|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:20:01   
malena sharena
Jednom mjesecno imamo veliku nabavku koja nas kosta oko 400 - 450 KM. Kad pravim spisak za fasungu kod mene izgleda ovako:

Mercator - higijena, osnovne kucne potrepstine (brasno, ulje, mazalice, tjestenina, zacini, kafa, dva paketa mlijeka, neka sitnica za kucu svaki mjesec npr. jedan mjesec salvete, drugi neka zdjela i sl.....)

DM - higijenske potrepstine koje su jeftinije nego u Mercatoru

mesnica u komsiluku - nakupujem razlicite vrste mesa za mjesec dana, potrpam u zamrzivac i onda rasporedjujem sta cu koji dan praviti

trznica - kajmak, razne vrste sira i jaja

pijaca - voce i povrce

Narednih 15 dana kupujemo samo hljeb, a nekad ni to, jer ja napravim domaci. Jos jednom u mjesecu dokupimo jaja, kajmak, mladi sir i voce i povrce koje ne moze dugo stajati.
npr .krompir, mrkvu, kupus, jabuke i narandze kupujem za cijeli mjesec, a ovo sto brze truhne, kupim svakih petneast dana.

Ne odstupam od spiska i opet jako puno trosimo, samo hrana i rezije nas dodju oko 700 KM


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:20:38   
animagical

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja mama i svekrva tako kupuju po vrecu secera, paket ulja, makar 1 vrecu brasna...
Ja nema gdje toliko toga drzati, ali opet imam male zalihice...
Nikad nisam ispod 5kg secera, 2-3lulja, 5kg brasna, 2l mlijeka. Jednostavno ne smojem ostati na nuli...Je li to neki sindrom od rata ostao[sm=zmeden.gif]user posted image



ma nije...ja to sasvim razumijem, posebno sto imam dosta prostora, tako da nikad ne kupim litar mlijeka, nego paket, ne vidim potrebu za stalnim nosanjem tog mlijeka, kad cu ionako potrositi paket

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:22:09   
mamaibabo
ja izracunala prosli mjesec mjesecno ono osnovno bez gardarobe na nas 3 plus pas 1023km user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:22:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja mama i svekrva tako kupuju po vrecu secera, paket ulja, makar 1 vrecu brasna...
Ja nema gdje toliko toga drzati, ali opet imam male zalihice...
Nikad nisam ispod 5kg secera, 2-3lulja, 5kg brasna, 2l mlijeka. Jednostavno ne smojem ostati na nuli...Je li to neki sindrom od rata ostaouser posted image user posted image



ja mislim da meni jeste...ja kupujem vrećama, paketima i ništa me ne može iznenaditi...
istina nisam blizu marketa velikih...a lookalni granapi su mi bacanje novaca...

ovaj sistem nam je najpovoljniji se pokazao...
a porbali smo u start braka i drugačije pa sma dolazila doma sa računom ogromnim a pojest nisi imao šta...

posljednjih godina ovako radimo, ja o tome vodim brigu i vrlo sma zadovoljna...kako potrošnjom tako i kavlitetom i količinom imanaj svega us vakog trenutku


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:23:19   
veeseelaa
i ja uvijek imam cca 10 kg krompira, 4-5 kg crnog luka, 10 kg brašna, 7-8 kg šećera, 4-5 kg kafe, tjestenine 4-5 kesa, 4-5 kg riže, ulja do 10 litarauser posted image

evo jedan interesantan tekst

http://gorazdeonline.ba/index.php/svijet/vijesti/games/2454-rasteretite-kucni-budzet-jeste-li-probali-ove-trikove-stednje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:23:43   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja nema gdje toliko toga drzati, ali opet imam male zalihice...
Nikad nisam ispod 5kg secera, 2-3lulja, 5kg brasna, 2l mlijeka. Jednostavno ne smojem ostati na nuli...Je li to neki sindrom od rata ostaouser posted image user posted image




I kod mene je ovako, ali ja kad pravim, ne znam napraviti malo obroka, kao da u kući imam kasarnu vojske :)))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:23:58   
Hanady RR
ah da DM mi ulazi u mjesečnu nabavku...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:24:34   
Lady26
IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja izracunala prosli mjesec mjesecno ono osnovno bez gardarobe na nas 3 plus pas 1023km user posted image user posted image user posted image

Kako?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:24:39   
minie
Da ih covjek reze, ne bi imao dovoljno vremena za cijene u nasoj dragoj BiH.
Zadnjih par puta u veliku nabavku idem u Bingo, a onako usput kupim gdje stignem i slazem se da je Konzum postao najskuplji, a i u DP postali bezobrazni user posted image Obzirom da sam sada sama sa bebacem mjesecno potrosim oko 200 KM (bez pelena, a i njih je mm donio sada), meso kupim od MM dajdze sa sela (but teleci i imam dugo), fasirano kod Mujanica, a piletinu od jedne tete sto uzgaja pilice. Voce mi mama donese iz lokalnih granapa kad krene kpod mene i tako. Imamo hB solidna primanja, ali je standard kriza.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:25:11   
Skvo RR
I mi puno potrosimo na hranu...a nisam sklona kupovini nekih "perverzija"...mislim meni skoljka jaja traje 10 dana,eto samo da krenem od toga...pojedemo egzaktno 3 kg jabuka, 2kg mandarina, i 3 kg banana sedmicno...ovo je samo jedan od primjera....a gdje su ostale stvari...uglavnom mozda puno jedemo..user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:25:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i ja uvijek imam cca 10 kg krompira, 4-5 kg crnog luka, 10 kg brašna, 7-8 kg šećera, 4-5 kg kafe, tjestenine 4-5 kesa, 4-5 kg riže, ulja do 10 litarauser posted image

evo jedan interesantan tekst

http://gorazdeonline.ba/index.php/svijet/vijesti/games/2454-rasteretite-kucni-budzet-jeste-li-probali-ove-trikove-stednje


sve podržavam...
a ovim se vodim
Napravite plan i držite ga se
Napravite mjesečni plan trošenja. Ako potrošite više, idući mjesec na nečemu uštedite. Npr. smanjite cigarete, gasite svjetla, mašine za robu i posuđe palite kada je jeftina struja…

i ne izlazim iz njega ...inače sljedeći mjessec bogami restrikcije uvedem svimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:26:09   
malena sharena
Bas sam pricala s muzem i nema sanse da nas mjesecna nabavka izadje 150 KM, ne znma kako to izvesti. Doduse mi nakon nase nabavke ne trosimo vise skoro nista, osim na njegove cigare, jelo na poslu i ako ja negdje idem na prevoz, kafu i sl.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:26:10   
animagical

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ah da DM mi ulazi u mjesečnu nabavku...user posted image

i ja sam prvo sracunala samo mercator..pa onda se sjetim pijace, pa mesnice, pa dm-a, pa sjenickog sira, pa raznih slatkisa, dostava hrane i sl...evo sve prevrcem ocima

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:26:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja izracunala prosli mjesec mjesecno ono osnovno bez gardarobe na nas 3 plus pas 1023km user posted image user posted image user posted image


vjerovtamo jer kupuješ dnevno što ti treba u loklanom granapu...
al bez spiska ideš u markete...mjenjaj to , vjeruj mi na riječ...ostat će ti 300 Km čistih

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamaibabo)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:27:02   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ah da DM mi ulazi u mjesečnu nabavku...user posted image

i ja sam prvo sracunala samo mercator..pa onda se sjetim pijace, pa mesnice, pa dm-a, pa sjenickog sira, pa raznih slatkisa, dostava hrane i sl...evo sve prevrcem ocima


E pa ne moze tako, ja racunam sve user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:27:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ah da DM mi ulazi u mjesečnu nabavku...user posted image

i ja sam prvo sracunala samo mercator..pa onda se sjetim pijace, pa mesnice, pa dm-a, pa sjenickog sira, pa raznih slatkisa, dostava hrane i sl...evo sve prevrcem ocima


ne ne ne izlazim iz cifreuser posted image
samo dodojame gdje je potošimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:28:55   
animagical

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mi puno potrosimo na hranu...a nisam sklona kupovini nekih "perverzija"...mislim meni skoljka jaja traje 10 dana,eto samo da krenem od toga...pojedemo egzaktno 3 kg jabuka, 2kg mandarina, i 3 kg banana sedmicno...ovo je samo jedan od primjera....a gdje su ostale stvari...uglavnom mozda puno jedemo..user posted image

i ja mislim da je u tome stosuser posted image mm i ja dnevno pojedemo silu hrane, aon kuci samo ruca...cudom se cudim kad vidim da cijela porodica poejed jednu manju tepsiju ili serpu necega...nas dvoje to sami

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:29:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Bas sam pricala s muzem i nema sanse da nas mjesecna nabavka izadje 150 KM, ne znma kako to izvesti. Doduse mi nakon nase nabavke ne trosimo vise skoro nista, osim na njegove cigare, jelo na poslu i ako ja negdje idem na prevoz, kafu i sl.


ako uzmem u obzir da svako 4 mjseca dam 500 Km onda tig 500 djelim na 4 mjeseca i dodoam ovom 150...

za 150 mjesečno ja ne bih mogla nikako...

dodouše nas je 4 komada + moja majka...
+ čete posjete gostiju ...

al azto sma ja najbolja jaranica sa kuhinjom...hebiga ne preseravanja kupim pečeno mesok, platu iz merkatora...nego stani i reži i mjesiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:29:42   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mi puno potrosimo na hranu...a nisam sklona kupovini nekih "perverzija"...mislim meni skoljka jaja traje 10 dana,eto samo da krenem od toga...pojedemo egzaktno 3 kg jabuka, 2kg mandarina, i 3 kg banana sedmicno...ovo je samo jedan od primjera....a gdje su ostale stvari...uglavnom mozda puno jedemo..user posted image




hahahah ma ne
jedete normalno, i mi jajima dohakasno
metni u ovo, metni u ono, pa mlijeko i sokovi

< Poruku je uredio veeseelaa -- 2.4.2013 14:30:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:29:50   
smajli80
Glavnu nabavku obavljam u Interex-u a svakodnevne glupsti u Konzumu mada je jaako skup.

Neko voće uzimam u lokalnoj piljarnici a sezonsko voće,povrće,jaja,meso i mlječne proizvode imamo svoje tj uzimamo od svekrve sa sela.

Hemiju i kozmetiku uzimam u DM i to Balea proizvode.Jako su povoljni a nisu loši.

Pelene za user posted image u Merkatoru-Lumpi.

Da nemamo svoje sa sela sedmično bi išlo i do 200km jer koristimo jako puno mesa a ovako ide do 120KM.

Ima na nas 2 odraslih i dvoje djece 5god i 14MJ.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:30:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

I mi puno potrosimo na hranu...a nisam sklona kupovini nekih "perverzija"...mislim meni skoljka jaja traje 10 dana,eto samo da krenem od toga...pojedemo egzaktno 3 kg jabuka, 2kg mandarina, i 3 kg banana sedmicno...ovo je samo jedan od primjera....a gdje su ostale stvari...uglavnom mozda puno jedemo..user posted image




hahahah ma ne
jedete normalno, i mi jajima dohakasno
metni u ovo, metni u ono, pa mlijeko i sokovi


mi sokova malo trošimo...oni nama nisu u dnevnoj potrebi...čaj i voda pa opleti bogamiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:31:10   
palachinken
Mi smo izbacili mjesečne nabavke.
Logično - plata mi dolazi na kapaljku, pa na kapaljku i trošim.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:31:14   
mamaibabo
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mamaibabo

ja izracunala prosli mjesec mjesecno ono osnovno bez gardarobe na nas 3 plus pas 1023km user posted image user posted image user posted image


vjerovtamo jer kupuješ dnevno što ti treba u loklanom granapu...
al bez spiska ideš u markete...mjenjaj to , vjeruj mi na riječ...ostat će ti 300 Km čistih

ma nas zakla hrana za psa ostalo nije strasno al pas ......da i puno kupujem u lokalnim granapima jer cesto nem(muz negdje u drzaviuser posted image ) bibi dostupan pa se sve svede na granap.....

< Poruku je uredio mamaibabo -- 2.4.2013 14:34:06 >


_____________________________

18.04.2012 dosla na svijet moja princeza ,moja inspiracija

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:31:18   
malena sharena
I mi puno jedemo, svo troje, pa ja kad pravim rucak dijete racunam kao trecu osobu za stolom jer pofino pojede. Dok je bio manji nisam ni primjecivala koliko pojede, a nekidan pravila pizzu, dijete smazalo dva ogromna komada, meni malo ostalo poslije njega.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:31:22   
minie
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja mama i svekrva tako kupuju po vrecu secera, paket ulja, makar 1 vrecu brasna...
Ja nema gdje toliko toga drzati, ali opet imam male zalihice...
Nikad nisam ispod 5kg secera, 2-3lulja, 5kg brasna, 2l mlijeka. Jednostavno ne smojem ostati na nuli...Je li to neki sindrom od rata ostaouser posted image user posted image




Eno kod mene u prizemlju vreca  25 kg secera, a sveki uvijek kupi 50 kg, ulje ne trosim puno, ali imam i njega uvijek 7-8 l, krompir i luk mi daju mama i sveki domaci, vrecu brasna obavezno, tjesteniune i rize uvijek ima. Imam gdje ostaviti sve te stvari pa onda odredim jedan mjesec kupim tog tipa namirnice, pa onda ne kupujem zadugo.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *