ja  vecinom  narucim,  ali  za  Bozic   pecem  sv. vrat tu  sam  maher, francusku  i  slllicno  da  imam u  kuci,  akod  sveki  budemo na  rucku...ali  medenjake  i jos  nekoliko suhih  sam  ispraxala  ovih  godina..ispanu  malo  tvrđi (stari  recept)  i  onda  ih  ja  ukrasim  i dekoriram  pa  poklopim  u kutije..kad  za  nekoliko  dana  omeksaju  i  mirisi i  okusi  se  prozmu  spremni  su  za  jelo,  a mogu  duggo  da  stoje...aa  djeca  ih  obozavaju...stavit  cu  i  recept  kad  stignem..uglavnom  ih  treba  prije  praviti user posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 31.10.2010 14:13:21 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:32:23   
Anoniman
Ovdje su danci stvarno majstori u dekoraciji za Bozic, Uskrs i tako to...Uvijek se moze kupiti bundt grana borica ili po neki ukras pa ja svake godine izmisljam dekore za vrata, stolove sa ukrasnim svijecama, malo gline , ma stvarno mi je to gust...
Moja baka je dobro pravila salnjake, nadam se da znate koji su to kolaci....i ja bih volila da znam kao ona....Vidjet cu ove godine da nadjem neki dobar ali lagan recept za pocetak, pa da isprobam srecu

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:33:36   
iv@ncica
tako  ti  i  ja  radim..nesto  lagano  pa  probati..ove  cu  godine  one  cudnovate  mantije  od  mamine  oci  pravit..mora  bit  dobro  ;)))

hoices  turu  medenjaka  postom..taman  ce  omeksati  dok  dou  do  tebeuser posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 31.10.2010 14:34:17 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:37:40   
Anoniman
Napisem i ja recepte za kolace...imam od tete Bube...a on je maherica i po

valjda cu veceras uspjeti...posto sad kidamo malo vani....samo ne znam gdje da ih prihefterimuser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:39:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

tako  ti  i  ja  radim..nesto  lagano  pa  probati..ove  cu  godine  one  cudnovate  mantije  od  mamine  oci  pravit..mora  bit  dobro  ;)))

hoices  turu  medenjaka  postom..taman  ce  omeksati  dok  dou  do  tebeuser posted image


Salji sta cekasuser posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:54:22   
Anoniman
joj jedva cekam Božic,to mi je naljepsi blagdan, posebno ozracje, budi u meni prekrasna sjecanja na djetinjstvo ..mi imamo umjetnu jelku, al je premocna,gusta i kad se okiti prelijepo izgleda.. prosle godine smo imali crvene ukrase ove godine cemo neke druge boje. vijenac na vrata pravim sama,psenicu takodjer sama i obicno mi super uspije... na rucak idemo kod mm-ovih roditelja..kolace pocnem pravit par dana prije,obožavam onaj miris kolaca kod kuce, vani hladno  a kod kuce se osjeca pravi blagdanski duh..

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 14:58:14   
Anoniman
sitne pokloncice ove godine kupujemo kod iv@ncice  i njene djecice iz skoleuser posted image ajde pisite recepte kolaca da vidim sta pravite,kod nas neki standardni ,ove godine bi nesto novouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 15:03:28   
dacy
IZVORNA PORUKA: dacy

Jupiiiiiiiiiiiiiii praznici nam stizu!!! user posted image user posted image user posted image Obozavam Bozic

Prosle godine sam 15 dana ranije nakitila jelku, svi su mi govorili da sam uranila, ali sta me briga i ove cu.

E sada da pocnem:
Mi imamo umjetni bor, meni je ljepsi jer se ne osipa, kitim ga u crveno-zlatnoj kombinaciji  i takav mi je prelijep, ispod stavim poklončiće i razdjelim kako mi ko dolazi od bliznjih

Za veceru obicno kupimo manje prase i ispecemo, a naravno da mi je najdraza ruska salata (uzivam je praveci), uvjek se napravi juha, sarma ) i nezaobilazni suhomesnati proizvodi, sirevi ... (i onda se cudim kako sam se nakon praznika udebljala user posted image ).








samu sebe citiram, od prije dvije godine user posted image
jelka mi je ostala ista, samo što mislim ove godine izbaciti zelene, a dodati srebrne kuglice u kombinaciji sa crvenim.
E sad prošle godine sam pravila 3 vrste kolača i 2 torte, mama isto toliko, pa smo popolovile i mala sam 10 različitih kolača/torti, mislim da će tako biti i ove godine.



_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 20:57:49   
marny
Evo buduci da je tema o obicajima, ja cu napisati svoje, ali one koje se odnose na Advent ili Dosasce.
Advent je razdoblje pripreme za Bozic, a zapocinje nedjeljom koja je najbliza sv. Kati i sv. Andriji, traje cetiri tjedna, a zavrsava na Badnjak.
U ovom razdoblju uobicajena su dobra djela, ali i vracanje posudjenih stvari i dugova. No, osim duhovne pripreme, brine se i za cistocu kuce i okolisa te za blagdanski stol.
Na samom pocetku Adventa na stol ide Adventski vjenac, to je vjenac od zimzelenih grancica, nacinjen  tako da nema pocetka ni kraja sto simbolizira vjecnost, a cetiri svijece simboliziraju cetiri tisucljeca koliko je prema Bibliji proslo od stvaranja svijeta do Kristovog dolaska.
U dane sv. Barbare ili sv. Lucije sadi se psenica u malene tanjurice. Neki kao moja baba npr. bi tu istu psenicu kada bi porasla svezali s crvenom kurdelom jer se vjerovalo da stiti od uroka. Vjeruje se kakva ti je iznikla psenica takva ce ti biti godina. Nakon Bozica tu  psenicu dajem pticama, ne bacam je.
Sijanje psenice simbolizira plodnost i kontinuitet zivota.
Za djecu je najinteresantniji sv. Nikola. Obicaj je da djeca navecer ociste svoje cizmice, carape i stave na prozor.
Kasno navecer pripremljeni poklon stavim u cizmicu zajedno sa sibom. siba podsjeca da zlo nikada ne spava i opominje ga da kazna stize svaki put kada dopustimo da zlo zagospodari nad nama, a poklon simbolizira da se dobro nagradjuje. sibu nosi Krampus (vrag).
Na sv. Tomu se ispovjeda i pricescuje.
eto o obicajima od meneuser posted image

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
31.10.2010 22:02:45   
dacy
IZVORNA PORUKA: marny

Evo buduci da je tema o obicajima, ja cu napisati svoje, ali one koje se odnose na Advent ili Dosasce.
Advent je razdoblje pripreme za Bozic, a zapocinje nedjeljom koja je najbliza sv. Kati i sv. Andriji, traje cetiri tjedna, a zavrsava na Badnjak.
U ovom razdoblju uobicajena su dobra djela, ali i vracanje posudjenih stvari i dugova. No, osim duhovne pripreme, brine se i za cistocu kuce i okolisa te za blagdanski stol.
Na samom pocetku Adventa na stol ide Adventski vjenac, to je vjenac od zimzelenih grancica, nacinjen  tako da nema pocetka ni kraja sto simbolizira vjecnost, a cetiri svijece simboliziraju cetiri tisucljeca koliko je prema Bibliji proslo od stvaranja svijeta do Kristovog dolaska.
U dane sv. Barbare ili sv. Lucije sadi se psenica u malene tanjurice. Neki kao moja baba npr. bi tu istu psenicu kada bi porasla svezali s crvenom kurdelom jer se vjerovalo da stiti od uroka. Vjeruje se kakva ti je iznikla psenica takva ce ti biti godina. Nakon Bozica tu  psenicu dajem pticama, ne bacam je.
Sijanje psenice simbolizira plodnost i kontinuitet zivota.
Za djecu je najinteresantniji sv. Nikola. Obicaj je da djeca navecer ociste svoje cizmice, carape i stave na prozor.
Kasno navecer pripremljeni poklon stavim u cizmicu zajedno sa sibom. siba podsjeca da zlo nikada ne spava i opominje ga da kazna stize svaki put kada dopustimo da zlo zagospodari nad nama, a poklon simbolizira da se dobro nagradjuje. sibu nosi Krampus (vrag).
Na sv. Tomu se ispovjeda i pricescuje.
eto o obicajima od meneuser posted image


ovo podebljano ja radim user posted image . To sam preuzela od mame, a ona od svoje mame.
I naravno da na stol staviljam Adventski vijenac, koji posebno uredim. A za Sv. Nikolu dok sam bila mala, nikad nismo ni brat ni ja dobivali šibu, samo poklone. Tako sam i ja nastavila svome sinu. Prošle god. iako je imao samo godinu, ja sam prala čizmicu, a on i mm bili sa mnom i muž mu govorio šta radim i zašto (isto da je on to razumiouser posted image ) ujutru se pravo obradovao poklonu. Nadam se da će ove godine više razumjeti. A ove god. ću mu objasniti i slanje pisma djedu Božičnjaku i napisati ga u njegovo ime user posted image


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 15:16:17   
iv@ncica
neka  marina  da  ih  napravim ,  to  ti  je jedno 4-5  dana  prije  bozica....pa   1-2  prije  pravim  ostalo...he  stigne  i  do  tebe ;)))
marijana-jasta  nego  da  mi  pokupujete  sve  ...da ne  pravimo  džaba ;))))...a i  ja  bi  voljela  da  ne  ostanemo  previse  dolje,  jer  ne  valja  kad  to  predugo traje..uglavnom javim  tocno  vrijeme otvaranja..pa  dođite  ili  tada  ili  taj  dan,  dok  s e ne  probere  najbolje...a  stavit  cu  slikice  kad  me  zapane  aparat  i kad  jos  toga uradimo...


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 23:05:16   
milenium
KAD POČINJE
BOŽIĆ?

Kada slabi jakome slabost oprosti,
kada jaki zavoli snagu slaboga,
kada bogati podijeli sa siromašnim,
kada glasni zastane pokraj nijemoga
i shvati što mu je nijemi želio reći,
kada tiho postane glasno i glasno utihne,
kada značajno postane beznačajno,
i nevažno postane važnim i velikim,
kada usred tame jedno maleno svjetlo
obećava bezbrižnost i život u svjetlu,
a ti ne odugovlačiš,nego pođeš,
takav kakav jesi,
prema tome svjetlu,
tada,da, tada,
počinje Božić.
user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 23:16:04   
sporty mamaa
Da, da Bozic pocinje upravo tada... Bozic nisu ni kolaci, Bozic nisu ni lampice, ni jelkice, ni pokloni ako Krist nije tu...
Bozic je kada siromahu das kruha, prosjaku novaca, Bozic je kada cinis dobra dijela i imas osmijeh za svakoga... Bozic je kada odlucis biti dobar, ljubiti bliznje, za svakoga imati lijepu rijec... Bozic je prosjak koji ti stoji pred vratima, Bozic je radost koju osjecas kad cujes prelijepe Bozicne pjesme... Da, da prije svega to je Bozicuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 23:27:23   
nikita
jedva cekam Bozic, imamo umjetnu jelku i obozavam da kupujem nakiti, nema sanse da meni bude svake godine iste , jedne godine sam kupila za 5km masnica crvenih i odma bor drugaciji, prve godine braka sam sama pravila masnice i super su mi ispale , a nakit sam kupovala od polovine 11og mjeseca, bor je bio odlican, onaj ugodaj kad ugasim svjetla i pustim lampice ne bi ni za sta mjenjala,
prosle godine sam rodila 16.11 pa nisam izlazila iz kuce mnogo i posto sam bila fiju briju bor je okicen reda radi a kolace nisam ni pravila.
Inace obozavam praviti suhe kolace i vec ko kakva zenturaca kupim recepte kuglica, rolata...mislim da cu imati 10ak vrsta, toliko to volim praviti da bi najradije napravila i za mame i za tetke da se niko ne muci hehe obicno ne znam koji recept da izabrem...ako zelite napisat cu ih.
sto se tice jela ne pravim juhe, sarme i ta tradicionalna jela to pravi svekrva, ja obicno napravim meso i neki prilog , kiflice itd...a ove godine cu tome dati jos vece znacenje jer Emanuel sve kuzi i zelim da osjeti onu radost kao sto je ja osjecam svakog Bozica...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 23:50:12   
iv@ncica
vjerujte  mi  da  dobro znam  sve ovo  sto  ste  sad napisale..pogotovo  na  svome  poslu..gdje  sretnem i siromaha  i  ostavljenog, napustenog,  zapustenog,  nevoljenog  ..bolesnog...nijemog..odbacenog., gladnog,  neshvacenog..svaki dan  imam  priliku da  uradim 75x100  dobrih  djela..i  vjerujte mi da  sam  sve  zapostavila  radeci  za  njih...i  dosta  svog  zivota  i vremena..i karijere  i  ostaloga...tu  se  sojecam  potpuno..i  bozic  kao takav  mi je  onda svaki dan....  ovo  mi vise  nije  posao..nego  najhumaniji  rad  koji  se  ne  moze  nicim  platiti..nego  osmjehom  i  ljubavlju  kojom  mi  uzvrate..a  mnogi  nisu  svjesni  sto  u  zivotu  imaju kad  vide  ono  sto  ja  vidim svaki dan ...male   i velike zasigurno  anđeleuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Običaji i uređenje doma za Božić i N.Godinu
2.11.2010 23:54:58   
nikita
bravo ivana , Bog ce te nagraditi , on zna sta tebi trebauser posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *