|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 14:59:32   
KupusLivada
znaci prva 3 mjeseca nisam ni jednom povratila (hB) ali mi se gadilo sve osim smeća, samo je bilo daj mi fast food meso. poslije sam nadosla da su mi trebale bjelancevine i holesterol, sto je prirodno u toj fazi. kad sam trebala skontati sta bih mogla jesti morala sam sve dobro omirisati pa onda odluciti. najcesce mi se nista ne bi svidjelo, pa bi mi onda bilo muka od gladi. jedino sam ćevape i hamburgere mogla uvijek :) sad vec jedem sve, cak mi ni miri luka vise toliko ne smeta. polako, slusaj svoje tijelo, proci ce to...

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 15:05:42   
Magnolija_
da user posted image ... borim se da ne ispljunem "doručak" :D
ja se zaista trudim, nastojim da jedem, pijem tekucinu,.. mozda je ovo grubo, ali ne smeta mi ni gubitak tezine, sve dok se beba razvija, ne pijem nista od hemije, samo prirodne preparate ganjam, a od neki dan sam uvela i novu dozu: curkutovo ulje + medovina, svako jutro prije jela.. ne uzimam ni zeljezo.. nista jos od tableta i lijekova ne pijem..
Ali rekla sam, ako me bebach nastavi peglati, lijepo cu ga po turu cim se rodi user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 15:47:32   
KupusLivada
uh moj post je trebao biti citat i odgovor alhemicarki cini mi s, valjda ce se naci...

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 15:52:24   
malena27 RR
Magnolija, u trudnoci se ne smije piti curekotovo ulje....i pocni uzimati folacin ili prenatal...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 10.10.2011 15:53:31 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 16:21:05   
Magnolija_
Hm... nije da nisam googlala i raspitivala se, no niko mi nije to spomenuo.. čak i na wikipediji stoji da "važi za sredstvo koje ublažava teškoće u doba trudnoće"..
Sad.. lajik sam, može li neko opširnije objašnjenje, zašto se ne smije piti, da li jako puno šteti, jer ja ga pijem već nekoliko dana i fakat sam sad pomalo uplašena..

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 19:20:11   
KupusLivada
hej magnolija, nemoj da panicis, ako ti do sad nije nista bilo od ulja, bice ok. samo prije nego nastavis piti, prvo pitaj dr-a. a znam da na tom curekotovom ulju inace pise da lijeci sve redom, ali kod nas na etiketama proizvodjaci mogu staviti sta im cejf.

malena je u pravu za folacin, krajnje je vrijeme, a prenatal i slicne pripravke od cca 3 mjeseca... i to ti nikakvo ulje nece zamijeniti...

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 20:32:50   
Magnolija_
Ali fakat mi nije jasno zašto mi ginekologinja ne propisa folacin, inače muž je med. struke i kaže da oni te tabletice propisuju za jaku anemiju, pa sam i sama pomislila da ih zbog toga piju trudnice, i tek sad pročitah da su zaista neophodne za fetus.. a ništa od sutra ću ih početi piti, koliko znam jedna dnevno ili? a sa ćurekutom prestajem, što je sigurno sigurno je.. sad sam našla i za to, nešto u vezi odbacivanja ploda.. user posted image

i da hvala za savjete i info :)

< Poruku je uredio Magnolija_ -- 10.10.2011 20:33:42 >

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Mučnina, manjak apetita
10.10.2011 20:43:09   
gerberka
Magnolija ne sekiraj se..nemoj vise ulje, uzmi folacin..ima zena mnogo koje nisu pile ni folacin..ja sam od pocetka pila folacin i prenatal kako mi je dr rekao mada dr ukljucuju prenatal od 3. mjeseca..kad sam pitala svog dr samo se nasmijao..rekoh ima neki vitamin koji je stetan..covjek se namsija kaze vi cete piti, ja vam tako kazem user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Mučnina, manjak apetita
11.10.2011 3:14:10   
malena27 RR
Curekotovo ulje podize imunitet, a znamo da je plod u pocetku za majcin organizam strano tijelo... zato se ne preporucuje curekotovo ulje u trudnoci, da organizam ne bi odbacio plod....
Prestani s koristenjem istog i baci se na folacin user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Mučnina, manjak apetita
11.10.2011 9:11:43   
mmm
pozdrav svima, jer ovo mi je prvi put da pišem iako sam nekoliko puta samo čitala, mnogo je lakše kada vidim da nisam jedina, u 10 sam tjednu trudnoće. mučnine i gađenja su mi počele čini mi se čim sam zatrudnila a kako je vrijeme odmicalo postajalo je sve gore i gore, tako da sam sa 6 tjedana trudnoće već bila u stadiju da ne mogu funkcionirati ni kod kuće(imam 2 mališana) niti na poslu, te kada sam vidjela da više moje mučnine i povračanja nemaju veze niti sa jelom, niti s mirisima...nego kada samo pomislim na jelo trčala sam u WC. u strahu da ne naškodim bebi javila sam se doktoru i propisao mi je infuzije 4 dana 2Xdnevno. nakon prvog dana osječala sam se već bolje a sada sam super u odnosu na tadašnje stanje. i dalje mi se javljaju mučnine i gađenja ali u normalnim razmjerima, pa tako moj savjet bi vam bio da bez obzira što "znate šta vam je"potražite pomoć liječnika jer je meni žao što nisam i ranije nego sam čekala do zadnjeg. puno pozdrava i hrabro proći će sve ako ništa za 9 mjeseci user posted image user posted image
pošto me sada muče nesvjestice i glavobolje da li neka od vas ima neki savjet za to.
pozdrav pa se čujemo

(odgovor članu putnica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Mučnina, manjak apetita
11.10.2011 14:38:04   
Magnolija_
eh sad.. pitanje je kako zadržati folacin u organizmu.. ranim jutrom sam nakon "posjete toaletu" uzela folacin, jer sam osjetila da neću više morati (inače tako bude ujutru - jednom povratim, poslije podne jednom ili dva puta), no međutim čini mi se da sam u toaletu završila mnogo, mnogo prije nego sam očekivala, sat vremena sam se komešala u krevetu i opet morala user posted image , i bilo je to ono što se kaže, ključ iz sebe.. mislim da od folacina nije ostalo ništa user posted image i nekako se bojim te reakcije organizma na folacin.. tako da sam sada prinuđena da posjetim ljekara.. a inače sama ne trčim ljekarima ako je upitanju neka manja stvar, mislim da čovjek treba najprije sve od sebe da da i da se bori sa problemom, a ne da se prepusti istom..user posted image

(odgovor članu mmm)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Mučnina, manjak apetita
12.10.2011 22:52:42   
mostarka82
trudna sam 3 mjeseca malo više ( 15 tjedana + 3 ) u 11 tjednu trudnoce imala sam isto kilograma koliko imam sada u 15 tjednu. Sa trudnocom je sve uredu bila sam na pregledu doktor kaze vide se ruke noge glava. mjerio opseg glave sve u najboljem redu ali mene nekako muči zar je moguce da se ja grama u 4 tjedna nisam udebljala. Prva mi je trudnoca nemam nikakvih smetnji, mučnina , ne povracam. user posted image

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Mučnina, manjak apetita
13.10.2011 21:30:43   
KupusLivada
vrlo moguce, mozes i da smrsas. polako, sve ces nadoknaditi negdje oko petog mjeseca, uzivaj :)

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Mučnina, manjak apetita
15.10.2011 13:44:51   
Magnolija_
Ušla sam u 9. tjedan i imam osjećaj da su se mučnine smanjile. Evo već nekoliko dana se osjećam bolje, i dalje povraćam, ali samo ujutru nekad, manje sam iscrpljena, umorna, gadljiva itd.. Je li to ok? Nekako sam dok sam imala sve te silne mučnine osjećala i znala da je beba 100 % tu.. uh luda psiha.. Da li je zaista vrijeme da mučnine prestaju?

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Mučnina, manjak apetita
15.10.2011 13:50:35   
koka i po
sa prvim sinom ih nisam imala ,samo mi se gadila odredjena hrana.
sa drugim sinom sam samo jednom povratila.
sve je to individualno.neko povraca citavu trudnocu,neko samo u pocetku a neko nikako.
prema tome nemoj da se opterecujes takvim stvarima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Magnolija_)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Mučnina, manjak apetita
17.10.2011 15:47:48   
Alhemicarka
Meni je bilo bolje prošle sedmice, u smislu da mi se proširio dijapazon hrane koju jedem, ali sam se za vikend opet ispovracala user posted image Sve sam se tješila proci ce sa prva tri mjeseca, a ja evo ušla u četvrti (13+3) i još uvijek imam averziju prema, uglavnom zdravoj, hrani. Mada meni smrdi i burek i cevapi i hamburgeri, više ne mogu ni pomfri, ali mogu kokice, e to mi baš smiri mucninu i košpice od tikve. Pocela sam da jedem home made rusku salatu, stavim malo majoneze, i mislim se bar tu ima povrca. I mogla bih kuhana jaja jesti, i špinat.
Šljive sam jela do iznemoglosti i smucile su mi se. A rusku salatu nisam voljela bas zbog majoneze, jer ne volim majonezu. A sad bi je mogla samu mazati i jesti.
Ma preživjela bih ja sve te mucnine i sve vrijeme trudnoce, samo mi zao sto ne mogu raznovrsnu hranu svom bebacu dati. A sve sam se busala kako cu se kad jednom budem trudna samo zdravo hraniti, mislila sam da polifosfate necu ni primirisati i onda hop udari po hrenovkama iz pekare. user posted image
Što vec neko rece, dobice po turu ovo malo drekavo, ljubi ga mama user posted image


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Mučnina, manjak apetita
18.10.2011 0:02:52   
Magnolija_
uh ja sam isto mislila, ulazim u treći, kontam evo smanjuju se i stvarno sam par dana bila ok.. ali kakvi, prevarila sam se, evo već dva dana se s dušom rastajem nad wc šoljom user posted image .. jedino mi se poremetio vremenski period povraćanja, sad više ne starta u 6 h ujutru, nego u 1 poslije podne.. problem je što mi se apetit otvorio, pa jedem šta stignem, al' sve živo povrati, ždrijelo sam poderalauser posted image .. otkako sam trudna, pamtim da su mi se tri stvari baš jele, uštipci od hljeba, sir za pitu - troto user posted image (i jela sam ga na kašiku) i jednom nešto kremasto, kasnije sam pojela puding i shvatila da je to upitanju user posted image .. inače, jedino naveečer mogu jest ko čo'ek, po dani kakvi user posted image

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Mučnina, manjak apetita
23.1.2012 17:25:18   
enića
Mene zanima koliko će mučnine trajati. 6. mi je sedmica a tek su mi počele mučnine :(

_____________________________

10. januar 2012.
"Pazi šta želiš, možda ti se ostvari"
10. 9. 2012., 9:25- Afan
10. 9. 2012., 9:26- Alim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Mučnina, manjak apetita
9.4.2012 19:16:49   
Marija13
Ja sam user posted image 5/5 i jos uvijek mi nije mukauser posted image user posted image nikakav simptom nemam osim bolnih grudi...slusam vas ostale:mucnine, spavanje...ja nista user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu enića)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Mučnina, manjak apetita
17.4.2012 15:38:02   
Dorina78
Ja sam u prva cetiri mjeseca povracala 3-4 puta dnevno, a nisam nista mogla jesti ni piti, zadnji mjesec je bilo ekstremno, popijem casu vode i odem da je povratim. Izgubila sam 8 kg prva 4 mjeseca, bila sam par puta na infuzijama, onda mi bude malo lakse, pa prodje. I nakon 4 mjeseca "kao rukom odneseno", ali to sve zavisi od trudnoce do trudnoce, ima zena koje rode vise djece i svaka trudnoca je razlicita, tu nema pravila - to je "drugo stanje".

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Mučnina, manjak apetita
25.6.2012 20:07:31   
milenium
ako netko zna koliko košta ona akupresurna narukvica za mučnine što se ima kupit u ljakarnama?nebi se sad htjela osramotit da se iznenadim cijenom.
i pošto nemam apetita može li bebi išta faliti jer ne unosim ni vitamine ni minerale,pa sam zato jako zabrinuta,kako će beba napredovat. prenatal ne pijem to ću tek od trećeg mjeseca. folnu pijem a i to pola puta zaboravimuser posted image jako sam zabrinuta kako će se beba razvijati zbog mog ne jelauser posted image

(odgovor članu Dorina78)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Mučnina, manjak apetita
25.6.2012 20:17:50   
vila_7
milenium nece joj zasad nista faliti jer je mala i treba joj jako malo ZASAD. Ako si se do sad ispravno hranila beba ce vjerovatno uzimati tvoje zalihe tako da zapravo beba ce biti OK ali nemoj sebi da naskodis. Al ti pokusaj redovno piti folnu i ako ne mozes uopce voce i povrce jesti onda kupi odmah vitamine.
P.S. I samo polako, kupi ako ne bude skupa ta narukvica ili one vitamine protiv mucnine sto su ti predlozili na anketi i ne sekiraj se, proci ce brzo i mucnine aBd!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Mučnina, manjak apetita
25.6.2012 20:38:28   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: milenium

ako netko zna koliko košta ona akupresurna narukvica za mučnine što se ima kupit u ljakarnama?nebi se sad htjela osramotit da se iznenadim cijenom.
i pošto nemam apetita može li bebi išta faliti jer ne unosim ni vitamine ni minerale,pa sam zato jako zabrinuta,kako će beba napredovat. prenatal ne pijem to ću tek od trećeg mjeseca. folnu pijem a i to pola puta zaboravimuser posted image jako sam zabrinuta kako će se beba razvijati zbog mog ne jelauser posted image



Ja sam uzimala hipp sirup za trudnice(imas ga u DM-u) on poboljsava apetit.ako mnogo povracas javi se svom doktoru.ja sam u prvoj trudnoci mnogo povracala za mjesec i 10 dana smrsala sam 13kg onda sam primala 2x infuzije i mucnine su prestale.uglavnom s bebom je bilo sve ok,rodio se 3.650

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Mučnina, manjak apetita
6.11.2012 11:52:16   
Cenzura83
Drage moje, ja još nisam pošla povraćati, jer mi je tek 6-ta sedmica, ali mi je konstantno muka, ne mogu ništa da jedem, sve mi se gadi. Želudac mi je težak pravo, ne znam šta da radim, a što jedva gledam to je posebno, nisam sposobna niti radit kako treba, jer sam troma. Brinem se kako će ovo dalje izgledati, ako je sad ovako.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Mučnina, manjak apetita
29.8.2013 16:49:19   
sara123
Zene, hajde utjesite me user posted image

Ja sam u 9.sedmici.
Hvala Bogu, ne povracam, ali imam totalnu averziju prema hrani, posebno "zdravoj" kako neko gore rece.
Kad sam tek saznala da sam trudna, bila sam navalila na jelo, voce, brokule, jogurt (koji btv nikad nisam voljela), spinat, suhe marelice, itd.
Ali uskoro su se javile mucnine i odbojnost prema jelu.

Evo jucer sta sam pojela:
*veliki senvic sa piletinom (malkice sira)
*malkice karfiola sa pavlakom (cca 50+50 gr- ostlo nisam mogla)
*2 banane
*jedna snita hljeba sa kremom
*makarone sa fasiranim mesom(pola porcije, vise makarona nego mesa)
*tunjevina (1/3 konzerve)
*otprilke 6 sniti hljeba uz to sve
*1 l soka od narance
*2x200 ml mlijeka
*voda (cca 1l)

Ali meni to ne izgleda dovoljno user posted image Stalno nekakvu glad osjecam, to me tako muci jer prije trudnoce nisam bila neka izjelica. Smori me stalno smisljanje sta da jedem, Hajde da mogu svasta, pa i ne bi bio problem, nego ja otvorim frizider, i gledam, gledam...Sta bih pojela!?

Na pocetku trudnoce sam imala 48 kg, visoka sam 160.
Udebljala sam se 1 kg.

HOCE LI SE BEBA MOCI NORMALNO RAZVIJATI, TO JE ONO STO ME BRINE user posted image

P.S. Nemojte ignorisati user posted image

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *