|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urolog
22.4.2009 18:25:14   
ledy blue
pa vjerovatno cu i ja ici na alternativu jer mi se ne ceka par mjeseci da dodjem do dr hirosa...
javi molim te sta je vama cika urolog rekao!!!

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Urolog
23.4.2009 12:53:25   
*Maki*
 Drage moje, veliki pozdrav, pre par minuta sam se učlanila na ovaj forum i oduševila se koliko korisnih informacija mogu da pročitam :)

Pročitala sam i komentare u ovoj temi i sad sam u zabuni.
Ja i moj mm pokušavamo oko godinu dana da zatrudnim i pre izvesnog vremena sam počela sa detaljnim pregledima. Svi rezultati su ok, osim povećanog prolaktina kod mene i kod mm je analiza spermograma Hypospermia (smanjene količina sp.) i piše još - Nadjene brojne ćelije pločastog epitela. Ostale vrednosti su dobre. Moja dr je rekla da je to u redu da ima upalu. Isto, dr gde smo radili spermogram je rekla da je to normalno. Još tada sam se pitala kako upala može da bude ''normalna'', pa Vas molim za komentar - znate li šta ovo konkretno zači, da li da mm ode kod urologa? I šta treba da proveri, krv i urin? Da li treba da da neke briseve?
Hvala Vam unapred za odgovor :)

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Urolog
23.4.2009 13:35:36   
lejlas30
maki, poslala sam ti pp

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu *Maki*)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Urolog
24.4.2009 18:29:26   
ena0002
Maki prije svega dobro dosla user posted image , ne znam da li su celije plocastog epitela ustvari leukociti ali ako jesu mislim da ne bi bilo lose da tm ode urologu. Ja sam ubjedjena da niti jedna upala nije u redu i da se svaka upala mora sanirati. Ako tm ima upalu onda je bolje da ode urologu.

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Urolog
24.4.2009 18:45:50   
noni
Draga Maki i kod mene je bio povisen prolaktin i to je bio uzrok mog problema nakon tri mjeseca terapije prolaktin je bio u grancima normale i ja sam ostala trudna nakon vise od godinu dana pokusaja. Ne znam koje su kod tebe vrijednosti prolaktina kod mene je bilo katastrofa ali ako nije u granicam normale on je uzrok neplodnosti

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Urolog
24.4.2009 19:00:23   
brzamala
e cure zna li neko koliko je uredu da ima leukocita u spermi.Mm pise na nalazu na v.p.2-3 L.

(odgovor članu noni)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Urolog
24.4.2009 19:01:48   
ena0002
Brzamala ja mislim da ti je to OK, mislim da je gornja granica 4.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Urolog
24.4.2009 19:06:31   
brzamala
hvala enci.to me pravo raduje,jer ovog mog ne mogu nikako da natjeram da ide urologu.Muskarciuser posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Urolog
24.4.2009 22:12:47   
mina minka
lejla bravo bas mi je drago sto ste smanjili broj leukocita.samo ako mozes da mi maloobjasnis sta je to sto ste koristili,jel neki caj trava il lijek u apoteci? moj muz je imao 25 sad ih je 15 pa nam je drago bar su se malo smanjli al nije dovoljno.kod urologa je isao al to su oni urolozi u bolnici koji nemaju strpljenja.jedan je rekao varikokela a drgi da nije i nisu mu dali nikakve lijekove pa mu se vise i ne ide.radio je spermokulturu i to je u reduuser posted image .javite mi ako ista znate da pomaze smanjivanju leukocita molim vas

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Urolog
24.4.2009 22:15:28   
magde
l
eukocite se smaljuju kad se imunitet pojaca

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Urolog
25.4.2009 1:32:04   
*Maki*
Draga Ena hvala puno za odgovor i za dobrodošlicu. Ovo je ubedljivo najprijatniji forum koji sam posetila :)
Ćelije pločastog epitela nisu leukociti, evo sad sam malo tražila po net-u, te ćelije oblažu urinami trakt. Njihova pojava u urinu u bilo kom obimu nema veći dijagnostički značaj. Ali mene buni to što piše da su ''brojne''. Ako ne dodje veca ovog meseca posetiće i on lekara.

Noni, puno si me ohrabrila, hvala ti! Kod mene je prolaktin na 44,1 ng/ml  a normalno je od 2,5 - 14,6 ng/ml znači oko 3 puta više od gornje normalne granice... Doktorka mi je rekla da će nam najverovatnije trebati više od jedne kutije tableticauser posted image Ali nije bitno, bitno je da se to dovede u red. Ljubim te

< Poruku je uredio *Maki* -- 25.4.2009 1:37:04 >

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Urolog
27.4.2009 19:06:50   
mina minka
brza mala i moj muz bas ne voli ici urologu iz razloga jer su nepristupacni.on je isao na gradinu u tuzli i svakii mu je reko drugaciju dijagnozu.kod nas u tz nema privatne ordinacije za urologa il mi ne znamo za to,pa eto razumijem i tvog.prvi put kad je isao dao mu je da pije citeral to se daje kad imas malu upalu a kod njega tad bilo 25 leukocita.mozda si i pisala vec a jel i kod tvog problem s leukocitima

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Urolog
27.4.2009 20:24:24   
Leva
mina minka leukocite mozes smanjiti jedino antibioticima koje ce dati urolog. Vecina muskaraca koji imaju leukocite u spermi ih imaju zbog upaljene prostate pa ne bi bilo zgorega to provjeriti. MM je svojevremeno imao jako povisene leukocite i pio je antibiotike skoro mjesec dana nakon toga je sve bilo ok barem sto se tice leukocita.
Puno srece sa terapijom

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Urolog
28.4.2009 9:51:14   
brzamala
IZVORNA PORUKA: mina minka

brza mala i moj muz bas ne voli ici urologu iz razloga jer su nepristupacni.on je isao na gradinu u tuzli i svakii mu je reko drugaciju dijagnozu.kod nas u tz nema privatne ordinacije za urologa il mi ne znamo za to,pa eto razumijem i tvog.prvi put kad je isao dao mu je da pije citeral to se daje kad imas malu upalu a kod njega tad bilo 25 leukocita.mozda si i pisala vec a jel i kod tvog problem s leukocitima
 
kod mm nisu leukociti u pitanju vec oligospermija,tj.smanjem broj spermatozoida.Treba ih biti 20 mil. a kod mm je 15mil.Pise na spermogramu da ima 2-3 L,i nista mu Rada nije rekla da bi to mogao biti problem,niti ga je slala urologu

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Urolog
28.4.2009 10:45:23   
ledy blue
ma mislim i ja da mm nema povisene leukocite ima od 3-4, vec oligoastenospermiju i rekla je obavezno kod urologa..al eto jos nikako da uhvatimo vremena ..

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Urolog
28.4.2009 11:39:42   
mina minka
jutro cure.moze li mi neka od vas reci nesto vise o tom sadiku travaru.gdje se nalazi i koliko mu kostaju te terapije.posto smo mi iz tuzle pa kontali smo doc do njega al da mi je da prvo cujem kako ste vi prosle i jel od pomoci. javite mi ,jer smo kontali sljed sed doc u sar.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Urolog
28.4.2009 11:43:03   
mina minka
brza mala.kod mog muza je prvi nalaz bio 7 miliona pa 16 eh sad je 22 i mi kontamo da smo presli tu minimalnu granicu.a on je pio ono sa medom kad pomijesas orahe ljesnjake susam suhe sljive bademe suhe breskve kikiriki ako nades suncokretovo sjeme smokve itd sve po 100grama i 1kg meda.probaj i ti

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Urolog
28.4.2009 12:06:07   
ledy blue
minka poslala sam ti pp

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Urolog
28.4.2009 12:45:12   
lejlas30
Draga mina minka, moj muz vec neko vrijeme ide kod sadika i uzima terapiju, ali nema nekog veceg pomaka. Sve bi to bilo OK, nek mu i nije pomogao, da mu zadnji put kad je MM otisao nije poseo govoriti lazi i gluposti ubog kojih sam i dan danas gnjevna i malo mi fali da mu odem i svasta da mu se nagovorim.
Rekao je MM da po onome sto on vidi u njegovom nalazu kod njega nije toliki problem, da on smatra da MM moze napraviti dijete, te da bi on ozbiljno trebao prekontrolisati moje nalaze. Kao, mozda ljekari ginekolozi grijese i mozda sam ustvari problem ja!!! user posted image
Taj covjek se sluzi gadnim metodama da opravda svoju nesposobnost da nekome pomogne. Posto njegova terapija nije puno pomogla MM, on je poceo lagati i svaljivati krivicu na mene user posted image  Mislim da nisam jedini slucaj, jer je jednom podavno jedna forumasica isto tako isala da je sadik pokusao u njoj, zdravoj i pravoj, nazor naci problem. ne sjecam se samo koja je forumasica u pitanju.
Zato, Sadik user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Urolog
28.4.2009 13:29:39   
brzamala
IZVORNA PORUKA: mina minka

brza mala.kod mog muza je prvi nalaz bio 7 miliona pa 16 eh sad je 22 i mi kontamo da smo presli tu minimalnu granicu.a on je pio ono sa medom kad pomijesas orahe ljesnjake susam suhe sljive bademe suhe breskve kikiriki ako nades suncokretovo sjeme smokve itd sve po 100grama i 1kg meda.probaj i ti
  
Ovo su super rezultati.Cestitamuser posted image user posted image user posted image .Mozes li mi ,molim te ,napisati tacan recept i kako se ovo jede,pa da smiksam muzu.On svakako jede med svako jutro,a ovo mi dobro zvuci.Puno vitamina i minerala.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Urolog
28.4.2009 13:35:04   
nella
i mm je jeo ovo sa medom i svim ovim sjemenkama,ali je stvarno pravo silovito,tako da je nakon nekog vremena prestao!mm se nalaz super popravio e sad sta je tacno pomoglo ko ce znati,jer ja njemu nema sta nisam davala!ali moram reci da je pio i proxeed 6 mj.

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Urolog
28.4.2009 14:10:58   
mina minka
brza mala sve to sto sam ti napisala isjeckas nozem na manje komadice i pomijesas s medom.on je jeo navece i ujutro po jednu kasiku i dosadilo mu je,a i razumijem ga.ja nisam bas pazila tacno na mjere nwego otprilike.i nisam nasla ob bundeve sjeme treba ne slano i da nije przeno i nisam stavila suncokretovo sjeme  to je dobro inace za sper. znaci ovako orasi,ljesnaci bademi kikiriki suhe sljive smokve breskve suzam kokos sve po 100grama i kila meda sve dobro izmijesati i bujrum.jako je ukusno i ja sam jela kad mi se jede slatkouser posted image  ko snikers cokolada

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Urolog
28.4.2009 14:15:48   
mina minka
nela mozda si i pisala al nisam vidjela sta je kod vas problem i sta koristite.mozda nam i koji vas savjet pomogne
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Urolog
28.4.2009 14:39:35   
brzamala
hvala mina minka.user posted image Evo vec sam stavila sve na spisak pa u kupovinu.Ovo mora pomoci jer  ojacava i imunitet a i puno je vitamina,minerala ali i aminokiselina koje su neophodne za spermu.Moj muz je pio cink,selen i  neku kombinaciju vitamina i maticne mlijeci od natural velsa pa mu je sve dosadilo  i sad nista ne pije.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Urolog
28.4.2009 19:12:13   
ena0002
Mina minka i mi smo bili kod Sadika. Kod mm je normospermija-leukospermij i on nas je ubjedjivao da to nije nista da je mozda do mene, a da ce on te leukocite sa tim za cas izlijeciti. MM je pio te trave mjesec dana, tri bocice, ali leukociti se nisu smanjili. Tako da ne znam sta bih ti rekla. Kod nase forumasice Mali se, tj kod njenog muza nalaz popravio a i oni su izmedju ostalih terapija isli kod njega. Pa sad ti sama izanaliziraj da li bi se isplatilo ici kod njega user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *