|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Babyvac
8.4.2010 23:57:51   
supernova
Uh, nadam se da ce biti dovoljno za sve ovaj put - svaki put  narucim koji vise, ali su oni povoljniji radi cijene u HR, pa dosta mama zeli....rado cu ja vama donositi preko kad i sama prelazim, ali mi je zao da ne dobiju svi koji su htjeli, pogotovo ako nekome bas sada *nedajBoze* treba radi nosica :(

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Babyvac
9.4.2010 15:47:42   
lila25
mi smo dobili baby vac hvala supernova odmah smo ga isprobali jest malo bebi plakao ali super izvuce,puuuno bolje od pumpica i nije uopste strasno kako sam mislila

ako se nekome zuri i ne moze cekati supernovu ima u Sa apoteka nek mi se javi na pp pa cu dati br.

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Babyvac
9.4.2010 17:51:02   
supernova
lila25, nadam se da cete sto prije biti bolje! :))))

ja imam, tj.  moja seka ima 2 babyvac-a koje sam joj ostavilla jer sam morala ici, + jedan ako se mama ne javi preko pp ovdje...salje iz Zenice postom, ili se mozete naci negdje po Zenici, ona je u centru. Ja sam vec u HR, jedva cekam opet natrag u Bosnuuuu.....user posted image

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Babyvac
12.4.2010 14:43:01   
supernova
Javila je seki da je ostao jos jedan babyvac, ja necu u BiH jos neko vrijeme, ali ce mozda muz poslom, pa cu ga pokusati nagovoriti da ponese jos jedan, ako stigne do tada do mene...nadam se da ce stici!
Curke, tako mi je drago da mogu pomoci, barem i ovako daleko, da vam ne mogu opisati kako sam ponosna :))

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Babyvac
12.4.2010 18:06:22   
lila25
supernova ne znam jeli ti stigla pp,jer nekad zastopaju poruke pa javni jeli ti legla uplata pozzz veliki.

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Babyvac
12.4.2010 20:25:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: supernova

Javila je seki da je ostao jos jedan babyvac, ja necu u BiH jos neko vrijeme, ali ce mozda muz poslom, pa cu ga pokusati nagovoriti da ponese jos jedan, ako stigne do tada do mene...nadam se da ce stici!
Curke, tako mi je drago da mogu pomoci, barem i ovako daleko, da vam ne mogu opisati kako sam ponosna :))



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

veliko hvala...ja kao mama koja poznaje porbelmatiku nosića i koja dugo već ima babyvac znam koliko je od pomoći. ti si zaista super :)))


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Babyvac
14.4.2010 14:51:50   
emma.L
Da olakšam mamama kojima je baš hitno kao nama - apoteka u Logavinoj ima Ariana babyvac. 44.00 KM. Nakon što sam sazvala pola Sarajeva privatnih apoteka, nađem u državnoj user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Babyvac
14.4.2010 16:05:22   
leona81
mi smo dobili ovaj od supernove, uplatili smo danas, javni da li je stigla uplata, rekli su u roku od 24 h:) ovi iz banke

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Babyvac
15.4.2010 16:31:17   
supernova
Hvala vam mame, uplate su sve legle, a sto je najvaznije, dobili su svi aspirator, koji su trazili...nadam se da su vec dosad prosle sve tegobe vezane uz koristenje....user posted image

muzu sam utrpala jos dva, jos je u poslu i ne moze slati, ali bude, za koji dan...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Babyvac
20.4.2010 12:00:35   
anidla
supernova, ima li jos ovih spravica? i mi trebamo jednu user posted image




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Babyvac
20.4.2010 17:31:41   
supernova
Anidla, ima jos :)

Saljem ti pp

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Babyvac
20.4.2010 21:46:44   
anidla
dobila PP i odgovrila cekam tvoj odgovor ;)

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Babyvac
20.4.2010 21:47:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anidla

dobila PP i odgovrila cekam tvoj odgovor ;)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Babyvac
11.5.2010 9:25:51   
Hanady RR
prenos posta sa teme bebe2009
IZVORNA PORUKA: Atarka

Jutro mamice
Mi smo imali relativno mirnu noc, za razliku od dana. Probali smo babyvac na opste zgrazanje mm, i ne zna se ko se je vise prepao, beba ili mm
Nisam nista uspjela jer se puno micao, a mm vise nije htio da traumiram dijete. Kako vi rukujete sa babyvacom? Uglavnom, malo sam mu na spavanju kapala caj od sljeza.
Sretni mali rodjendani . Bambi, vi ste se sunetili? Nisam bila u toku pa vam cestitam.
Pozdrav svima i cujemo se kasnije.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu supernova)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Babyvac
11.5.2010 10:09:13   
Mya_81 RR
Atarka, mi smo isto babyvac počeli koristiti tako s nekih 7 mjeseci.

Prve reakcije bebe su naravno bile grozne, a ona čak i voli zvuk usisivača, ali jednostavno se otimala i nije dopuštala tako da to nikad nisam mogla raditi sama.

Eh, onda bi je u krilu držao mm, nekako joj čuvao glavu da se ne vrti, a čuvao joj i rukice i nogice da ne mlatara s njima...znam da zvuči grozno ovako kad opisujem kako je uhvatio dijete ali drugog načina nije bilo jer nije baš to moguće uraditi kad je dijete totalno nemirno....

Ja bih joj pjevala i pričala dok bi čistila...malo jednu nosnicu, malo drugu...

Uglavnom, mi smo to jedno vrijeme radili svaki dan jer je ona imala problema s nosićem počesto tako da je imala vremena da svari taj cijeli proces i danas to možemo raditi bez ikakvih problema čak je ne mora mm ni čuvati...čak se i ona sama naginje da joj stavim to u nosić user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Babyvac
11.5.2010 10:09:33   
Hanady RR
prije upotrebe babyvac-a djetetu treba u nosić staviti kao-dvije fiziološke otopine, tipa sunce moje malo, nakon toga koristiti bayvac. E asd za nemirne bebače koji ne žele kapi jer ih one ''nanerviraju'' pa onda neće prijazno da prihvate ni baby vac...treba bebača prvo dobro umiti, posebno vodom zapljuskati nosić. Djete treba upoznati sa babyvacom, ja svojim curama dam da se malo igraju sa njim...kad su jako nervozne i neće same da ga drže pa onda ja uhvatim i postavim na mjesto...bez ikakvih problema, stavim bebu u krilo, lijevom rukom stisnem rukice bebe i desnom stavim babyvac zu nozdrvu. To može izgledati kao nešto što će djetetu stvoriti frustraciju...ali neće se desiti ništa negativno, roditelji često svoju nervozu od straha korištenja prenesu na bebača, a potreban je osmijeh i opuštenost...jer s moje tačke gledišta veća je frustracija kada nemogu da jedu, piju i spavaju u punog nosića sekreta.

Dva roditelja vrlo lako za nekoliko sekundi svome djetetu mogu olakšati disanje bayvacom, jedno drži u krilu na način kako sam gore rekla samo koristi obje ruke, drugi roditelj glavicu djeteta držai lijevom rukom a desnom koristi babyvac...to je samo nekoliko sekundi za lagodniji način disanja djeteta.

ako djete ne sjedi isto se radi na način da onaj roditelj koji drži djete stoji i drži bebu uz sebe u stojećem položaju...često djeci polijeganje stvar problem jer misle da će da ih uspavamo...a zanmo kako djeca nevole spavanje osim u slučajevima teške pospanossti.user posted image

E da i na sve ovo treba reći da nakon nekoliko korištenja, djeca najčešće sama traže korištenje babyvac-a jer im olakšava ono što im u nosići stavra problem.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Babyvac
11.5.2010 10:11:01   
Hanady RR
Ja i Mya smo u ito vrijeme pisale post...pogledaj vrijeme...a istu stvar smo ti rekle. zanči ništa opasno...malo s početka strapljenja bez straha da će se desiti povreda jer neće...a onda to ide lako.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Babyvac
11.5.2010 10:12:38   
Mya_81 RR
Zaboravih napisati da je uz sve to plač bebe bio strašan, ali najbitnije je da se navikla. I da je sad OK.

Ja sam na sebi isprobala babyvac i nije to nikakvo maltretiranje djeteta. Stvarno nije strašno, a njima je to veliko olakšanje s obzirom da ne znaju sami ispuhati nos. Po meni je babyvac jedna od korisnijih spravica ikad user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Babyvac
11.5.2010 13:05:42   
mnn
ja isto na sebi isprobala taj babyvac..to je super stvar.više vuče onaj na baterije nego taj.meni rekla susjeda ona ima na baterije od chicca i kaže da je jači od ovog mog.ja alexu sve izvučem iz nosa spasili smo ga..imaš na usisavaču da smanjiš jačinu i povečaš..ali to kod mene vuče jednako.polako.super stvar.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Babyvac
12.5.2010 16:10:43   
Atarka
Hvala vam na detaljnim objasnjenjima. Jucer smo ga isprobali bez usisivaca, uvlacili smo ustima i malo smo izvukli. Danas sam sama probala sa usisivacem i prilicno sam uspjela. Bebi je prodisao i eno ga spava. Plakao je, naravno, ali to je za njegovo bolje. Mislim da se i mm uvjerio  da babyvac ipak nije glupost user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Babyvac
20.5.2010 15:35:01   
niki83
i nama bi konacno trebao ovaj babyvac..koliko sada kosta i na koji nacin ga mozemo naruciti? mi smo iz Ze..tako da pretpostavljam vec da kod nas toga nema u apotekamauser posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Babyvac
20.5.2010 15:39:24   
mala86
ja sam oko nove godine pitala u ze u par apoteka nije bilo!da si se prije javila mogo je mm donjet iz splita,danas je bio tamo,ali vec je na putu nazaduser posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Babyvac
20.5.2010 15:40:01   
mala86
ja sam jednom dole pitala mislim da je bio oko 160kn-40km

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Babyvac
20.5.2010 15:49:02   
niki83
joj bas bi zgodno bilo da sam ranije pitala..ali eto valjda ce se javiti jos neko..

_____________________________

N&N

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Babyvac
20.5.2010 15:55:36   
Anoniman
ja sam ga nabavila prije par dana u sarajevo apoteci, kostao je 43 KM...najbolje da nazovete drzavne apoteke...vjerovatno su povezani...ako imaju ovi kod nas garant mogu nabaviti i vase apoteke

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *