|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:24:01   
Anoniman
Moze li odgovor i na moje pitanje...sta kad policija cuva krsitelje zakona? konkretno, po zakonu su zabranjene organizirane borbe pasa, bikova, pijetlova...a svaku koridu, kao i ovu "tradicionalnu"user posted image sarajevsku cuva policija...sta raditi? kome prijaviti?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:27:42   
Skvo RR
U KS imas u MUP-u KS Ured za pritužbe javnosti.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:30:29   
Blue rose RR
E moja dadada, dok god budu "naki i nake" obilazili te koride, dok se budu i sami donosioci Zakona vrzmali po tim koridama, kršit će se davno donešen Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:34:17   
Nedi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Nedi

Izgleda ja postala redovna na ovoj temi...hanady će me zamrziti, stalno nesto pitam....

Da li se prilikom kupovine vozila putem javne licitacije ( fizično lice kupuje od pravnog) plaća pored cijene i PDV na taj iznos?


Ako se radi o polovnom vozilo ne plaća se PDV.
I naravno ako se radi o putničkom motornom vozilu.
U skladu sa čl. 47 48 i 49 ZPDV.



Hvala user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:38:06   
hanabanana
Nedi, još jedna napomena.
Ukoliko kupuješ vozilo od neke medj. organizacije, diplomatskog predstavništa i slično - ostaje ti obaveza plaćanja carina. ( ovo pod uvjetom da je vozilo starije od 2008. godine )
Naima, ti subjekti kod uvoza obično nisu završavali carinsku proceduru radi olakšica koje uživaju.

< Poruku je uredio hanabanana -- 7.7.2010 12:41:40 >

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:43:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose

E moja dadada, dok god budu "naki i nake" obilazili te koride, dok se budu i sami donosioci Zakona vrzmali po tim koridama, kršit će se davno donešen Zakon o zaštiti i dobrobiti životinja.
ama sjescemo im za vrat, ako nista da im se smuci...i njima i sponzorimauser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:46:11   
hanabanana
user posted image

A fakat, kako u Španiji prolazi ono divljanje bikova ulicama???
Oni isto moraju imati zakon, trebali bi oni su EU.
Da ne pominjem one prof. koride. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:55:15   
Anoniman
a vjerovatno zato sto to smatraju svojom tradicijom...sto u spaniji i jeste slucaj...iako, navodno, i mi imamo tradiciju borbe bikova...pitam se samo gdje sam ja prije zivjela jer se toga nesto ne mogu sjetiti...a sto se tih "tradicionalnih" ubijanjauser posted image tice... koliko sam skontala, evropa je slijepa...i u dansko svake godine naprave pokolj na tuljanima

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Pravna pitanja
7.7.2010 12:55:56   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

user posted image

A fakat, kako u Španiji prolazi ono divljanje bikova ulicama???
Oni isto moraju imati zakon, trebali bi oni su EU.


Pa to je interesantnouser posted image !!!!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 21:36:11   
mube
drage pravnice trebala bih jedan savjet...naime,zanima me da li je obavezno promijeniti i pasos ako izvadim novu licnu na novo udato prezime...uskoro dolazim u bih jer trebam novu licnuj ali zelim zadrzati svoj pasos na djevojacko prezime jer mi je viza u njemu a nisam sigurna da bi mi prebacili vizu u novi pasos ako ga izvadim...nadam se da sam iole objasnilauser posted image  situaciju...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 21:49:35   
R&T@
Pravnica nisam, ali sam 2006. izvadila licnu sa novim prezimenom, a sve do ove godine koristila pasos sa starim prezimenom, tj. dok nije istekao.
Isto i sa vozackom....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 21:55:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mube

drage pravnice trebala bih jedan savjet...naime,zanima me da li je obavezno promijeniti i pasos ako izvadim novu licnu na novo udato prezime...uskoro dolazim u bih jer trebam novu licnuj ali zelim zadrzati svoj pasos na djevojacko prezime jer mi je viza u njemu a nisam sigurna da bi mi prebacili vizu u novi pasos ako ga izvadim...nadam se da sam iole objasnilauser posted image  situaciju...
ni ja nisam pravnica ...ali mislim da ti mogu odgovoriti...u principu kada izvadis jedan dokument sa drugim prezimenom moras mijenjati sve...mislim da je takav zakon...ali, posto nigdje vani nikom tvoja licna nista ne znaci...mozes se provuci...samo je nemoj nositi sa sobomuser posted image niti je pokazuj...a ne mozes bogami ni glasati

(odgovor članu mube)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 22:03:38   
mube
nije meni licna bitna ovdje gdje zivim,samo me zanima da li cu imati mozda problema na granici da se vratim,ja bi odmah ovdje izvadila i novi pasos u nasoj ambasadi sto zasad nazalost bez nove licne ne mogu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 22:25:32   
Anoniman
na granici traze jedan dokument...stoces impokazivati licnu...idi samo s pasosem...licnu zaboravi

(odgovor članu mube)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Pravna pitanja
21.7.2010 22:29:56   
mube
ma u pravu si,hvala na odgovorima,nadam se da ce sve biti okuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 11:35:56   
Anoniman
drage zene pametne,
trebala bi poceti volontirati u sudu...da li je neka od vas ikad to radila...kako je bilo...sta ste radile i koliko se to placa...jer sam cula da ima sad volontera neprimaju ni topli obrok user posted image  i da li neka od vas radi u sudu, da se upoznamo user posted image

(odgovor članu mube)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 11:42:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Silver

drage zene pametne,
trebala bi poceti volontirati u sudu...da li je neka od vas ikad to radila...kako je bilo...sta ste radile i koliko se to placa...jer sam cula da ima sad volontera neprimaju ni topli obrok user posted image  i da li neka od vas radi u sudu, da se upoznamo user posted image

ja sad ne znam koja si stručna sprema...pretpodstavljam srednja jer volontiraš...user posted image
po zakonu VSS obavlja pripravnički staž....

uglavnom po zakonu je sljedeće...
volontiranje i pripravnički staž plaćaju se 80% plaće koju prima lice koje je u radnom odnosu na tom mjestu.
topli obrok i karta za prevoz uređeni su unutrašnjim aktima poslodavca...
na sudu u kantonu sarajevo rpima se krat za prevoz ali ne i topli obrok...kao i u opštinama...
dok u ministarstvima imaju pirppravnici i topli obrok....

e sad ako se prijavljuješ peko kantona...projekta službe zavod za zapošljavanje...
po novom pojektu je uzdvojeno sredstava za SSS i VŠS i VSS...elem SSS je 500 KM, VŠS je 600 Km a VSS je 800 KM...
od toga se odbijaju troškovi za doprinose koji se iplaćuju i ostalo ti daju na ruke...tačnije na račun....
računaj samo u zavisnoti koja si stručna sprema...
npr....ako si VŠS od ovih 600 na ruke dobiješ 298 KM...
nema karte nema toplog i nema regresa naravno

i napominjem svaki kanton priča je za sebe...
pa eto nadam se malo sam ti pomoglauser posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 11:46:00   
Anoniman
Pa ovako ja sam VSS  i posto nemogu nigdje naci pripravnicki da radim, moram volontirati pa ce mi se to racunati kao pripravnicki, samo da mogu da polozim drzavni! A znam da volonteri primaju samo topli i kartu! PA rekoh da provjerim jeli bar to istina! A kanton je SA!

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 12:00:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Silver

Pa ovako ja sam VSS  i posto nemogu nigdje naci pripravnicki da radim, moram volontirati pa ce mi se to racunati kao pripravnicki, samo da mogu da polozim drzavni! A znam da volonteri primaju samo topli i kartu! PA rekoh da provjerim jeli bar to istina! A kanton je SA!

u skladu sa zakonom nije tako...
al eto kad neće pripravnički da ti daju imaju mogućnost uređenja interno na sudu za volontere...
ona ti je tako....

zašto ne porbaš da nazoveš zavod za zapošljavenje i pitaš jel imaju sredstva da plaćaju po programu volontiranje-propravnički u skladu sa stručnom spremom...
u novom sarajevu nazovi  tip koji vodi taj porjekta je mahir....

kaži da ćeš ti naći poslodavca...
uzmi od njega papire koje poslodavac popunjava pa nađi sebi nekoga u opštinama ili ministarstvu i odnesi papire...
tada ćeš dobivati mnogo više...
ja znam jako je bitno da odradiš pripravnički staž...ali evo samo sugerišem da i druge mogućnosto sagledaš...user posted image
ako ne ...sretno...želim ti da nakon obavljenog pripravničkog budeš ona koja će ostati tamo da radiuser posted image


< Poruku je uredio Hanady RR -- 3.9.2010 12:01:04 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 12:03:34   
Anoniman
tnx hanady vidjecu kakve su mi sve opcije... neznam da li ce ovu iz suda htjeti to...ali meni bi bilo suuuuperr kad bi izganjala da imam visa primanja...uvijek treba para!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 12:24:19   
ziki
Imam jeno pitanje vezano za radno pravo, šta kad se pravilnik fime i zakon o radu ne slažu na štetu uposlenih. Konkretno godišnji odmor i stavka da godišnji može da se koristi iz dijelova ali min 12 dana u jednoj turi; da godišnji odmor od predhodne godine može da se iskoristi do juna tekuće i da li se u dane odmora računa vikend- subota i nedelja, subote su inače ne radne.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 12:32:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Imam jeno pitanje vezano za radno pravo, šta kad se pravilnik fime i zakon o radu ne slažu na štetu uposlenih. Konkretno godišnji odmor i stavka da godišnji može da se koristi iz dijelova ali min 12 dana u jednoj turi; da godišnji odmor od predhodne godine može da se iskoristi do juna tekuće i da li se u dane odmora računa vikend- subota i nedelja, subote su inače ne radne.

nisma najbolje shavtila u kom domenu griješi pravilnik ali zakon kaže ovako
godišnji odmor najmanje 18 dana + na stž, djecu, bolest, obim poslova itd dodaju se dani;
može u 2 dijela...1 najamnje 12 dana....
subote ulaze u godišnji domor  u slučajevima da je prijava na PIo  na  48 sati sedmica pa se tako obračunava i topli obrok.....
nedelja nikada ne ulazi u godišnji odmor niti dani utvrđenoh neradnih praznika....
po zakonu 2 dio se smije iskoriti do 30 juna naredne godine a plan za godišnje mora biti gotov najadlje do 30 marat te godine u kojoj se koristi godišnji....

e sad neke firme imaju mogućnost da ovu posljednju stavklu prilagode svojim pravilnikom u skladu sa poslovima firme i to im zakon dozovoljava jer to vežu za član raspodjele poslova...
naime u bolnicama je jedno od pravila da do nove godine iskoristi se sav godišnji pa da naredne stupa novi...ali to je uređeno pravilnikom i ima izuzetaka za trudnice, radnike na bolovanjima itd

U salučajevima kada je pravilnik o radu portivan zakonu u nekim težim elemntima...vijeće zapolenika ili sindikat na to reagiraju....
pa sad dozvoljeno je da neke stavri oko godišnjeg...kada da se koristi mogu biti drugačije uređene pravilnikom o radu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 12:59:28   
ziki
Ma ja malo ispravljamkrive Drine. Ovako: priavljeni smo svi na 40 sati znači da nije uračunata subota a vezao za dužinu godišnjeg sklapju nam 11 ukupno dana od toga 2 vikenda pa me muka fata

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 13:02:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Ma ja malo ispravljamkrive Drine. Ovako: priavljeni smo svi na 40 sati znači da nije uračunata subota a vezao za dužinu godišnjeg sklapju nam 11 ukupno dana od toga 2 vikenda pa me muka fata

e to moraju mjenjati nema šanse da 11 dana bude niti najminimalnije po zakonu koliko te sljeduje niti da 1 dio toliko može trajati...
ako ste na 40 sati subota i ndeljea po azkonu ne smiju biti unutar njegauser posted image
pa ako nemate vrijeće zaposlenika...napravite....
onda se možet i sindikatu obratiti da vam pomogne prema poslodavcuuser posted image
svaka firma koja ima preko 15 zaposlenika mora imati Pravilnik o radu po zakonu...
a svaka firma koja nije član sindikata a ima pravilnik o radu po zakonu može praviti vijeće zaposlenikauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Pravna pitanja
3.9.2010 13:05:47   
ziki
Hvala punouser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *