|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 19:37:09   
hanabanana
Pravo na godisnji se stice 01. januara za tekucu godinu. Od tog dana imas pravo da isti koristis, naravno prije toga ces iskoristiti stari godisnji.

Ja sam na porodiljsko isla u junu. Godisnji za tu godinu sam iskoristila u januaru. Ovi godisnji pocela koristiti u junu, porodila se i otvorila porodiljsko.

S drugim dijetetom sam na porodiljsko isla u aprilu. Godisnji pocela koristiti krajem marta, iskoristila dvije sedmice i otvorila porodiljsko.

Ja nisam imala regres, jer nismo isplacivali. Ali mi nije propao godisnji.

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 19:39:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: azrolika

Drage moje! zaista mi je potrebna pomoc! Nemam para za advokata, pa sam odlucila da sama sastavljam prijedlog za izvrsenje sudske presude po kojoj je moj bivsi suprug duzan da placa alimentaciju. obrazac sam nasla na jednoj web stranici ali je obrazac sastavljen za pravna lica, tako da ima jedan dio koji mi je nejasan te ne znam kako da to ispunim. da li ima iko od vas ko je to pisao pa da mi malo pomogne? bila bih vam enormno zahvalna!


ti imaš pravo na beplsatnu pravnu pomoć..kao razvedena žena koja ima dijete u starteljstvu a suprug ne plaća alimenatciju...
ja ti mogu pomoći u pisanju...pošalji na PP taj nejasni dio ili ovdje da vidimo šta možemo...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 19:51:56   
hanabanana
Da li je presuda pravomocna?
ako jeste, moras prvo duzniku poslati UPOZORENJE DA OBAVEZU NIJE IZVRSIO prema Presudi br..... od ....Ako to nisi vec uradila, uradi to odmah pismom sa povratnicom, sebi primjerak kopija ostavi.
Onda ponovo posalji 2.upozorenje u kome moras naglasiti da ako u roku 10 dana neizvrsi uplatu duga na tvoj racun (moras navesti na koji broj ziro racuna da izvrsi uplatu ) da ces pokrenuti sud.postupak za ostvarenje prava iz presude a da ce u tom slucaju duznik morati naknaditi i sve buduce troskove zajedno sa kamatom..
Ako ne izvrsi obavezu sudu u 4 primjerka posalji "PRIJEDLOG ZA IZVRSENJE NA OSNOVU pravomocnoizvrsne isprave-Presude br. ... od ...

Pazi na rok za ispunjenje i upozorenje jer da ne dodje do zastare potrazivanja. U Prijedlogu za izvrsenje moras navesti sve podatke adresa duznika broj racuna sa kojeg da se skine duzni iznos i tvoj broj racuna na koji ce se prebaciti-izvrsiti uplata tog iznosa zajedno sa kamatom i troskovima izvrsnog postupka od dana(staviti datum kada ste 1.put upozorili duznika)...pa do dana ukupnog namirenja.

Ako ne radi, nema aktivan ziro racun vidi za svu imovinu (podatke za imovinu) te trazi da se osnovom izreke te Presude -da se u ZK.uredu K.O....(gdje ima imovinu)-da se upise zalozno pravo u tvoju korist do ispunjenja obaveze -novcanog iznosa duga. Sto vise podataka das u Prijedlogu to bolje jer mozes traziti ako ne moze sa racuna onda ubiljezba zaloznog prava i dr. Trazi redom kako tebi vise odgovara jer sud ide redom kako si navela.

.Ako ti neodgovore nakon 1.mj.od pokretanja izvrs.postupka pisi urgenciju sudu u 2 primjerka jednu na broj koji dobijete kada predate podnesak na protokol a drugi licno predsjedniku suda i trazite hitan rad na izvrsnom predmetu kako i Zakon nalaze.

Nadam se da sam pomogla.

< Poruku je uredio hanabanana -- 24.12.2013 19:55:09 >

(odgovor članu azrolika)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 20:31:56   
animagical
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: azrolika

Drage moje! zaista mi je potrebna pomoc! Nemam para za advokata, pa sam odlucila da sama sastavljam prijedlog za izvrsenje sudske presude po kojoj je moj bivsi suprug duzan da placa alimentaciju. obrazac sam nasla na jednoj web stranici ali je obrazac sastavljen za pravna lica, tako da ima jedan dio koji mi je nejasan te ne znam kako da to ispunim. da li ima iko od vas ko je to pisao pa da mi malo pomogne? bila bih vam enormno zahvalna!


ti imaš pravo na beplsatnu pravnu pomoć..kao razvedena žena koja ima dijete u starteljstvu a suprug ne plaća alimenatciju...
ja ti mogu pomoći u pisanju...pošalji na PP taj nejasni dio ili ovdje da vidimo šta možemo...


ja ti mogu konkretno pomoci, sestra mi tamo radi. javi mi ime i prezime na pp pa cu joj prenijeti da ces doci.

ako si u sarajevu, naravno. u ostalim gradovima nemam steluuser posted image

< Poruku je uredio animagical -- 24.12.2013 20:32:38 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 20:35:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: azrolika

Drage moje! zaista mi je potrebna pomoc! Nemam para za advokata, pa sam odlucila da sama sastavljam prijedlog za izvrsenje sudske presude po kojoj je moj bivsi suprug duzan da placa alimentaciju. obrazac sam nasla na jednoj web stranici ali je obrazac sastavljen za pravna lica, tako da ima jedan dio koji mi je nejasan te ne znam kako da to ispunim. da li ima iko od vas ko je to pisao pa da mi malo pomogne? bila bih vam enormno zahvalna!


ti imaš pravo na beplsatnu pravnu pomoć..kao razvedena žena koja ima dijete u starteljstvu a suprug ne plaća alimenatciju...
ja ti mogu pomoći u pisanju...pošalji na PP taj nejasni dio ili ovdje da vidimo šta možemo...


ja ti mogu konkretno pomoci, sestra mi tamo radi. javi mi ime i prezime na pp pa cu joj prenijeti da ces doci.

ako si u sarajevu, naravno. u ostalim gradovima nemam steluuser posted image


Nije iz Sa, da jeste odmah bih ja vas spojilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 20:38:36   
animagical
da li znas ispunjava li uvjete za besplatnu pravnu pomoc? ako mogu sta pitati sestru, rado cu pomoci...znam da prime neke zahtjeve i dokumentaciju, pa se ceka 15 dana na odobrenje besplatne pravne pomoci..ugl ako je kao u sarajevu, radno vrijeme za stranke je od 9-13h...znam da ima u zenici i vecim gradovima...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 20:40:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

da li znas ispunjava li uvjete za besplatnu pravnu pomoc? ako mogu sta pitati sestru, rado cu pomoci...znam da prime neke zahtjeve i dokumentaciju, pa se ceka 15 dana na odobrenje besplatne pravne pomoci..ugl ako je kao u sarajevu, radno vrijeme za stranke je od 9-13h...znam da ima u zenici i vecim gradovima...

ne znam detalje znam samo da je il u USK rodnom kantonu il u TZ kantonu sada...

dok se javi vidjet ćemo...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Pravna pitanja
24.12.2013 20:44:54   
animagical
Pravo na besplatnu pravnu pomoć na osnovu statusa ostvaruje:
•dijete,
•lice kojem je oduzeta poslovna sposobnost i duševno oboljelo lice,
•žrtva nasilja u porodici ili nasilja na osnovu spola,
•korisnik stalne novčane pomoći ostvarene premakantonalnom propisu o socijalnoj zaštiti,
•uživalac najniže penzije pod uslovom da nema drugih članova porodičnog domaćinstva,
•lice pod međunarodnom zaštitom,
•član porodice šehida - poginulog borca, ratni vojni invalid i dobitnik ratnih priznanja i odlikovanja u stvarima zaštite i ostvarivanja njegovih prava po tim osnovama,
•Pravo na besplatnu pravnu pomoć ostvaruje i lice lošeg imovinskog stanja kada to utvrdi nadležni organ. Licem lošeg imovinskog stanja smatra se lice koje, prema svom općem imovinskom stanju i stanju članova svog porodičnog domaćinstva, nema sredstava da plati punomoćnika i/ili radnje punomoćnika, te troškove postupka bez štete za nužno izdržavanje sebe i članova svog porodičnog domaćinstva,
•Pravo na besplatnu odbranu i zastupanje u krivičnom postupku ima i lice koje nema prebivalište na području kantona, pod uslovima propisanim zakonom kojim se reguliše krivični postupak u FBiH.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Pravna pitanja
25.12.2013 21:24:24   
hanabanana
E misa mu. Zena je rekla sta joj treba! Prijedlog da se pristupi izvrsenju presude.
Pa misa mu, zar ne moze tvoja sestra mimo posla, privatno, da joj pro bono sastavi prijedlog??

Kakvi smo ljudi postali?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Pravna pitanja
6.1.2014 23:02:00   
palma
Pozdrav. Bila bih jako zahvalna ako neko može da mi odgovori, vezano je za godišnji odmor.
Ja sam bila na porodiljskom odsustvu od 17.12.2012. do 17.12.2013. nisam iskoristila godišnji odmor iz 2013. koji je bio kolektivni u julu jer radim u školi. Nakon što mi je isteklo porodiljsko htjela sam da idem na GO odmah po isteku porodiljskog, direktorica mi je rekla da ne mogu nego da moram raditi najmanje sedam dana pa tek onda na GO. Ja sam radila 10 dana i kada sam sada htjela da idem na GO od 30.12.2013. rekli su da ne mogu, kao raspitali su se i kao da bih iskoristila godišnji iz prošle godine trebala sam ga početi koristiti najmanje 12 dana prije 2014. sad ispade da sam izgubila pravo na GO. Nešto mi je ovdje sumnjivo pa bih avas molila da mi odgovorite. Unaprijed se zahvaljujem.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Pravna pitanja
6.1.2014 23:08:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palma

Pozdrav. Bila bih jako zahvalna ako neko može da mi odgovori, vezano je za godišnji odmor.
Ja sam bila na porodiljskom odsustvu od 17.12.2012. do 17.12.2013. nisam iskoristila godišnji odmor iz 2013. koji je bio kolektivni u julu jer radim u školi. Nakon što mi je isteklo porodiljsko htjela sam da idem na GO odmah po isteku porodiljskog, direktorica mi je rekla da ne mogu nego da moram raditi najmanje sedam dana pa tek onda na GO. Ja sam radila 10 dana i kada sam sada htjela da idem na GO od 30.12.2013. rekli su da ne mogu, kao raspitali su se i kao da bih iskoristila godišnji iz prošle godine trebala sam ga početi koristiti najmanje 12 dana prije 2014. sad ispade da sam izgubila pravo na GO. Nešto mi je ovdje sumnjivo pa bih avas molila da mi odgovorite. Unaprijed se zahvaljujem.


nažalost izgubila si pravo na godišnji iz prethodne godineuser posted image
prvi dio od najmanje 12 dana trebala si iskorititi u 2013 godini...
no kada si sa porodiljskoga se vraćala nisu ti smjeli ni slučajno osporiti odmah nakon 17.12.2013 godine da na isti ideš...
pa ti sada fino njima predloži, jer su pogriješili da ti rješenje pišu od 19.12 i broje 12 dana...a ti ga koristiš sada...kroz dogovor...
tako ćeš imati pravo da iza 1.1 koristiš rješenjem i durgi dio...
samim tim ćeš na godišnji kolektivni iz 22014 godine sa kolegama...
Znači tačno je da si izgubila pravo na godišnji jer u 2013 nisi koristila to su se dobro rapistali...al nije tačno da si morala raditi 7 dana nakon porodiljkoga...mogla si i 1 dan i stupiti na godišnji prvi dio iz 2013 godine

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 0:50:04   
animagical

IZVORNA PORUKA: hanabanana

E misa mu. Zena je rekla sta joj treba! Prijedlog da se pristupi izvrsenju presude.
Pa misa mu, zar ne moze tvoja sestra mimo posla, privatno, da joj pro bono sastavi prijedlog??

Kakvi smo ljudi postali?

pa nisam rekla da ne moze, ali mi se zena nije uopste javila! sta ti je? sta ja znam sta njoj konkretno treba i je li joj ugodno da to nekome privatno iznosi...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 8:19:19   
palma
Hanady hvala ti ja sam njima i predala zahtjev ponovo za godišnji da mi daju od 30.12.2013. znači u tom slučaju mi moraju odobriti kod njih još uvijek stoji taj zahtjev . Oni mi nisu dozvolili odmah poslije porodiljskog pa sad kao kažu ne može ni od 30-tog jer moram biti na godišnjem 12 dana prije Nove godine znači to nije tačno.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 8:36:38   
palma
A da i problem je što od 19.12.2013. do Nove godine nema 12 radnih dana.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 12:21:42   
hatepsut
Prikljucili smo struju na vikendicu prosle godine u maju,jos uvijek nismo dobili racun iz mjeseca u mjesec govore kako nisu obracunali.Sta zakon kaze o rokovima za isporuku odnosno ne isporuku racuna.
Inace im je prosao i zakonski rok za peikljucak pa sam se pozvala na zakon te su u roku 24h uradili prikljucak,ko da ne dobivaju platu.

< Poruku je uredio hatepsut -- 7.1.2014 12:22:39 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 12:22:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Prikljucili smo struju prosle godine u maju,jos uvijek nismo dobili racun iz mjeseca u mjesec govore kako nisu obracunali.Sta zakon kaze o rokovima za isporuku odnosno ne isporuku racuna.
Inace im je prosao i zakonski rok za peikljucak pa sam se pozvala na zakon te su u roku 24h uradili prikljucak,ko da ne dobivaju platu.


jeste potpisali ugovor za onim ko isporučuje enrgent...šta tamo piše o rokovima

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Pravna pitanja
7.1.2014 12:24:30   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Prikljucili smo struju prosle godine u maju,jos uvijek nismo dobili racun iz mjeseca u mjesec govore kako nisu obracunali.Sta zakon kaze o rokovima za isporuku odnosno ne isporuku racuna.
Inace im je prosao i zakonski rok za peikljucak pa sam se pozvala na zakon te su u roku 24h uradili prikljucak,ko da ne dobivaju platu.


jeste potpisali ugovor za onim ko isporučuje enrgent...šta tamo piše o rokovima


jesmo,idem to da pregledam,gore sam dodala da se radi o vikendici.Hvala

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 18:07:31   
Vanne
Hanady treba mi pravni savjet...
Mm radi u jednoj privatnoj firmi...osiguran je,po ugovoru je poslovodja...odbiijeno mu je 30% od ukupne plate zbog koristenja interneta preko telefona..jesu li imali zakonski pravo to da urade a da ne obavijeste sud??hvala

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 18:13:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Vanne

Hanady treba mi pravni savjet...
Mm radi u jednoj privatnoj firmi...osiguran je,po ugovoru je poslovodja...odbiijeno mu je 30% od ukupne plate zbog koristenja interneta preko telefona..jesu li imali zakonski pravo to da urade a da ne obavijeste sud??hvala

Ne znam zasto bi trebali obavjestiri sud. A predpodstavljam da se radi o sluzbenom telefonu, ako je koristenje interneta sluzbeni racun povecalo on koji ga koristio to ce madoknaditi sa place ili je ti sankcija za povredu radne duznosti jer internet ocito mu nije u opisu radnoga mjesta

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 18:26:14   
Vanne
U pitanju je wi fi internet...ali interesuje me imaju li pravo da odbiju 30 % po zakonu?

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 18:54:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Vanne

U pitanju je wi fi internet...ali interesuje me imaju li pravo da odbiju 30 % po zakonu?

Ako je to povreda radne duznosti kod njegovogposlodavca imaju

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 19:23:23   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Vanne

U pitanju je wi fi internet...ali interesuje me imaju li pravo da odbiju 30 % po zakonu?

Ako je to povreda radne duznosti kod njegovogposlodavca imaju



MOra postojati odluka po kojoj npr:
- radnik ima pravo na službeni mobitel pri čemu firma plaća troškove do 50 KM, preko 50 KM plaća radnik i radnik se slaže da isti bude obustavljen od plate
( e sada postoje izuzeci, pa kod nas piše: ova odluka ne vrijedi ukoliko je radnik na službenom putu u inostranstvu te zbog troškova roaminga i tel račun može biti iznad iznosa od 50 KM )

Znači ne mogu mu odbiti uopšte ništa od njegove plate bez njegova pristanka, ovdje naravno ne ubrajmo sudske odluke.
Što će reći, on mora pristati na to.

Ako nije upozoren da ne smije koristiti wi-fi ne znam kako mu proizvoljno mogu odrezati 30 % plate?!
Zna se da za korištenje wi-fi mora imati šifru. Znači da ju je dobio. Ako ju je dobio, odobreno mu je i korištenja wi fi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 19:41:52   
Hanady RR
On ima posao poslovodje ocito su smatrali da na internetu ne treba biti, kao sto zna da ke zbog interneta onda ima i obrazlozenje
Akoje za vrijeme posla koristio internet i posao patisao oni su mu mogli izreci sankciju kao laksa povreda radne duznosti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 20:54:14   
Vanne
Hvala vam na odgovorima....t jeste povreda radne duznosti,kriv je nema sta...samo je puno 30% ...citava firma koristi taj wi fi ali su se kola slomila na njemu...
Ne znam kako je zakonom regulisano i da li je uopste regulisano to kaznjavanje...
Hvala vam u svakom slucaju..

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Pravna pitanja
27.1.2014 21:12:01   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

On ima posao poslovodje ocito su smatrali da na internetu ne treba biti, kao sto zna da ke zbog interneta onda ima i obrazlozenje
Akoje za vrijeme posla koristio internet i posao patisao oni su mu mogli izreci sankciju kao laksa povreda radne duznosti



Ne znam. U pravu se nište ne smatra niti pretpostavlja. user posted image
Kod je u opisu radnog mjesta da smo svi na internetu.

Ako jeste povreda dužnosti, onda vjerovatno u pravilniku piše koja je i kolika sankcija.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *