|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.4.2009 15:13:41   
zeni
i nama je leglouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,sretno trosenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu curicadejna)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.4.2009 15:24:17   
Anoniman
Konacno da vam uplate... sretno vam trosenje... kupite user posted image  svasta... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zeni)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.4.2009 16:16:48   
zeni
moja bambi,hvala,to nam je za februar

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
24.4.2009 23:22:19   
mami ami
juhuuuuu user posted image

hehe, radosti, k'o da smo dobile na bingu a u stvari je velika tuga jer je to nas novac.. da ne lajem user posted image

_____________________________

Mamino majo sunce
Asja, 16.10. 2008.

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.4.2009 12:31:30   
flox
Drage moje. može li mi neko objasniti koji je put tih naših naknada, nakon IK Banke. Ja zvala jutros banku u tešnju preko koje inače primam te naknade, kažu tek sljedeće sedmice. Kome da se žalim.

(odgovor članu mami ami)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.4.2009 14:28:36   
zeni
koliko ja znam IK banka prebacuje novac na ostale banke a nije ti leglo jer je juce,petak.zadnja transakcija oko dva sata,znaci nista do ponedjeljka

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
25.4.2009 16:55:16   
flox
Zeni, hvala ti. Mada znam da neće biti ni  u ponedjeljak, jer našoj banci treba navodno dan da proknjiže taj novac.

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
4.5.2009 22:56:06   
malecka60
IZVORNA PORUKA: šicka

user posted image ĆAO DRAGE ŽENICE EVO JA SE JAVLJAM PO PRVI PUT!OVO VIŠE NEMA SMISLA KAKO IH NIJE SRAMOTA!ČULA SAM DA JE PREMIJER KRASNI SINOĆ BIO GOST NA TELEVIZIJI ZENICA I DA JE REKAO DA ĆE DANAS BITI PUŠTENE PORODILJSKE NAKNADE AL ETO KAO ŠTO VIDITE NIŠTA NI DANAS!JA NE ZNAM ŠTA MI DA RADIMO UBUDUĆE TREBALE BI SMO SE ORGANIZOVATI I POJAVITI SE TAMO DIREKTNO SRAM I STID DA IH BUDE ETO KAKO ONI STIMULIŠU ŽENE DA RAĐAJU DJECU!VJERUJEM DA ĆEMO SE OBRADOVATI BRZO ALI KAD OPET SLJEDEĆA??????????POZDRAV user posted image user posted image



Nasa vlast je tako bezobrazna.
Citam vase postove, stalno nesto zovete, borite se za svoja prava i tako i treba. user posted image
Ali vi porodilje u radnom odnosu opet nesto dobijete iako kasni po mjesec-dva.
A sta je sa onim porodiljama koje ne rade i ne dobiju ni felera? Imaju li one kome da se zale? Njih niko ne juser posted image ni 2 %. Pita li se iko kako one hrane svoju djecu? Koliko njihovi muzevi zarade i da li mogu pokriti sve troskove?

Ne zelim da se neko uvrijedi zbog mog posta.
Veliki pozdrav.



_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu šicka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
5.5.2009 21:11:42   
zeni
draga moja,ja 15 godina radim i isto toliko mi se odbija od plate pa i ocekivati je da me isplate sad kad ne mogu da rasdim i za godinu cu ponovo i ova drzava ce me musti jos najmanje toliko a neznam sta ocekujes da ti se plati,da ti drzava hrani dijete,njih ne zanima moze li tvoj muz zaraditi vam ,o tome si trebala misliti ranije pa brate mili nismo svajcarska i jako je ruzno da kazes da vas niko ne j...

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
5.5.2009 21:16:31   
Romali
Nadam se da sam pogrešno shvatila...user posted image ...
Pa te nezaposlene žene bi vjerovatno rado radile, da imaju priliku ( barem većina njih ). Svaka država omogućava socijalnu pomoć porodiljama i to godinama, barem dok su djeca mala.
Ja radim, i od moje plate se odvaja, da ne budem da branim nezaposlene jer sam jedna od njih.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
5.5.2009 21:19:29   
zeni
ma nista nije bolje ni nama koje radimo,i meni je zao sto je tako ali mi smeta kad kaze nas niko ne j...,pa ni nama nije bolje,svima nam isto treba

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
5.5.2009 21:51:45   
žana o8
Ja sam zaposlena majka, ali smatram da i nezaposlenim majkama treba davati naknadu, jer treba podsticati rađanje djece , a i mi koji radimo izdvajamo dovoljno da ima za sve. Pa ako ima para za mobitele naših parlamentaraca , treba da ima i za nezaposlene majke.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 10:06:15   
malecka60
IZVORNA PORUKA: zeni

draga moja,ja 15 godina radim i isto toliko mi se odbija od plate pa i ocekivati je da me isplate sad kad ne mogu da rasdim i za godinu cu ponovo i ova drzava ce me musti jos najmanje toliko a neznam sta ocekujes da ti se plati,da ti drzava hrani dijete,njih ne zanima moze li tvoj muz zaraditi vam ,o tome si trebala misliti ranije pa brate mili nismo svajcarska i jako je ruzno da kazes da vas niko ne j...


ali mi smeta kad kaze nas niko ne j...,pa ni nama nije bolje,svima nam isto treba



Draga moja, ti kao majka si me stvarno iznenadila svojim postom user posted image .
Izgleda da ti radis u drzavnoj firmi ili u nekoj dobroj privatnoj, pa si se toliko okurazila (odvazila) da ovako patetican post napises. Mozda bi se slozila sa mnom da si na mjestu te nezaposlene porodilje, a muz dobiva nekakvu platicu???
Draga moja, samo da znas da ni od koga ne ocekujem nista, i da znas, draga moja, nezaposlenih porodilja je 80%.
Takva nam je vlast i drzava, a narocito u Zenici je veliki problem zaposlenje.

Ja nisam od onih koje bi radije sjedile kuci i turpijale nokte. Zavrsila sam fakultet, ali ne radim, vjerovatno zbog toga, sto ne mogu doci na red od maminih i babinih sinova i kcerki.
Zbog svog dijeteta, koje je jedva ostalo zivo i zdravo, cistila bih ulice.
Kad se neplanirana trudnoca desi, ne moze se misliti ranije. Ili je kod tebe sve planirano???
Naravno da je bolje zaposlenim... svaki mjesec imaju primanja... ali ako mislis da je isto, pa brate mili, hajde ti svoju godisnju porodiljsku naknadu daj nekom, pa ces vidjeti da li je isto.
I draga moja, ovo je bio jako ruzno sa tvoje strane...
Ja zelim svakom dobro , pa i svom djetetu sve najbolje, a za tebe nisam sigurna da dijelis moje misljenje...user posted image




_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 10:08:42   
new mama
IZVORNA PORUKA: malecka60

IZVORNA PORUKA: zeni




Draga moja, ti kao majka si me stvarno iznenadila svojim postom user posted image .
Izgleda da ti radis u drzavnoj firmi ili u nekoj dobroj privatnoj, pa si se toliko okurazila (odvazila) da ovako patetican post napises. Mozda bi se slozila sa mnom da si na mjestu te nezaposlene porodilje, a muz dobiva nekakvu platicu???
Draga moja, samo da znas da ni od koga ne ocekujem nista, i da znas, draga moja, nezaposlenih porodilja je 80%.
Takva nam je vlast i drzava, a narocito u Zenici je veliki problem zaposlenje.

Ja nisam od onih koje bi radije sjedile kuci i turpijale nokte. Zavrsila sam fakultet, ali ne radim, vjerovatno zbog toga, sto ne mogu doci na red od maminih i babinih sinova i kcerki.
Zbog svog dijeteta, koje je jedva ostalo zivo i zdravo, cistila bih ulice.
Kad se neplanirana trudnoca desi, ne moze se misliti ranije. Ili je kod tebe sve planirano???
Naravno da je bolje zaposlenim... svaki mjesec imaju primanja... ali ako mislis da je isto, pa brate mili, hajde ti svoju godisnju porodiljsku naknadu daj nekom, pa ces vidjeti da li je isto.
I draga moja, ovo je bio jako ruzno sa tvoje strane...
Ja zelim svakom dobro , pa i svom djetetu sve najbolje, a za tebe nisam sigurna da dijelis moje misljenje...user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 10:15:57   
mala mu
IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja sam zaposlena majka, ali smatram da i nezaposlenim majkama treba davati naknadu, jer treba podsticati rađanje djece , a i mi koji radimo izdvajamo dovoljno da ima za sve. Pa ako ima para za mobitele naših parlamentaraca , treba da ima i za nezaposlene majke.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image potpisujem


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 10:19:25   
malecka60
IZVORNA PORUKA: mala mu

IZVORNA PORUKA: žana o8

Ja sam zaposlena majka, ali smatram da i nezaposlenim majkama treba davati naknadu, jer treba podsticati rađanje djece , a i mi koji radimo izdvajamo dovoljno da ima za sve. Pa ako ima para za mobitele naših parlamentaraca , treba da ima i za nezaposlene majke.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image potpisujem




Ma 100000 % POTPISUJEM user posted image user posted image user posted image , i one radjaju djecu koja imaju svoje potrebe.


_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 20:41:22   
luna77
IZVORNA PORUKA: zeni

draga moja,ja 15 godina radim i isto toliko mi se odbija od plate pa i ocekivati je da me isplate sad kad ne mogu da rasdim i za godinu cu ponovo i ova drzava ce me musti jos najmanje toliko a neznam sta ocekujes da ti se plati,da ti drzava hrani dijete,njih ne zanima moze li tvoj muz zaraditi vam ,o tome si trebala misliti ranije pa brate mili nismo svajcarska i jako je ruzno da kazes da vas niko ne j...

i ja radim 15 godina i isto toliko izdvajam u mirovinski fonda da bi mi sad netko uskratio porodiljno jer nemam 12 mjeseci prbivalište priej poroda u ovoj zupaniji a zene koje su nezaposlene i imaju prebivaliste imaju pravo na porodiljno,mislim ni to nije fer.
od 1994-2007 sam u zupaniji i od 2007 do 11/2008 imam prekid(bila na drugoj adresi ali radila i odvajala doprinose i to ne male) i jednostavnu kazu ne nemate pravo jer niste u ovoj zupaniji 12 mjeseci prije porodiljnog i to uz krasni potpis ministra zdravstva i socijalne skrbi.
čudo nam je drzava i zakoni u njoj user posted image ..
Sta da kazem da me nitko ne j.... 2% ili da kukam....ne neću nasla sam drugi način(legalan ali ipak preko rupa u zakonuuser posted image ) preko firme da izganjam svoja prava zagarantirana Zakonom o radu i Ustavom u krajnjem slučaju gdje pise da smo jednakopravni....


moram primijetiti da se ovdje na forumu uglavnom kuka a nista nepoduzima user posted image ...počev od one udruge protiv neplodnosti do ovoga ,sve je aktualno 3-4 dana ,tjedan i onda se usute svi...
Pa drage moje neće se nitko za vas(tj nas) izboriti ako nećemo same



(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
6.5.2009 21:18:33   
lejlaze
zaista ne razumjem kako uspjemo uvijek od svake teme napraviti zustru raspravu.
jedno vrijeme sam zbog toga i prestala posjecivati RR.
tu smo da iznosimo svoja misljenja a ako se nekome nesto ne svidja ne mora odmah da napada.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
7.5.2009 9:48:06   
zeni
bravo lejla,ja sam isto razmisljala,nekad mi dodje da se isclanim kad vidim ovoliko svadja,samo da pitam trebam li ja pokloniti svoju naknadu nezaposlenim mamama ciji muzevi nerade ili imaju slaba primanja pa da imaju od cega platiti internet i da mogu po citav dan ispijati kafice i samo cekati cije misljenje im se ne svidja  pa da raspale po njemu.

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
7.5.2009 9:58:04   
lejlaze
sta mislite kada ce nam biti ovaj mjesec naknada? kontam donijeli su odluku nekakvu da moraju "skresat" troskove, valjda nece nas dirati. 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
7.5.2009 10:13:34   
luna77
pa ako će kresati neka pođu od laznih invalida rata a ne od porodilja.kad vidim tko sve godinama prima kojekakve mirovine,naknade i  sl user posted image .
lako je za neaposlene rodilje to je samo godina dana ali ovi laznjaci sto su pšlatili laziranje nalaza i ostalo ....ali opet kazem nema nista od nase priče ovdje i prepucavanja .
Zeni u potpunosti te shvaćam ja sam u nezgodnijem polozaju mozda nego ti nakon 15 godina rada ali ostaje nam jedino sami se izboriti za nesto....ja sam danima sjedila i trazila način(čitaj rupu u zakonu) i mislim da sam je nasla  user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
7.5.2009 10:15:40   
lejlaze
luna svaka cast, ma znam te lazne invalidnine i kojekakve pomoci, ali posto se mi ne bunimo i ne protestujemo. obicno udari po onome po kome mogu.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
7.5.2009 10:20:18   
zeni
slusala sam preksinoc onog naseg ministra za soc. rad u ze-do kantonu i kaze da je izdvojeno za porodiljske naknade oko 6 mil.za ovu godinu pa bi to kao bio prioritet i trebalo bi biti redovno.ja se ne nadam prije 25.5. da bi moglo biti

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
18.5.2009 11:20:23   
zeni
je li doslo vrijeme da pocnemo dosadjivatiuser posted image kada ce nam biti naknadeuser posted image

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Porodiljska naknada ZE-DO kanton
18.5.2009 12:44:34   
nita

IZVORNA PORUKA: zeni

je li doslo vrijeme da pocnemo dosadjivatiuser posted image kada ce nam biti naknadeuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *