|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ginekološki pregled
27.8.2013 13:55:03   
LILLO
ej cure da vas pitam...ja sam bila na prvom pregledu i ako mi je rekla da je rano 5s+5 d uradila je ultrazvuk i potvrdilauser posted image , pitala me za krvnu grupu A+, pa mi je rekla naredni put da donesem potvrdu..predpostavljam da to mogu traziti od doktorice da dopise kad budem vadila krv..pitala me kad sam radila papa test zadnji , bio je u martu i bio je uredan, pa je rekla da cemo to nekad poslije ponoviti imala sam nalaz sa sobom...ja inace papu radim svaki 5 mjeseci, preventiva...ali eto...posto sam ja imala nalaze od krvi sa sobom radeni su prije 8 dana, pregledala ih rekla da su super za pocetak trudnoce, dala mi folacin mada ga ja pijem svaki dan vec 4 mjeseca..nije mi dala nikakve vitamine..vjerovatno zbog krvne slike, a i procitala sam negdje da se pije samo folacin do 12 sedmice...nije me vagala, mjerila pritisak itd...ja inace imam nizak pritisak ali ga regulisem hranom, a tezinom sam...pa 176 visoka 58 kg...ne znam valjda ok...
Međutim primjetila sam da mi se prije dva dana opet vratila vrtoglavica kod ustajanja i pojave mi se tacke pred ocima, glava me bolucka ali nista strasno...zeljezo bi je prije 8 dana bilo 23,5 a inace sam ovakve samo jace simptome imala kad je bilo nisko zeljezo ali kontam nemoguce da je odmah sletilo..user posted image user posted image
Ja sam imala ujutro ritual kad mi je zeljezo nisko..ne ustajem vec skliznem sa kreveta na pod..kunem se...otvorim oci..kao na ringispilu mi se vrti..opet zatvorim, malo glavu lijevo desno..cucnem..otvorim oci..tačke crne i crvene..opet se malo klatim tamo amo...uhvatim se za rub kreveta i ustanem...i tad bude sve ok..user posted image user posted image user posted image ne znam jel neko od vas imao slicno ali kod mene katastrofa i heferol mi je pomogao 1 kapsula dnevno+ dietpharm c vitamin..i papa reale bocica po 1 dnevno...ja sam uvijek imala problema sa krvarenjem...kad sam dobijala imala sam punoo, i plus hronicno krvarenje iz nosa svaki put kad mi temp.tjela prede 37..doduse krvarenje iz nosa nisam imala jako dugoooo hvala bogu...nadam se da necu...user posted image

Ja sam kontala otvorit ce mi neki karton podatke ovo ono...doduse na kompu sam dobila neki broj, tu je upislala sve sto me pitala mozda je to to..

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 14:14:53   
novi_curetak
Pozdrav svima :)
Trenutna situacija - test pozitivan, zakazivanje pregleda. Da li ima neka clanica foruma iz Zenice da je u skorije vrijeme prosla ovo, da me malo uputi, ohrabri, informise ? :)
Znam da trebam u polikliniku, jel tamo jos uvijek ocajna situacija? :( a onda vecina ode privatno...i to je dilema, kome :/
Prva trudnoca, sve me plasi , ako cemo iskreno..
Hvala unaprijed :*

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 14:41:51   
škorpija
IZVORNA PORUKA: novi_curetak

Pozdrav svima :)
Trenutna situacija - test pozitivan, zakazivanje pregleda. Da li ima neka clanica foruma iz Zenice da je u skorije vrijeme prosla ovo, da me malo uputi, ohrabri, informise ? :)
Znam da trebam u polikliniku, jel tamo jos uvijek ocajna situacija? :( a onda vecina ode privatno...i to je dilema, kome :/
Prva trudnoca, sve me plasi , ako cemo iskreno..
Hvala unaprijed :*

nisam iz zenice, ali mogu ti uopšteno reći da nema potrebe da ideš na pregled prije 8. sedmice, imaš na RR kalendar trudnoe , ukucaj zadnji dan menstruacoje i znatt ćeš dokle si

http://www.ringeraja.ba/kalendar_trudnoce.html


prvi pregled je vaginalni uzv, i u 8 sedmici bi već trebalo kucati srce, a i ako ne bude nije razlog za paniku. uzmi odmah folnu kiselinu tablete i počni piti. sretnoooo


< Poruku je uredio Visnja RR -- 9.2.2016 17:44:08 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu novi_curetak)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 14:51:33   
malena27 RR
novi_curetak cestitam na user posted image
Prvi pregled bi trebao biti uzv oko 7/8 nedjelje trudnoce.
Sto se tice pregleda u Dispanzeru za zene, koliko znam, sad se narucuje, probaj nazvati i objasni sestri o cemu se radi, dace ti termin za uzv.
Meni je recimo dobar dr. Sejo, malo jeste luckast ali nije los covjek...meni je pomogao...imas i dr. Parganliju, dr. Calkica, dvije zenske dr. (sad se ne mogu sjetiti kako se zovu, cini mi se da je jedna Amira Kavaz i druga ... ne dolazi mi ime u ovu ''pametnu glavu'')


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 16:35:52   
novi_curetak
Hvala skorpija, hvala malena27 na brzim odgovorima, ne prica mi se nikome od blizih, rekla sam samo suprugu, pa nemam koga ni pitati o svemu ovome.
Kako sam racunala 6-7sedmica, sve je novo, samo premecem po glavi informacije,tekstove, sta jesti, sta raditi, sta izbjegavati i zato da mi je do ljekara, sama sebe izludih, to ja inace radim sa svime, previse analiziram :/
Narucicu se pa cemo vidjeti sta dalje :) :*

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 16:48:30   
Lejni
Slazem se sa njima, ja sam potrcala u petoj, pa nista se ne vidi samo endometrij zadebljan pa naredni put za nekih 10 dana opet samo Gestacijski mjehur u ZV, pa se zavrinula jer mi dr rekao nije se embrion razvio pa sam se zabrinula i narednih 10 dana razvijala glavu da nije besplodna trudnoca. Tek juce sam isla i hvala Bogu i srce nam kucka i vidimo se. E naravno ako bude kakvih ne daj Boze krvarenja ili cudnih situacija onda se odmah javi dr.

Za ostalo ne znam jer sam iz Sarajeva. I cestitam ti i zelim da uzivas u najdivnijim trenucima. Da rodis zivu i zdravu bebu i da sve bude ok

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu novi_curetak)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 16:53:16   
novi_curetak
Hvala lejni :* Takodjer, na kraju nista osim zdravlja nije ni bitno

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prvi ginekološki pregled
9.2.2016 18:50:06   
škorpija

IZVORNA PORUKA: novi_curetak

Hvala lejni :* Takodjer, na kraju nista osim zdravlja nije ni bitno


pridruži nam se na ovoj temi :)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_2735646/mpage_15/tm.htm#2739290

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu novi_curetak)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prvi ginekološki pregled
14.3.2016 13:01:53   
novi_curetak
odradjen prvi pregled - drugi put, prvi put sam otisla prerano, kao sto ste me i upozorile, pa opet nakon 10 dana i imamo otkucaje srca hB, izgleda ok, uskoro isticu 3 sedmice od tada i vrijeme je za kontrolu, danas povadila nalaze, pripremam se, skupljam papire :) na snimku uzv pise CRL 7 ,6+1
samo sam u poliklinici bila na pregledu, ne mogu da se odlucim da li i kome privatno da idem, odlucicu poslije ovog sad pregleda aBd , nekako su mi u poliklinici ova dva puta bili povrsni nekako, samo mi je na nos "nabijao" , da se ne izrazim drugacije, kako imam puno godina za prvu trudnocu (36 op.a. ;) ), a da mi pri tome nije rekao nista posebno o cemu treba da vodim racuna, da li da nesto radim ili ne radim, mislim, neozbiljno za moj pojam. ne znam kako idu ti pregledi, ali moji su bili smijesni najblaze receno. uglavnom ja rekla pijem folnu, trebam li jos nesto, kao ne treba, odlicno...ni to mi cak nije preporucio sam od sebe, ali zato mi je ponovio godine milion puta i kako sam stara. nejste, samo nek bude sve ok a lako cemo sa neozbiljnim kadrovima ;)

samo muz i ja znamo, ja hocu da poludim a i on, da nam je reci roditeljima, prvo unuce, ali ja sam preoprezna, bas zbog te price kod ginekologa, pa ne znam, mozda poslije ovog sad pregleda. ne znam kako bi drugi trimestar docekali cuteci o tome, a ako sam shvatila ono 6+1 bi trebale biti sedmice, pa ce onda poslije ovog pregleda aBd to biti 9+1, ili se strpiti jos 3 sedmice?

valjda nisam fulala puno temu, ako jesam, oprostite i rado cu se popraviti :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *