|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravna pitanja
13.4.2014 23:14:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lely


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: lely


IZVORNA PORUKA: lely

Uskoro se vracam na posao poslije porodiljskog odsustva.
Zanima me da li i kako mogu raditi pola radnog vremena zbog njege djeteta sa kasnjenjem ( odsustva) u motorickom razvoju?



Da...
član 58. stav 1. Zakona o radu kaže ovako
''Nakon isteka godine dana života djeteta, jedan od roditelja ima pravo da radi polovinu punog radnog vremena do tri godine životadjeteta, ako je djetetu, prema nalazu nadležnezdravstvene ustanove, potrebna pojačana briga i njega. ''


Hvala Hanady, za ostalo se raspitam kad se vratim na posao. :*

user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Pravna pitanja
18.4.2014 11:05:33   
simke
da li je i jedna mama tužila firmu zbog ne plaćanja razlike između porodiljne naknade i njene plaće. Konkretno tužim firmu za umanjenja plaća između ostalog i zbog toga. Angažovala sam advokata koji se bavi samo radnim pravom. Iskreno nisam računala da imam pravo na ovo ali kada je rekao da imam i da ću to sigurno dobiti i da nije bitno gdje radim je li državna ili privatna institucija baš me je obradovao. Također moja firma nema novca da mi to isplati i njega je samo zanimako ko je vlasnik u rješenju tamo imamo 100% vlasnika kojeg ne želim da imenujem. Rekao je da sve što naša fima ne može da isplati vlasnik će morati. ima li ko šta pametno da mi kaže user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 8:41:31   
mum82
pitanjce za ove moje pravniceuser posted image
kuca...otac poklanja sinu 1/1,je li dovoljno uraditi ugovor kod notara o poklonu,koliko shvatih na taj nacin kuca ne prelazi gruntovno na sina,nego se mora jos nesto odradit osim tog ugovora kod notarauser posted image sto naravno kosta puno vise
kuca je u nekoj 1 zoni(ne znam je li to bitno,rekose da jest)
elem mene interesuje na koji nacin da sto jeftinije prodjem,a da se prevede sve sto se prevest morauser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 8:48:56   
dambolina
ide ugovor o poklonu koji je radi kod notara. Ovaj promet nekretnine je oslobodjen placanja poreza na promet nepokretnosti, jer otac poklanja sinu. Onda ide redovna procedura u zk uredu. Mislim da taj prevod kosta 60 KM, a onda taj novi zk nosis u katastar i tamo je isto 60 KM. informacije su svjeze jer je svekrva poklonila kucu sinu, tj mm-u.

< Poruku je uredio dambolina -- 29.4.2014 8:49:54 >


_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 8:54:04   
mum82
kod notara se ne placa nistauser posted image
a koji je grad u pitanju,nama ovdje jedan od notara rekao da je cijena oko 1000,ali ce sve biti prevedeno,tj oni kao odrade i to u katastru
meni to bas puno
a opet kod drugog bi cijena bila oko 300KM ali bez tog prevoda u katastru,taj gruntovni dio,koji je navodno isto tako skup,pa nam opet izadje na istouser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:08:01   
sirnica
mum82, meni nije niko ništa poklanjaouser posted image , ali sam prije par godina kupovala. Koliko ja znam, to za gruntovnicu se plaća taksa samo 80 KM, onda bi vam se isplatilo s tim notarskim ugovorom od 300 KM.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:13:29   
mum82
e hvala ti drugariceuser posted image
ma hajde nekad je bolje kad sam sebi kupisuser posted image

ti si iz mog grada,jesu li bitne te neke zone ovdje,kao na osnovu toga gdje ti je kuca,u kojoj zoni procjenjuje se i vrijednost iste


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:29:08   
sirnica
Tako je, prva ti je zona najskuplja, ali ne igra to sad neku ogromnu ulogu kod plaćanja poreza. Recimo, ja sam u Kolobari i na stan od 85 kvadrata dobijem godišnji porez od 32 KM. Za kuće je skuplje, jer su veće i imaju dvorište, ali nije ništa strašno. Gdje se nalazi kuća? Moja mama je u Mujkićima, dobije otprilike 70 KM za porez.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:32:55   
mum82
ma nije meni zbog poreza,mi smo u Srpskoj varosi,placam tako kao ti,jer nemam dvorista puno,
nego zbog cijene tog ugovora kod notara,kao igra ulogu to gdje je kuca,i u katastru valjdauser posted image
ma znas ono svako nesto cuo,a ne mogu bas sa svojom ekipom ici po kancelarijama i raspitivat seuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:37:54   
sirnica
Ja sam ugovor kod notara plaćala oko 400 KM, jest da je to bilo prije 4 godine. Doduše ja sam morala raditi i aneks jer se radilo o stanu u izgradnji, pa sam iskiljala još 400, ali to je mislim okvirna cijena. Ja sam radila kod Jasminke Durmić, ona je kod Tuzlanske banke, a ti se svakako raspitaj, kad je već poklon, ne žuri vam se-što biste bacali pare. A svi su ti ugovori tu negdje, ne pravi značajnu razliku ta zona, ne sikiraj se.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:46:57   
mum82
hvalauser posted image
ma nije mi hitno,al da se svekar ne predomisli slucajnouser posted image user posted image
zezam se ja,u svakom slucaju raspitat cu se jos
a znam gdje je ta notarka,radila je moja bivsa firma s njom


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:54:14   
sirnica

IZVORNA PORUKA: mum82

hvalauser posted image
ma nije mi hitno,al da se svekar ne predomisli slucajnouser posted image user posted image
zezam se ja,u svakom slucaju raspitat cu se jos
a znam gdje je ta notarka,radila je moja bivsa firma s njom


user posted image


_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Pravna pitanja
29.4.2014 9:56:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: simke

da li je i jedna mama tužila firmu zbog ne plaćanja razlike između porodiljne naknade i njene plaće. Konkretno tužim firmu za umanjenja plaća između ostalog i zbog toga. Angažovala sam advokata koji se bavi samo radnim pravom. Iskreno nisam računala da imam pravo na ovo ali kada je rekao da imam i da ću to sigurno dobiti i da nije bitno gdje radim je li državna ili privatna institucija baš me je obradovao. Također moja firma nema novca da mi to isplati i njega je samo zanimako ko je vlasnik u rješenju tamo imamo 100% vlasnika kojeg ne želim da imenujem. Rekao je da sve što naša fima ne može da isplati vlasnik će morati. ima li ko šta pametno da mi kaže user posted image



na koju konkretno razliku misliš, meni su uplačivali mislim 70 posto od plate, naravno bez toplog,a prevoz nemam

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Pravna pitanja
7.5.2014 9:54:14   
simke
Mislim na prodiljskom odsustvu dok sam bila od firme ništa nisam dobijala.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Pravna pitanja
7.5.2014 10:46:43   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: simke

Mislim na prodiljskom odsustvu dok sam bila od firme ništa nisam dobijala.

Po zakonu nemaju obavezu da te placaju, stvar dobre volje.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Pravna pitanja
7.5.2014 15:02:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: simke

Mislim na prodiljskom odsustvu dok sam bila od firme ništa nisam dobijala.

ako pravilnikom forime ili iz prakse firme prema durgim podoriljama je plaćano moralu su i tebi...ako nisu...ne znam doakle osnov za nalplatiti 100% plaće...zakona za privatne firme o tome ne postoji

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Pravna pitanja
7.5.2014 15:06:35   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: simke

Mislim na prodiljskom odsustvu dok sam bila od firme ništa nisam dobijala.

ako pravilnikom forime ili iz prakse firme prema durgim podoriljama je plaćano moralu su i tebi...ako nisu...ne znam doakle osnov za nalplatiti 100% plaće...zakona za privatne firme o tome ne postoji



sretno i javi nam ishod

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Pravna pitanja
15.5.2014 12:16:15   
lila25
Mene interesuje gdje da provjerim jeli me firma prijavila...jeli u nekoj opstinskoj sluzbi ili kad ovjeravala knjizicu..user posted image papiri su mi svi kod njih obecali me prijaviti od maja i kako da provjerim...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Pravna pitanja
21.5.2014 23:11:06   
Daliyah92
HITNO mi treba odgovor! Ako ima itko budan, molim da mi odgovori sto prije!

Ne znma jesam li na pravoj temi, ali u zurbi sam pa nemam vremena traziti.

Sutra bi trebala ici u ambasadu bosansku ovdje u Jordanu, da vidim je li mi pasos gotov (mijenjala sam pasos) a ako ne bude gotov da dam ovlastenje da mi taj pasos podigne neko drugi. E sad: MORA LI TAJ NEKO KO CE PODIZATI PASOS BITI NEKO OD MOJE RODBINE ILI NEKI DRZAVLJANIN BOSNE, ILI MOZE I STRANAC (U OVOM SLUCAJU MOJ ZET JORDANAC) I DA LI MORA I ON BITI PRISUTAN TAD KAD BUDEM DAVALA OVLASTENJE (ne znam, mozda neki potpis treba)? Znam da trebaju ovlastenje na kojem su moji neki podaci I podaci onog ko ce podizati pasos, ali me zanima DA LI TO OVLASTENJE TREBAM SA SOBOM PONIJETI ILI IMA KOD NJIH NEGDJE PA TREBA SAMO ISPUNITI?


p.s. kad sam ih prije par dana zvala, nisu nista spominjali nego sam slucajno maloprije saznala preko neta, a trebam to sutra obaviti.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:15:08   
Hanady RR
Ovakvu vrstu infromacije možeš tačnu dobiti smao u ambasadi...iskrena da budme prvi put čujem da neko može za tebe podići putnu isparvu...
takva vrsta ovlaštenja zasigurno se ovjerava negdje a svako ovlašatnje i punomoć ove verste zahtjeva prisustvu onoga ko je daje i onoga kome se daje...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:19:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: lila25

Mene interesuje gdje da provjerim jeli me firma prijavila...jeli u nekoj opstinskoj sluzbi ili kad ovjeravala knjizicu..user posted image papiri su mi svi kod njih obecali me prijaviti od maja i kako da provjerim...

u PIO odeš...
Imaš službu u azize šaćirbegović iza robota onaj plavi neboder...
tu kada dođeš ima mogućnost da si izlistaš listnig radnoga staža...
na tom listingu će ti stajati otvoren dan prijave kod ovoga poslodvaca i naravno ne zatvoren nego u trajanju ...
ako nema na listingu prijavljena nisi...
taj listing košta 10 Km i niko nije oslobođen vađenja istoga...
nadalje za zdravtvenom knjižicom možeš porvjeriti, ako su ti je oni popunili i uradili prvu ovjeru, gdje ti je zdravtvena knjižica kod njih ili kod tebe, jesu je uzimali do tebe mjenjali u njoj podataka taj podatak se odnosi na početak knjižice, navođenje fime, mugur njihov i ispod upisasn broj uplate donrinosa specifirčan za tu firmu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:23:37   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ovakvu vrstu infromacije možeš tačnu dobiti smao u ambasadi...iskrena da budme prvi put čujem da neko može za tebe podići putnu isparvu...
takva vrsta ovlaštenja zasigurno se ovjerava negdje a svako ovlašatnje i punomoć ove verste zahtjeva prisustvu onoga ko je daje i onoga kome se daje...



moze podici , moj pasos je vec bio od druge osobe podignut uz punomoc , to je moguce, ali punomoc moras dati prilikom zahtjeva za pasos bar tako je u Tuzli meni bilo, i sada licnu sam htjela dati brtau da podigne ali sam trebala uz zahtjev za licnu odmah njega ovlasitit tako to ide kod nas.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:26:14   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ovakvu vrstu infromacije možeš tačnu dobiti smao u ambasadi...iskrena da budme prvi put čujem da neko može za tebe podići putnu isparvu...
takva vrsta ovlaštenja zasigurno se ovjerava negdje a svako ovlašatnje i punomoć ove verste zahtjeva prisustvu onoga ko je daje i onoga kome se daje...


upravo tako

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:28:01   
Hanady RR
e super Mirkice...nsima znala da s emože, to je očito mogućnost data upravo radi daljine puta itd...
eto za daliye komletne info...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:32:07   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e super Mirkice...nsima znala da s emože, to je očito mogućnost data upravo radi daljine puta itd...
eto za daliye komletne info...



kod nas moze s tim kad predajes za pasos/licnu da odmah predas i punomoc koji je kako vec rece ti ovjeren , ako naknadno zelis priloziti punomoc ne ide to je moje iskustvo

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *