|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 8:33:42   
Mirkica
i da daliya sad mi naumpade meni je ambasada u Njemackoj poslala postom pasos da ne bih dolazila , platis postarinu ispunis zahtjev i to je to , pitaj postom da ti posalju .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 10:14:44   
simke
Da li postojE razliciti zakoni za privatne i državne firme koliko ja znam ne. Uvijek svi govore privatnik nije obavezan hahaha. Znam za slučaj gdje su žene koje rade u sudu tužile zbog razlike i sve su naravno dobile. A pozivale su se na to da su u lošijem položaju u odnosu na žene u rs-u i da su im povrijeđena osnovna ljudska prava hahaha. I ovo je 100% provjereno drage mame. Ja čekam u novembru mi je drugo ročište. Tužbu sam podnijela 9 ili 10 mj 2013. tako da će biti riješeno 2015 god. Javljat ću vam šta se desilo. user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 12:32:52   
Daliyah92
Hvala vam mile moje user posted image

Ja sam sinoc pozurila pitati jer smo trebali ranije krenuti, prije nego otvore, ali eto ipak smo sacekali da pocnu raditi pa zvali. Dakle, napravila sam ponomoc, da moj svekar podigne pasos umjesto mene jer ja tu necu biti. Samo su mi dali papir koji sam trebala ispuniti (ime, br.pasosa, mat.broj, god.rodjenja- moji I njegovi podaci) I na kraju potpisala I to je to user posted image Znaci nije ni on trebao tu biti, tako su mi tekli, a I nije nista ni potpisivao. Kad svekar bude dolazio samo ce ponijeti moj vazeci pasos i svoj pasos te ce se potpisati tamo I to je to.
Ovo pisem cisto radi informacije drugima, jer mislim da je skoro pa isto u svim drzavama kad je upitanju pravljenje ili obnavljanje biometrijskog pasosa. user posted image




_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Pravna pitanja
22.5.2014 12:39:12   
bina
Zna li neko da li radi jos uvijek privatno dr. Nermina Dzibric Lukavac i u kom terminu ako radi?

_____________________________

dani 07.03.2008

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Pravna pitanja
23.5.2014 10:10:00   
simke
mama alma upravo sam obavila razgovor sa stalnim sudskim vještakom i rekla mi je mrtva hladna da imam pravo na razliku između porodiljne naknade i moje plaće ako je veća bila, a bila je mnogo mnogo veća. Rekla je da to nažalost mame ne znaju pa i ne traže. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Pravna pitanja
23.5.2014 10:15:03   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: simke

mama alma upravo sam obavila razgovor sa stalnim sudskim vještakom i rekla mi je mrtva hladna da imam pravo na razliku između porodiljne naknade i moje plaće ako je veća bila, a bila je mnogo mnogo veća. Rekla je da to nažalost mame ne znaju pa i ne traže. user posted image user posted image user posted image



o, divna vijest u ovom turobnom vremnu, a pogotovo ovim zadnjim danima, hajd samo mallčice kad budeš imala vremena, daj nam neke smjernice,

znači npr. ja sam radila u jednoj firmi i plata mi je bila lupam 800 km, oni su meni uplačivali oko 400 Km i dobijala sam od Općine porodiljsku, znači li to da sam ja imala pravo da ih tužim, za onu razliku od 400 Km po mjesecu puta godinu dana,

ili sada drugo porodiljsko

plata je opet karikiram recimo 1000, a oni meni uplačivali 700 km,

u svakom slučaju jedva čekamo ishod da vidimopresudu i ono nakon presude

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Pravna pitanja
23.5.2014 10:22:15   
simke
Ovako ja recimo imam 800 KM plaću i primala sam samo 400 KM porodiljne naknade. Razliku između porodiljne i plaće dakle 400 KM morala mi je firma uplatiti tako da bih ja imala opet svoju punu plaću 400 od firme i 400 od kantona

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Pravna pitanja
23.5.2014 10:41:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: simke

Ovako ja recimo imam 800 KM plaću i primala sam samo 400 KM porodiljne naknade. Razliku između porodiljne i plaće dakle 400 KM morala mi je firma uplatiti tako da bih ja imala opet svoju punu plaću 400 od firme i 400 od kantona

ja stavrno ne znam kako ti je firma morala...user posted image
zakon je vrlo jasan...privatnik nije dužan....zakon ga neobavezuje
jedini osnov za vu tužbu možeš naći ako je frima svojim pravilnikom ili kolektivnim ugovorm uredila ovu oblast na način d aje utvrđena ova vrsta razlike kao obaveza ada tebi nisu to činili
ili ako su nekome isplaćivali prije a vi o tome imate dokaz pa se na to pozivate

a ovo što spominješ
''Znam za slučaj gdje su žene koje rade u sudu tužile zbog razlike i sve su naravno dobile. A pozivale su se na to da su u lošijem položaju u odnosu na žene u rs-u i da su im povrijeđena osnovna ljudska prava hahaha''
je istina i ima zakonski osnov i na osnovu te razlike izemđudržabvnih službenika u entitetima došlo je di do izmjene zakona pa je i u F Bij utvređno da državnim službenicima u oba entitea se isplaćuje 100% do plaće i nakon toga svi su i podnijeli tužbe, pojedinačne il kolektivne i dobili ih...

Baš me zanima ishod ove tužbe, jer ti se ne možeš pozvati na ovau vrstu određenoga položaja pošto većina privatnih a i neke državne firme uopće nisu obavzene isplaćivati razliku..ni u F BiH a akmoli u entitetu suprotnom jer ni tamo svi privatnici ne vrše isplatu istoga...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Pravna pitanja
23.5.2014 10:53:18   
simke
ne znam ni sama ovaj vještak koji je dolazio zna situaciju u mojoj firmi i to mi je rekla bez imalo razmišljanja i pitanja a žena zna 100 %. Rekla je da se ne primjenjuje dosta toga a moralo bi pa ljudi i ne znaju šta mogu a šta ne dobiti uglavnom ćemo se čuti u novembru je ročište pa javljat ću vam se. Što je još crnje ja u firmi još radim samo 4 sata dnevno sam prijavljena. Haha samo treba se boriti mnogi su mi rekli da se nema pravo to tražiti ali vidjet ćemo na kraju šta će biti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Pravna pitanja
11.6.2014 20:49:49   
Gucci
Molim vas situacija je slijedeca i treba mi hitno pravni savjet i odgovor pa ako ima neko volje da mi odgovori bila bi mu jako zahvalna :)
Zena je tuzila muza za nasilnicko ponasanje, u braku su jako dugo i imaju 4 dijece. Policija je njega privela jer je bio u alkoholiziranom stanju i morao je prenociti u zatvoru. Sad sta ta zena moze uraditi s tom tuzbom, kakva su njena prava? Oni zive u kuci koja se vodi na njenom svekru, da li sad ona moze traziti dio te kuce i ako znaci kuca nije na njenom muzu?

(odgovor članu simke)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Pravna pitanja
12.6.2014 9:20:06   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Gucci

Molim vas situacija je slijedeca i treba mi hitno pravni savjet i odgovor pa ako ima neko volje da mi odgovori bila bi mu jako zahvalna :)
Zena je tuzila muza za nasilnicko ponasanje, u braku su jako dugo i imaju 4 dijece. Policija je njega privela jer je bio u alkoholiziranom stanju i morao je prenociti u zatvoru. Sad sta ta zena moze uraditi s tom tuzbom, kakva su njena prava? Oni zive u kuci koja se vodi na njenom svekru, da li sad ona moze traziti dio te kuce i ako znaci kuca nije na njenom muzu?



Ako ga je prijavila, sada čeka da dodje na redi njena prijava.
Ona ne može tražiti dio kuće, bez obzira što živi u istoj.
Ta kuća nije njena bračna stečevina.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Pravna pitanja
2.7.2014 10:40:47   
zivotnisan
Poštovani,

U braku sam sa mužem 5 god, imamo dijete od 3 godine. Ne ide nam i sve više imamo probleme. Razmirice, neslaganja i sl. Na pragu smo da se razvedemo. Sama bih tražila razvod od njega, ali jedino čega se bojim je dijete. Ne bih mogla podnijeti da dijete dodijele njemu, ne bih mogla bez djeteta. Pa me zanima kakva je praksa, kome dijete uglavnom ide. Oboje smo zaposleni. On je zaposlen za stalno, ima platu cca 900KM i sve mu liježe na tekući račun. Ja sam isto zaposlena, trenutno sam na određeno dok ne napunim 2 godine staža (imam1 god) kada prelazim u stalni radni odnos. Plata mi je cca 850KM pri čemu mi na tekući račun liježe minimalac, ostalo na ruke dobijam. Od imovine na sebi imam zaostavštinu od oca, oko 3 duluma zemlje i 1/4 stana, ostatak je na mami i sestri. Muž ima očevu kuću u kojoj trenutno i živimo, na spratu iste i sve je na njegovom ocu. Nema drugo ništa na sebi. Kada bi se razveli za početak bih živjela sa majkom i sestrom. Sve što mi je potrebno je da dijete bude sa mnom jer smo i više nego vezane. Moram reći da je i muž dobar otac iako s malom puno manje vremena provodi u odnosu na mene. I iskreno puno manje sa njom radi na socijalizaciji i sl stvarima. Dajte mi neku uputu i kakva je praksa, da li bi mala pripala meni?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Pravna pitanja
2.7.2014 11:03:21   
Hanady RR
Postoje dva puta
jedna je sporazumni rzavod gdje se dogovorite sami o tome tj.o zajedničkom starateljstvu, ili o tome da ide majci ako je otac voljan tako, da dijete živi sa majkom a da otac plaća alimentaciju minimalno 150 KM direktno sa računa jer ga ima da se odmah to uredi sporazumno papirom...
drugi je način ako otac to ne rpihvati da idete tužbom za razvod pa da sud odlučuje o djetetu u smislu kako je najbolje u njegovom interesu...
Finanasije i imovina nisu uvijek osnovni parametar za isto...uzet će se u obzir zbog čega je došlo do poromećenih odnosa u braku, rpihičkoga stanja oba roditelja, kako će odgovoriti na tužbu supružnik bivši itd...
Uglavnom u slaučejvima kako si gore napisala dijete tako malo i ostaje sa majkom...no kako je i zašto došlo do poremećenih odnosa u braku, šta mogu tužba i protutužba iznijeti kao argumenatiju to ovako napamet niko ne zna i ne može ti reći...
Dosadašanja praksa definitivno je u korist majke, ti u opisu gore svega u dobroj si poziciji pa vjerujem da to nebi bio ni problem.
U svakom do slučajeva najprije idete socijalnom radniku , čak morate porći i porceduru posredovanja ( mirenja neke vrste) a dalje se dogovora o načinu razvoda i svega ostaloga što isti nosi, podjela imovine, djeca, alimentacija , vrijeme viđanja djeteta itd iztd itd

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Pravna pitanja
2.7.2014 11:39:52   
zivotnisan

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Postoje dva puta
jedna je sporazumni rzavod gdje se dogovorite sami o tome tj.o zajedničkom starateljstvu, ili o tome da ide majci ako je otac voljan tako, da dijete živi sa majkom a da otac plaća alimentaciju minimalno 150 KM direktno sa računa jer ga ima da se odmah to uredi sporazumno papirom...
drugi je način ako otac to ne rpihvati da idete tužbom za razvod pa da sud odlučuje o djetetu u smislu kako je najbolje u njegovom interesu...
Finanasije i imovina nisu uvijek osnovni parametar za isto...uzet će se u obzir zbog čega je došlo do poromećenih odnosa u braku, rpihičkoga stanja oba roditelja, kako će odgovoriti na tužbu supružnik bivši itd...
Uglavnom u slaučejvima kako si gore napisala dijete tako malo i ostaje sa majkom...no kako je i zašto došlo do poremećenih odnosa u braku, šta mogu tužba i protutužba iznijeti kao argumenatiju to ovako napamet niko ne zna i ne može ti reći...
Dosadašanja praksa definitivno je u korist majke, ti u opisu gore svega u dobroj si poziciji pa vjerujem da to nebi bio ni problem.
U svakom do slučajeva najprije idete socijalnom radniku , čak morate porći i porceduru posredovanja ( mirenja neke vrste) a dalje se dogovora o načinu razvoda i svega ostaloga što isti nosi, podjela imovine, djeca, alimentacija , vrijeme viđanja djeteta itd iztd itd


A kod koga se potpisuje taj sporazumni papir?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Pravna pitanja
2.7.2014 11:42:28   
Hanady RR
to je ugovor o sporazumnom razvodu...
njega sačinjava advokat ili notar ili vi ako znate kako...
zajedno ga dogovorite i idete kod socijalnoga radnika sa njim...da ga potpišete i pokrenete porceduru sporazumnoga razvoda
a najbolje da se obratite socijalnoj službi najbliže vam općine , oni će vam sve objasniti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zivotnisan)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Pravna pitanja
16.7.2014 18:12:59   
mimi xy
eee pozdrav pravnice molim vas da mi pojasnite sad trebam otvoriti porodiljsko odsustvo a imam ugovor o radu na kojem je rjesenje da mi je plata 380 km.Jeli meni poslodavac obavezan ista doplacivati na porodiljsku koja je sad 360km.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Pravna pitanja
16.7.2014 19:51:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mimi xy

eee pozdrav pravnice molim vas da mi pojasnite sad trebam otvoriti porodiljsko odsustvo a imam ugovor o radu na kojem je rjesenje da mi je plata 380 km.Jeli meni poslodavac obavezan ista doplacivati na porodiljsku koja je sad 360km.

Ako je kod tvoga pislodavca uredjeno pravilnikom o radu dabsebprima do 100%place onda ti dodje razliku od 20 km

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Pravna pitanja
16.7.2014 20:40:26   
mimi xy
oni su meni voljni uplacivati tu platu 380km i plus da dobijam tu porodiljnu 360km,moze li to po zakonu ali me zbunjuje na ovim papirima koje treba predati za porodiljnu naknadu ima stavka

-Potvrda od poslodavca da po osnovu porodiljskog odsustva ne prima naknadu plaće.
I to i moje u firmi zbunjuje ne znaju sta je to ?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Pravna pitanja
17.7.2014 0:29:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mimi xy

oni su meni voljni uplacivati tu platu 380km i plus da dobijam tu porodiljnu 360km,moze li to po zakonu ali me zbunjuje na ovim papirima koje treba predati za porodiljnu naknadu ima stavka

-Potvrda od poslodavca da po osnovu porodiljskog odsustva ne prima naknadu plaće.
I to i moje u firmi zbunjuje ne znaju sta je to ?


sad je ovo nešto drugo...
mislim tebi će firma dati komletnu tvoju platu iako ne radiš...a da dobivaš + 360 Km naknade???
ja ne znam kako to tvoja firma misli obaviti...
oni mogu tebi dati 100 % plaće al onda da njima ide tvoja naknada...
oboje da primaš i 100% + naknada mi nikako nije jasno sadauser posted image
tvoja firma treba da izda potvrdu da primaš naknadu plaće do 100% iznosa plaće u razlici od naknade...
i to znači da dobiješ naknadu 360 a od firme 20 Km...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Pravna pitanja
17.7.2014 12:26:38   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: simke

Ovako ja recimo imam 800 KM plaću i primala sam samo 400 KM porodiljne naknade. Razliku između porodiljne i plaće dakle 400 KM morala mi je firma uplatiti tako da bih ja imala opet svoju punu plaću 400 od firme i 400 od kantona

ja stavrno ne znam kako ti je firma morala...user posted image
zakon je vrlo jasan...privatnik nije dužan....zakon ga neobavezuje
jedini osnov za vu tužbu možeš naći ako je frima svojim pravilnikom ili kolektivnim ugovorm uredila ovu oblast na način d aje utvrđena ova vrsta razlike kao obaveza ada tebi nisu to činili
ili ako su nekome isplaćivali prije a vi o tome imate dokaz pa se na to pozivate

a ovo što spominješ
''Znam za slučaj gdje su žene koje rade u sudu tužile zbog razlike i sve su naravno dobile. A pozivale su se na to da su u lošijem položaju u odnosu na žene u rs-u i da su im povrijeđena osnovna ljudska prava hahaha''
je istina i ima zakonski osnov i na osnovu te razlike izemđudržabvnih službenika u entitetima došlo je di do izmjene zakona pa je i u F Bij utvređno da državnim službenicima u oba entitea se isplaćuje 100% do plaće i nakon toga svi su i podnijeli tužbe, pojedinačne il kolektivne i dobili ih...

Baš me zanima ishod ove tužbe, jer ti se ne možeš pozvati na ovau vrstu određenoga položaja pošto većina privatnih a i neke državne firme uopće nisu obavzene isplaćivati razliku..ni u F BiH a akmoli u entitetu suprotnom jer ni tamo svi privatnici ne vrše isplatu istoga...




Ja se samo nadam da je nije na ovo navratio kakav advokat....jer je očito da je cilj da je uzme lopatom.
Po zakonu o radu F BiH, dobra volje firme je ako ti bilo šta uplaćuje dok si na porodiljskom.
Nešto sasvim drugo je zakon koji obuhvaća državne službenike, znači one koji rade u institucijama na nivou države BiH.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Pravna pitanja
25.8.2014 21:48:40   
Layla78
Pozdrav svima...unaprijed se izvinjavam ukoliko nije pitanje za ovu temu, ali bih bila zahvalna da me uputite gdje bih mogla naci odgovore na ovo sto me zanima :)
Naime, nakon visegodisnje borbe sa sterilitetom, postala sam majka blizanaca, postupkom vantjelesne oplodnje u klinici u Hadzicima (ovo napominjem da se zna da je postupak
radjen u nasoj drzavi). Prilikom predaje GPD obrasca za 2013 godinu, podnijela sam zahtjev za povrat poreza na osnovu svih izdatih nalaza (sa dijagnozom KCUS-a), orginalnih racuna itd.
Vodila sam se informacijama da je porez vracen dvijema pacijenticama iz iste klinike (dokazi postoje, dakle nisu price), medjutim one su s druge opstine. Ja pripadam opstini Novi grad i koliko
sam vec obavjestena dobicu rjesenje o odbijanju zahtjeva.
Interesuje me da li neko od vas slucajno zna za slucaj povrata poreza, kao sto je slucaj u mom pomenutom zahtjevu, a da pripada opstini Novi grad? Ocigledno je da nam se zakon selektivno
provodi i svakako cu uloziti zalbu na osnovu vec isplacenih poreza u druge dvije opstine, ali bi mi koristilo znati da li je neko to imao u mojoj opstini :)
Unaprijed vam se zahvaljujem user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Pravna pitanja
28.8.2014 7:53:12   
kokouli
Trebas traziti da ti refundiraju cio postupak ,i porez ,mene su odbili prosle godine u ZZO .....sad bih opet predala .....ali znam da ce me odbiti .

(odgovor članu Layla78)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Pravna pitanja
29.8.2014 15:45:09   
delboj
Pozdrav svima. Ja bih imao dva pitanja, nadam se da će neko moći da mi da neki savjet. Oba se odnose na školu.

Prvo: radnik je otišao na bolovanje, nije mogao više da radi, pa je na bolovanju bio godinu i po dok nije stekao uslove za penziju. Raspisan je konkurs na određeno vrijeme i primljena je koleginica koja je poslije polugodišta, znači 4 mjeseca rada, otišla na bolovanje, da čuva trudnoću. Konkurs nije raspisivan u tom periodu, ali to je već druga tema, istovremeno su dva radnika bila na bolovanju, valjda nisu smjeli da prime trećeg. Vratila se s bolovanja poslije tri i po mjeseca, radila još dva i onda otišla na porodiljsko koje je trajalo godinu i po, pošto je rodila blizance. Tada je bilo ljeto, pa je poslije mjesec i po raspisan konkurs i ja sam dobio to radno mjesto do povratka radnice s porodiljskog, sve vrijeme uz informaciju da ona ima rješenje na neodređeno. Porodiljsko je isteklo, ona se vratila na posao i ja sam ostao bez posla, nisam mogao naći nešto na šta bih se žalio, iako je bilo nelogičnosti, ali nije bilo dovoljno dokaza. Međutim, sad je iz nekih drugih razloga treća osoba pokrenula sve to zbog ličnih interesa i ispostavilo se da je ova dobila rješenje na neodređeno tek kad sam ja prestao da radim. Da li je ona uopšte imala pravo da se vrati na posao? Znam da ne može dobiti otkaz dok je na porodiljskom, ali poslije toga može. Znači i ona je bila na određeno, ispada da nije imala više prava od mene. Da li je trebalo raspisati konkurs u trenutku kad je radnik otišao u penziju?

Drugo: 4 godine u školi na radnu dozvolu je radila jedna profesorica pošto je bila deficitaran kadar, iako nije imala naše državljanstvo. Prve dvije godine nije bilo nikoga s tom diplomom ko bi mogao da je ugrozi, međutim druge dvije jeste, ali ta osoba s našim državljanstvom nije imala položen stručni ispit i tek je sad dobila prednost na konkursu, jer je to traženo. Ipak, sad su u odluci napisali da ona ispunjava uslove konkurse, iako je nejasno zašto onda i dalje nema prednost, kao ima radnu dozvolu. Ona se sad udala i konkurisala u drugoj školi u susjednom gradu i tamo su je odbili jer nema državljanstvo, a primili na to radno mjesto studenta. Ovdje sam ja konkurisao kao student (upisao sam u međuvremenu na drugu fakultet) i nije mi data prednost. Ko je tu u pravu? Ne znam hoće li biti žalbenog postupka. Ne može se različito tumačiti zakon u dvije opštine.


(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Pravna pitanja
4.9.2014 23:41:13   
leli80
Pozdrav svima

Ne znam jesam li na pravom mjestu, ali vas molim hitno za pomoć...dakle radi se o specifikaciji za uplatu doprinosa...treba mi da skinem sa interneta tu specifikaciju i da popunim preko exel_a, a ne znam kako...help i hvala.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Pravna pitanja
12.9.2014 22:16:57   
mimi xy
zna li mi neko objasniti gdje i kome da se obratim zbog problema s komsijom jer nam je zabetonirao vocku koja se nalazi tik uz rub drzavnog puta mi je nismo sadili to smo stanje zatekli i sad on da bi izbetonirao sebi ulaz tj drzavni dio izbetonirao je skroz uz vocku ...gdje da se obratim i da sagradio je rostilj odma uz nasu ogradu i zbog dima i vatre voce koje je na toj strani pocelo se susiti ...ne znam sta da radimo koliko vocka mora biti udaljena od njihove ograde s tim da su te vocke tu posadjene prije 30 god...

(odgovor članu leli80)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *