|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čurekotovo ulje
24.5.2013 14:47:43   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Super hvala na savjetu ....user posted image user posted image user posted image

Andy evo vidi i ovaj link od Jasmin: http://politika.hr//svijet/11565-donosimo-crno-sjeme-dobro-cuvana-tajna-za-neunistivi-imunitet?fb_action_ids=395946080497210&fb_action_types=og.recommends&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22395946080497210%22%3A115073968667319}&action_type_map={%22395946080497210%22%3A%22og.recommends%22}&action_ref_map=

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Čurekotovo ulje
30.5.2013 15:07:10   
Andy_Bec23
Hvala na savjetu, danas pocela piti i bas je grozno, ali sve za zdravlje. Nadam se da ce mi pomoc u jacanju imunoloskog sustava i za glavobolje.....



_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Čurekotovo ulje
30.5.2013 15:24:10   
Andy_Bec23
ovo sam pronasla i vrlo je zanjimljivo

Kod parazita Schistosoma mansoni, koji uzrokuje opasnu i vrlo bolnu bolest bilharciju (ili shizostomiazu), bolest koja se često pojavljuje u Africi i Južnoj Americi i smatra se najopasnijom bolesti na tom području nakon malarije, biljno ulje crnog kima snažno djeluje protiv svih stadija razvoja, a uz to ima i inhibitorni učinak kod ženki na polaganje jajašaca.
Biljno ulje crnog kima testirano je na gljivicama koje uzrokuju dermatofitoze (Tinea pedis, T. corporis, T. capitis, T. cruris itd.), odnosno gljivične infekcije na koži, noktima, vlasištu, spolovilu. Pokazalo se vrlo djelotvornim i opravdava tradicionalnu uporabu kod
gljivičnih oboljenja. Za potpuni učinak, preporuča se dermalna i oralna primjena. Kod dermale primjene, sugerira se i korištenje eteričnih ulja protugljivičnog djelovanja (čajevac, palmarosa, metvulja i sl.) u kombinaciji s uljem crnog kima.
Dokazano je i djelovanje biljnog ulja crnog kima protiv citomegalovirusa (CMV), virusa koji uzrokuje vodene kozice, infekcioznu mononukleozu i herpes simpleks.

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Čurekotovo ulje
30.5.2013 17:06:35   
gvendolina
citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Čurekotovo ulje
30.5.2013 18:09:17   
mimh
kako se pije ćurokotovo ulje za liječenje raka? mojoj mami je odstranjena dojka i treba na hemoterapije pa bih voljela da pije i nešto na prirodnoj bazi zna li neko kako ga treba koristiti?

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Čurekotovo ulje
30.5.2013 18:28:16   
amela2208
ja sam isto koristila to curekoovo ulje svaki dan po jednu kasiku prije jela 10-15 minuta zajedno sa domacim medom. Znam da u velikim kolicinama nije dobro da se unosi vec samo po 1-2 kasike na dan. Mada praktikujem da koristim u hrani koliko je moguce zrna od curekota.
Tvojoj mami zelim brz oporavak

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Čurekotovo ulje
12.7.2013 13:22:15   
amarela82
kako se pije ovo ulje za sterilitet, ako moze neko da objasni ...
jel moraju oba partnera i smije li se macina trava piti u kombinaciji sa uljem...
odlucila sam se da probam ovo a da sve tablete bacim...
ako je neko u skorije vrijeme postaouser posted image zahvaljujuci ulju neka napise iskustvo i uputstvo user posted image
unaprijed hvala

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Čurekotovo ulje
23.10.2013 19:57:28   
Mostarka*
Kako se koristi protv cisti?

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu amarela82)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Čurekotovo ulje
10.1.2015 9:34:06   
almondray
Ima li neko informacije dali smiju djeca da koriste ovo ulje i na koji način?
Malom je 2g i 2 mj.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 1:54:50   
Medić*
IZVORNA PORUKA: gvendolina

citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?


Gvendi mi ga dobijemo od muzevog prijatelja on donosi iz Egipta. Kaze sto posto prirodno :)Umjesto cokolada rekoh mu da nam donosi kada u posjetu dolaze ovo ulje. user posted image Dajem ga djeci preventivno onako za imunitet. Mi isto ga koristimo :)

Almond ne znam od kada djeci moze. Moji ga piju. Maleni 6 god jednu kasikicu, malena od 1,5 god pola kasicicice. Ne dajem na taste vec kad se sjetim.

< Poruku je uredio medic slatki -- 11.1.2015 1:55:42 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 9:40:32   
Hannica
Mene zanima imate li konkretan primjer gdje je ovo ulje pomoglo u liječenje neke bolesti, mi smo ga koristili za svašta nešto, nisam primijetila nikakvu promjenu?! user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 86
   [Obrisana poruka]
11.1.2015 9:47:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hannica)
  Neposredna veza do poruke: 87
   [Obrisana poruka]
11.1.2015 9:51:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu almondray)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 10:00:04   
Daliyah92
Moja mama se sa njim lijecila. Lijecila je cistu I potpuno izlijecila. Koristila svakodnevno po tri male kasikice.
Takodjer i puno meda, otprilike casu i po u toku dana.
Rezultati se ne vide odmah. Ona je nakon mjesec (ili dva) bila na kontroli i vec je pola ciste bilo nestalo.
NAkon jos dva mjeseca potpuno je nestala.

Ja mislim da ako se koristi ovo ulje, da nije dobro koristiti neke druge lijekove u isto vrijeme.
Mama dok je koristila nije nikakve druge lijekove uzimala, dok neki drugi ljudi su ga koristli ali su i koristili lijekove pa nije bas bilo rezultata.
Mnogi, kojima je mama preporucivala ovo ulje, su brzo odustajali zbog reakcija koje se mogu desiti.
Dok mama nije odustajala, i izlijecila se potpuno user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 10:02:39   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Iman83

Odmah po ulju dam im medovu vodu, kasiku meda rastopim u malo vode.


Ovako i mi radimo user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 14:44:00   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: Iman83

Odmah po ulju dam im medovu vodu, kasiku meda rastopim u malo vode.


Ovako i mi radimo user posted image


Mi med na taste uzimamo. Po ulju mala nista, iako je gorko ona pravo voli vazda mljacka hoce jos. Djecak zalije vodom.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 16:12:21   
almondray

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: gvendolina

citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?


Gvendi mi ga dobijemo od muzevog prijatelja on donosi iz Egipta. Kaze sto posto prirodno :)Umjesto cokolada rekoh mu da nam donosi kada u posjetu dolaze ovo ulje. user posted image Dajem ga djeci preventivno onako za imunitet. Mi isto ga koristimo :)

Almond ne znam od kada djeci moze. Moji ga piju. Maleni 6 god jednu kasikicu, malena od 1,5 god pola kasicicice. Ne dajem na taste vec kad se sjetim.

Ja sam malo čitala o tom ulju i samo na jednom mjestu sam našla da piše djeca ispod 6g -konsultovati sa ljekarom.
Otišla juče u apoteku da pitam piše li šta nan njihovom,kad ne piše ništauser posted image .
Ja imam neko navodno egipatsko,sve piše na arapskom osim zemlje porijekla.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 16:19:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: gvendolina

citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?


Gvendi mi ga dobijemo od muzevog prijatelja on donosi iz Egipta. Kaze sto posto prirodno :)Umjesto cokolada rekoh mu da nam donosi kada u posjetu dolaze ovo ulje. user posted image Dajem ga djeci preventivno onako za imunitet. Mi isto ga koristimo :)

Almond ne znam od kada djeci moze. Moji ga piju. Maleni 6 god jednu kasikicu, malena od 1,5 god pola kasicicice. Ne dajem na taste vec kad se sjetim.

Ja sam malo čitala o tom ulju i samo na jednom mjestu sam našla da piše djeca ispod 6g -konsultovati sa ljekarom.
Otišla juče u apoteku da pitam piše li šta nan njihovom,kad ne piše ništauser posted image .
Ja imam neko navodno egipatsko,sve piše na arapskom osim zemlje porijekla.


I ja sam citala da za djecu manju nije preporuceno bas ali ne i od koliko godinauser posted image
Ja im dajem eto mada nije to svaki dan bas iz razloga sto ne znam od kada smiju, jako je ono, uglavnom male doze svakako unesu jer je zdravo.
Valjda neko da uputstva ko zna id koliko godina ide.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 16:56:56   
almondray
Svi recepti koje sam ja pročitala navode da ide i medna voda posle ulja,15 min prije jela.
Da bi imalo rezultata treba da se koristi 2-3 mj konstantno,a ne po potrebi :D

Ja sam čtala da je dobro posebno za bronhitis i astmu,što me najviše interesuje.Kao nosnice se mažu tim uljem a i stavi se koja kap u ključalu vodu pa se s tim inhalira.
Moj I je već dugo na fliksotidu ali ne vjerujem da bi to smetalo terapijiuser posted image

Zanima me dali je pametnije kupiti u apoteci sledeći put ili ovo neko neprovjerenouser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 17:04:13   
almondray

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: gvendolina

citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?


Gvendi mi ga dobijemo od muzevog prijatelja on donosi iz Egipta. Kaze sto posto prirodno :)Umjesto cokolada rekoh mu da nam donosi kada u posjetu dolaze ovo ulje. user posted image Dajem ga djeci preventivno onako za imunitet. Mi isto ga koristimo :)

Almond ne znam od kada djeci moze. Moji ga piju. Maleni 6 god jednu kasikicu, malena od 1,5 god pola kasicicice. Ne dajem na taste vec kad se sjetim.

Ja sam malo čitala o tom ulju i samo na jednom mjestu sam našla da piše djeca ispod 6g -konsultovati sa ljekarom.
Otišla juče u apoteku da pitam piše li šta nan njihovom,kad ne piše ništauser posted image .
Ja imam neko navodno egipatsko,sve piše na arapskom osim zemlje porijekla.


I ja sam citala da za djecu manju nije preporuceno bas ali ne i od koliko godinauser posted image
Ja im dajem eto mada nije to svaki dan bas iz razloga sto ne znam od kada smiju, jako je ono, uglavnom male doze svakako unesu jer je zdravo.
Valjda neko da uputstva ko zna id koliko godina ide.

Možda bi neko bolje znao ko živi u Egiptu,odakle i potičeuser posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Čurekotovo ulje
11.1.2015 21:42:56   
Medić*

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: gvendolina

citala sam o ljekovitim svojstvima ovog ulja i odlučila sam ga kupiti zbog njegove siroke primjene. jasmin i medic da li vi uzimate ovo ulje u Badem butiku ili imate nekog drugog dobavljaca user posted image da li koristite iskljucivo ulje u slucaju prehlade ili pravite čaj od sjemenki?


Gvendi mi ga dobijemo od muzevog prijatelja on donosi iz Egipta. Kaze sto posto prirodno :)Umjesto cokolada rekoh mu da nam donosi kada u posjetu dolaze ovo ulje. user posted image Dajem ga djeci preventivno onako za imunitet. Mi isto ga koristimo :)

Almond ne znam od kada djeci moze. Moji ga piju. Maleni 6 god jednu kasikicu, malena od 1,5 god pola kasicicice. Ne dajem na taste vec kad se sjetim.

Ja sam malo čitala o tom ulju i samo na jednom mjestu sam našla da piše djeca ispod 6g -konsultovati sa ljekarom.
Otišla juče u apoteku da pitam piše li šta nan njihovom,kad ne piše ništauser posted image .
Ja imam neko navodno egipatsko,sve piše na arapskom osim zemlje porijekla.


I ja sam citala da za djecu manju nije preporuceno bas ali ne i od koliko godinauser posted image
Ja im dajem eto mada nije to svaki dan bas iz razloga sto ne znam od kada smiju, jako je ono, uglavnom male doze svakako unesu jer je zdravo.
Valjda neko da uputstva ko zna id koliko godina ide.

Možda bi neko bolje znao ko živi u Egiptu,odakle i potičeuser posted image


Ovi nasi prijatelji ne zive tamo, vec nabavljaju te njihove stvarcice od curekota i razne stvarcice, sapune, ulja razna, oni kazu daju svojoj djeci, mada su malo veca eto iznad 5 godina. Meni je za ovu manju problem. ne znam od koliko smijua vidim dosta raje ukljucuje djeci i prije 2 godine, s vremena na vrijeme po pola kasicice.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Čurekotovo ulje
12.1.2015 2:36:22   
canim
Ja mojoj curi nisam nikako davala curekotovo.

Evo sta nadjoh brzinski na netu;

Artikl na amazonu i dole stoji u upustvu

"Not suitable for pregnant or breast-feeding women or children under 12 years of age."

http://www.amazon.co.uk/Iman-Bottle-Nigella-Sativa-Kalonji/dp/B006FE0OA6

A na jednom forumu govore da moze za manju djecu

5. Babies and toddlers
In addition to its many nutritional components, black seed contains carotene, which is essential for infant growth. During the toddler years, black seed provides children with all the energy they require for this active stage of life. Regular usage of black seed, which increases its immune system strengthening effect on the body, will decrease the length and severity of natural childhood illnesses, particularly during winter when children are most susceptible to contracting colds and flu.

http://www.curezone.com/forums/am.asp?i=1378538

Eh sad ko je upravu ja ne znam, jeli imas ti to upustvo na arapskom, ako imas uslikaj mi i posalji.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Čurekotovo ulje
12.1.2015 9:16:54   
almondray

IZVORNA PORUKA: canim

Ja mojoj curi nisam nikako davala curekotovo.

Evo sta nadjoh brzinski na netu;

Artikl na amazonu i dole stoji u upustvu

"Not suitable for pregnant or breast-feeding women or children under 12 years of age."

http://www.amazon.co.uk/Iman-Bottle-Nigella-Sativa-Kalonji/dp/B006FE0OA6

A na jednom forumu govore da moze za manju djecu

5. Babies and toddlers
In addition to its many nutritional components, black seed contains carotene, which is essential for infant growth. During the toddler years, black seed provides children with all the energy they require for this active stage of life. Regular usage of black seed, which increases its immune system strengthening effect on the body, will decrease the length and severity of natural childhood illnesses, particularly during winter when children are most susceptible to contracting colds and flu.

http://www.curezone.com/forums/am.asp?i=1378538

Eh sad ko je upravu ja ne znam, jeli imas ti to upustvo na arapskom, ako imas uslikaj mi i posalji.


Imam ,poslat ću ti čim signem...

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Čurekotovo ulje
7.4.2015 13:49:16   
Beba_Bu
ZA čurekotovo ulje garantujem , ne znam za sterilitet ali liječi i to :)

a što se tiče,unutrašnjih bolesti,

Poslanik Muhammed s.a.w.s kaže : "Čurokot je lijek za sve, OSIM SMRT." i vjerujem u to! :)

Samo treba iskrena volja, trud,i ne preskakti i odustati nakon par dana :)


btw. Ja prodajem čurekotovo ulje ,ako nekom treba :)

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Čurekotovo ulje
7.4.2015 15:36:34   
Galicia
Poslanik Muhammed s.a.w.s kaže : "Čurokot je lijek za sve, OSIM SMRT." i vjerujem u to! :)


Znaci svi pacijenti koji boluju od raka su izlijeceni? user posted image user posted image user posted image user posted image

Koji je to napredak. Jel javio ko Mayo klinici da ljudi dzaba ne istrazuju i ne bacaju silne novce na medicinu.

(odgovor članu Beba_Bu)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *