|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zdravlje: Trebam informaciju
19.12.2008 12:29:10   
neni27
prvo da se predstavim ja sam nermina i nova sam ovdje tek sam se uclanila naisla sam na ovu stranicu tako sto sam trazila informacije o vakcinacijama
e meni treba informacija za jednu vakcinu koja bi moja dijeca trebala da dobiju u engleskoj,,posto smo tu od porosle godine oni vecinu  vakcina  dobili vec u BiH pa sad dsm dobila poziv da ih vodim na vakcinu koja se zove MMR i kada sam ih odvela ponijela sam nase knjizice od kuce da nmogu znati sta su mi dijeca vec dobila,,medjutim u knjizicama ima vakcina MPR za koju oni smatraju da je to ta MMr e sad neznaju sigurno dali da dijeci daju ili ne,,pa vas molim ako iko od vas zna dali se radi o istoj vakcini da mi odgovori,,,
hvala vam

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.2.2010 20:10:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: trebam informaciju
19.12.2008 12:42:24   
Nana_Ze
MPR se daje sa godinu i to je skracenica za Morbili, Rubeola, Parotit, mozda te bolesti na engl pocinju sa M,M i R, provjerite prevod.


_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu neni27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: trebam informaciju
19.12.2008 12:43:18   
mamyca
http://209.85.129.132/search?q=cache:Q3G2_r7f6BAJ:www.socialstyrelsen.se/NR/rdonlyres/AB0B8B14-7508-48D0-BB2C-A313E0F05B70/7380/200711409_BKS.pdf+vakcina+mpr&hl=bs&ct=clnk&cd=1&gl=ba&client=firefox-a

Evo procitaj ovo je za Mpr,a za Mmr sam nasla na internetu da je to vakcina protiv rubeole,ali i mpr je istouser posted image .Mislim da je moguce da je to ista stvar,pogledaj jos malo na internetu,ili ce neko reci bolji odgovor.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neni27)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: trebam informaciju
12.9.2009 22:11:07   
mamma mumi
Drage moje znam da nisam na pravoj temi, ali nema tema o ovome, a ja iskreno neznam otvoriti novu temu. Helem, vec danima imam probleme sa zeludcem, muka, nagon na povracanje, povracanje, bol, i danas mi je jedna zena pogledala ruke i rekla da sam se "strunil", i stvarno mi je podrucje izmedju palca i kaziprsta jako nateceno, a takodje i predio zeludca. E sad ja sam u sarajevu, pa bih molila  ako iko zna nekooga ko lijeci strunu na zeludcu da mi da kontakt telefon, bila bih beskrajno zahvalna, jer je ova bol i muka vise neizdrziva. Hvala vam

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: trebam informaciju
12.9.2009 22:26:49   
veeseelaa
javi se curi pod nickom enisa_sara (nadji je putem pretraživača), ona je skoro imala isti problem, takođe živi u Sarajevu i radila je to što tebi treba
LP

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: trebam informaciju
12.9.2009 22:31:04   
Apotekarka
Eh draga znam kako ti je...prije trudnoće sam se bezbroj put strunila...cim bi se naglo protegni ili digni nesto tesko bol u zeludcu se javi,pa javi snimala sam i ustanovljen mi je gastritis ali kad bi mi jedna zena uradi strunu bila bi dobro naravno dok ne dignem nesto...u trudnoci mi se zeludac podigao i nije me nikako bolio sad ga opet povremeno osjetim...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: trebam informaciju
12.9.2009 22:46:46   
bucko
Mama Mumu, znam kako ti je....Prije 4-5 godme nakon jednogporodičnog problema zabolio stomak-želudac...Grozan osjećaj, kao da se skvrčio želudac i kad progutam gutljaj vode-da umreš, a kamoli šta višepojesti.Obišla sve, od hirurga, urologa, ultrazvukova, kardiologa, svi mogući nalazi. Kažu na kraju da je gastritis, dali trojnu terapiju i kao kad prestane akutna faza na gastroskopiju. Popila terapiju, bilo bolje, i nikad nisam otišla na gastroskopiju. Jedina pozitivna strana tog bola je što sam za sedmicu smršala 5 kg! A bolilo ko sam đavo, ni leći na leđa, ni na stranu, ni klečati...Užas! Najbolje spavala kad kleknempored kreveta i glavu spudtim na krevet. Ko siroče. I opetprije 2 god me zaboilo,nakon što sam teško dizala. Žao mi je što se ne mogu sjetiti broja tete koja mi je došla i spasila me....Odmah meuhvatila između palca i Kprsta desne ruke. Kaže struna,i to stara. I masirala mi taj dio, pa onda niz ruku, prem pazuhu I jako stiskala unutrašnji dio ruke imeđu lakta i pazuha,posebno blizu pazuhu-. Pa onda lagano po stomaku,iznad pupka, i to da ja osjetim jelbolje kad masira u lijevo ili u desno. Poenta je da je htjela da osjeti želudac da "kuca" kad spusti preste i pritisne na stomak gdje je želudac. I onda da legnem na lijevu stranu a lijevu ruku da stavim ispod sebe, da poguram stomak.Helem, spasilame. A detaljno samobjasnila masažu,da probaš sama sebi, jer ja to znam nekad sebi raditi kad osjetim da se želudac javlja. Ako uspijem ujutro naći broj, sjetiću te se... I ako imašpopij Apaurin,nek relaksira mišiće...

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: trebam informaciju
13.9.2009 0:32:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

javi se curi pod nickom enisa_sara (nadji je putem pretraživača), ona je skoro imala isti problem, takođe živi u Sarajevu i radila je to što tebi treba
LP




Uh kad se samo sjetim....... zamalo me dr. "otvoriše" da vide šta je, svi nalazi ok.
Mene je mama vodila u Hrasnicu kod jedne stare žene i isto mi je ovo uradila kako je bucko opisala. Sutra zovem mamu da je pitam za broj (sad mi je kasno user posted image ) pa ti javim.
Mene je žena spasila, da joj dragi Bog podari lijepo zdravlje!!!!

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: trebam informaciju
13.9.2009 22:50:25   
mamma mumi
Joj hvala vam drage moje puno , a enisa_sara molim te javi mi broj.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: trebam informaciju
13.9.2009 23:24:37   
Anoniman
Poslala sam ti pp user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE:Zdravlje: Trebam informaciju
2.1.2010 23:41:36   
Apotekarka
Uh ljudi i ja se izgleda stunila to sam prije par godina stalno imala obicaj i sla na rađenje strune...znam da se poslije toga treba pripaziti dizanja teskoga ali kako da to uradim kad svaki dan nosam Anbtonia 10 kg mislim da li bi bilo efekta...

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.2.2010 20:11:03 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu neni27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 0:49:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Maida*

Molim vas, ovo mi je bas hitno, kojeg dobrog internistu i nefrologa preporucujete???????

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Maida*

Molim vas, ovo mi je bas hitno, kojeg dobrog internistu i nefrologa preporucujete???????

internista dr. mačkić...radi u državnoj bolnici
ima orinaciju i pirvatno



IZVORNA PORUKA: Maida*

Hvala ti Hanady

A nefrolog?  (bubrezi)


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neni27)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 0:50:48   
Anoniman
Treba mi predlog kojem internisti i kojem nefrologu (za bubrege) otici. Koga vi preporucujete???

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 7:55:02   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mala8'

cure jel zna neko od koliko radi prima u zenici?


IZVORNA PORUKA: rose 87

neznam od koliko rade ali evo ti br. tel. pa se mozes odmah i naruciti 0324414'0
nije valjda mali bolestanuser posted image



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 12:53:52   
Anoniman
Ja narucena na UZV bubrega tamo nekad u septembru....svasta..

Je li se neko sjetio nekog gdje mogu uradit UZV bubrega i obavuti kvalitetan pregled

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 13:04:27   
Trnoruzica
http://www.bosna-sunce.ba/usluge-poliklinike-sunce-agram

Mislim da tu rade UZ bubrega

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 13:56:19   
milenium
pročitala sam koje teme imaju na pdf zdravlje ali nigdje nisam našla popis lijekova sa zavoda koji se ne plaćaju.ako ima ta tema da me uputite a ako nema nebi bilo loše da mi imamo taj popis ovdje jer sve smo mi mame i imamo bebe pa nebi bilo loše da smo informirani kad trebamo nabaviti neki lijek za djete.

to pišem iz razloga što su meni zinat sirup naplatili a on je besplatan ako ima recept(veliki)a ja to nisam znalauser posted image ,a naplatili su mi gauser posted image

taurus i apotekarka javite se !

< Poruku je uredio milenium -- 25.5.2010 13:57:04 >

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:03:24   
koka i po
Kod nas postoje bijeli i žuti recepti.Bijeli se plaćaju a žuti samo participacija.Možda si imala onaj recept što se naplaćuje puna cijena.I meni se to jednom desilo.Jedne prilike goispodža dr. mi je propisala lijek koji se diže za markicu a ja ga platila 18km.Navodno pogriješilauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:07:22   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Maida*

Treba mi predlog kojem internisti i kojem nefrologu (za bubrege) otici. Koga vi preporucujete???


Imam ja...hoću li opet pp.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:07:36   
milenium

IZVORNA PORUKA: koka i po

Kod nas postoje bijeli i žuti recepti.Bijeli se plaćaju a žuti samo participacija.Možda si imala onaj recept što se naplaćuje puna cijena.I meni se to jednom desilo.Jedne prilike goispodža dr. mi je propisala lijek koji se diže za markicu a ja ga platila 18km.Navodno pogriješilauser posted image


kod nas nema tih recepata u boji ali mislim da bi popis tih lijekova u bih za cijelu državu trebao biti isti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:12:58   
koka i po
 Normalno da bi cijena lijekova trebala biti ista u čitavoj državi.Pa po čemu onda kod vas razlikuju lijekove koji su na esencijalnoj listi i koji nisu ,ako su svi recepti isti?Možda se u apotekama potkrade greška u izdavanju lijekova?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:25:54   
milenium
imaju oni manji recepti(ti se plaćaju)a imaju oni Veliki recepti(ko pola onog A4)i ti se veliki ne plaćaju.
ali dešava se ovdje to što su ljudi neinformirani pa u ljekarnama rade što hoće,naplaćuju ono što nebi trebali naplatit.
zato mislim da bi ovdje mi mogli napisat tu listu lijekova da znamo.user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:39:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Maida*

Treba mi predlog kojem internisti i kojem nefrologu (za bubrege) otici. Koga vi preporucujete???


Imam ja...hoću li opet pp.
user posted image


ma moze

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:41:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

imaju oni manji recepti(ti se plaćaju)a imaju oni Veliki recepti(ko pola onog A4)i ti se veliki ne plaćaju.
ali dešava se ovdje to što su ljudi neinformirani pa u ljekarnama rade što hoće,naplaćuju ono što nebi trebali naplatit.
zato mislim da bi ovdje mi mogli napisat tu listu lijekova da znamo.user posted image


A da li je ta lista ista za svaki kanton????

Ja mislim da ima razlike u participaciji lijekova, usluga i sl.

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: RE:Zdravlje: Trebam informaciju
25.5.2010 14:46:18   
hanabanana
poslala sam ti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *